Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Krab - na srebrze H1 opory i wsparcia w dużym zagęszczeniu. Do tego wciąż powyżej wsparcia na W1.
Złoto już lepiej, chorągiewka na H4, choć szczerze jakoś ten pełen zasięg UP do mnie nie przemawia. IMO i tak będzie spora amplituda, niezależnie od kierunku.

Ta Bossa ma spredy jak w mięsnym podczas epidemii :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Widzę że wczoraj były dywagację na temat "tanio, drogo". Przecież to określenie nie powinno być przedmiotem sporów. Dla jednych tanio dla innych drogo. Mam najmniejsze doświadczenie chyba z Was, ale czy nie jest tak że mimo powiedzmy wzrostów jak np. przedstawił Cajto na funcie dla kogoś może być nadal tanio? Dla mnie był trend wyraźny, czekałem, a raczej grałem póki nie doszli do wyznaczonych poziomów czyli do wsparcia które pokrywało się z fibo całych spadków, i do tego czasu było cały czas tanio. Obecnie dla mnie jest za drogo na kupowanie, ale na sprzedawanie już nie (oczywiście mogę być w błędzie, rynek zweryfikuje), ale idąc dalej, ten ktoś dla kogo było cały czas za drogo, poczeka na korektę i wtedy może uzna że jest już na tyle tanio że może zacząć kupować.

Pytałem kiedyś gdzieś o to, ale zapytam po raz kolejny, czy jest gdzieś szansa na podgląd do orderbooka jakiś instrumentów? dużo by to ułatwiło w pewnych sytuacjach
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Dla mnie oprócz T/D ważny jest kontekst, jak wyglądają świece na tym poziomie, czy to koniec czy środek jakiegoś impulsu, itp, itd.
FX to nie poker, gdzie wszyscy graja według tych samych zasad. Tutaj mamy różne strategie, różne horyzonty czasowe, każdy buduje pozycję po swojemu. Jeden ma SLa, drugi grida, ktoś jeszcze coś innego. To pojęcie można rozciągać, dwóch traderów wchodzi w S po tej samej cenie, z tego samego powodu - bo jest drogo, następuje dalszy ruch na UP, jest coraz drożej. Jeden dołoży, bo to okazja, strategia i MM mu pozwala, drugi zamknie, bo ma SLa, pomimo że jest drożej niż poprzednio, więc teoretycznie lepiej.
Tak naprawdę to są trochę akademickie dywagacje.
Nie ważne, czy wchodzisz w S na wsparciu czy na oporze, ważne żeby rozumieć dlaczego się tam weszło w taką, a nie inną pozycję.
Co do orderbooka na FX, nie pomogę, pewnie Dadas ma wiedzę gdzie i co, wczoraj o tym mocno perorował.


XNG w ujęciu D1 - dolna banda klina, wsparcie. Wczorajsza świeca IMO jest kluczowa dla dalszego ruchu UP, dopóki jest niezanegowana, L na rozkładzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
31 mar 2020, 10:57
Widzę że wczoraj były dywagację na temat "tanio, drogo". Przecież to określenie nie powinno być przedmiotem sporów. Dla jednych tanio dla innych drogo. Mam najmniejsze doświadczenie chyba z Was, ale czy nie jest tak że mimo powiedzmy wzrostów jak np. przedstawił Cajto na funcie dla kogoś może być nadal tanio? Dla mnie był trend wyraźny, czekałem, a raczej grałem póki nie doszli do wyznaczonych poziomów czyli do wsparcia które pokrywało się z fibo całych spadków, i do tego czasu było cały czas tanio. Obecnie dla mnie jest za drogo na kupowanie, ale na sprzedawanie już nie (oczywiście mogę być w błędzie, rynek zweryfikuje), ale idąc dalej, ten ktoś dla kogo było cały czas za drogo, poczeka na korektę i wtedy może uzna że jest już na tyle tanio że może zacząć kupować.

Pytałem kiedyś gdzieś o to, ale zapytam po raz kolejny, czy jest gdzieś szansa na podgląd do orderbooka jakiś instrumentów? dużo by to ułatwiło w pewnych sytuacjach
Tak, dla kogoś może być tanio, pod warunkiem że sprzedał towar drożej, to potem jak go znowu kupuje, to jeżeli kupuje po cenie hurtowej, to mu pasuje. Nie ma cudów w handlu. Rynek jest taki, jaki w danym momencie jest. I, jeżeli ktoś kupuje towar po cenach detalicznych, to musi szukać frajera, który mu za ten towar zapłaci więcej niż rynek normalnie daje, albo oszukać klienta, że kupuje coś wyjątkowego, albo oddać po cenie obniżonej, po to tylko, żeby odzyskać jakiś kapitał, żeby znowu zakupić towar po cenach hurtowych, żeby go móc normalnie sprzedać po cenach detalicznych, je zeli na ten towar w ogóle jest popyt.

Nie zmienisz faktów tylko dlatego, że coś sobie chcesz na siłę wytłumaczyć.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Co do orderbook, to tylko na rynkach regulowanych, Futures i Stock.
Ergo, nie u takiego brokera, z którego zwykle korzystamy dla CFD/Forex.
Rynki OTC nie mają orderbook, a broker swojej nie udostępni.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
31 mar 2020, 11:41
Tak, dla kogoś może być tanio, pod warunkiem że sprzedał towar drożej, to potem jak go znowu kupuje, to jeżeli kupuje po cenie hurtowej, to mu pasuje. Nie ma cudów w handlu. Rynek jest taki, jaki w danym momencie jest. I, jeżeli ktoś kupuje towar po cenach detalicznych, to musi szukać frajera, który mu za ten towar zapłaci więcej niż rynek normalnie daje, albo oszukać klienta, że kupuje coś wyjątkowego, albo oddać po cenie obniżonej, po to tylko, żeby odzyskać jakiś kapitał, żeby znowu zakupić towar po cenach hurtowych, żeby go móc normalnie sprzedać po cenach detalicznych, je zeli na ten towar w ogóle jest popyt.

Nie zmienisz faktów tylko dlatego, że coś sobie chcesz na siłę wytłumaczyć.
Znam temat, jestem wyuczonym handlowcem, z praktyką sięgającą dalej niż zacząłem się kształcić w tym kierunku, i praktyką późniejszą która otworzyła mi oczy na skale możliwości.
ninjaproject pisze:
31 mar 2020, 11:43
Co do orderbook, to tylko na rynkach regulowanych, Futures i Stock.
Ergo, nie u takiego brokera, z którego zwykle korzystamy dla CFD/Forex.
Rynki OTC nie mają orderbook, a broker swojej nie udostępni.
Zdaje sobie sprawę że nie u zwykłych brokerów. Gdzieś widziałem że za opłatą jakiś broker udostępnia 3 zlecenia z każdej strony, co mnie nie ratuje bo wtedy już w ogóle bym od kompa nie mógł odejść.
Czy zwykły zjadacz pipsów jest w stanie dostać się na rynek regulowany?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Dzikson - nie wiem czy o to chodzi - https://axiafutures.com/ - w 2019 raczej w III lub IV kwartale na DT ktoś wrzucał linki do tego i obrazki że z tego korzysta. Był to ktoś z małą ilością postów, raczej nie przypomnę sobie o kim mowa. Jeśli to to, o co pytasz, to wydaje mi się, że nie masz szans z tym bo spread cię zje. Ale czy to to, niech się wypowiedzą ci co się znają. Ja ogólnie słaby jestem na fx.
@Cajto dziękuję za sreberko i złotko. I czytasz mi w myślach bo dzisiaj myślałem o gazie. Cały czas chodzi mi po głowie poziom 1,17 - i nie wnikajmy od kogo wziąłem ten poziom.
Jakoś pod wesołym rogerem chyba lepiej nam się plynie.
Pozdrawiam wszystkich
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson
Oczywiście, np. kontrakty E-mini z rynków Futures tradowane na CME.
Szukaj brokerów E-mini.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Na Stock też nikt ci nie zabrania tradować, czyli na akcjach, na NYSE, np.
Są akcje centowe nawet.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Nie jestem fanem żadnego z tych prezydentów, ale te dwa cytaty IMO dobrze pokazują co komu na sercu leży. Obaj nie mają zamiaru oddawać sprawowanej władzy, jednak sposób w jaki to robią...
Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowanie odpowiednich środków ostrożności - ocenił podczas poniedziałkowej sesji "Q&A" na Facebooku prezydent Andrzej Duda.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... d,4411819
"General Motors musi natychmiast uruchomić swoją głupio opuszczoną fabrykę Lordstown w Ohio lub w innej lokalizacji i rozpocząć produkcję respiratorów w tym momencie!!!!!! FORD, uruchom respiratory, szybko!!!!
"Trump zwrócił się bezpośrednio do koncernów General Motors oraz Ford, które zapowiedziały ich produkcję."
W odpowiedzi:
"Ford Motor we współpracy z General Electric opracował uproszczone modele respiratorów. W 100 dni zakłady w Michigan mają wyprodukować pierwsze 50 tys. urządzeń dla amerykańskich szpitali - pisze "Reuters"."
https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 7569a.html

ODPOWIEDZ