Raporty; Mathias Rothbard

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

mathias100 pisze:1.Pan Kowalski ma 40,000 tys zl.
2.Idzie do firmy brokerskiej i deponuje tam te pieniadze
czyli zamraża tą kwotę, która stanowi jego CAŁKOWITY KAPITAŁ zabezpieczejący.
mathias100 pisze:Przeznacza na to 4,000 tys zl
jest to suma przeznaczona do jednej zagrywki z ryzykiem stracenia jej w 100%, czyli nie możemy brać jej jako całkowite depo, bo istnieje możliwość stracenia tej sumy, dlatego jesteśmy zabezpieczeni 10 krotnie większą sumą, która stonowi o naszym kapitale.
mathias100 pisze:I jezeli Pan Kowalski zarobilby tak jak ja ponad 1,000% od poczatku roku
to miałby 40 000zł x 1000% = 400 000zł
mathias100 pisze:I teraz jezeli zarobil 40,000 tys zl i zdeponowal 40,000 tys zl
to razem ma na koncie w firmie brokerskiej 80,000 tys zl
to znaczy że podwoił swój kapitał, czyli uzyskał 100% początkowo zdeponowanych na zabezpieczenie całego przedsięwzięcia pieniędzy.

Inaczej się nie da - przykro mi. To prosta matematyka.

Pozdrawiam i czekam na kolejną gre na żywo
Forex Fun Trader

Awatar użytkownika
mathias100
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 25 lut 2008, 02:49

Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: mathias100 »

Ulan Bator---odp

A jezeli zdeponowalby sume 8,000 tys i pracowalby na 4,000 tys, to co wtedy?(oczywiscie tak sie nie robi-ale teoretycznie jest to mozliwe)
Ja licze sume przeznaczona do pracy. Obrot ta suma daje zysk. Prosze nie uczyc mnie rachunkow to nie matematyka, to proste rachunki. Matematyki, troche to ja sie juz w zyciu pouczylem.
Bez obrazy. Umowmy sie --ja % licze od sumy ,ktora inwestuje kazdy dzien. Tak tez liczymy miedzy kolegami. Nie ma ztym zadnego problemu. Jest tak od lat.
Pozdrawiam
Mathias

Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

mathias100 pisze:Ja licze sume przeznaczona do pracy. Obrot ta suma daje zysk.
jeżeli ryzyko straty wynosi 100% w jednym podejściu to proszę mi wyjaśnić czym zagramy znowu jeżeli po pierwszym zagraniu stracimy tą kwotę? czy wg Pana całe depo tracimy czy nie ????. a jeżeli w pierwszym dniu poniesiemy np. 3 porażki pod kolej to jak to nazwiemy ??? -300% :shock: Naszym kapitałem jest te 40 000zł o których sam Pan pisze.
mathias100 pisze:Prosze nie uczyc mnie rachunkow to nie matematyka, to proste rachunki.
nikogo nie staram się uczyć tylko przedstawiam liczby które wykładano mi w szkole podstawowej 25 lat temu.

Staram się śledzić ten wątek i grę na żywo, ale liczby które padają tutaj i na Pańskiej stronie są po prostu nie prawdziwe. Nie chce nikogo obrażać , bo na matematyke nie ma co się obrażać. Dla mnie temat tych wyliczeń jest zamknięty. Zamykam jedno oko i czekam na dalsze poczynania na żywo

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 00:39 przez Ułan Bator, łącznie zmieniany 1 raz.
Forex Fun Trader

Awatar użytkownika
mathias100
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 25 lut 2008, 02:49

Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: mathias100 »

Ulan Bator--odp

Dlaczego nie chce Pan zrozumiec, ze procenty, ktore sa podane na mojej stronie sa pochodna od ilosci zarobionych pipsow!
Kazde 240 pips zarobionych to 100%. Tak to licze. Bo jezeli depozyt bedzie 100,000 tys zl to co wtedy? Co znaczy ze liczby ktore podaje sa nieprawdziwe?
Wie Pan - szkoda slow.
Mathias

ScarFace
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:45

Nieprzeczytany post autor: ScarFace »

Mi sie wydaje, ze Matthiasowi chodzi o to, przykładowo ma na koncie 80 tys depozytu. Na dany dzień przeznacza jakiś odsetek kapitału na inwestycje, np 1 tys, ten 1 tys z kolei dzieli na 4 równe pozycje, czyli po 250 dolarów na pozycje. Otwiera 4 pozycje i kolejno co jakiś ustalony wcześniej stopień rozwoju je zamyka. Procent zysku podaje od zarobionej sumy wejściowej czyli jak w tym przykładzie od 1 tyś. Co niektórzy opacznie do tego podchodzicie i robicie ciągle zamieszanie :wink:

Awatar użytkownika
mathias100
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 25 lut 2008, 02:49

Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: mathias100 »

Wlasnie na mojej stronie podalem po prawej stronie informacje ,jak naliczane sa procety i od czego one biora sie.
Co bedzie jezeli inwestor x zdeponuje 40,000 tys zl a inwestor y 80,000 tys zl.
Oboje zarobia po 40,000 tys zl
to co x zarobil 100 %
a y zarobil 50%
Gdzie tu jest logika jezeli oboje wykonywali dokladnie te same ruchy na gieldzie, tym samym sposobem i ta sama suma pieniedzy?!
Pozdrawiam
Mathias

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Podejrzewam ze wszyscy rozumieja Twoja metode bo co prawda jest skomplikowana, ale opisales ja juz tyle razy, ze kazdy tempak mial szanse zrozumiec.

Postaraj sie wiec rowniez nas zrozumiec, ze taki sposob podawania rezultatow to czyste przeklamanie... Bo niby zarobiles 1000% a w rzeczywistosci jest to 100% lub mniej, ale to KWESTIA nazewnictwa.
Na tym forum sie przyjelo ze zysk liczy sie od calosci depozytu i mysle ze Twoje posty w zaden sposob nie sa w stanie tego zmienic.
Juz wiem ze Twoje wyniki trzeba dzielic przez 33 (bo stosuje risk 3%, ale kazdy gra jak chce), ale ok to nie jest takie trudne, to Twoj dziennik wiec pisz jak Ci wygodnie.

I proponuje zakonczyc ta kwestie bo nie widze opcji zebys nas przekonal, skoro w kolejnych postach piszesz to samo - nie jestesmy tacy tepi, pojelismy :wink:

Jedzmy dalej bo nie widze sensu zeby sie klocic

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

Ja ze swojej strony obiecuje nie polemizować już na temat wyliczeń z zysku.
Czy to procentowo, czy w pipsach. Mam nadzieje że ci którzy potrzebują informacji o REALNYM zarobku widzą ją z naszej polemiki wyżej...
Forex Fun Trader

ScarFace
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:45

Nieprzeczytany post autor: ScarFace »

tak ale czy to nie jest nietolerancja wobec innych, bo jeśli nie to, nie wiem jakiego innego słowa użyć, dział forex jurnal ma to do siebie że kreują go osoby które postanowiły podjąć sie próby pisania dziennika. Wam sie nie podoba to że Matthias liczy procenty od kapitału wstępnego w danym dniu. Ja wiem że na tym forum i ogólnie jest przyjęta zasada że procenty uzyskanego dochodu liczy sie od całego depozytu ale to nie znaczy aby od razu kogoś skreślać i ograniczać sie tylko do jednego, dlatego że przyjął inne zasady. Zamiast ciągłej krytyki dajcie sie chłopakowi rozwinąć, może z czasem sami czegoś sie nauczycie. Nikogo nie bronie tylko wydaje mi sie że dziwnie podchodzicie do tego.

ktos
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 10 sty 2008, 21:37

Nieprzeczytany post autor: ktos »

popieram FaceKillera, poza tym czy to tak trudno podzielić sobie w głowie kapitał na 10 części i obliczyć % wygranej 1/10 i porównać go do całości kapitału? Do tego nawet nie trzeba kalkulatora.
Jak koś uważa że dzielenie kapitału nie ma sensu bo to zamrożenie pieniędzy itp niech wejdzie całym ale nie wiem z czego zrobi kolejne depo.
Ja to odbieram tam że Mathias ustawia sobie 2xLS (jedno jest na wysokości 1/10 albo 1/20 kapitału a drugie SL już wynika z zajmowanej pozycji).
poza tym tyle się tu pisze o ograniczeniu ryzyka, że najlepiej poziom ryzyka ustawić na 2-3% a jak inaczej można nazwać to co robi Mathias? To jest to samo tylko inaczej wygląda z boku.
ech...

Zablokowany