Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Balans -
Przewertuj tak ze trzy tygodnie wstecz projekcje Kermita, z tego co pamiętam, tylko G/U mu siadło na ponad figurę zysku, ale i SL musiałby być podobnej wielkości. Nie grał tego, bo był poblokowany na nietrafionych pozycjach na E/U, E/C i WTI, popatrz jakie tam były SLe i jak poszły w drzazgi. I to nie na jednej pozycji na walor.
Ano tak, WTI wybronione z grida.

Ludziom się wydaje, że Long Term tłumaczy i wybacza takie pomyłki... może jak grasz w stylu konta Kraba, to sobie można na to pozwolić, ale w DT?

Dla mnie jest fenomenem w skali tego działu, ma blade pojęcie o AT, jedyną jego obroną jest umiejętne operowanie MM, a dla wielu userów jest wyrocznią. Nieważne ile projekcji wejdzie, jakie przestrzały będą wcześniej: "weź zapodaj jakieś kreski" :lol:
Byli tacy, którzy toczyli z nim wojenki (w tym i ja), bo raziło ich to samo, ale później sobie uświadamiasz, że to jest bez sensu. Odpuszczasz i skupiasz się na grze.
Tylko czasem emocje ponoszą , jak się słyszy o ciągłych "promocjach", a cena zapieprza wciąż z trendem.
W takiej sytuacji gdy rynek otwiera się z taką luką, a kapitału rzeczywiście starcza to chyba najlogiczniejszym jest uśrednić jak się da i zacząć patrzeć na wykres w dłuższej perspektywie, bo najgorsze za nami.
Nigdy tak nie myśl, bo kiedyś będziesz pobekiwał z cicha :wink:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Przy okazji, Panie cajto:
Tu masz Pan wideo o koronawirusie, w którym jest mowa o tej przepowiedni (czytaj predykcji) w 2010 dokonanej przez naukowców na podstawie badań nad koronawirusami w Chinach. Naukowcy przestrzegali przez nowym koronawirusem, ponieważ wiedzieli że jest taki koronawirus w populacji nietoperzy, który był w roku 2010-tym tylko o dwie mutacje do potencjalnego przeskoku na człowieka.
https://www.youtube.com/watch?v=yByzlO-SdWs
Nie ma tu żadnej magii, ani konspiracji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odpowiadając na zadane przeze mnie pytanie, no któreś Pan, Panie cajto nie odpowiedział:
sunlight freq.jpg
Częstotliwość światła dziennego (słonecznego) wynosi 430–770 THz.
Częstotliwość 5G to zaledwie max. 86 GHz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Coś nikt nie porusza tematu krypto, czyżby to już były aktywa passe?
Ktoś z bywalców je grywa?
Qduaty pamiętam cykał kiedyś L na ETH.

BTC nie raz pokazało, że luki jak bazuki to u nich normalno :wink: Ale że na wykresie tego towaru jak rabarbaru, pominę je w tej analizie.
Kluczowe do dalszego kierunku będzie zachowanie ceny względem TL w rejonie 7200. Odbicie da szansę na test dwóch TL i oporów w szerokim pasie 10/11k. Zejście poniżej omawianej TL, a szczególnie wyłamanie wsparć na 6400, może otworzyć drogę do dalszych spadków z docelowym poziomem 3400, czyli na minimach z 2018.
To tak z grubsza, bo pod scenariuszy może być jeszcze kilka, ale test TL na 7200 wydaje się być najbardziej pp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nic z tego, Panie cajto!
Kluczowym będzie to, czy ludzie będą zainteresowani kupnem kryptowalut, a nie jakieś twoje wydumane poziomy!

I jeszcze to, że MM jest najważniejszym czynnikiem w tradingu!
Jeżeli ktoś nie rozumie tego, że tylko dzięki MM trader może w ogóle zarabiać, to lepiej żeby od razu zrezygnował!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

cajto pisze:
09 mar 2020, 22:39
Coś nikt nie porusza tematu krypto, czyżby to już były aktywa passe?
Ktoś z bywalców je grywa?
Qduaty pamiętam cykał kiedyś L na ETH.

BTC nie raz pokazało, że luki jak bazuki to u nich normalno :wink: Ale że na wykresie tego towaru jak rabarbaru, pominę je w tej analizie.
Kluczowe do dalszego kierunku będzie zachowanie ceny względem TL w rejonie 7200. Odbicie da szansę na test dwóch TL i oporów w szerokim pasie 10/11k. Zejście poniżej omawianej TL, a szczególnie wyłamanie wsparć na 6400, może otworzyć drogę do dalszych spadków z docelowym poziomem 3400, czyli na minimach z 2018.
To tak z grubsza, bo pod scenariuszy może być jeszcze kilka, ale test TL na 7200 wydaje się być najbardziej pp.
Ja krypto nie trejduje. Ja krypto kupuje ;)
A ten konkretny przypadek, o którym piszesz skończył się SLem co tylko umocniło mnie w przekonaniu że nie powinienem tego trejdowac ..

A co do BTC:
IMO to już nie ten sam "aktyw" co kiedyś- zaczęło toto biegać pod dyktando indeksów usa.
Mam nadzieję że się to jeszcze naprawi..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

qduaty pisze:
10 mar 2020, 06:43

Ja krypto nie trejduje. Ja krypto kupuje ;)
A ten konkretny przypadek, o którym piszesz skończył się SLem co tylko umocniło mnie w przekonaniu że nie powinienem tego trejdowac ..
Dlaczego akurat krypto, czemu nie kruszec, sztuka, alkohol?
Podasz, jeśli zechcesz, jakie przesłanki skłoniły cie do wybrania tej grupy aktywów?

Tamten przypadek... kupowałeś w końcowej fazie hiperboli, ostatniego zakupu dokonałeś na szczycie, w strefie S/D.

Dla mnie nieważny jest horyzont czasowy, liczy się zysk.
Jeśli od mojego wejścia cena odjeżdża mi w przeciwnym kierunku o kilka lub kilkanaście procent - to nie było dobre wejście, zaczyna się kiszenie, a kiszenie strat nie jest zarabianiem.
Nie można pomijać znaczenia MM, bo jest to jeden z kluczowych czynników sukcesywnego zarabiania, ale opieranie tylko na nim swoich oczekiwań co do profitu, świadczy o jednym - braku wyczucia rynku.


G/A kolejny raz testuje silną strefę S/D, IMO dziś pójdzie odbicie z celem ok 200p.
Mam nadzieję, że po 9:00 spredy sie z lekka unormują :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
10 mar 2020, 08:31
Dlaczego akurat krypto, czemu nie kruszec, sztuka, alkohol?
Podasz, jeśli zechcesz, jakie przesłanki skłoniły cie do wybrania tej grupy aktywów?
Skąd te luki na wykresie ETH?
ETHUSDDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

cajto pisze:
10 mar 2020, 08:31
qduaty pisze:
10 mar 2020, 06:43

Ja krypto nie trejduje. Ja krypto kupuje ;)
A ten konkretny przypadek, o którym piszesz skończył się SLem co tylko umocniło mnie w przekonaniu że nie powinienem tego trejdowac ..
Dlaczego akurat krypto, czemu nie kruszec, sztuka, alkohol?
Podasz, jeśli zechcesz, jakie przesłanki skłoniły cie do wybrania tej grupy aktywów?

Tamten przypadek... kupowałeś w końcowej fazie hiperboli, ostatniego zakupu dokonałeś na szczycie, w strefie S/D.

Dla mnie nieważny jest horyzont czasowy, liczy się zysk.
Jeśli od mojego wejścia cena odjeżdża mi w przeciwnym kierunku o kilka lub kilkanaście procent - to nie było dobre wejście, zaczyna się kiszenie, a kiszenie strat nie jest zarabianiem.
Nie można pomijać znaczenia MM, bo jest to jeden z kluczowych czynników sukcesywnego zarabiania, ale opieranie tylko na nim swoich oczekiwań co do profitu, świadczy o jednym - braku wyczucia rynku.


G/A kolejny raz testuje silną strefę S/D, IMO dziś pójdzie odbicie z celem ok 200p.
Mam nadzieję, że po 9:00 spredy sie z lekka unormują :roll:
Ale kto powiedział że tylko krypto? :)
Moj portfel to akcje pod dywidendy, krypto, zloto i gotowka w 4 walutach.
Srebra nie kupuję bo vat niszczy oszczędności.

A co do eth wtedy to liczyłem że hype potrwa trochę dłużej.. celowalem w ostatni duży szczyt.. je..i w dół w jedną noc :D
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Tolmon_Nika pisze:
10 mar 2020, 09:25
cajto pisze:
10 mar 2020, 08:31
Dlaczego akurat krypto, czemu nie kruszec, sztuka, alkohol?
Podasz, jeśli zechcesz, jakie przesłanki skłoniły cie do wybrania tej grupy aktywów?
Skąd te luki na wykresie ETH?
ETHUSDDaily.png
Najpewniej broker.
W xtb masz wszystko zamknięte przez 5 czy 6h w nocy z piatku na sobotę po zamknięciu Forex
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

ODPOWIEDZ