Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Tomasz196407 pisze:
28 kwie 2020, 15:24
No to 6 min do otwarcia :D
czego :?: :idea:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Andreasgp pisze:
28 kwie 2020, 16:11
Tomasz196407 pisze:
28 kwie 2020, 15:24
No to 6 min do otwarcia :D
czego :?: :idea:
Godziny handlu: USA
link w porannym poście :idea:

no to myśle ze wystarczająco, wyczerpująco Andre odpowiedziałem na jednosłowny post
wybacz ale juz jestem zajęty
Pozdrawiam :D :516:

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

cajto pisze:
28 kwie 2020, 15:02
ninjaproject pisze:
28 kwie 2020, 14:40
@cajto,
Wszystko jest proste, kiedy ciężkim wysiłkiem dochodzimy do mistrzostwa!
Poza tym, kto kogo zmusza do ryzykowania na słabych układach?
Obawiam się Darku, że tych ze stopniem mistrzowskim ani tutaj, ani na ogólnym nie ma.
Są gorsi i lepsi, ale tych z lvl Master ja sobie nie przypominam.
I broń Boże nie należą do nich jednostrzałowcy kilkubańkowcy
Też uważam, ze tacy jednostrzałowi kilkubańkowcy to jest poziom co najwyżej ligi okręgowej, tak coś na poziomie LZS Rudno. Bez MM, bez stopów jaja jakieś. Kompletnie niepoważnie i nieprofesjonalnie. Co prawda RZ nie jest jednostrzałowcem, bo udało mu się tak już kilka razy, ale w sumie każdy by to potrafił jakby się sprężył... Jak chcesz zawodnika który stosował stopy i MM i też coś tam ugrał to przedstawiam Przemka Mućkę. Co prawda krew nie woda i już go nie ma na razie w tym sporcie, ale co ugrał to jego...

https://www.youtube.com/watch?v=IHxznsmajnY

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Skoro kazdy by potrafil to czemu xtb zarobilo 23 tysiace % wiecej w 1szym kwartale? 8)


Ropa na DT:
Gram rope na dt.. wti..
Kompletnie sie nie zgadzam ze ropa na dt jest niegrywalna - wrecz przeciwnie w 70% przypadkow jak sie buja to porządnie.. tzn 0.5-1usd to dla mnie porzadne bujanie na ropie vel dt..
Dodam tylko że obecnie gram megafchujmikro lotami.. wyjalem wszystko z cfd. Zmienilem brokera i gram na lewarze 10 i zakupach na barylki.. doslownie.. z depozytem 50gbp..
Ps gram na bieżącym kontrakcie ktory konczy sie 19 maja
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Nieudacznik - fajny przykład tego, co można zarobić na FX, ale to tylko zawodnik (nic mu nie ujmując).
Czytałem z nim wywiad na Comparicu, słowo stres często się przewija w kontekście tego runa.
On, RZ, czy inni z podobnym wynikiem, z reguły to jest jeden lub kilka "strzałów", potem jest euforia, kasa do kieszeni, na grę zostaje kilka / naście procent. Tak schodzi ciśnienie i presja.
Dla mnie prawdziwy Pro, robi to cały czas, bo cały czas gdzieś są takie warunki. Mamy kilkadziesiąt par walutowych, surowce, indeksy, towary, krypto i inne wynalazki. To wszystko razy kilka TFów,
Nigdy nie ma na wszystkim konsoli i trendu w tą sama stronę.

Przypomina mi się takie zdanie z "Wielkiego Szu": "kasa może być największym hakiem"
I tak jest na FX - gdyby wielkość tych runów oscylowała wokół 1-10k, czy byłoby o nich głośno? Technicznie to też nie są jakieś cuda , tylko normalne wejścia. Wiec gdzie jest haczyk?
Właśnie w kasie, bo zarobili XXX
I to działa na wyobraźnię.

Jeszcze jeden cytat z WS, (mam nadzieję że oprócz Tolmona, oglądaliście ten film, to świetne kino).
Kiedy Szu ograł swojego adepta Jurka, pyta:

Szu: A wiesz chociaż dlaczego przegrałeś?
Jurek: Przegrałem bo Panu nieprawdopodobnie poszła karta.
Szu: Bzdura. Bo w to grałeś [pokazuje na banknoty]
Jurek: To pan był z pieniędzmi, nie ja.
Szu: Tak, i pieniądze cię oślepiły
Jurek: Przecież gra się o forsę.
Szu: Gra się aby wygrać, ma to oczywiście związek z pieniędzmi, ale gra się żeby wygrać. Wtedy dopiero można wygrać pieniądze.


To ostatnie zdanie IMO jest kwintesencją efektywnego tradingu.

Każdy z nas miał taką sytuację, kiedy cena poszła w drugą stronę, a my zamiast na wykresie, skupiamy się na depo. Patrzymy jak topnieje i razem z nim topnieje nasze obiektywne spojrzenie na wykres.
Kiedy wchodzimy, np. za 0.50 lota jest OK, bo te pieniądze są dla nas OK, ale kiedy pomyślimy o wejściu za 50 lotów... no właśnie, a przecież z perspektywy wykresu nic się nie zmieniło.

Dlatego nikt z nas nie jest PRO.
Choć pewnie niektórzy tak się postrzegają lub na takich pozują.

qduaty pisze:
28 kwie 2020, 18:43
Skoro kazdy by potrafil to czemu xtb zarobilo 23 tysiace % wiecej w 1szym kwartale? 8)
Bo w I kwartale mieliśmy extra atrakcje na indeksach + super bonusy na ropie. Wielu graczy zostawiło pozycje na weekendy, dla wielu SL= SO, a spredy i ceny zamknięć przy takich ruchach pewnie często zahaczały o freestyle. I w końcu mieliśmy taki wysyp rolowań na WTI, jak grzybów po deszczu we wrześniu.
Dziś na DT opis kolejnego "kwiatka" na WTI i to od kogo - od XTB.

Nie przypominam sobie kasyn, które zostałyby puszczone z torbami przez graczy.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

cajto pisze:
28 kwie 2020, 18:45
@Nieudacznik - fajny przykład tego, co można zarobić na FX, ale to tylko zawodnik (nic mu nie ujmując).
Czytałem z nim wywiad na Comparicu, słowo stres często się przewija w kontekście tego runa.
On, RZ, czy inni z podobnym wynikiem, z reguły to jest jeden lub kilka "strzałów", potem jest euforia, kasa do kieszeni, na grę zostaje kilka / naście procent. Tak schodzi ciśnienie i presja.
Dla mnie prawdziwy Pro, robi to cały czas, bo cały czas gdzieś są takie warunki. Mamy kilkadziesiąt par walutowych, surowce, indeksy, towary, krypto i inne wynalazki. To wszystko razy kilka TFów,
Nigdy nie ma na wszystkim konsoli i trendu w tą sama stronę.

Przypomina mi się takie zdanie z "Wielkiego Szu": "kasa może być największym hakiem"
I tak jest na FX - gdyby wielkość tych runów oscylowała wokół 1-10k, czy byłoby o nich głośno? Technicznie to też nie są jakieś cuda , tylko normalne wejścia. Wiec gdzie jest haczyk?
Właśnie w kasie, bo zarobili XXX
I to działa na wyobraźnię.

Jeszcze jeden cytat z WS, (mam nadzieję że oprócz Tolmona, oglądaliście ten film, to świetne kino).
Kiedy Szu ograł swojego adepta Jurka, pyta:

Szu: A wiesz chociaż dlaczego przegrałeś?
Jurek: Przegrałem bo Panu nieprawdopodobnie poszła karta.
Szu: Bzdura. Bo w to grałeś [pokazuje na banknoty]
Jurek: To pan był z pieniędzmi, nie ja.
Szu: Tak, i pieniądze cię oślepiły
Jurek: Przecież gra się o forsę.
Szu: Gra się aby wygrać, ma to oczywiście związek z pieniędzmi, ale gra się żeby wygrać. Wtedy dopiero można wygrać pieniądze.


To ostatnie zdanie IMO jest kwintesencją efektywnego tradingu.

Każdy z nas miał taką sytuację, kiedy cena poszła w drugą stronę, a my zamiast na wykresie, skupiamy się na depo. Patrzymy jak topnieje i razem z nim topnieje nasze obiektywne spojrzenie na wykres.
Kiedy wchodzimy, np. za 0.50 lota jest OK, bo te pieniądze są dla nas OK, ale kiedy pomyślimy o wejściu za 50 lotów... no właśnie, a przecież z perspektywy wykresu nic się nie zmieniło.

Dlatego nikt z nas nie jest PRO.
Choć pewnie niektórzy tak się postrzegają lub na takich pozują.

qduaty pisze:
28 kwie 2020, 18:43
Skoro kazdy by potrafil to czemu xtb zarobilo 23 tysiace % wiecej w 1szym kwartale? 8)
Bo w I kwartale mieliśmy extra atrakcje na indeksach + super bonusy na ropie. Wielu graczy zostawiło pozycje na weekendy, dla wielu SL= SO, a spredy i ceny zamknięć przy takich ruchach pewnie często zahaczały o freestyle. I w końcu mieliśmy taki wysyp rolowań na WTI, jak grzybów po deszczu we wrześniu.
Dziś na DT opis kolejnego "kwiatka" na WTI i to od kogo - od XTB.

Nie przypominam sobie kasyn, które zostałyby puszczone z torbami przez graczy.

Mi w WS najbardziej podobało się hasło "ja tu kurwa mieszkam" :)
Tak ze dwadzieścia lat temu, gdy obok nieruchawych akcji wprowadzono kontrakty terminowe wszyscy się niemi zachłysnęliśmy. Laptopów wtedy jeszcze nie mieliśmy, więc godzinę przed sesją przynosiłem pliki wydruków. Czego tam nie było. Współczynnik Hursta, wykładnik Lapunowa, dziesiątki superwskaźników. I w grze to delikatnie mówiąc nie pomagało. A był tam kolega, który pracował jako kierowca autobusu i grał genialnie intuicyjnie. Jak rosło to logował, jak spadało szorcił, nie kombinował i nie kłócił się z rynkiem. Prawie po każdej sesji szedł sobie do kasy. Ja też, ale w innym celu :( Któregoś dnia przyszedł wcześniej, popatrzył na rozłożone stosy moich wydrików i powiedział: "Kurrrwa, ja to jestem cienki, ale ty to już jesteś przecienki" I wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z najważniejszą prawdą tradingu: Lepiej nieprofesjonalnie zarabiać pieniądze niż profesjonalnie je tracić.
Mówisz o mitycznych PRO, których wykreowali nieudacznicy rynkowi piszący książki i zarabiający ciężki hajs na szkoleniach. Wierz mi, prawdziwy świat tradingu jest zupełnie inny niż ci się wydaje.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

qduaty pisze:
28 kwie 2020, 18:43
Skoro kazdy by potrafil to czemu xtb zarobilo 23 tysiace % wiecej w 1szym kwartale? 8)

Kudłąty, czy wy w ogóle znacie takie słowo jak ironia?

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

nieudacznik pisze:
28 kwie 2020, 19:32
Mówisz o mitycznych PRO, których wykreowali nieudacznicy rynkowi piszący książki i zarabiający ciężki hajs na szkoleniach. Wierz mi, prawdziwy świat tradingu jest zupełnie inny niż ci się wydaje.
Kiedyś wieloryby i kałamarnice też były zaliczane do mitycznych stworzeń :568:

Szkoleniowcy nie generują wyobrażenia o prawdziwym Pro, bo raz że nie mają o tym pojęcia, dwa, że nie jest to tak chwytliwe jak obraz człowieka sukcesu.
Jachcik na molo, Lambo w garażu, Krug w kieliszku i Ratajkowski w łóżku 8)
Yeah, cool, give me more :lol:


A tak poważnie i bez podtekstów - gdzie ty byłeś, kiedy ktoś ci bliski szedł na dno?
Czemu posłuchał kogoś z zewnątrz, zamiast zaufać tobie?

Jeśli to zbyt osobiste - nie odpisuj, zrozumiem, inni pewnie też.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

cajto pisze:
28 kwie 2020, 20:12

A tak poważnie i bez podtekstów - gdzie ty byłeś, kiedy ktoś ci bliski szedł na dno?
Czemu posłuchał kogoś z zewnątrz, zamiast zaufać tobie?

Jeśli to zbyt osobiste - nie odpisuj, zrozumiem, inni pewnie też.
Problem w tym, że to nie był nikt bliski. A to wolny kraj i każdy ma prawo do tego by być nieszcześliwym. Z tym dnem to może przesada, ale duże problemy osobiste to i owszem. W każdym razie zrobiłem wszystko co mogłem i wydawał się przekonany. Niestety miał jakies tam problemy i chciał odmienić swój los. No i odmienił...

Wolfgang Beltracchi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 07 mar 2017, 18:42

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Wolfgang Beltracchi »

skoro starych filmow czar :)
https://www.youtube.com/watch?v=paPIP3ZjI98

ta gra o ktorej tutaj tak glosno to w wiekszosci zarzadzanie ryzykiem - MM

ODPOWIEDZ