DayTrading: Piątek 10.04.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Zen pisze:
10 kwie 2020, 09:44
W stanach dziś już świętują. Ale wyniki CPI będą dziś publikowane.
W czasie świąt nastroje mogą się mocno zmienić....
Nie sądzicie, że w poniedziałek zobaczymy sporą lukę?
Rozważmy ten wariant.
Jeśli ma być LUKA w dół to zasięg 1,085, a zawrotka jest
co najwyżej do okolic 1,088.Nie popieram tej koncepcji .
Przeanalizować można ! Nie mniej ciekawe :doh:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: anturo »

Kermit pisze:
10 kwie 2020, 21:38
Wy ze mnie durnia robicie czy z siebie? Napisane jest przez Valkirie jak wół że nie jest to związane ze stanem gospodarki? To po co poszły duże zasiłki, po co Trump obiecał pomoc skoro jest ok, po co firmy rozwiązały te umowy z ludźmi na jednoosobowych działalnościach? Dla jaj? Z nudów? Nie interesuje mnie jaka jest formą zatrudnienia bo to bez znaczenia. Ale nie piszcie mi że to nie przez obecną sytuację. Skoro 16mln osób się zarejestrowało w 3 tygodnie i jest to bez precedensu w całej historii USA to chyba jednak coś ich do tego skłoniło. Ale nie, nie przez gospodarkę, no gdzie. Firmy działają, samoloty latają transport kwitnie. Nie wiem co ja jeszcze robię na tym forum... Czytać się nie da czasami. Dramat. EOT
hehe. Napiszę jak ja to zrozumiałem. U nas w Europie jest tak: jest kryzys, ludzie siedzą w chatach, mają postojowe, l4, lorewa, nie dostali jeszcze kwitków że mają sobie szukać innego zajęcia. W USA większa ilość dostała wypowiedzenia, (powód kryzys), bo są inaczej pozatrudniani i nie mogą się bujać na l4 itd. Gdyby u nas umowy/formy zatrudnienia były podobne, to ta liczba mogłaby być jakoś tam podobna. Amen

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Jeszcze taki wykresik wrzuce. Obecny poziom 2800 był w przeszłości zarówno silnym oporem jak i wsparciem. Po takich wzrostach jak ostatnio powinna byc tu reakcja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Świeżak44 pisze:
10 kwie 2020, 23:58
Jeszcze taki wykresik wrzuce. Obecny poziom 2800 był w przeszłości zarówno silnym oporem jak i wsparciem. Po takich wzrostach jak ostatnio powinna byc tu reakcja.
Fajna myśl . I co mamy ? Niezła jazdę !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ładnie sie rozpisujecie i szkoda ze nie zauwazacie jednego
bo w sumie kazdy z was ma jakąs racje
sp nie gram ale to samo mozna powiedziec o chocby daxie
bo to ta sama zaleznosc co na wigu
to jest fakt ze tzw ulica weszla w gielde bo sporo ludzi na te chwile czekalo majac tzw pusty pieniadz, grali kiedys na gieldzie ale sobie odpuscili czekali wlasnie na takie spadki
i jest ta roznica
kupilo powiedzmy 10 osob
5 to spekula
wazne kiedy w akcje weszli bo na poziomach np daxa 8k-8500 maja luz nawet dlugoterminowo zamierzajacy je trzymac
a spekula to z 10 akcji dzis ma 1-no ok gora 2 i moze byc tak ze te 2 akcje to jego zarobek
a teraz sobie pyka tymi akcjami na zasadzie kup sprzedaj i odkup nizej
glowna ich kasa czeka na kolejny dolek
i na dzis to ze ulica kupowala bo otwierali w tym marcu duzo rachunkow to fakt
ale to
nic nie znaczy panny obudzcie sie
moze byc tak ze rynek zaatakuje i wydymac bedzie chcial ulice moze ale nie musi
tych 5ciu co zostalo na akcjach na dzis tez moze zarobic za 5 czy 10 lat jak wytrzyma napor wazne ktore akcje kupil i po ile
grubas to ma problem inny jak wciagnac ulice teraz w kupno
bo tzw ulica sie juz wycwanila i po tych poziomach z tego tygodnia nie kupuje juz bo nie chce ryzykowac i tu jest gra o kierunek co lepiej zrobic GRUBASOWI
boczny dolujacy trend i walniecie czy jeszcze podpuscic w gore teraz ale kogo? bo nie ulice na kupno bo na dzis to watie by ulica dalej akcje dokupowala
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
11 kwie 2020, 09:58
ładnie sie rozpisujecie i szkoda ze nie zauwazacie jednego
bo w sumie kazdy z was ma jakąs racje
sp nie gram ale to samo mozna powiedziec o chocby daxie
bo to ta sama zaleznosc co na wigu
to jest fakt ze tzw ulica weszla w gielde bo sporo ludzi na te chwile czekalo majac tzw pusty pieniadz, grali kiedys na gieldzie ale sobie odpuscili czekali wlasnie na takie spadki
i jest ta roznica
kupilo powiedzmy 10 osob
5 to spekula
wazne kiedy w akcje weszli bo na poziomach np daxa 8k-8500 maja luz nawet dlugoterminowo zamierzajacy je trzymac
a spekula to z 10 akcji dzis ma 1-no ok gora 2 i moze byc tak ze te 2 akcje to jego zarobek
a teraz sobie pyka tymi akcjami na zasadzie kup sprzedaj i odkup nizej
i na dzis to ze ulica kupowala bo otwierali w tym marcu duzo rachunkow
ale to
nic nie znaczy panny obudzcie sie
moze byc tak ze rynek zaatakuje i wydymac bedzie chcial ulice moze ale nie musi
tych 5ciu co zostalo na akcjach na dzis tez moze zarobic za 5 czy 10 lat jak wytrzyma napor wazne ktore akcje kupil i po ile
grubas to ma problem inny jak wciagnac ulice teraz w kupno
bo tzw ulica sie juz wycwanila i po tych poziomach w tego tygodnia nie kupuje juz bo nie chce ryzykowac i tu jest gra o kierunek co lepiej zrobic
xab dobrze że piszą takie miejsce i czas :564:
nie kosztuje nic i chyba nie boli

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tomasz pewnie ze dobrze bo choc sobie popisza pomarza
ale ja mam wrazenie niestety ze 3/4 nie ma pojecia co to jest gielda i jak sie na gieldzie zarabia bo to nigdy nie byl latwy kawalek chleba i nigdy nie bedzie
na zasadzie wszedlem kupilem i milionow sie dorobilem
bo nawet ten przyslowiowy spekulant musi 10 razy w ciagu dnia przemyslec czy dobrze robi cos kupujac czy sprzedajac np w poniedzialek rope
ja nie bawie sie w doradztwo ale dostaje na skrzynke pytania to czasem pozycje ktore ludzie maja ich moc nawet mnie oslabia :(
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2020, 10:17 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
11 kwie 2020, 10:11
tomasz pewnie ze dobrze bo choc sobie popisza pomarza
ale ja mam wrazenie niestety ze 3/4 nie ma pojecia co to jest gielda i jak sie na gieldzie zarabia bo to nigdy nie byl latwy kawalek chleba i nigdy nie bedzie
na zasadzie wszedlem kupilem i milionow sie dorobilem
bo nawet ten przyslowiowy spekulant musi 10 razy w ciagu dnia przemyslec czy dobrze robi cos kupujac czy sprzedajac np w poniedzialek rope
Co innego jest zarobek
wsparcie i opór ważna rzecz! i ok
przejść do realizacji tego na swoje zlecenie co innego
rozpatruje jednego kolegi analize TR (trójkąta rozszerzającego ABCDE)
i jak bedzie miał ochote i chęc to podyskutujemy bo już kilkarzeczy mi sie nie zgadza
a jak nie bedzie chciał to zostawie to i tyle
TAkze dyskutujmy :D

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tomasz dobrze ze choc kilku stad sie do tego przyznaje ze rysuje wykres
a tego nie rozgrywa
bo to nie taki problem cos rozrysowac a problem jest napisac kiedy wchodzisz i kiedy pozycje gasisz czy jestes na pozycji by bylo jasne czym ryzykujesz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
11 kwie 2020, 10:22
tomasz dobrze ze choc kilku stad sie do tego przyznaje ze rysuje wykres
a tego nie rozgrywa
bo to nie taki problem cos rozrysowac a problem jest napisac kiedy wchodzisz i kiedy pozycje gasisz czy jestes na pozycji by bylo jasne czym ryzykujesz
xab wiesz dobrze bo jestes tu długo że zasada reulamin dt własnie dt dawno odbiega od prawideł
a zabronić całowicie nie dasz rady
rób swoje i tyle :564:

Zablokowany