Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

W poniedziałek rusza automacik.
Z tego co już widzę, to automat chyba nigdy nie może być tak dobry jak człowiek, ale z drugiej strony może grać bez emocji, co może być plusem.

Nie liczę na to, że będzie dobrze zarabiał, bo będzie pozbawiony kilkunastu warunków jakie mam do gry ręcznej. Wiadomo, dane, rozszerzenie spreadów, i inne trudno programowalne (może kiedyś w innym kombajnie).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Próbuj, próbuj ale ja dalej twierdzę, że marnujesz swój czas. To wszystko już było lata temu, a i zaawansowane kombajny do tego powstały z warunkami o których (jeszcze) nie wiesz, że są potrzebne ;).

Oczywiście, mam nadzieję, że testować to będziesz na realu? O demie zapomnij ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Demo jest bez sensu, wiem. Bo w samym Pepperstone są różnice kilku, a nawet kilkunastu pipsów. Tester też nie ma sensu z danymi minutowymi. Dlatego pobawie się na kilka ustawień na real. 1000 GBP na zabawe. 200GBP na każdy start.

A to, że kilka lat temu już ktoś coś robił to nie ma dla mnie znaczenia, bo nie wiem co kto robił, a do tego raczej źle robił.
Równie dobrze jakiś dziadek mógł powiedzieć komuś kilka lat temu, że trejding nie ma sensu bo on to przetestował w latach 40tych i stracił i zna wielu co straciło, starało się i straciło. itd :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

No ale też dodam, że te wieloletnie nie udane próby pokazują jak jest to trudne.
A jeśli te bezemocjonalne automatyczne systemy nie zarabiają to też jest znak, że może nie istnieje system uczciwie zarabiający. A jeśli istnieją ludzie, którzy zarabiają to są lepsi od automatów np o te emocje :).
Może trzeba te nieszczęsne emocje przekuć w zaletę ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: raposo »

juszjuszmilion pisze:Demo jest bez sensu, wiem. Bo w samym Pepperstone są różnice kilku, a nawet kilkunastu pipsów. Tester też nie ma sensu z danymi minutowymi. Dlatego pobawie się na kilka ustawień na real. 1000 GBP na zabawe. 200GBP na każdy start.

A to, że kilka lat temu już ktoś coś robił to nie ma dla mnie znaczenia, bo nie wiem co kto robił, a do tego raczej źle robił.
Równie dobrze jakiś dziadek mógł powiedzieć komuś kilka lat temu, że trejding nie ma sensu bo on to przetestował w latach 40tych i stracił i zna wielu co straciło, starało się i straciło. itd :)
Nie, nie rozumiesz sedna problemu :). Próby były jak najbardziej udane. Robili to, i robili to zbyt dobrze, dlatego to już przestało działać. Ale więcej nic nie będę pisać, żeby nie psuć Ci zabawy. Doceniam determinację i czekam na raport za jakiś czas ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

raposo pisze: Nie, nie rozumiesz sedna problemu :). Próby były jak najbardziej udane. Robili to, i robili to zbyt dobrze, dlatego to już przestało działać. Ale więcej nic nie będę pisać, żeby nie psuć Ci zabawy. Doceniam determinację i czekam na raport za jakiś czas ;).
Aaaa, to sory.
To dobre info, czyli diabeł nie aż tak straszny.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

W poniedziałek startuje EA.
Sztywny SL 10 pipsów i sztywny TP 20 pipsów :)
Zero emocji :)
Mam tylko jeden dylemat. Bo, albo puszczam EA z zawsze identyczną wielkością pozycji, albo z opcją max 4 razy powiększania x2 po zaliczeniu SL. Hm.
Opcja z zawsze tą samą wielkością lota ma za zadanie zarabiać 5-10% miesięcznie.
Opcja z zwiększaniem max 4 razy pozycji po SL ma za zadanie zarabiać 20-30%.
Co będzie ciekawsze?
Nie wiem też czy regulować codziennie EA pod kątem ustawiania godzin publikacji danych i aby w tych godzinach nie grało czy puścić i niech gra, hm.

A czy ktoś kto korzysta z VPSów wie czy można puścić np platformy i 3 EA na jednym VPSie?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: raposo »

juszjuszmilion pisze: A czy ktoś kto korzysta z VPSów wie czy można puścić np platformy i 3 EA na jednym VPSie?
Można.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

"A czy ktoś kto korzysta z VPSów wie czy można puścić np platformy i 3 EA na jednym VPSie"
mi bez problemu chodzi 5 uruchominych platform z różnymi ea na http://www.win-vps.com/english/
w najtańszej wersji z windows 2003 server.
W tym,że raz była awaria na prawie 5h...więc musisz wybrać wyższą wersję.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

mozna, z zycia wziete to 1x vps, na tym 3x mt4 i na kazdym 3x do 6x EA

ODPOWIEDZ