Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

@dzikson
Bez problemu dostaniesz się na rynek regulowany, musisz tylko otworzyć konto u odpowiedniego broka ;)
Pamiętaj tylko że za dostęp do pełnego orderbooka na żywo się dodatkowo płaci i to wcale nie takie małe pieniądze.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Ok, czyli wszystko kończy się na spółkach. Z forexa, surowców itp. nie przejdzie? A Dax i te sprawy?
Centy tylko do nauki z bardzo początku, ale na Nyse nie wchodzę, bo nie wszystko na raz..

My gadu gadu a Anomalia się nie wyłania
cajto pisze:
31 mar 2020, 12:50
Nie jestem fanem żadnego z tych prezydentów, ale te dwa cytaty IMO dobrze pokazują co komu na sercu leży. Obaj nie mają zamiaru oddawać sprawowanej władzy, jednak sposób w jaki to robią...
Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowanie odpowiednich środków ostrożności - ocenił podczas poniedziałkowej sesji "Q&A" na Facebooku prezydent Andrzej Duda.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... d,4411819
"General Motors musi natychmiast uruchomić swoją głupio opuszczoną fabrykę Lordstown w Ohio lub w innej lokalizacji i rozpocząć produkcję respiratorów w tym momencie!!!!!! FORD, uruchom respiratory, szybko!!!!
"Trump zwrócił się bezpośrednio do koncernów General Motors oraz Ford, które zapowiedziały ich produkcję."
W odpowiedzi:
"Ford Motor we współpracy z General Electric opracował uproszczone modele respiratorów. W 100 dni zakłady w Michigan mają wyprodukować pierwsze 50 tys. urządzeń dla amerykańskich szpitali - pisze "Reuters"."
https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 7569a.html
W tej sytuacji jestem po stronie Trumpa. On walczy o życia Amerykanów, a że nakazując wielkim koncernom przyśpieszenie prac i głośno o tym mówiąc to już druga sprawa, choć może to bardziej pod publike robione zamiast oficjalnie ustawić spotkanie z przedstawicielami..
A PL? Nie ważne że umrzecie, ważne że mnie wybierzecie..

Jako ciekawostka;
Polscy młodzi gniewni opracowali respiratory drukowane "3D" w kilka godzin za około 200PLN.. Projekt udostępnili za darmo aby Świat skorzystał..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

https://www.youtube.com/watch?v=B9lTqu-5jnU - ostatnio szukalem indyka który widzałem, że nachodzą się cienie i zmienia się kolor więc przejrzałem trochę tych filmów. To pewnie to o czym myślisz. Ja sceptycznie do tego podchodzę. Tutaj, albo na innym była mowa o daxie.
3majcie się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Masz kontrakty futures na waluty - głównie na pary z dolarem. Tak samo masz kontrakty futures na ropę, złoto, etc. - poczytaj, to jest łatwo dostępna wiedza ;) Tak samo są kontrakty futures na DAX. Wszędzie gdzie masz futures masz też możliwy dostęp do orderbooka.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jak chcesz mieć DAX30, to se wykup abonament dla XETRA.com
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

dzikson pisze:
31 mar 2020, 13:01

My gadu gadu a Anomalia się nie wyłania
------------------------------------------------------------------------
W tej sytuacji jestem po stronie Trumpa. On walczy o życia Amerykanów, a że nakazując wielkim koncernom przyśpieszenie prac i głośno o tym mówiąc to już druga sprawa, choć może to bardziej pod publike robione zamiast oficjalnie ustawić spotkanie z przedstawicielami..
A PL? Nie ważne że umrzecie, ważne że mnie wybierzecie..
Może Anomalia zabrała się z policjantami i kogutami, może gdzie teraz pichcą rosół po kryjomu :roll:

Trump wzywa na pomoc koncerny, Duda Matkę Boską Częstochowską :568:
Jak to mawiają Rosjanie: i straszno, i smieszno
https://wpolityce.pl/polityka/493304-go ... al-egzamin

Tak jeszcze myślę o OB - futy są instrumentem pochodnym, to że mamy podgląd na nie (wolumeny), nie znaczy że mamy całościowy obraz instrumentów bazowych. Futami obraca się na giełdach, te są scentralizowane.
Ale stricte FX jest rynkiem zdecentralizowanym. Więc IMO jest niemożliwym mieć wiedzę na temat całego wolumenu na np. E/U
Nikt (chyba) nie jest podpięty pod wszystkich animatorów tego rynku.
Takie moje luźne przemyślenia.
Brakuje Nieśmiertelnego Tradera, on miał pojęcie na te tematy.
Tradek, wybierz jakiegoś fajnego nicka i wracaj :wink:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak, to się nazywa Interbank, i do tego mają dostęp tylko banki.
I Interbank to nie jest rynek, tylko "wyszukiwarka" ofert banków.
Także, nie ma czegoś takiego jak orderbook.
Poszczególne banki mają swoje wewnętrzne orderbooki, i ten kto ma do nich dostęp nie ma prawa wykorzystywać tej wiedzy do handlu.
Jego zadaniem jest wyłącznie realizacja zleceń klientów, czyli upchanie ich w rynek, czyli znalezienie drugiej strony transakcji.
Dlatego ruch ceny jest powodowany tym, że brakuje tej drugiej strony transakcji i często transakcje zostają oczekujące.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Ale czy np. Nomura może mieć wgląd w oferty Morgan Stanley, czy to jest tylko "dla naszych oczu" (Nomury)?
Chyba nie, bo nawet BIS w swoich trzyletnich raportach ankietuje banki, dilerów, itp. Więc raczej każdy sobie rzepkę skrobie.

W kwietniu 2019 BIS opublikował raport, z którego wynika, że dzienny obrót na FX wyniósł 6.6 biliona USD, do 5.1 trzy lata wcześniej. Myślę, że teraz 7 zostanie przebita.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Odnośnie trajdowania codziennie - ostatnio na okręcie pojawiły się takie wizje. Mam takie przemyślenia ogólnie tego wszystkiego - całego fx. Akcje/Indeksy zawsze rosną, a stabilne waluty zawsze konsolidują. Oczywiście są wyjątki od tej reguły. Patrz AUD. Ale wracając. Ostatni kryzys był IX 2008 - znaczy się początek. Każdy zna cykl Bennera-Fibonacciego. Ileś lat koniunktury, i potem krach. Wyłączając jakie aspekty go powodują, wiemy, że prędzej czy później on nastąpi. Im późnej tym skutek jest silniejszy. Otóż chodzą mi po głowie indeksy, których nie ogarniam. Ostatni kryzys wybuchł w USA więc posłużę się US500.
https://invst.ly/qanwj - kryzys wybucha we IX 2008, a pół roku później mamy dołek,
https://invst.ly/qanzx - ponieważ indeksy zawsze rosną to wchodzimy w L. Kiedy? Jakieś 3 miesiące od widocznego wtedy dołka i 9 miesięcy od początkowego boom. Moje wejście jest fioletowe, mistrzów czerwone. Jako, że słaby jestem na fx, to takie są. Z tym nie dyskutujmy bo po co. Nie trzeba po mnie jechać. Co mogę powiedzieć o wejściu: Było ono w czasach kiedy było już spokojnie, a przynajmniej nie tak nerwowo.
https://invst.ly/qao4k - tutaj takie szersze spojrzenie na tę perspektywę. Komentarz wydaje mi się zbędny.
Teraz problem który mam: w admiral markets jest dodatek supreme edition - u mnie nie chodzi bo popierniczyłem windowsa. Instalowalem nowego na starego bez formatu. Więc, wracając, jest strona w necie która pozwoli obliczyć np ile kosztuje 1 lot, ile od niego na swojej fioletowej kresce miałbym na początku w plecy (depozyt zabezpieczający pozycję do tej czerwonej), ile kosztowaly by do dzisiaj swapy, ile jakbym zamknął dzisiaj pozycję bym zarobił - w miedzy czasie zmienił się lewar?
Zastanawia mnie czy walcząc z pozycjami, nie lepiej walnąć jednej z sensem LT - na cały cykl koniunktury? I przez cały ten czas po prostu dłubać sobie w ... - tam gdzie kto lubi?
Czy granie w moim przypadku na dni/tygodnie/miesiące ma jakikolwiek sens? Czas, analizy, ....
No nie mogę sobie tego wyliczyć. Zna ktoś sposób na policzenie tego???
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

są dwie grupy : teoretycy i praktycy :wink:
indexy.png
podsłuchałem teorii DT i udało się :idea: :!: :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ