Szkolenia Forex?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

RRe: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Reklamy sa widoczne dla gosci, tak samo mozna czytac forum bez wgladu do zalacznikow itd. Gdyby byl cos takiego wystarczy dodac w widovznym miejscu informaacje o tym i wtedy bylaby i nauka i selekcja userow. I gdyby user nie zaliczyl. To nadal moze ogladac jako gosc. Nadal widzi reklamy. Ale to tylko propozycja i tak pewnie to nie zostaniez zrobione.

jackub

Re: RRe: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Reklamy sa widoczne dla gosci, tak samo mozna czytac forum bez wgladu do zalacznikow itd. Gdyby byl cos takiego wystarczy dodac w widovznym miejscu informaacje o tym i wtedy bylaby i nauka i selekcja userow. I gdyby user nie zaliczyl. To nadal moze ogladac jako gosc. Nadal widzi reklamy. Ale to tylko propozycja i tak pewnie to nie zostaniez zrobione.
Rookie, przestań opowiadać głupstwa, błagam ...
reklamy to zaledwie kawałeczek przychodów jakie to przedsięwzięcie przynosi a oglądalność witryny ma bezpośrednie przełożenie na tych którzy płacą za wstawianie reklam .... dużo kliknięć więcej reklam, więcej wpływów...
ograniczanie sobie samemu kliknięć jest głupotą z punktu widzenia tego biznesu.
Przykład ... wątek jacek-wisniowski-kurs-1-mln-t28303.html#p827492

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Ludzie sami robia sobie problemy. Ograniczanie dostepu do czegokolwiek nic nie da. Nikt normalny nie budzi sie rano i nie mowi, ze od dzisiaj bedzie chirurgiem czy pilotem bo wie, ze jest to niemozliwe. Jezeli to jest w stanie zrozumiec to dlaczego mysli, ze moze byc traderem. Przeciez to najtudniejszy i najlepiej oplacany zawod. Czego to sie trzeba napalic czy nawachac zeby cos takiego przyszlo do glowy? To po pierwsze. Po drugie: jak mozna myslec, ze za darmo z internetu czegos sie nauczymy? Wiedza internetowa(darmowa) prowadzi do tego, ze prawie 100% ludzi na forum mysli, ze moze byc jakis inny broker na rynkach OTC niz MM. Tego typu informacje(z internetu) prowadza tylko do wyzerowania konta. Czytajta i uczta sie. Dr. Elder w swojej ksiazce napisal: inwestowanie jest dla ludzi starszych z doswiadczeniem i odpowiednim przygotowaniem. Moze ma racje. Jego strategie mnie bawia ale musze przyznac, ze jest dobrym psychologiem i warto go poczytac. Powodzenia

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Jackub pełna zgoda, choć - proszę naprowadź mnie jak można na tym dodatkowo - oprócz reklam zarabiać. Pytam z czystej ciekawości, do robienia konkurencji navi się nie palę. Sugerujesz, że właściciel forum podsyca wątek o Jacku i z multikonta podaje namiary na Jackowe filmiki i konferencje dostając działę za linki do YT? To brzmi jak szatański :evilbat: plan! :mrgreen: Chyba muszę dokształcić się na temat internetowego marketingu... @rookie Jackub ma rację to jest biznes, tak jak na stacji benzynowej masz sklep z wódką, choć nikt normalny nie rozlewa flaszki jadąc autostradą. Sam bierzesz odpowiedzialność za swe czyny, właścicielowi navi nic do tego. Zdaje się, że na forum jest opcja założenia grupy niejawnej, widocznej tylko dla jej członków w której można rozkminiać informacje od samego Buffetta, i pławić się w elitarności bo nikt bez zaproszenia tam nie wejdzie. Natomiast nie ma szans na to, żeby właściciel navi drżał o twoje dobro, bo jest zajęty swoim. Mamy kapitalizm do cholery.
@Caldeborn nie bardzo wiem co masz na myśli, jedyna wiedza której mi tu brakuje to profesjonalne zarządzanie finansami - matematyka finansowa itp, ale zdziwię cię, dawno dawno temu był tu magisterek popisujący się wzorami, założył journal i skończył jak wszyscy, tak czy inaczej, mimo iż ta wiedza przydała by się tu bardzo choć 90 procent ( w tym ja) nic by z tego nie wyniosła - to jedyne co mi przychodzi do głowy jako potencjalnie niedarmowa prawdziwie profesjonalna wiedza. Bardziej zastanowił bym się nad inwentaryzacją tego co JEST na tym forum, obstawiam, że okazało by się po wnikliwych badaniach, że większość wiedzy tutaj jest jak instrukcja obsługi szklanej kuli - zupełnie nieprzydatne śmieci. Co nie znaczy, że nie mogą być one przyczynkiem do rozwinięcia badań nad tradingiem, i jakimś krokiem w kierunku sukcesu. IMHO najważniejsze w tej branży jest zrozumienie, że większość efektów jest stochastycznych, tak jak w pokerze cierpliwy gracz odrzuca 2/3 kart, tak tu powinna być ostra selekcja setupów, aby zwiększyć sumę prawdopodobieństw. myślę, że 90% rozwala konto, bo po prostu musi być na rynku, potem się zobaczy. Tu nie tyle chodzi o wiedzę a o cierpliwość. O ile AT działa... :p
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tyranozaurusie,
binbizylejtly ... z opóźnieniem zatem...
ForexClub oferuje upusty różne u różnych brokerów, zapewne nie wynegocjowali dla nas tego tylko z powodu że nas kochają, prawda?
CO do teorii spiskowych jestem zwolennikiem takowych ale na poziomie umiarkowanym, więc nie podejrzewam aż tak głębokiej współpracy jak sugerujesz, mogłaby zaistnieć. Ale 200000 odsłon w statystykach wygląda lepiej niż brak tych 200000 odsłon.... i tyle

Pozdrawiam

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Posiadanie MBA nie jest gwarancja zarabiania na rynkach finansowych. Tak jak napisales nawazniejsza jest profesjonalna wiedza jak dziala rynek i jak inni na nim zarabiaja. Jak banki(ktore zarabiaja) handluja na FX. Czy czekaja na dzienne Low zeby kupic i sprzedac na dziennym High czy trzymaja to przez kilka dni, tygodni..? Jezeli udzial np. Goldmana rok czy dwa lata temu byl okolo 350 miliardow dziennie na FX co daje okolo 88 bilionow rocznie i wykazal zysk 7 miliardow to w jaki sposob handlowal? Czy jednego dnia zarabial 100 pipek a drugiego tracil 98, czy zarabial na kazdej transakcji 1 pipke albo zarabial 3 i jedna tracil? 350 miliardow to jakies 7000 transakcji w jaki sposob znalazl kupca na to w jednym miejscu? Jezeli nawet znalazl to jak kurs doszedl do dzinnego High? To tylko kilka pytan na ktore trzeba sobie odpowiedziec. Od kilku lat gram ze znajomymi w weked w pilke nozna(takie tam gryzipiorki). Zastanawiamy sie czesto czy dalibysmy rade wygrac z reprezentacja Polski. Powodzenia

cyni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:29

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: cyni »

O, bez problemu. Powinniście się raczej zastanawiać do ilu ich pykniecie :wink:

PawulonVBK
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2018, 22:36

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: PawulonVBK »

T-REX pisze:Raposo mnie się wydaje, że jak w każdej dziedzinie - szukamy autorytetu. Niestety FX jest dziedziną w której to co powie ci mistrz sprawdza się w ujęciu co najwyżej statystycznym ( o ile w ogóle mamy do czynienia z mistrzem) a nie raz za razem. Dla wielu takim autorytetem jest np:wspomniany Rafał Zaorski. Ja byłem na "płatnym szkoleniu" u "mistrza" bo był dla mnie autorytetem. Ty też nim jesteś, być może też poprosiłbym Cię o udzielenie paru lekcji, ale ja już nie szukam autorytetów. Gdyby stosowanie tej darmowej wiedzy było takie proste FOREX byłby zakazany, bo każdy czopek zarabiałby tu kosztem banków a nie odwrotnie, a to przecież niekoszerne. Na szczęście dla nich (bankierów) po przeczytaniu książki Buffetta nikt nie stanie się Buffettem, nawet jeśli kropka w kropkę zastosuje jego rady wynik będzie miał różny. "Kupuj tanio, sprzedawaj drogo" to stara maksyma, która ponoć zawsze się sprawdza, tylko trzeba wiedzieć kiedy to "tanio" jest nie dla ciebie, a dla tych z większościowym wolumenem na rynku. Czyli tak naprawdę potrzebne jest globalne spojrzenie na rynek, to że cena zawiera wszystkie informacje to kompletna bzdura - trzeba obserwować wiele innych czynników - ile? Warren Buffett może to wie, a może inwestuje tylko wtedy, gdy jest przekonany, że ma komplet informacji. Sama cena nic nie mówi, można nią dowolnie manipulować - dlatego na FX zarabiają nieliczni, najczęściej ci co sami manipulują (wspomniany większościowy wolumen), bądź ci którzy dzięki dużemu kapitałowi inwestycyjnemu i małym pozycjom są w stanie przetrwać manipulację. Darmowa wiedza nie działa, stąd poszukiwanie kogoś kto nauczy, bo to działa w każdej innej dziedzinie. Jeden coś wymyśla - lampa naftowa, samolot - inni naśladują, starają się powielić schemat wiodący do sukcesu. W tym wypadku to nie działa, co nie przeszkadza szukać autorytetów.

Czesc T-Rex. Pytanie mam do Ciebie o Rafala Zaorskiego. Piszac, ze byles na szkoleniu u mistrza masz wlasnie na mysli Rafala i jego TJS? Piszesz o tym, ze wspomniane przez Ciebie szkolenia, na ktorych byles byly platne. Nie powtarza Rafal na swoim kanale na YT, ze on organizuje szkolenia bezplatne poniewaz sam zarabia na tradingu? Jezeli to byly wlasnie szkolenia u Rafala i byly platne to czy bylo warto? Warto jest sluchac jego filmow na YT? Jakie sa Twoje odczucia?

Dzieki z gory za odpowiedz.
pozdrawiam, Pawel

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Pavulon absolutnie nie. Nigdy nie byłem na szkoleniu Rafała, ani nie słyszałem by dawał płatne szkolenia.
Może trochę źle skleiłem dwa zdania ze sobą, za co przepraszam Rafała Zaorskiego i wszystkich których wprowadziłem w błąd swoim skrótem myślowym.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kiedyś mieliśmy rozkmine o szkoleniach, a tutaj pojawiło się coś ciekawego https://www.youtube.com/watch?v=HzXbb9BZhik

ODPOWIEDZ