Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Do @Cajto i @Tolmona. Coś mi jednak nie daje spokoju. Może się nie zrozumieliśmy. Tolmon - nie rozumiem, jesteś Grekiem, urodziłeś się w Grecji i tylko w Polsce studiowałeś i masz żonę polkę. Ale to trochę nie pasuje bo bardzo dobrze piszesz po polsku.
1. Podałem przykłady pejoratywnych określeń naszych sąsiadów, nie pisząc, że je używam czy stosuję.
2. Pomiędzy tymi wydarzeniami: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_Woli a tymi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA ... y%C5%84ska nie widzę, żadnej ale to żadnej różnicy. W związku z tym, jeśli ktoś w moim kraju będzie obnosił się z tą flagą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_III_Rzeszy czy tą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_OUN-B jest moim wrogiem i tyle.
Nie widzę różnic pomiędzy tymi pochodami: https://www.youtube.com/results?search_ ... ist%C3%B3w a tymi: https://www.youtube.com/results?search_ ... owc%C3%B3w
3. Pytanie moje jest takie: czy jakby ci pierwsi w takich miastach jak Danzig czy Breslau, a ci drudzy ciągle w Przemyślu chcieli by organizować pochody ze swoimi barwami narodowymi to stanęli byście z boku i klaskali i powstrzymywali mnie gdybym miał im wyjść naprzeciw?
4. Czy jako ludzie tolerancyjni i o przekonaniach demokratycznych krytykujecie tę postawę Niemców: nie znalazłem artykułu, ale mieszkańcy Georlitz (niemieckiej części Zgorzelca) wykupili wodę z marketów żeby manifestanci nie mogli kupić sobie wody.
Prosiłbym was o odpowiedź bo w moim odczuciu pogubiliśmy się.
Nie wiem cblondyn, wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy. Chcialo by ci się ustosunkować do tego posta. Proszę.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Wtracal sie do waszej mini burzy nie będę, bo nie wazne po ktorej stronie bym nie stanął to ktoś sie obrazi.. drażliwy temat.. ale
krab29 pisze:
20 mar 2020, 16:23
[...]
Ale to trochę nie pasuje bo bardzo dobrze piszesz po polsku.
[...]
Moja córka lat 13.. od 6 w Anglii.. gramatyki polskiej (pisanej) ma ciężko używać... a po angielsku nawija jak rodowity anglik.. i w mowie i w piśmie..

To taka dygresja dot. tego urywka ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
20 mar 2020, 16:56
Wtracal sie do waszej mini burzy nie będę, bo nie wazne po ktorej stronie bym nie stanął to ktoś sie obrazi.. drażliwy temat.. ale

[
To taka moja rada od starszego wiekiem. Jak nie wiesz jak się zachowac to zachowuj sie przyzwoicie ;)
W wielu przypadkach sie "sprawdza" :)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Krab - Hołduję zasadzie: "mój dom jest moją twierdzą", dla gości zawsze jest w nim schronienie, jadło, napitek i dobre słowo. Tak jest w nim od pokoleń. To mój dom i ja jestem w nim gospodarzem, ja ustalam reguły, kto chce wbrew mnie narzucić swoją wolę, ten gościem moim już nie będzie.
I tego samego oczekiwałbym od swojego kraju - gościnności, otwartości, pomocy potrzebującym. Ale w razie potrzeby, radykalnych działań w obronie swojej suwerenności, żeby z gospodarza nie stać się niewolnikiem w swoim domu, jak to w wielu europejskich krajach już się stało. Czasem te działania są sprzeczne z poprawnością polityczną, pomimo tego chciałbym, żeby mój kraj był na tyle silny, żeby powiedzieć "ja tu ustalam prawo, egzekwuję je od każdego, swojego czy przybysza" i na tyle mądrzy ludzie nim rządzili, żeby to prawo nie wyglądało jak w Iranie, Korei PN, itp.
Wiem, wiem - rozmarzyłem się :roll:
Ale tak myślę, że dobrze byłoby mieszkać w takim kraju...

Może nie ciągnijmy już tego - polityka, religia, tolerancja, to nader śliskie tematy i łatwo w nich popaść w niepotrzebną spiralę za i przeciw.
Sienkiewiczowskie "Pax, pax między chrześcijany" będzie chyba tutaj jak znalazł :wink:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ja mam takiego sąsiada. Baaaardzo tolerancyjny gość. W stosunku do wszystkich. Nie dotyczy oczywiście tylko cyt ".... jeeebanych rusków, żydów, ciapatych, pedałów, niemiaszków, banderowców i ch.... wie kogo jeszcze". :)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Cajto - Nie ciągnijmy, i ty/wy się wkurzyliście na mnie, ale i ja na was. Ogólnie pod twoim ostatnim postem w zasadzie mogę się podpisać. Każdy ma swoją rację i wspólnie nie będziemy się kłócić czyjej jest więcej. Nie po to jesteśmy tutaj żeby się kłócić.
Ogólnie wplywa na mnie, ale i pewnie na was, sytuacja jaka nas otacza. Ja kończę jednak ten głupi wątek bez urazy do kogokolwiek. Jakoś po twoim poście zeszło mi ciśnienie. Może kiedyś pogadamy o "klockach". :D Lepiej to będzie wyglądało. :D
Po tej awanturze Pani Kapitan pewnie myje swoją drewnianą nogę i ostrzy swój hak. :D Pani Kapitan palladu nie ma, a może będzie plan z seksem codziennie dla żony :D Pokażę jej. :568: :564: :564: :564:
Przed chwilą uświadomiłem moją mamę, że nie spotkamy się do wakacji i ona ma nie odwiedzać nikogo. Urodziny wnuczka nie zobaczy, bo nikogo nie wpuszczam.
Tak mi zaczął chodzić po głowie mój jedyny mądry dzisiaj post/fragment - przyrost naturalny. Skoro jest izolacja może weźmiemy się do roboty :?:
Słuchajcie, doniczek nie mogę kupić bo zamknięte. Ukopałem ziemi na polu, umyłem kubki po jogurcie i butelki (ściąłem wierzch) po mleku i sadzę stewię i mam ogórek meksykański. A i mam arbuza. No i pomidora. Przetrwam w izolacji. :564:
edit: cblondyn mieszkamy obok siebie, witam sąsiada na forum :D :D :D A tak serio to uważaj bo na forum jest ktoś o nicku "Niemiaszek" :D Widzisz podpadłeś. :D
Ostatnio zmieniony 20 mar 2020, 17:33 przez krab29, łącznie zmieniany 1 raz.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

krab29 pisze:
20 mar 2020, 16:23
Do @Cajto i @Tolmona. Coś mi jednak nie daje spokoju. Może się nie zrozumieliśmy.
Tworzysz scenariusze i wymyślasz to czego nie napisałem postaraj się nie pisać bzdur :!:
nie napisałem że mam żonę polkę oraz że studiowałem tylko w Polsce, jeżeli już piszesz bądź precyzyjny.
piszę dobrze dlatego że potrafię obsługiwać dobrze tłumacza i on mnie oraz błędy poprawia (zanim wyślę post).
Na pozostałe tematy nie mogę i nie chcę się wypowiadać, tak samo nie chciał bym byś wypowiadał się o patrydzie innej osoby,
oraz zagłębiał się w prywatne życie innych .
Ostatnio zmieniony 20 mar 2020, 17:35 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tolmon_Nika pisze:
20 mar 2020, 17:33
krab29 pisze:
20 mar 2020, 16:23
Do @Cajto i @Tolmona. Coś mi jednak nie daje spokoju. Może się nie zrozumieliśmy.
Tworzysz scenariusze i wymyślasz to czego nie napisałem postaraj się nie pisać bzdur :!:
nie napisałem że mam żonę polkę oraz że studiowałem tylko w Polsce, jeżeli już piszesz bądź precyzyjny.
piszę dobrze dlatego że potrafię obsługiwać dobrze tłumacza i on mnie oraz błędy poprawia (zanim wyślę post).
Na pozostałe tematy nie mogę i nie chcę się wypowiadać, tak samo nie chciał bym byś wypowiadał się o patrydzie innej osoby,
oraz zagłębiał się w prywatne życie innych .
Tolmon kończymy. Bez urazy.
Pozdrawiam i 3maj się. Zobaczę co dzisiaj na DT.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krab29 pisze:
20 mar 2020, 16:23
Nie widzę różnic pomiędzy tymi pochodami: https://www.youtube.com/results?search_ ... ist%C3%B3w a tymi: https://www.youtube.com/results?search_ ... owc%C3%B3w
3. Pytanie moje jest takie: czy jakby ci pierwsi w takich miastach jak Danzig czy Breslau, a ci drudzy ciągle w Przemyślu chcieli by organizować pochody ze swoimi barwami narodowymi to stanęli byście z boku i klaskali i powstrzymywali mnie gdybym miał im wyjść naprzeciw?
chyba nie bywasz w Niemczech i nie znasz Niemców - neonazi w De to jest jakiś wypierdek sceny politycznej i koło wzajemnej adoracji wykastrowanych psychicznie osiedlowych popierdułek, podobnie reszta Niemców.
Jak pracowałem w De i raz wk$%#$%em się na irakijczyków, powiedziałem niemieckiemu majstrowi, że jadę do Polski na urlop, w szafie mam takie wysokie czarne buty z czerwonymi sznurówkami, przyjadę w nich i tym muzułmańskim psom nakopię do d..y to chłop spąsowiał, stracił oddech i powiedział tylko, że nie zdołam przyjechać bo mnie "już na granicy aresztują".

Gorzej z tymi Ukrami, to są wciąż ludzie Wschodu. Ale on są takimi samymi najeźdzcami we Lwowie, co Polacy we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

oooo, jakie tu fale na statku były a ja przespałam :roll: :lol: Cieszę się, że nie polała się krew, full kulturka! Dziękuję!
Tyracie pewnie, co?
Ja czuję żywą odrazę do fx póki co, więc bujam myślami po świecie :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2020, 17:55 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ