Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Nie da się tego wytłumaczyć, może było tam trochę pozostałych zleceń, może ktoś po wystąpieniu luki zadecydował że to będzie dobra cena. Próba wytłumaczenia że coś się stało na m1 to jak próba wytłumaczenia dlaczego akurat wypadła reszka zamiast orła. Kiedyś jeden trader powiedział fajną anegdotkę. Miał trend szort na ropie i był +5000 dolarów na plus więc poszedł spokojnie spać. Jak wstał było -10000 bo jakiś wariat postanowił w nocy wysadzić rurociąg. Jeśli będziesz w stanie przewidywać zachowanie innych ludzi czy wariatow dopiero wtedy będziesz w stanie przewidzieć ruchy rynku co z automatu jest raczej niemożliwe ;)


Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Podejrzewam ze książkową teorie to ona już zna XD

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1340
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Ink. pisze:
01 sie 2024, 08:14
Nie da się tego wytłumaczyć, może było tam trochę pozostałych zleceń, może ktoś po wystąpieniu luki zadecydował że to będzie dobra cena. Próba wytłumaczenia że coś się stało na m1 to jak próba wytłumaczenia dlaczego akurat wypadła reszka zamiast orła. Kiedyś jeden trader powiedział fajną anegdotkę. Miał trend szort na ropie i był +5000 dolarów na plus więc poszedł spokojnie spać. Jak wstał było -10000 bo jakiś wariat postanowił w nocy wysadzić rurociąg. Jeśli będziesz w stanie przewidywać zachowanie innych ludzi czy wariatow dopiero wtedy będziesz w stanie przewidzieć ruchy rynku co z automatu jest raczej niemożliwe ;)
Upraszczasz :idea:
Anomalia pisze:
31 lip 2024, 12:49
Przykład poniżej, celowo m1 żeby było widać tą dokładność i bardzo mocną reakcję. Luka otwarcia to była,
Czyli mówimy o luce d1, choć wykres m1. Zresztą, samo z siebie i bez powodu typu dane czy informacja, rzadko sp leci na sp500 o 6x pipsów, a tu tak było właśnie. Taki spadek na sp500 to tir dolarów 8)
Anegdotka to nie anegdotka tylko życie. Przynajmniej tak mi się wydaje, w sensie - częste, i zapewne bolesne, jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę.

Cblondyn - dzięki, ale oni tłimaczą oczywistość, czyli to, co widac na wykresie. A to przecież widać na wykresie :)
Ja nie rozumiem:
Anomalia pisze:
31 lip 2024, 12:49
Nie rozumiem, gdzie został kapitał (w obydwu przypadkach, luka w dół, luka w górę), bo tu jest chyba zbyt dużo "to zależy" - a jest? A może odpowiedź jest banalnie prosta?
Kto został z kasą i na jakim poziomie, w przypadku spadkowej i wzrostowej? Nie umiem ubrać w słowa swoich myśli, zapytać precyzyjniej :evil: To co nie umiem ubrać w słowa to np. to, że wydaje mi się, że po spadkach luka w górę mniej boli, niż po wzrostach luka w dół.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6902
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
01 sie 2024, 10:32


Kto został z kasą i na jakim poziomie, w przypadku spadkowej i wzrostowej? Nie umiem ubrać w słowa swoich myśli, zapytać precyzyjniej :evil: To co nie umiem ubrać w słowa to np. to, że wydaje mi się, że po spadkach luka w górę mniej boli, niż po wzrostach luka w dół.
Co to znaczy "został z kasą"? Co do bólu to wszystko zależy od tego kto jaką ma pozycje. Niektórzy nie odczuwają bólu ale euforie. I dlaczego luka w dół mnie boli od luki w górę? Nie bardzo rozumiem ;)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2024, 10:51 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Bali tak samo, a upraszczam bo nikt ci dokładnie nie wytłumaczy. Tak jak z anegdotką że wariat wysadził rurociąg ty pytasz co miał na myśli, dlaczego akurat dziś, dlaczego akurat i tej godzinie i dlaczego akurat ten rurociąg itp. A to nie ma absolutnie żadnego znaczenia w szerszej perspektywie. Rurociąg wybuch a analizowanie dlaczego już nam pieniędzy nie zwróci. Tak samo z lukami, jakaś powstanie na jakiś News i analizowanie dlaczego taki News był a nie inny jest już trochę za późno. Luka albo się zamknie albo nie. Działa to chyba z podobnym prawdopodobieństwem co wsparcia, opory, strefy SD itp, raz zadziałają co do pipsa, raz rynek je oleje, raz przebije. Czyli wracamy do lewej lini które w pewnym momencie również będzie respektowana co do pipsa. Nawet kiedyś robiłem eksperyment. Oczy zamknięte, myszka w dłoni i trzyma losową krzywą kreskę, można powiedzieć że LT. Macham jak wściekły i zostawiam w losowym miejscu. Ciekawe że pasowała idealnie do wykresu, kilka miejsc potraktowało ta linie jako wsparcie inne jako opór a pamiętaj że jest to linia losowa zostawiona losowo na wykresie. Tak samo wygląda teoria luki. Czasami będzie respektowana czasami nie, czasami ktoś z grubasów podejmie decyzję żeby wypełnić lukę zleceniami aby złapać plynnosc i mamy wystrzał z luki. Ale nie ma szans żeby w oparciu o luki cenowy stworzyć coś powtarzalnego i zarabiającego

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1340
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
01 sie 2024, 10:45
Co to znaczy "został z kasą"? Co do bólu to wszystko zależy od tego kto jaką ma pozycje. Niektórzy nie odczuwają bólu ale euforie. I dlaczego luka w dół mnie boli od luki w górę? Nie bardzo rozumiem ;)
Kupujesz COŚ (celowe niedoprecyzowanie) z zamiarem odsprzedaży i zarobienia dutków.
Kupiłeś i masz. Za dwa dni rynek otwiera się luką. I tyłek zbity, zamiast zysku jest strata a Ty zostajesz z kupionym COSIEM i wtopionym kapitałem.
I teraz - albo możesz się z tym pogodzić i ponieść stratę, albo .. no właśnie. Jeśli jesteś rekinem, masz kilka możliwości, jeśli płotką - liczysz na rekina lub ławicę płotek.

Tyle, że wchodzi opcja kolejna, podniesiona przez Ink.a czyli płynne, drobne i długotrwające operacje dużych graczy, wtapiające się w tło. Czyli tym, którzy mają moc, nie będzie zależało na odebraniu swojego kapitau bo właśnie go odebrali kreując lukę.
W tym moim myśleniu poplątałam się jak słuchawki na kablu :evil:

Zakładam więc, że na potrzeby uproszczenia (wiem, to błąd) zostajemy przy opcji pierwszej - Cblondyn kupuje Cosia.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2024, 11:05 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Rekiny nie patrzą na m1

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1340
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nie mówimy o m1 tylko d1.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6902
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
01 sie 2024, 11:02

Kupiłeś i masz. Za dwa dni rynek otwiera się luką. I tyłek zbity, zamiast zysku jest strata a Ty zostajesz z kupionym COSIEM i wtopionym kapitałem.
I teraz - albo możesz się z tym pogodzić i ponieść stratę, albo .. no właśnie. Jeśli jesteś rekinem, masz kilka możliwości, jeśli płotką - liczysz na rekina lub ławicę płotek.

Jeśli kupiłem cokolwiek to zysk/starta zależy od aktualnego poziomu cenowego. I nie jest ważne czy cena dotarła do tego poziomu w wyniku luki czy tradycyjną metodą związaną z płynnością transakcji. I moge w wyniku tej luki mieć strate albo zysk. I jeśli ktokolwiek ma otwartą pozycje to juz nie ma żadnego wpływu na rynek. Pomijam ustawione zlecenie SL które jest zleceniem oczekującym. Ale to w przyszłości. I bez wzledu na to czy to grubas czy płotka mechanizm jest taki sam. Jesli grubas dokłada pozycje bo coś tam planuje to jego nowe pozycje maja wpływ na zmianę ceny. Ale trzeba pamiętać, że grubasy są po obu stronach rynku. I nigdy sie nie dowiesz kto i gdzie jak pozycjonuje. No chyba, że na podstawie zleceń oczekujących. Ale możesz się mocno zdziwić jak ogromne zlecenia oczekujące nagle znikaja z rynku gdy cena do nich sie zbliża ;)
Proponuje pośledzić rynek akcji i koszyk zleceń bo mechanizm jest taki sam

ODPOWIEDZ