Przyszłość Euro (EUR)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Kredytobiorca
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 07:57

Nieprzeczytany post autor: Kredytobiorca »

Zgadzam się Mariuszem M. Przecież kryzys w Europie powinien osłabiać Euro wobec złotówki i innych walut spoza strefy. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Kiedy rok temu brałem kredyt w Euro, byłem przekonany o słuszności wyboru. teraz widzę, że Euro jest walutą nieprzewidywalną i niezależną od sytuacji na rynkach. Dlatego obawiam się, że Euro może wzrosnąc jeszcze bardziej ( kredyt miałem liczony po 3,86). Nie wiem co robić ... :|

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Kredytobiorca pisze: Nie wiem co robić ... Neutral
Moja skromna rada dla Kolegi... na przyszłość.. brać kredyt w walucie której zarabiasz...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Kredytobiorca
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 07:57

Nieprzeczytany post autor: Kredytobiorca »

Niezupełnie się zgadzam. Nawet przy takiej różnicy w kursie waluty w dalszym ciągu płacę mniejsze odsetki, niż gdybym miał płacić w pln. Jednak liczyłem, że koszt kredytu będzie jeszcze mniejszy. Rok temu, kiedy rozmawaiłem ze znajomym finansistą prognozował, że kiedy Polska będzie wchodziła do strefy Euro kurs powinien wynosić 3,5pln. Taki kurs miał być korzystny dla polskiej gospodarki. Stąd akceptacja spreadu na poziomie 3,86

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Kolega.. bardzo..bardzo mnie zasmucił...
Taką samą odpowiedż słyszałem od jednego z przywódców Polski...
brał... 1 mln kredytu w CHF ... ma dwa razy więcej do spłacenia...,lecz się nie przejmuje ponieważ i tak rata jest jego zdaniem mniejsza niż w zł....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Kredytobiorca pisze:Niezupełnie się zgadzam. Nawet przy takiej różnicy w kursie waluty w dalszym ciągu płacę mniejsze odsetki, niż gdybym miał płacić w pln. Jednak liczyłem, że koszt kredytu będzie jeszcze mniejszy. Rok temu, kiedy rozmawaiłem ze znajomym finansistą prognozował, że kiedy Polska będzie wchodziła do strefy Euro kurs powinien wynosić 3,5pln. Taki kurs miał być korzystny dla polskiej gospodarki. Stąd akceptacja spreadu na poziomie 3,86

Już rok temu było wiadomo że druga noga kryzysu przyjdzie tylko niewiadomo kiedy. Sektor bankowości jest zatruty i tylko "naturalne" kontrolowane bankructwa są w stanie tutaj cokolwiek pomóc. A wojna walutowa trwa w najlepsze i sam robiąc analize jeszcze pare miesięcy temu dla znajomego przedsiębiorcy prognozowałem poziom 4.20-4.24 jako cel średnioterminowy. W tej chwili po dwóch świeczkach tygodniowych ponad poziomem 4.10-4.12 gdzie ewidentnie są to świece konsolidacyjne z tendencją prowzrostową i samym wybiciem teraz ponad 4.20 następny target krótkoterminowy to 4.40-4.50 i żadne interwencje BGK tutaj nie pomoga i jest to kasa wyrzucona w błoto. Tak się nie robi interwencji kiedy trend trwa w najlepsze. W ten oto sposób za darmo napełniliśmy kieszenie spekulantów. Mamy ucieczkę od bezpiecznych aktywów a efekt domina dopiero się zaczyna. Trwa właśnie analiza ratingu dla Włoch i już wkrótce ma zostać ogłoszony. Krążą pogłoski że ma zostać obniżony. Kto następny ?

Kurs EUR PLN = sky is the limit


PS: co do interwencji to wzorowo zrobili ją Szwajcarzy. Trend się już wytworzył. Spekulanci zaczęli zamykać pozycje i odwracać je krótkoterminowo w L i zainterweniowali zgodnie ze wcześniej wytrworzonym trendem. Obrona takiego 1.20 jest znacznie łatwiejsza aniżeli obrona poziomu po wybiciu z konsolidacji pod prąd.



PS: pamięta ktoś o tym że agencja ratingowa z Chin obniżyła nam rating ? Oni nie są pod żadnym naciskiem politycznym i dla mnie są bardziej wiarygodni niż wszelkiej maści Moody's czy SP. Jest źle i smiać mi się chce jak słyszę wypowiedź naszego ministra finansów że nie ma powodów do paniki. Powody są. Ktoś spekuluje na naszej walucie i nie mamy nad tym kontroli.
fx-forum

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MkubuxK pisze:W tej chwili po dwóch świeczkach tygodniowych ponad poziomem 4.10-4.12 gdzie ewidentnie są to świece konsolidacyjne z tendencją prowzrostową i samym wybiciem teraz ponad 4.20 następny target krótkoterminowy to 4.40-4.50 i żadne interwencje BGK tutaj nie pomoga i jest to kasa wyrzucona w błoto. Tak się nie robi interwencji kiedy trend trwa w najlepsze. W ten oto sposób za darmo napełniliśmy kieszenie spekulantów. Mamy ucieczkę od bezpiecznych aktywów a efekt domina dopiero się zaczyna. Trwa właśnie analiza ratingu dla Włoch i już wkrótce ma zostać ogłoszony. Krążą pogłoski że ma zostać obniżony. Kto następny ?

........
:clap: :clap: :clap:


Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Kotecki: wyjście Grecji z EMU jedną z możliwości, coraz bardziej realne
Wyjście Grecji ze strefy euro jest jedną z możliwości i jest coraz bardziej realne - uważa wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Dodał, że decyzje w tej sprawie mogą zapaść wkrótce, a sam ewentualny proces powinien być przeprowadzony tak, aby nie doszło do zarażenia innych krajów.

"To jest jedna z możliwości (wyjście Grecji ze strefy euro - PAP), coraz bardziej realna. Decyzje będa podejmowane przez kraje strefy euro" - powiedział Kotecki w rozmowie z TVN24.
http://waluty.onet.pl/kotecki-wyjscie-g ... news-detal

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

Ja mam kredyt w Euro i brałem go na poziomie ponad 4pln, coś około 4,20.

Z ciekawości zadzwoniłem do banku i zapytałem o kredyt w pln w dzisiejszym dniu.
Po wyliczeniach kredyt w wysokości 420 000 pln rata=2800pln bez kilku złotych.

Dla porównania podam, że rata w Euro = 1940pln po kursie 4.3..
Ile musi mi wzrosnąć euro/pln abym płacił 2800 ?

Do około 7pln, ale przy takim wzroście prawdopodobnie w dół poszły by stopy procentowe co w przypadku mojego kredytu to : 0.25pp = około 160pln, o tyle mi poszła rata w górę gdy ostatnio EBC podniosło oprocentowanie.
Więc ten kurs musiałby być chyba jeszcze większy.

Wiadomym, wzrasta mi w tym momencie zadłużenie w stosunku do wartości domu, jak i kwoty wyjściowej.

Aktualnie wartośc domu około 600 000 kredyt 93000Euro wiec nawet jeśli będzie euro po 5pln to jeszcze bedę spokojny...teoretycznie :)

Pytania jakie mi się tylko nasuwają :

- czy EBC obniży stopy, czy raczej podniesie ?
- co w takim układzie zrobi ministerstwo finansów, skoro ratowało frankowców, to może przyjdzie czas na pomoc dla tych co w euro ?

Osobiście, uważam, że państwo nie powinno nikogo ratować, bo jak bierzesz kredyt w walucie to licz się z ryzykiem, ale skoro ratujemy jednych to nie zapominajmy o innych.

Osobiście uważam, że Euro to rozdmuchana waluta i prędzej czy później bańka mydlana wokół niej pęknie, bo to nie frank i nie bogata Szwajcaria aby pewnie lokować u nich kapitał, tylko zadłużona i podtopiona wspólnota, która nie do końca ma pomysła jak z tym walczyć.
Coraz więcej krajów tonie w długach.
Państwa uznane za "bogate" Niemcy, Francja... zadłużenie na poziomie 80%PKB...

Co w takim układzie ma euroland do zaoferowania skoro jego fundamenty to państwa na skraju bankructwa ?

Myślę, że prędzej czy później Euro musi zejść do niższego poziomu, choćby po to, aby kraje takie jak My mogły dołączyć do strefy EURO, bo nie wyobrażam Sobie wejścia po kursie 4pln.....

Pamiętam jak Euro było po 3.3... któryś z ministerstwa finansów powiedział wtedy... " Jakby nam dzisiaj furtkę otworzyli do Euro, to weszlibyśmy w ciemno po tym kursie".
Mogę się mylić w moich przemyśleniach...nie jestem ekonomistą, ale jakoś tak mi to wygląda.
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

lukasls
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: lukasls »

Moja teoria: Spekulanci spekulantami, pln slaba waluta jest to juz nie raz sie przekonalismy, ale przed wyborami rzad sobie nie pozwoli na cokolwiek wiecej niz 4,50. Dlugoterminowo (miesiac) euro spadek w dol do rozsadnego poziomu 4pln.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Prof. Roszkowski: Unia Europejska chyli się ku upadkowi powoli
Mam wrażenie, że Unia Europejska chyli się ku upadkowi powoli, za przyzwoleniem krótkowzrocznych elit, które poprzestają na sloganach i lekarstwach, które słabo leczą objawy kryzysu, a nie dotykają jego przyczyn - powiedział PAP eurodeputowany prof. Wojciech Roszkowski.
PAP: Czy dezintegracja polityczna i gospodarcza jest realnym zagrożeniem dla dzisiejszej Europy?

W.R.: Wydaje się, że taka groźba istnieje, choć z drugiej strony armia "zawodowych" Europejczyków będzie bronić jedności Unii, gdyż broni w ten sposób swej pozycji życiowej. Pytanie, czy Unia Europejska zniesie koszty owej obrony. Na dłuższą metę może to być trudne. Szkoda, bo integracja europejska to był pierwotnie dobry pomysł.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Niestety za to co się stało główną winę ponoszą elity....

Pozdrawiam.

Dodano po 3 minutach:

PS dorzucę fajnego posta który jest pod artykułem
Zwierzęta w ZOO -Europa czekaja na karme od Opiekuna....... :P
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ