Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cichy44
Gaduła
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: 07 lut 2015, 15:25

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: Cichy44 »

Pisząc o filmie na YT nie miałem zamiaru propagować "Recovery Zone" jako remedium na straty, czy alternatywa SL.
Mnie to tzw. "rozwiązanie" się nie spodobało i - bez analizowania - wydało mi zbyt kosztowne i obciążające psychikę.
Przyjęcie SL "na klatę" uważam za lepszy sposób skłaniający do przeanalizowania, co było w transakcji "nie tak".

jackub

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cichy44 pisze:Pisząc o filmie na YT nie miałem zamiaru propagować "Recovery Zone" jako remedium na straty, czy alternatywa SL.
Mnie to tzw. "rozwiązanie" się nie spodobało i - bez analizowania - wydało mi zbyt kosztowne i obciążające psychikę.
Przyjęcie SL "na klatę" uważam za lepszy sposób skłaniający do przeanalizowania, co było w transakcji "nie tak".
:564:

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

aaa pewnie chodzi o eurusd

cóż...odpowiedź moja będzie oryginalna...jeżeli masz dobrą przewagę to nawet takie zawirowania nie będą straszne, jeśli odpowiednio zarządzasz ryzykiem to też nie będą stratne...

przecież jeśli masz dobrą przewagę i złapiesz trend to nawet w przypadku tak szybkiego ruchu przeciwnego nie zaczniesz od razu tracić prawda???nie wiem jak automat ale ja bym zareagował i sl kompletnie nie jest mi do tego potrzebne...poza tym akurat wtedy otrzymałem sygnał i na L i na S z dokładnością do kilkunastu pips[/quote]

Odpowiedz nie jest oryginalna tylko pozbawiona wiedzy. Jest po prostu głupia.
Poczytaj jak ci co mieli przewagę skończyli 15.01.15.
Komornicy mają pełne ręce roboty.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Kazik pisze:aaa pewnie chodzi o eurusd

cóż...odpowiedź moja będzie oryginalna...jeżeli masz dobrą przewagę to nawet takie zawirowania nie będą straszne, jeśli odpowiednio zarządzasz ryzykiem to też nie będą stratne...

przecież jeśli masz dobrą przewagę i złapiesz trend to nawet w przypadku tak szybkiego ruchu przeciwnego nie zaczniesz od razu tracić prawda???nie wiem jak automat ale ja bym zareagował i sl kompletnie nie jest mi do tego potrzebne...poza tym akurat wtedy otrzymałem sygnał i na L i na S z dokładnością do kilkunastu pips
Odpowiedz nie jest oryginalna tylko pozbawiona wiedzy. Jest po prostu głupia.
Poczytaj jak ci co mieli przewagę skończyli 15.01.15.
Komornicy mają pełne ręce roboty.[/quote]

taakkk?ja przeżyłem 15 stycznia i jakoś żyję...straciłem 15% na kapitale właśnie dzięki przewadze i zarządzaniu pozycją...odpowiedź nie jest głupia tylko trzeba to rozumieć...acha nie mam żadnego komornika a od tamtego czasu zarobiłem 2x tyle co straciłem

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

15 stycznia to jeden z dobrych przykładów na to jak można polecieć bez zarządzania pozytcją...poza tym tam SL nic by nie dało bo byla przerwa w kwotowaniach wieć kazdy kto miał shorta oberwał czy miał sl czy tez nie...rynek po 40 minutach się otworzył znacznie poniżej nie jednego SL...

tutaj zrealizowało się inne ryzyko niż brak SL w tym przypadku w sensie 15 stycznia

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

a tak na marginesie kto miał SL ten został bez pozycji...kto go nie miał ten pozycje miał...jeśli ktoś bezpośrednio był na parze usdchf to inna kwestia bo tam z tego co pamiętam rynek poleciał na kilka tysięcy pips więc nawet przy niskiej dźwigni oberwało by się 40% kapitału...ALE BRAK CZY NIE STOP LOSSA NIE MA NIC DO 15 STYCZNIA...tam by po prostu nie zadziałał

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

a tak na marginesie. Kto, jak kto, ale ludzie, decydenci tego komunikatu, mieli świadomość reakcji rynku i pewnie na tym zarobili krocie. Poza tym grający na franku (ciułający grosze, bo w tym czasie tak to wyglądało dostali to co chcieli)

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

FxTag pisze:a tak na marginesie. Kto, jak kto, ale ludzie, decydenci tego komunikatu, mieli świadomość reakcji rynku i pewnie na tym zarobili krocie. Poza tym grający na franku (ciułający grosze, bo w tym czasie tak to wyglądało dostali to co chcieli)
zgadzam się...ja w ogóle uważam że cała akcja została zaplanowana już w grudniu...nawet wykres d1 został zmanipulowany po fakcie...wielki shortowy pinbar ukształtowany na wykresie usdchf nagle zniknął...dlatego powtarzam to było inne ryzyko i SL lub jego brak jego nie miało wpływu a nawet można powiedzieć że brak SL dawał szansę na wyjście z pozycji bo jak wiadomo rynek szybko wrócił longiem do równowagi...ale wiadomo kto by to psychicznie wytrzymał...a komornicy o których pisze kazik??no cóż...taki kraj...dlatego ja od 5 lat nie mam konta u polskiego brokera...

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

tutaj dowód wtedy zapisany...to wykres ten sam i zdjęcia zrobione w odstępie godziny może dwóch w tym samym dniu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

inwestor2006 pisze:
FxTag pisze:a tak na marginesie. Kto, jak kto, ale ludzie, decydenci tego komunikatu, mieli świadomość reakcji rynku i pewnie na tym zarobili krocie. Poza tym grający na franku (ciułający grosze, bo w tym czasie tak to wyglądało dostali to co chcieli)
zgadzam się...ja w ogóle uważam że cała akcja została zaplanowana już w grudniu...nawet wykres d1 został zmanipulowany po fakcie...wielki shortowy pinbar ukształtowany na wykresie usdchf nagle zniknął...dlatego powtarzam to było inne ryzyko i SL lub jego brak jego nie miało wpływu a nawet można powiedzieć że brak SL dawał szansę na wyjście z pozycji bo jak wiadomo rynek szybko wrócił longiem do równowagi...ale wiadomo kto by to psychicznie wytrzymał...a komornicy o których pisze kazik??no cóż...taki kraj...dlatego ja od 5 lat nie mam konta u polskiego brokera...

Nawet nie musi być 15 stycznia u polskich brokerów, gdzie w nocy przy braku płynności na danych z AUD lub CNY są poślizgi przy realizacji SL po 100-150 p. na majorsach. Gdzie u innych brokerów, poza naszym krajem, którzy w teorii mają tych samych dostawców płynności poślizgi są po 20-30 p.

A 15 stycznia, cóż pan Belka mówił, że Jordan dzwonił do niego przed akcją z informacją co i kiedy planują, jakoś nie miał Belka rozterek. Przecież całą akcja amogła równie dobrze być zapowiedziana na weekend, ale jak wiadomo zawsze musi być druga strona. Ci którzy zyskali pewnie też czują się oszukani jeśli zarobili parę baniek a broker też nie wypłaca, bo zbankrutował.
Objective perspective, just businiess...

ODPOWIEDZ