SonicR Journal - Zaczynamy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
K1mb0
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:58

SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: K1mb0 »

Witam.
Na forum jestem już troszkę czasu i postanowiłem założyć swój dzienniczek. System którego używam to wszystkim znany SonicR system w jego oryginalnej wersji. Temat na forexfactory ma już 2500 tys. stron ale po szczegóły odsyłam na 1 strone:)
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=114792

Konto na AM Standard 0.01 lota depozyt 50zł. Zobaczymy czy na końcu miesiąca będę na +.
Wchodzę tylko w idealne transakcje dlatego też może być ich mało. Dla tych co znają ten system bardzo dobrze mam prośbę , mianowicie proszę o wasze uwagi czy wejście było ok czy prawie ok. Sam autor w jednym z poradników rozpisał się baaardzo obszernie na temat samej filozofii i podejścia do rynku Forex jak i samego systemu.


Będę tu zamieszczał każdą transakcję dodatnią czy też ujemną.

Pozdrawiam i niech pipsy będą z wami:)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Bardzo fajnie, będę trzymał kciuku. Pamiętam jak zainteresowałem się tym system jak nawet 1000 stron nie było, w 2010 roku chyba (nie wiem czy czas dokładnie podany, bo miesza mi się to wszystko, tak czy inaczej za czasów dziennika Nasreddina z jego wieloma rodzajami choinek :D ). W sumie to jeden z nielicznych systemów wskaźnikowych na jakie moim zdaniem warto zwrócić uwagę. Ja niestety mimo, że grałem nim przez chwilę to tak naprawdę nigdy nim nie grałem, bo w ogóle się wtedy nie trzymałem planu, systemu, mm. Dlatego nie mogę powiedzieć, że grałem tym systemem tak do końca :P

Jeśli dobrze pamiętam to jest trendfollower na sesji londyńska-amerykańskiej, wiele różnych modyfikacji tam było. Jak ostatni raz patrzyłem to grali tak, że były te 34-ki i było wybicie w dół, cofka ponad, wybicie w dół znów i wejście jakoś w momencie albo przebicia dołka poprzedniego albo jeszcze mini cofki... Nie pamiętam dokładnie.

Ogólnie to to jest system nastawiony na 1 max 2 wejścia dziennie, prawda?

Jeszcze raz życzę powodzenia, wrzucaj screeny i rozliczaj się sam przed sobą ze swojej gry (no i przy okazji przy nas :D ) a będzie dobrze. Bylebyś się nie oszukiwał i nie brał byle gównianych setupów.

Pozdrawiam, Midas

edit. swoją drogą trochę nie za mały depozyt? Jeśli się nie mylę, to tam rzadko SL był poniżej 10, nawet chyba się nie zdarzał, szczególnie, że oni grali przede wszystkim na bardziej rozchwianych parach jak np. Ejek, gej.

Nawet zakłądając SL 10p to masz risk 3% ( przy grze za 0.01 czyli Twoim minmum) a to trochę dużo jak na początek. 3 sl'e i masz 10% w dupę prawie, może Ci się to odbić na psychice.

ps. nie wszystko się może zgadzać co piszę, bo jednak ostatnio czytałem o tym systemie ponad rok temu :P

overall

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: overall »

Przy 50zł to psycha mu raczej nie siądzie :P

Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Hehe, pewnie nie, ale ja tam staram się patrzeć na % a nie kwotę.

Pozdro

K1mb0
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:58

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: K1mb0 »

Fakt sygnałów "idealnych" jest mało a ja niestety nie mogę być przy kompie cały dzień. Tak to system L-H-HL , H-L-LH czyli gramy po potwierdzeniu trendu. Mogłem nadal grać na koncie demo ale prawdziwe pieniądze człowiek szanuje (nawet jeśli to 50zł) a te fikcyjne to tak jak gra. Pozdrawiam

anonim09383

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: anonim09383 »

jak będą wejścia powkładaj tu screny ja tego systemu nie znam a może się zainteresuje nim jak co nieco pokażesz i opiszesz ,powodzenia ci życzę

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Szczerze mówiąc, to nawet jak jesteś początkującym to zamiast 50 zł wrzuciłbym 300 na Twoim miejscu. Po pierwsze wtedy SL 20p daje Ci 2% czyli akurat (moim zdaniem) a po drugie łapiąc fajny trejd masz poczucie, że zrobiłeś jakiekolwiek pieniądze a nie 3 złote..

I tak jak kolega wyżej -> wrzucaj screeny najlepiej z opisami, w momencie otwarcia i zamknięcia. Dziennik wtedy będzie przejrzysty a Tobie łatwiej będzie zauważyć ewentualne błędy i poprawiać niektóre sprawy+ będziesz miał to z archiwizowane. Najlepiej data + opis jaka to waluta, tf i ewentualne dodatki.

Pozdro

K1mb0
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:58

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: K1mb0 »

Nie miałem zbyt czasu ale wrzucam tu wejście Sonic R Scout.
Ewidentnie na rynku rządzą byczki gdzie obniżyli cenę do poziomu 3/4 S/R dwa razy aby następnie załączyć Longi.
Kupuj tanio sprzedawaj drogo! TP ustawiony poniżej whole number czyli 1.5700.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

polk81
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 08 gru 2008, 14:36

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: polk81 »

Mam prośbę o napisanie podstawowych zasad jakimi się kierujesz
próbuję rozkmilić tę strategię ale nie do końca rozumiem kiedy się wchodzi obojętnie czy to L czy S
Z tego co widzę na rysunku to transakcja już została zrealizowana -
Masz może takie które są dopiero otwarte ??

K1mb0
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:58

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: K1mb0 »

Są 2 systemy jeden łatwy Sonic R Classic a drugi Sonic Scout gdzie materiału jest ok 150 stron. To przykładowe wejście na L systemem classic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ