Siłownia

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Przedramiona-martwy ciąg bez pasów + na koniec jeszcze ze dwa razy na dużym ciężarze trzymaj sztangę wyprostowany tyle ile dasz radę. Martwy ciąg jest w ogóle najlepszym ćwiczeniem na świecie, więc koniecznie go robić.
Klatka - nie więcej niż 2x w tygodniu, nie więcej niż 6 serii, tymczasowo warto zostawić rozpiętki i inne ćwiczenia pomocnicze, a skupić się na właściwym wyciskaniu. Koniecznie nauczyć się mostkować, wbrew wielu mitom nie jest to żadne zagrożenie dla kręgosłupa, za to olbrzymie odciążenie obręczy barkowej - na pierwszym etapie nie dotykać sztangą klatki, a zatrzymywać minimalnie (naprawdę minimalnie, nie 10 cm) nad, masa osób kładzie sztangę na klatce, co jest niewskazane i przez co traci się mostek. Pilnować, żeby łopatki były mocno ściągnięte, musi być wrażenie jakbyś to ty się odpychał od sztangi, gdy ją unosisz.

I koniecznie zadbać o odpowiednio szeroki chwyt. Zasada kciuka jest taka, że nie możesz czuć następnego dnia, że to triceps pracował, a nie klatka.

GrupaForex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2015, 16:52

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: GrupaForex »

Zdecydowanie obecnie polecam Crossfit. 5 lat spędziłem na siłowni i Potrzebowem czegoś nowego natrafiłem na jeden BOX crossfitu ! Mega progres nowy bodziec aż chce się chodzić.

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Jakie są najlepsze ćwiczenia na 'piwny' brzuch? Pytam poważnie.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Mniej żarcia i mniej piwa. Mówię poważnie.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Janus dieta to podstawa na brzuch bd jest bieganie,
a w odniesieniu do najlepszego ćwiczenia to ja bym postawił jednak na przysiady.

BTW z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że siłownia jest nudna. Żeby rosnąć wystarczy dobrze jeść i spać oraz dosłownie kilka godzin w tygodniu poprzerzucać trochę żelastwa. Widziałem tam wiele przerośniętych osób, które wchodząc na drugie piętro dostawały zadyszki. Zresztą sama natura to reguluje wystarczy zrobić trochę dłuższa przerwę aby ruszył katabolizm(degradacja mięśni), w celu zaoszczędzenia organizmowi energii niezbędnej do utrzymania mięśni. Dlatego również polecam Crossfit, nie hodujesz zbędnej góry mięsa tylko zyskujesz niesamowitą sprawność(siła, szybkość i kondycja).
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Od siłowni lepszy jakiś sport: judo, bjj lub coś klasycznego jak pływanie.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

ooo już troche czasu mineło... Lucek pewnie zredukował wage do 50kg a rekordy w góre, na płaskiej juz pewnie z poł tony wchodzi :D ale widze swoje posty i jestem zadowolony... róznice pomiedzy luty 2014--->lipiec 2017: waga 82kg ---> 74kg, płaska 82kg x 6 powt. ----> 90kg x 8 powt. obwody bic i klata raczej bez zmian ale przy takiej redukcji wagi jest git, narzeczona ----> żona :D

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Siłownia

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Janus pisze:Jakie są najlepsze ćwiczenia na 'piwny' brzuch? Pytam poważnie.
Od kiedy rzuciłem palenie też mam z tym problem. Niby przy 185 cm 91 kg wagi to jeszcze nie jakaś wielka nadwaga, ale BMI poza normą. A tak przy okazji, mało się tutaj mówi o diecie a to podobno 75% treningu.

ODPOWIEDZ