Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
23 kwie 2020, 13:57
@Tolmon, Andreas - M5 uważam za normalny TF, jeśli będzie zestawiony w kontekście wyższych. Mój wczorajszy trejd był w oparciu o niego jako trigger, ale cała sytuacja była rozpisana z M15/30.

I bardzo was proszę o wstrzymanie się z durniami, kretynami i idiotami, znowu nam piany naszło na pokład :twisted:
@cajto on nie napisał że nienormalny , napisał "ruletka fx" i tu się z nim zgadzam :!!:
co kto lubi :!:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 14:26 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Chyba Już wiem gdzie jest szkopuł. Cały problem leży w tym że nie zrozumiałem co wtedy anomalia chciała przekazać w swoich wyliczeniach. Moja wina i nie dopatrzenie że użyła procentów a nie kwoty wyjściowej... Jak spojrzałem na to jeszcze raz, i przemnożyłem przez procenty to kwota była prawie taka jak wartość x25 kontraktów.. Tylko nie wiem czy prawie jest akceptowalne, ale muszę założyć że tak jest..

Chodzi o ten post, strona 91..
Anomalia pisze:
27 lut 2020, 19:31
Oczywiście odniosę się do Waszych uwag bo zdecydowanie nie halo jest, nie zgadzam się a wręcz protestuję 8)

Ale zanim - to wkleję kolejną zabawę z excelem, z dzisiaj i stan na przed chwilą.
W sumie kolejne dla mnie pouczające doświadczenie.
Odnoszę się do warunków mojego brokera (cena wejścia). I zakładam, że pozycje weszły na samym szczycie, zatem dużo zer w tabelce jest (brak sl).
Tadam.
Oto jak wyglądają % od początku jazdy w dół. Chin nie uwzględniałam, nie da się beż zafałszowywania wyników.
Edek i jego wzrosty -> :lol: (o ile nie pomyliłam się w liczeniu :think:)
Ale vix to potężny instrument jest, bez kitu! Zwracam uwagę na lewar przy którym te wyniki zostały uzyskane :idea:

edit: jeszcze ciekawostkę ze świata fundamentów. Kilka razy przewinął się tu u.jen i ten obrazek wielokrotnie wstawiałam z komentarzem, że nie ma mowy o istotnym spadku lub wzroście bez pokonania żółtych kresek. (które nie zostały wyznaczone i nie wynikają z wykresu). Sama jestem zaskoczona reakcją - najwyższa żółta krecha stoi tu od wielu miesięcy, "podziałała" jak nie wiem co :shock:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 14:26
Chyba Już wiem gdzie jest szkopuł. Cały problem leży w tym że nie zrozumiałem co wtedy anomalia chciała przekazać w swoich wyliczeniach. Moja wina i nie dopatrzenie że użyła procentów a nie kwoty wyjściowej... Jak spojrzałem na to jeszcze raz, i przemnożyłem przez procenty to kwota była prawie taka jak wartość x25 kontraktów.. Tylko nie wiem czy prawie jest akceptowalne, ale muszę założyć że tak jest..

Chodzi o ten post, strona 91..
Anomalia pisze:
27 lut 2020, 19:31
Oczywiście odniosę się do Waszych uwag bo zdecydowanie nie halo jest, nie zgadzam się a wręcz protestuję 8)

Ale zanim - to wkleję kolejną zabawę z excelem, z dzisiaj i stan na przed chwilą.
W sumie kolejne dla mnie pouczające doświadczenie.
Odnoszę się do warunków mojego brokera (cena wejścia). I zakładam, że pozycje weszły na samym szczycie, zatem dużo zer w tabelce jest (brak sl).
Tadam.
Oto jak wyglądają % od początku jazdy w dół. Chin nie uwzględniałam, nie da się beż zafałszowywania wyników.
Edek i jego wzrosty -> :lol: (o ile nie pomyliłam się w liczeniu :think:)
Ale vix to potężny instrument jest, bez kitu! Zwracam uwagę na lewar przy którym te wyniki zostały uzyskane :idea:

edit: jeszcze ciekawostkę ze świata fundamentów. Kilka razy przewinął się tu u.jen i ten obrazek wielokrotnie wstawiałam z komentarzem, że nie ma mowy o istotnym spadku lub wzroście bez pokonania żółtych kresek. (które nie zostały wyznaczone i nie wynikają z wykresu). Sama jestem zaskoczona reakcją - najwyższa żółta krecha stoi tu od wielu miesięcy, "podziałała" jak nie wiem co :shock:
Zawsze jak tylko możesz popatrz na specyfikacje instrumentu. Jesli nie ma na platformie (np. MT4, MT5) to szukaj tabeli udostepnianej przez brokera :)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

SP500 - M30 konsola i trójkąt, IMO niebawem będą ją rozbrajać.

Co do DAXa - jeden lot jest warty 1.08USD u Admirala, Tickmila i Bossy, jak u reszty nie wiem.

@Tolmon - ok, więc nie zgadzam się z wami, że to ruletka, wyjaśnienie w poprzednim poście 8)
Napisz słownie i drukowanymi po ile jest na tym cholernym DAX jeden lot u ciebie :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

jeśli Tolmon ma tak jak wkleił, 1 lot=25 kontraktów, to w przybliżeniu przesunięciu kursu DAX'a z 10700 na 10600 będzie warte 2 500 usd
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 14:26
Chyba Już wiem gdzie jest szkopuł. Cały problem leży w tym że nie zrozumiałem co wtedy anomalia chciała przekazać w swoich wyliczeniach. Moja wina i nie dopatrzenie że użyła procentów a nie kwoty wyjściowej... Jak spojrzałem na to jeszcze raz, i przemnożyłem przez procenty to kwota była prawie taka jak wartość x25 kontraktów.. Tylko nie wiem czy prawie jest akceptowalne, ale muszę założyć że tak jest..

Opowiem ci pewna historie. Mój kolega otworzył konto w TMS. No i postanowił cos zagrać. Wybór padł na DAX. Domyslnie w platformie w volumen był ustawiony 1 lot. No to kolega pomyslał "1 to niewiele". I otworzył pozycje. Jak zobaczył od razu strate na koncie (spread) to mało nie umarł na zawał. Składał reklamacje u brokera to mu wytłumaczyli, że 1 lot w TMS ma wartość 10395x25=259875 euro. Taki "drobiazg" :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 14:35
jeśli Tolmon ma tak jak wkleił, 1 lot=25 kontraktów, to w przybliżeniu przesunięciu kursu DAX'a z 10700 na 10600 będzie warte 2 500 usd
Dokładnie 25 000 eur x 1,078 = 26950 $

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dobra historia, życiowa. Ale kolega winien najpierw zapoznać się z platformą i zasadami działania na demo. Ot taki mały detal który pominął
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
23 kwie 2020, 14:37
dzikson pisze:
23 kwie 2020, 14:26
Chyba Już wiem gdzie jest szkopuł. Cały problem leży w tym że nie zrozumiałem co wtedy anomalia chciała przekazać w swoich wyliczeniach. Moja wina i nie dopatrzenie że użyła procentów a nie kwoty wyjściowej... Jak spojrzałem na to jeszcze raz, i przemnożyłem przez procenty to kwota była prawie taka jak wartość x25 kontraktów.. Tylko nie wiem czy prawie jest akceptowalne, ale muszę założyć że tak jest..

Opowiem ci pewna historie. Mój kolega otworzył konto w TMS. No i postanowił cos zagrać. Wybór padł na DAX. Domyslnie w platformie w volumen był ustawiony 1 lot. No to kolega pomyslał "1 to niewiele". I otworzył pozycje. Jak zobaczył od razu strate na koncie (spread) to mało nie umarł na zawał. Składał reklamacje u brokera to mu wytłumaczyli, że 1 lot w TMS ma wartość 10395x25=259875 euro. Taki "drobiazg" :)
I co? I może to była wina brokera?
Czy może wina użytkownika, który nie przeczytał o co chodzi?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 14:41
Dobra historia, życiowa. Ale kolega winien najpierw zapoznać się z platformą i zasadami działania na demo. Ot taki mały detal który pominął
Właśnie :d
:564: :564: :564:

ODPOWIEDZ