Szkolenia Forex?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

DigitalSmoke pisze:
Jedynym zamiarem autora systemu było pokazanie jak ludzie nie rozumieją słowa pisanego
To akurat zmora FF wynikająca ze słabej znajomości angielskiego, która w połączeniu z zerowym pojęciem o rynkach tworzy mieszankę wybuchową. Z drugie strony to forum dla amatorów, każdy gdzieś musi zacząć.
Dlatego przetłumaczyłem na polski, żeby było jednoznacznie i wielokrotnie probowałem oświecić na czym polega trick... ale jakoś nie udało mi się ... potęga myślenia tunelowego zwyciężyła, jak u niemal wszystkich początkujących ...

I zamiast potraktować to jako naukę, zostanę zbanowany :?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wpierwj okazolo sie ze zle poploiczylem high i low, to podale poprawke ze 1440 zamist 600, to wkoncu ten syastem dziala czy nie, bo procz macd i czegos tam reszta jest ok. Da sie spelnic wszystkie warunki systemu. Ale to amatorzy sa na nawi czy na ff????

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

rookie poczytaj swoje wpisy jak wytrzeźwiejesz :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie pisze po pijaku tylko z komorki, stary telefon mam.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Daj sobie siana z tym systemem. To jest zart. Tu masz lepszy system: mozesz kupowac i sprzedawac gdzie tylko chcesz ale musisz wychodzic tylko wtedy kiedy jestes na plusie. Najwazniejsze jest wyjscie zeby bylo na plusie. Jak zaczniesz zarabiac to oddaj 10% bezdomnym na samochod. Powodzenia

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie pozostaje nic innego jak zapisac sie na szkolenie fraktal trader, trudno

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Tak się zastanawiam kto korzysta ze szkoleń skoro wszystko jest opisane i pokazane. Wszystkie systemy strategie są rozbite na części pierwsze. Można sobie przyswoić dowolną strategię która nam odpowiada.
I jeszcze jedno dlaczego prowadzący szkolenie ma "wtłaczać " własną mentalność i psychikę.
Przecież jesteśmy inni w podejmowaniu działań. Nigdy nie będziemy podejmowali decyzji takich samych jakie są omawiane na szkoleniu.
To się mija z celem na tak wymagającym rynku jakim jest Forex.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

krystian74 pisze:Tak się zastanawiam kto korzysta ze szkoleń skoro wszystko jest opisane i pokazane. Wszystkie systemy strategie są rozbite na części pierwsze. Można sobie przyswoić dowolną strategię która nam odpowiada.
Ludzie korzystają ze szkoleń z... 1) niewiedzy, 2) lenistwa, 3) nadziei ;)

1) nie mają pojęcia jaka wiedza jest już dostępna w internecie. Co prawda, pojawia się czasem trudność przefiltrowania całego chłamu, aby dotrzeć do tego, co istotne. A bywa to po prostu czasochłonne. Z drugiej strony mogą nie znać jej wartości, a na samym szkoleniu jest zakres tematyczny "wyceniony" przez koszt udziału. To zapewne podświadomie mówi im jak bardzo warto ;).

2) nie chce im się szukać. Mają kasę, wolą zapłacić, żeby ktoś im to wszystko wyrecytował. Co jakiś czas zgłaszają się do mnie osoby, które chciałyby żebym zrobił im "szkolenie". Na wszystko wskazuję im linki do artykułów, które wyczerpują dany temat, a oni i tak wolą (pewnie nawet tam nie zaglądając), aby ich "przeszkolono".
Niektórzy są też zdania, że lepiej przyswajają wiedzę jak ktoś im ją przekazuje - cokolwiek to znaczy :mrgreen:
Trochę jak z korepetycjami. W szkole dostajemy książki do nauki do których nie zaglądamy, nauczyciela nie słuchamy, bo wiele rzeczy jest ważniejszych, a potem szukamy kogoś kto nam to wszystko odpłatnie wbije do głowy (w końcu płacę to na pewno się nauczę?).

3) liczymy, że na szkoleniu zostanie nam przekazana TA jedna, właściwa i magiczna wiedza. To właśnie dzięki niej zaczniemy zarabiać i to ona nas oświeci. Oczywiście, wynika to zarówno z naszej naiwności, jak i z marketingu szkoleniowców. To oni pokazują "jakie to łatwe", że mają wspaniałą metodę, której każdy może się nauczyć - wystarczy wziąć udział w jego wyjątkowym szkoleniu.

Czasem też dobudowujemy sobie podświadomie takie argumenty.
I właśnie na TJS można taką sytuację zaobserwować. Ostatnie dokonania Rafała Z., który w 1 dzień zarobił na jednym setupie ze 2 bańki. Jednocześnie twierdzi, że gra "na cenie" i AT to śmietnik, który nie działa.
Reakcja tłumu? "tak, AT to g.no!", "AT faktycznie nie działa!", "też zaczynamy grać ceną!", a na koniec "u jakiego broka grasz???" - tak jakby te wszystkie zmiany miały nagle spowodować, że zarobią w 1 dzień choćby 10% tego, co on :)
A tu Stop-out za 3...2...1...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Raposo mnie się wydaje, że jak w każdej dziedzinie - szukamy autorytetu. Niestety FX jest dziedziną w której to co powie ci mistrz sprawdza się w ujęciu co najwyżej statystycznym ( o ile w ogóle mamy do czynienia z mistrzem) a nie raz za razem. Dla wielu takim autorytetem jest np:wspomniany Rafał Zaorski. Ja byłem na "płatnym szkoleniu" u "mistrza" bo był dla mnie autorytetem. Ty też nim jesteś, być może też poprosiłbym Cię o udzielenie paru lekcji, ale ja już nie szukam autorytetów. Gdyby stosowanie tej darmowej wiedzy było takie proste FOREX byłby zakazany, bo każdy czopek zarabiałby tu kosztem banków a nie odwrotnie, a to przecież niekoszerne. Na szczęście dla nich (bankierów) po przeczytaniu książki Buffetta nikt nie stanie się Buffettem, nawet jeśli kropka w kropkę zastosuje jego rady wynik będzie miał różny. "Kupuj tanio, sprzedawaj drogo" to stara maksyma, która ponoć zawsze się sprawdza, tylko trzeba wiedzieć kiedy to "tanio" jest nie dla ciebie, a dla tych z większościowym wolumenem na rynku. Czyli tak naprawdę potrzebne jest globalne spojrzenie na rynek, to że cena zawiera wszystkie informacje to kompletna bzdura - trzeba obserwować wiele innych czynników - ile? Warren Buffett może to wie, a może inwestuje tylko wtedy, gdy jest przekonany, że ma komplet informacji. Sama cena nic nie mówi, można nią dowolnie manipulować - dlatego na FX zarabiają nieliczni, najczęściej ci co sami manipulują (wspomniany większościowy wolumen), bądź ci którzy dzięki dużemu kapitałowi inwestycyjnemu i małym pozycjom są w stanie przetrwać manipulację. Darmowa wiedza nie działa, stąd poszukiwanie kogoś kto nauczy, bo to działa w każdej innej dziedzinie. Jeden coś wymyśla - lampa naftowa, samolot - inni naśladują, starają się powielić schemat wiodący do sukcesu. W tym wypadku to nie działa, co nie przeszkadza szukać autorytetów.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, przyznaje sie nie zrozumialem tego na poczatku. Przepraszam jackub, masz racje.

ODPOWIEDZ