Szkolenia Forex?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Odpowiadając szybko na twoje pytanie; cały pic polega na tym że chodzi o High/Low bieżącego dnia ... :d
Sam jestem ciekawy jakie są wyniki tej strategii i co można z niej wycisnąć, ale teraz mam ograniczony dostęp do komputera. Postaram się napisać testy na jforex ale wrzuce ten plik i staty dopiero za 3-4 tygodnie tutaj.

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nic kompletnie nic nie da się z niej wycisnąć...

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Rookie na boga, co wyciśniesz ze "strategii" polegającej na zwykłym zgadywaniu, czy było już dzienne high/low, czy nie?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Natt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 23:13

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Natt »

Wydaje mi się, że te wszystkie szkolenia forex to jedna wielka ściema. Gdyby prowadzili je prawdziwi spekulanci z krwi i kości wątpię, że brali by za to pieniądze...bo i tak i tak zarobią na rynku. Ok, może jakieś tam ogólne informacje jak ktoś interesuje się AT, czy interpretacje danych makro są ok, ale nie za taką kasę jaką chcą za to szkoleniowcy. Dla mnie szkoleniowiec prawie podkreślam prawie zawsze łączy się z osobą, która nie zarabia na rynku... taka jest niestety prawda.
"Pamiętaj, rynek jest stworzony, by robić w konia większość ludzi przez większość czasu." - Jesse Livermore

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

T-REX pisze:Rookie na boga, co wyciśniesz ze "strategii" polegającej na zwykłym zgadywaniu, czy było już dzienne high/low, czy nie?
Jeśli grasz na wsparcia i opory, to otwierasz w ciemno czy czekasz na reakcje rynku żeby upewnić się czy otworzysz pozycje w dobrym kierunku? Tutaj masz tak samo 2 poziomy low i high ( opór i wsparcie ) które utworzyły się do pewnej godziny. Najpierw trzeba sprawdzić strategie w wersji jak opisał jackub, sprawdzić skuteczność z podanymi długościami TP i SL na przestrzeni np 1 roku, wezmę pod test 2017. Potem można zacząć sprawdzać czy układ świec zwiększy skuteczność lub zmniejszy np jeśli świeca H4 z godziny 4:00 jest czarna wtedy strategia jest bardziej skuteczna, jeśli świeca była biała wybijany jest stop loss, można zacząć od prostej analizy kolorów korpusu przed godziną 5:00 EST. Można także sprawdzić range, sprawdzę też pojedyncze świece przed 5 EST, następnie można sprawdzić jaki był range po 5 EST, czy rynek cofał się w kolejnych godzinach, czy była konsolidacja przez godzinę lub dwie. W ten sposób można wycisnąć coś więcej z tej strategii, tylko trzeba najpierw napisać test dla wersji podstawowej i zobaczyć czy to działa na historii i jak chociaż w 2017.

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie brnij niepotrzebnie Rookie, ten system był umieszczony jako dowcip-prowokacja.
System jest nie do zrealizowania.
To klasyka tzw cherry picking ... świetnie działający ale tylko na wykresie historycznym

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Facet sobie robi jaja z leszczy. Wszyscy dobrze wiedza, ze najpierw musi byc H czy L dnia na m1 a potem na H1 a nie odwrotnie.

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldeborn pisze:Facet sobie robi jaja z leszczy. Wszyscy dobrze wiedza, ze najpierw musi byc H czy L dnia na m1 a potem na H1 a nie odwrotnie.
Facet robi sobie jaja z leszczy to prawda, ty z resztą też ... :lol:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie robiłem dokładniejszej analizy np. skuteczności, albo czy każdy trejd był zamknięty na -10 / +15 pips. Na początku chciałem zobaczyć jak będzie wyglądała krzywa kapitału przy 1000 PLN i użyciu 1000 jednostek na trejd. W załączniku jest plik z testu podstawowego. Co to robi? Stawia pionowe kreski o 4:59 i 5:00 EST, oraz o 5:00 EST przesuwa poziome kreski na low i high z bieżącego dnia, w ten sposób widać czy trejd był otwarty w dobrym miejscu, łatwiej jest to potem przeanalizować (https://images82.fotosik.pl/1012/b37ef3a8c3e8ead2.png). Do testu trzeba te kreski wyłączyć bo to obciąża komputer dość mocno jeśli tych kresek jest dużo. Poniżej obrazek z equity za niecałe 6 miesięcy od stycznia do czerwca 2017. Spodziewałem się lepszych wyników, a tu lipa niestety... jak zwykle. Gdyby strategia utrzymywała się w oklicach zera, można by zarabiać na zwrocie spreadu przez fxcash u brokera z MT4, ale wyniki są gorsze niż się spodziewałem. Może będę to kontynuował jeśli wyjdzie mi w testach że ta strategia da zarobić, jednak na razie to tyle... W załączniku jest plik tej strategii. Możecie odpalić i sami zobaczyć co i jak.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Natt pisze:Wydaje mi się, że te wszystkie szkolenia forex to jedna wielka ściema. Gdyby prowadzili je prawdziwi spekulanci z krwi i kości wątpię, że brali by za to pieniądze...bo i tak i tak zarobią na rynku. Ok, może jakieś tam ogólne informacje jak ktoś interesuje się AT, czy interpretacje danych makro są ok, ale nie za taką kasę jaką chcą za to szkoleniowcy. Dla mnie szkoleniowiec prawie podkreślam prawie zawsze łączy się z osobą, która nie zarabia na rynku... taka jest niestety prawda.
Nawet jak znajdziesz kogoś kto zarabia i zgodzi sie Ciebie szkolic to efekt będzie lepszy? Myślisz, że po takim szkoleniu zasiadasz i kosisz kase? Oj naiwny. Ja kiedyś dawałem korepetycje z fizyki. Było pare takich pań co do dzisiaj nie widzą o czym mówiłem. Stracony mój czas i ich. Jak komus Bozia poskąpiła inteligencji to nie ma na to rady. Poczytaj sobie dzienniki niektórych co z oślim uporem pomimo dobrych rad dalej "swoje" robią. Nie ma co sie oszukiwać nie każdy nadaje się do tego. Kiedyś Elder pisał, że najlepsze wyniki w spekulacji osiągali inzynierowie oraz rolnicy. Jedni z racji inteligencji drudzy uporu i cierpliwości

ODPOWIEDZ