Price Action - GTK Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Price Action - GTK Journal

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Witam forexowiczów w moim dzienniku

Jestem na tym forum od niedawna. Forexem zajmuję się od około roku, w tym od 8 miesięcy gram na realu mini i mikrolotami. Przez ten czas głównie tracę pieniądze ale wbiłem sobie do głowy że to są pieniądze które przeznaczyłem na naukę. Mam za sobą dopiero 1 miesiąc na + więc nie odniosłem jeszcze sukcesu, i pewnie na ten sukces będę musiał jeszcze sporo czasu poczekać ;) Mój styl gry to Price Action, na początku próbowałem grać na pałę ale straciłem 40% depo po czym przejrzałem na oczy :D

postaram się wrzucać tutaj w miarę na bieżąco moje niektóre trejdy (oczywiście bez względu na to czy zyskowne czy stratne)

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Na początek opiszę kilka trejdów z tego tygodnia (na początku dwa dobre trejdy :twisted: ):

2010_12_13
EUR/USD - Wejście 1,3210, SL 1,3160. Pozycja zajęta na podstawie odbicia od ważnego poziomu (1,3180 - który to poziom był już wiele razy testowany nawet w najbliższej historii), kolejny powód to trzy pinbary na 4H które powstały w tamtym tygodniu, a sygnałem na wejście było przebicie w górę piątkowego pinbaru 4H.
Po pierwsze wyszedłem z 2/3 pozycji na +180p, a 1/3 pozycji zostawiam i czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Stopy w miarę możliwości przesuwam (trailing stops) pod kolejne dołki na wykresie 4H. Cena poszła ponad 290 pipsów na + ale niestety byłem w pracy i nie miałem dostępu do platformy. Z 1/3 pozycji wyszedłem więc na +155p. Trejd jak najbardziej dla mnie na +

w czwartek 16.12.2010 sytuacja na EU powtarza się, na istotnym poziomie wsparcia powstaje bardzo ładny pinbar, wchodzę na 50% wysokości pinbaru, ze stopem poniżej jego minimum (31p). Na efekty czekam do następnego dnia, gdy cena dochodzi do istotnego poziomu 1,3288 i odbija się od niego wychodzę z 2/3 pozycji przy +68 pipsach (zrobiłem tak z tego względu że był to piątek i cena teoretycznie nie miała już dużych możliwości ruchu). Gdy cena dochodzi do kolejnego poziomu S/R 1,3360 i zawraca ustawiam SL kilkanaście pipsów od ceny i wychodzę z pozostałej 1/3 części pozycji na +132 pipsy. Zarządzanie w trakcie trochę na wyczucie, chociaż brałem głównie pod uwagę ważne poziomy i z tego względu głównie wychodziłem, ale na szczęście kolejny udany w tym tygodniu na Edku 8)

Obrazek
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Żeby nie było, do tych dwóch udanych dorzucam jeszcze 2 trejdy nie udane na parze USD/CAD ;)

2010_12_15 - w tym tygodniu dwa razy wchodziłem w USDCAD, oba wejścia były na tej samej podstawie, tzn konsolidacja i gra wewnątrz. Zauważyłem że cena zbliżyła się do poziomu 1,0026 gdzie już 2 razy w tym tygodniu dochodziło do odbicia i kilkudziesięcio - pipsowego szybowania w górę. SL ustawiam dokładnie na poziomie 1,0000 gdyż był to poziom 2 pipsy poniżej minimum z tego miesiąca. Co się okazało cena jeszcze w tej godzinie ruszyła ostro w dół (prawdopodobnie doszło do likwidacji stopów) i doszła dokładnie co do pipsa do 1,0000 gdzie wyrzuciła mnie z trejdu na -26p.
W tym momencie rozciągnąłem minimum konsolidacji i wchodzę i obserwuję dalej sytuację na tej parze. Z tego względu że był to ważny poziom postanowiłem poczekać na ewentualne kolejne wejście. Ustawiam zlecenie oczekujące na poziomie 12,8% konsolidacji. Moją decyzję o kupnie poparł dodatkowo pinbar który utworzył się na wykresie 4H. Wejście na poziomie 1,0042. Cena idzie nieznacznie w górę, czekam czwartek, gdzie tworzy się mniejsza konsolidacja, w piątek rano postanawiam przestawić SL na BE, gdyż cena była już ponad 30p ponad wejściem i w piątek teoretycznie nie miała zbyt dużego pola manewru. Niestety okazuje się że po raz kolejny zostaję wyrzucony z pozycji po czym cena idzie bardzo mocno w górę. Niestety i takie sytuacje się zdarzają, w sumie mój błąd że zbyt szybko przestawiłem SL, ale nie sądziłem że może dojść do takiej sytuacji. Powinienem poczekać jeszcze kilka godzin, po czym przestawić SL poniżej kolejnego dołka a później zarządzać pozycją w miarę zmian sytuacji na rynku. Z drugiej strony, na szczęście pozycja zamknięta na zero.

Obrazek

i jeszcze taka mała prośba do forumowiczów, żeby w miarę możliwości podpowiadali co robię nie tak, na co powinienem zwrócić uwagę itd, z góry dzięki za wszelkie uwagi!
pozdrawiam!! ;)

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Rzut okiem na przyszły tydzień:

EUR/USD - przede wszystkim na tej parze mamy wyraźny trend boczny, więc ja przygotowuję się do gry w konsolidacji. Problemem jest to że dochodzi do fałszywych wybić z tej konsolidacji i powstał trójkąt rozwarty. Cena aktualnie jest na istotnym poziomie w okolicach 1,3165-1,3180, gdzie już wiele razy w ostatnich tygodniach zawracała i tworzyła dołki lub wierzchołki. Moim zdaniem wszystko może rozstrzygnąć się w nocy. Chyba bardziej prawdopodobne jest to że cena powróci do wnętrza konsolidacji więc będę szukał sygnału do wejścia na kupno. Jeżeli jednak to się nie potwierdzi i cena w nocy wyjdzie z ram konsolidacji będę czekał na potwierdzenie wybicia.
P.S. nie podoba mi się ta świeca z piątku na wykresie dziennym świadcząca o niepewności na rynku

Obrazek

USD/CAD - także mamy konsolidację na wykresie 4H, i również cena jest w okolicach ekstremum. Cena w piątek doszła do ważnego poziomu w okolicach 1,0140 gdzie najpierw doszło do mocnego odbicia a następnie ponownie tam powróciła. Ten poziom był już testowany w ostatnim czasie wielokrotnie (co najmniej 3 krotnie, i tylko raz w ciągu 3 tygodni został przebity). Dodatkowo na ten poziom nakłada się 50% ruchu spadkowego z przed 2-2,5 tygodnia. Tak samo uważam że większe prawdopodobieństwo jest pozostania w ramach konsolidacji niż wybicia. Będę szukał sygnałów na short jeżeli nie dojdzie do wybicia w górę.

Obrazek

USD/CHF - cena od 3 tygodni porusza się na tej parze w boxach w trendzie spadkowym. Obecnie jesteśmy w pudełku między 0,9556 a 0,9730. Cena znajduje się bliżej górnej granicy boxa, ale świeczki dzienne i 4H mówią raczej o niepewności. Jak narazie nie mam pomysłu jak ewentualnie mógłbym grać na tej parze, więc będę czekał na dalszy rozwój sytuacji.

Obrazek

mile widziane uwagi i komentarze ;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Damian_GTK pisze:P.S. nie podoba mi się ta świeca z piątku na wykresie dziennym świadcząca o niepewności na rynku
A ta na tygodniowym Ci się podoba.Mnie bardzo. :D

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Masz rację, też fatalny układ świec, najpierw pinbar w górę później zjazd w dół i pinbar w dół, czyli w sumie na każdej ramie czasowej panuje niepewność. :roll:
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Prawdę mówiąc to pinbar na W1 (z przed 3 tygodni) jeszcze nie został zanegowany, tak że liczył bym w najbliższym czasie na wzrosty, sugerując się tą świecą, tym bardziej że na D1 i H4 jesteśmy na istotnym poziomie wsparcia.
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Damian_GTK pisze:Prawdę mówiąc to pinbar na W1 (z przed 3 tygodni) jeszcze nie został zanegowany
A tak z ciekawości , kiedy według Ciebie byłby zanegowany?Następna świeca zamknęła się poniżej. Też zakładam wzrosty.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Według mojej strategii ten pinbar na W1 byłby zanegowany wówczas gdy cena przebiła by poziom minimum PB. Mam też takie kryterium że jeżeli w ciągu kolejnych 4-5 świec nie dojdzie do zdecydowanego ruchu w którymś kierunku, wtedy nie biorę tego pinbaru już pod uwagę.
Czyli po pierwsze kryterium ceny, po drugie kryterium czasu.
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Damian_GTK pisze:Według mojej strategii ten pinbar na W1 byłby zanegowany wówczas gdy cena przebiła by poziom minimum PB.
No więc tak się stało?Ale zdecydowanego ruchu nie było choć następna świeca, statystycznie rzecz biorąc, nie wygląda na małą.

ODPOWIEDZ