Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ninjaproject pisze:
23 mar 2020, 20:35
Od zawsze powtarzam zdrowie to zdrowy rozsądek przede wszystkim ! :wink:
a przez tego łobuziaka (wirus), tak myślę że słowo "czystość" nabierze nowego znaczenia :idea: :?:
Hmmm, ciekawe?
To znaczy, że większość nie myła rąk i nie sprzątała w domu?
Dla mnie to norma. Zawsze myję ręce wielokrotnie, a małżonka zawsze lubi mieć czysto w domu.
Ty masz "pannormę" (panteon, pandemia ) i się nie liczysz do średniej (zostałeś wykluczony , zawyżasz poziom) :mrgreen: :mrgreen:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Ostatnio na USD/PLN ogłosili ważne wieści przez Megafon, teraz na G/J kolejna liniowa perełka, a dokładnie formacja Diamentu :568: :wink: Zasięg minimalny ok 150p. Może do rana ją utrzymają :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Wrócę do swojego postu z końca lutego, kiedy byliśmy ubożsi w wiedzę o kilka tygodni i jakiś milion doświadczeń.
Anomalia pisze:Po tym krótkim wstępie wracamy do fx. Wzrosty na indeksach od jakiegoś czasu wydawały mi się zbyt gwałtowne, zwłaszcza w kontekście już ujawnionego wirusa. Spodziewałam się powtórki z początku 2018 ale szczerze mówiąc to co się dzieje napawa mnie niepokojem.
Tak sobie myślę, że zarówno wzrosty jak i spadki są efektem niepewności wynikającej z tego zdania, które wytłuściłam wyżej (czyli: Profesor podkreślił, że koronawirus SARS-CoV-2 wciąż w dużym stopniu pozostaje zagadką dla naukowców). Nie chcę myśleć nawet, że odpowiedź już jest i jest pesymistyczna dla ludzkości. Kiedy znajdzie się odpowiedź - wszystko zacznie wracać do normy (cokolwiek tą norma będzie). Niepesymistyczne warunki na rynku powodujące konsolidację czy wzrost to szczepionka/lek, ustabilizowanie poziomu zachorowań w dłuższym czasie (przestanie być nowy, jak grypa), wygaśniecie samoistne epidemii.
Zastanawiam się, jak daleko będzie sięgał efekt wirusa - tygodnie? Miesiące? Lata? Czy sytuacja będzie/jest tak poważna, że zmieni model biznesowy państw?
To, że Chiny są potęgą nie ulega wątpliwości, jest bezdyskusyjne. To, że znaczą zdecydowanie więcej dla światowej gospodarki, aniżeli podczas epidemii SARS - to też oczywiste. Ludzie siedzą w domach, więc popyt na wiele usług i towarów spada, oczywista oczywistość. Gdzieś mi wpadło w oko, że ponad 6% chińskich firm jest na skraju bankructwa a 60% ma środki finansowe na 2 miesiące (opłaty stałe). Brzmi to groźnie zwłaszcza w aspekcie faktu, że obecne Chiny nie są tymi Chinami słynęły z tanich, byle jakich podkoszulków, lecz są gigantem (a często monopolistą) w high tech.
Załamuje się łańcuch dostaw (o ile już się nie załamał) a największe problemy spodziewane są w elektronice i komputerach (-> np. Apple).
Transport morski - ma problemy. Lotniczy. Kolejny będzie transport drogowy.
Problemy ma motoryzacja, turystyka, przemysł odzieżowy. Kolejne będą np. restauracje, kultura, budowlanka, nieruchomości (o ile kryzys potrwa dłużej). Banki. I pozamiatane :roll:
Chiny są potęgą, truizm, na przemyśle chińskim oparta jest działalność niezliczonych firm na wszystkich (prp) kontynentach. Zatem - choćby patrząc na strukturę branżową wszystkim nam znaną - DAXa - to jakże to ma wzrastać? Kiedy przywitamy 9 000?
Mam szczerą nadzieję, że odpowiedź na wytłuszczone pytanie pojawi się szybko i będzie optymistyczna, także w kontekście szczepionki. Oraz że ten wirus okaże się czymś typu grypa a nie dożartym dziadem typu HIV. Badania i testy leków czy szczepionek nie trwają dzień czy dwa, zatem mówimy o tygodniach (oby) zanim będzie szansa na powrót optymizmu na giełdach.
Potrzebuję optymistycznego - REALNEGO - scenariusza :roll:
A póki co - czekam na sobotnie dane z Chin. Bardzo, bardzo ważne i imho warto gruntownie rzecz przemyśleć co z pozycjami planowanymi do zostawienia na weekend. Niepewność jest duża, chyba wszystko się może zdarzyć.
To pisałam ja, Wasz Charlie :568:
Zadziało się to wszystko, choć skala w niektórych aspektach jest większa, niż to co umiałam sobie wyobrazić (np. w kwestii rozmiaru kwarantanny i śmiertelności). Może dlatego, że kiedy wokół realizuje się scenariusz filmu katastroficznego (qduaty, dzięki za podrzucenie "Epidemii strachu", obejrzałam!) to jakoś ciężko uwierzyć, że dzieje się to naprawdę.
Pojawia się teraz w mojej głowie coraz częściej zarys odpowiedzi o model biznesowy świata - i coraz bardziej myślę, że świat zmienia się diametralnie na naszych oczach. Chiny dobrze odrobiły lekcję po SARS w kwestii higieny i profilaktyki, mają efekty. Przemysł chiński się szybko podniesie (i popyt i podaż), są o wiele, wiele długości przed resztą świata w tej kwestii. Plus ich działania polityczne.... Ruszy popyt w Europie, Ameryce - Chiny będą na to już gotowe, zwłaszcza w kontekście ceny która teraz zacznie grać rolę oraz faktu, że już będą mieli na półce to, na co będzie zapotrzebowanie. podczas gdy Europa i Ameryka będą dochodzić do siebie po załamaniu gospodarczym. Plus "długi wdzięczności" - i te oficjalne i te w świadomości ludzkiej (-> pomoc medyczna, maseczki itp. przysyłane w dużych ilościach w ramach szybkiej, spontanicznej i darmowej pomocy dla państw ogarniętych pożarem corony). Przemodeluje się nam też nasza rzeczywistość z przesunięciem do internetu. Gotówka zniknie?
Doświadczenia z tej pandemii na pewno odcisną się mocno na naszym świecie. I to zarówno z powodu faktycznej potrzeby, jak i staną się pretekstem do zmian niepopularnych za to podnoszących kontrolę obywateli.
Popłynęłam z tymi wnioskami?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Czytasz mi w myślach :shock:










Przestań.. lubie swoje tajemnice.. ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
24 mar 2020, 10:14
Popłynęłam z tymi wnioskami?
załóż aqualung będzie lżej "płynąć" zwłaszcza pod wodą :wink: :d
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Z Chinami to wcale nie jest taka prosta sprawa. Tak już jest, że gdy firma ma kłopoty to jej podwykonawcy najbardziej dostaja po głowie. A Chiny to główny podwykonawca świata. WŁadze chińskie od lat mozolnie budowały popyt wewnętrzny, a teraz wszystko diabli wzięli. Ludziom zajrzał w oczy strach. Zrozumieli, że podstawą są oszczędności, bo zła godzina może wybić w każdej chwili. A darmowej służby zdrowia tam nie ma. Nie będą już tak ochoczo chodzić do banku po kredyt na nowe auto czy telewizor. Tam jest prawie półtora miliarda ludzi, których trzeba wykarmić. A świat będzie teraz zamawiał mało i też odrobi lekcję, nie będzie się już uzależniał od jednego podwykonawcy. Dlatego też tak na mój wojtusiowy rozumek to właśnie Państwo Środka będzie miało teraz największe problemy

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Państwa EU wprowadzają ograniczenia obywatelskie.
w Grecji, mamy to samo od 6 rano z niedzieli na poniedziałek.
Trzeba mieć ze sobą kartkę, w której należy podać powód dla którego wychodzi się z domu i obowiązkowo dowód tożsamości,
inaczej kara 150 EUR natychmiast. (od ręki)
Do tego, w samochodzie nie może być więcej niż 2 osoby na raz.
Wolno do lekarza, apteki, po zakupy spożywcze, pomóc bliskim, kościoły są pozamykane. Wolno też do pracy, ale już z inną kartką.
Wolno na spacer ze zwierzakiem (nie więcej niż 2 sztuki ludzkie). I o dziwo , wszyscy się stosują do zaleceń, nawet na wyspach :shock:
Na jutro mamy Święto Niepodległości (wygnanie turków w 1821r. - nie będzie żadnej fety jak co roku.
A w każdym sklepie jest odkażanie, maski i rękawiczki. I nikt nie marga. -(no... gdzie nie gdzie)
Rząd Grecji uważa, że to powstrzyma rozprzestrzenianie się wirusa.
Wiadomo, że albo już zachorowaliśmy, ALBO ZACHORUJEMY.
Tylko może nie wszyscy na raz, jak w Chinach czy we Włoszech.
A to kto, bredzi i dlaczego - odpowiedź można przeczytać w książce Epidemia - polecam
I trzymajcie się wszyscy zdrowo.
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Państwo środa ma takie rezerwy o których nawet nam się nie śni. Państwo środka jest niezależne, i firmy z tamtych stron nie uciekną, bo Azja pozostanie nadal zbyt opłacalna dla firm z EU i nie tylko. Więc jedynie o kogo bym się martwił to o EU bo zaraz będzie jakże wielkie marudzenie jaka klęska się nie stała że firmy nie pracują.. Właściciele firm będą najbardziej narzekać, a jedyny powód do płaczu mają pracownicy bo to oni zostają bez środków, a właściciel firmy jakże musiał by być głupi (jedynie takie określenie przychodzi mi na myśl aby nazwać kogoś kto nie nauczony gospodarności nie myśli że w końcu nadejdą ciężkie czasy) aby teraz użalać się nad sobą że ma kredyty i opłaty... Wszystko powinno być wliczone w koszta, a jak nie jest to niech zamyka firmę i do roboty jak każdy inny.

A co masz na myśli pisząc że świat nie będzie się uzależniał od jednego podwykonawcy? Wskaż inne miejsca które są konkurencją dla Azji. CCC oznacza Cena Czyni Cuda i wszystko wróci do normy bo nikt nie jest w stanie przebić Azjatów ani pod względem produkcyjnym ani pod względem cenowym.
Kiedys jak z nimi współpracowałem nauczyłem się że nie ma u nich problemu którego nie da się rozwiązać.. Obecna sytuacja jest tylko początkiem tego jak sobie radzą z problemami, oczywiście w moim odczuciu
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

dzikson pisze:
24 mar 2020, 18:35
Państwo środa ma takie rezerwy o których nawet nam się nie śni. Państwo środka jest niezależne, i firmy z tamtych stron nie uciekną, bo Azja pozostanie nadal zbyt opłacalna dla firm z EU i nie tylko. Więc jedynie o kogo bym się martwił to o EU bo zaraz będzie jakże wielkie marudzenie jaka klęska się nie stała że firmy nie pracują.. Właściciele firm będą najbardziej narzekać, a jedyny powód do płaczu mają pracownicy bo to oni zostają bez środków, a właściciel firmy jakże musiał by być głupi (jedynie takie określenie przychodzi mi na myśl aby nazwać kogoś kto nie nauczony gospodarności nie myśli że w końcu nadejdą ciężkie czasy) aby teraz użalać się nad sobą że ma kredyty i opłaty... Wszystko powinno być wliczone w koszta, a jak nie jest to niech zamyka firmę i do roboty jak każdy inny.

A co masz na myśli pisząc że świat nie będzie się uzależniał od jednego podwykonawcy? Wskaż inne miejsca które są konkurencją dla Azji. CCC oznacza Cena Czyni Cuda i wszystko wróci do normy bo nikt nie jest w stanie przebić Azjatów ani pod względem produkcyjnym ani pod względem cenowym.
Kiedys jak z nimi współpracowałem nauczyłem się że nie ma u nich problemu którego nie da się rozwiązać.. Obecna sytuacja jest tylko początkiem tego jak sobie radzą z problemami, oczywiście w moim odczuciu
Ich rezerwy mając na uwadze skalę wcale nie są takie wielkie, a poza tym gwałtownie sie kurczą, a pamiętaj, że skala kredytowania społeczeństwa jest ogromna, tu można już mówić o niezłej bańce. I weź pod uwagę, że USA muszą już teraz reagować, bo jak poczekają jeszcze z 5 lat to mogą utracić status supermocarstwa. Taka sama sytuacja była pod koniec ubiegłego wieku z Japonią. Wtedy 10 największych banków świata to były banki japońskie. I w pewnym momencie Ameryka powiedziała koniec tej zabawy no i teraz jest jak jest. Tak samo teraz nie pozwolą na rozkwit Chin, bo to dla nich jest ostatni dzwonek. Nie będziesz musiał długo czekać, myślę, że w ciągu roku, dwóch będziesz się zaczytywał o ogromnych problemach w Chinach

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Zaskoczę was, ale nie mam smartfona, laptopa i karty do płacenia bezgotówkowego. Jako pasażer po prawej burcie zwalczam także ekoterroryzm:
https://autokult.pl/36997,mimo-mniejsze ... nie-grozny
Najbardziej z tych wszystkich rzeczy boję się skasowania gotówki.
Pozdrawiam i spokojnej nocy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ