Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Nazwisko autora jest niestety nieznane, a moja interpretacja jest taka, że ​​zostało to zrobione celowo, postrzegam to jako anonimową darowiznę od kogoś, który nie chce więcej i nie potrzebuje promocji . To jak prezent dla tych, których życie - lub w tym przypadku rynek - wciąż próbuje .......
Ten artykuł jest chyba najlepszym, jaki trader może przeczytać niezależnie od swojego poziomu, aby zrozumieć swoje zachowanie i psychologię. Ci z was, którzy nigdy nie zajmowali się handlem i niezależnie od tego, czy dobrze rozumiecie finanse, wiedzą, że muszą przejść przez wszystkie te etapy.
Radzę zrobić 2 pierwsze kroki TYLKO na koncie demo.
Jeśli spojrzysz na forex jako łatwy sposób zarabiania pieniędzy (wierz mi, że to naprawdę trudne), wkrótce stracisz swój kapitał i powiesz, na koniec że to jednak może być hazard ..

5 kroków do zostania traderem

Krok 1 - Nieświadoma ignorancja
Krok 2 - Świadoma ignorancja
Krok 3 - moment „ukończenia szkoły”
Krok 4 - Świadoma , świadomość
Krok 5 - Nieświadoma , świadomość
Pozdrawiam :564:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, 21:40 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Tolmon - nie wkleiłeś linka do artykułu, myślę że chodzi o ten:
post17325.html#p17325

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Krok 1 - Nieświadoma ignorancja

Jest to pierwszy krok, który robisz, kiedy zaczynasz handlować.
Wiesz, że to dobry sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ tyle o nim czytałeś i słyszałeś o wielu ludziach, którzy zarobili miliony na swojej działalności.
Niestety, tak jak wtedy, gdy chciałeś prowadzić samochód po raz pierwszy.
Myślisz, że będzie to stosunkowo łatwe - cóż to może być trudne? Cena może wzrosnąć lub spaść - co jest w tym jest trudne?
- aby móc zacząć inwestować na rynku forex!
Niestety, tak jak za pierwszym razem, gdy wsiadłeś do samochodu, nie masz pojęcia, co zamierzasz zrobić !
Zaczynasz i otwierasz wiele pozycji i podejmujesz duże ryzyko. Gdy tylko otworzysz pozycję, rynek natychmiast zacznie działać przeciwko tobie!
Natychmiast zamkasz swoją pozycję i otwierasz coś przeciwnego, ale rynek w tym czasie zmienia zachowanie i znów zaczyna działać przeciwko tobie! I dzieje się to raz po raz!
Nie jest wykluczone, że masz początkowy sukces, sekwencję zyskownych transakcji, ale jest jeszcze gorzej - twój umysł zaczyna myśleć,
że ta praca jest naprawdę łatwa, może łatwiejsza niż początkowo sobie wyobrażałeś i prowadzi do „otwarcia się” jeszcze bardziej i ryzykujesz jeszcze więcej pieniędzy!
Próbujesz pokryć swoje straty, często podwajając wielkość swoich miejsc. Czasami „wyczyścisz” tą taktyką poniesioną stratę,,
ale coraz częściej zaczynasz odczuwać większą stratę zarobków. Ku swojemu pechowi wciąż nie zdawałeś sobie sprawy z ignorancji na temat handlu…
Ten etap trwa zwykle kilka lub kilkanaście tygodni, ale szybko zmieniający się rynek bardzo szybko prowadzi do drugiego kroku…
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
12 sty 2020, 21:27
@Tolmon - nie wkleiłeś linka do artykułu, myślę że chodzi o ten:
post17325.html#p17325
możliwe że to samo tłumaczyłem z tąd:
https://www.insomnia.gr/forums/topic/43 ... x-trading/
masz rację to to samo nie zwróciłem uwagi :cry:
tak czy inaczej warto przeczytać :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
12 sty 2020, 21:27
@Tolmon - nie wkleiłeś linka do artykułu, myślę że chodzi o ten:
post17325.html#p17325
Świetnie, że podałes ten link. Nawet po tylu latach chętnie się czyta teksty niektórych z tego forum. Choćby Jasonbourne, fxlamer (od niego uczyłem sie PA), Tig3r czy inni. Jak czytam dział DT i niektórych "miszczów" (co to udają kogoś kim nie są) to sobie zadaje pytanie. Gdzie sie podziali tacy traderzy?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

cajto pisze:
12 sty 2020, 14:34
Nagminnie porównujesz innych do siebie - tobie się nie udało (..)
Właśnie nie wiedziałem jak to napisać żeby krab nie poczuł się urażony. Wspomniałem że wszystko musiałem udowadniać, Anomalia napisała nawet o uczuleniu na udowadnianie (bardzo trafnie).
W sumie wypowiedzi krabika trochę zaprzeczają temu co tu piszę:
krab29 pisze:
12 sty 2020, 01:12
W krótkim czasie zrobiłem z tego prawie 1000%.
Czyi się da, ale jak poprzednicy pisali, pazerność zjadła, wynik mogłeś pięknie utrzymać minimalizując straty o wypłacony kapitał
krab29 pisze:
12 sty 2020, 01:12
Chciałem dociągnąć do melona i nigdy już nie pracować. No i co? Myślałem że zostałem Bogiem.
W brew pozorom nie jest to kwota dzięki które możesz sobie pozwolić na wieczny urlop, chyba że masz 70 lat i zostało Ci bliżej jak dalej.
cajto pisze:
12 sty 2020, 14:34
Nie od dziś wiadomo, że wykresy są fraktalne, były doświadczenia na wykresach bez współrzędnych, które to jak najbardziej potwierdzają. Nie wiedząc czy to H4, czy M5 będziemy czytać wykres po swojemu, jeśli potrafimy to robić, odczytamy prawidłowo M1, jeśli nie, polegniemy na W1. Pomijam M1 na egzotykach w godzinach nocnych - brak płynności wypacza obraz.
Niby wszyscy to wiedzą, ale... przecież wiadomo, że niskie TFy... :lol:
Zgadzam się w całości. Przeczytałem "Wspomnienia gracza giełdowego" i to co działo się w 1900 roku tak samo dzieje się teraz, a co najważniejsze, psychika i zachowania ludzi grających od zawsze były takie same dlatego część zarabia ale większa część traci.
cajto pisze:
12 sty 2020, 14:34
Kiedyś Armada miała konkurs na tradera miesiąca, wielu ze zwycięzców stosowało procent składany i osiągało o wiele więcej niż 5% w tygodniu. Gdyby nie konkurs, kto o nich by słyszał, czy to zmieniłoby fakt że zarobili, tyle ile zarobili?
Tak od siebie, polecam przypatrzeć się konkursom na demo tu:
https://www.contestfx.com/contest-item/ ... 1573327424
Ten akurat organizowany na metalach i walutach co miesiąc, wygrane 10 miejsc zdobywa realną gotówkę. Najlepsze są zasady w których nie można stosować procenta składanego ponieważ przez cały konkurs można grać max 10-oma pozycjami max 0.1 lota, ale stopy zwrotu i tak są fenomenalne... Więc można, a stosując % składany każdy wie co można osiągnąć. są jeszcze konkursy CFD (5 dniowe) i jeden z najlepszych wyników jaki widziałem to pomnożenie 3k usd do ponad 300k usd, i zrobił to Polak.
Anomalia pisze:
12 sty 2020, 15:52
Np. czarno na białym zobaczyłam, że to co brałam za oczywistość - że lepiej mi idzie gra na spadki
Jeszcze nie dawno moja druga połowa w ten sam sposób mówiła w którą stronę lepiej jej idzie gra...
hehe gdyby ktoś pytał, tak :D gramy "razem". Tzn. osobno ale oboje od pewnego czasu się tym zajmujemy :twisted:
Anomalia pisze:
12 sty 2020, 15:52
Wydaje mi się, że mało kto to robi a proste wyliczenia łatwo weryfikują nasze wyobrażenia i otwierają oczy. Dlatego takich xlsów będzie jeszcze sporo, jak tylko mi przyjdzie do głowy jakiś prosty eksperyment - bo czyta (o dziwo) ten nasz Rejs masa osób które być może wciąż są w kręgu "wydaje mi się". A tu nic nie ma się wydawać, tu wszystko się liczy :idea: I jeśli choć jednej osobie taka myśl zaświta w głowie to...to warto wstawiać tabelki :568:
Co jaki czas podsumowanie? Posumowania się łączą? czy są osobne comiesięczne i potem np. zbiorczy roczny?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Anomalia pisze:
03 wrz 2019, 13:58
Tu będzie spis treści, ułatwiający mi życie.
O ile oczywiście wątek będzie maił więcej niż 1 stron 8)
Jeśli będzie miał jedną - to gasząc światło i zamykając wątek, zostawię tu przepis na fantastyczny sernik 8)
I jak ja się tutaj mam odnaleźć? 500+ stron :shock:


Czyli sernika nie bedzie? :roll:
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
12 sty 2020, 21:55
cajto pisze:
12 sty 2020, 21:27
@Tolmon - nie wkleiłeś linka do artykułu, myślę że chodzi o ten:
post17325.html#p17325
Świetnie, że podałes ten link. Nawet po tylu latach chętnie się czyta teksty niektórych z tego forum. Choćby Jasonbourne, fxlamer (od niego uczyłem sie PA), Tig3r czy inni. Jak czytam dział DT i niektórych "miszczów" (co to udają kogoś kim nie są) to sobie zadaje pytanie. Gdzie sie podziali tacy traderzy?
@cajto dzięki za link :)
4 pierwsze kroki podane w linku , są ok :D
jednak 5 krok (bardziej mi się podoba) postaram się jeszcze raz przytoczyć (może tłumaczenie nie jest za bardzo udane ale....niech tam):


Krok 5 - Nieświadoma świadomość

Teraz handel jest dla ciebie jak „z automatycznym pilotem”.
Każdego dnia, gdy siadasz przy komputerze a handlując, nie zastanawiasz się nad każdą decyzją, twój cały proces myślowy staje się "nieprzytomny" (nieświadimy).
Zaczynasz i łapiesz duże ruchy, które dają ci 100 i 200 pipsów dziennie, ale nie jesteś już zbyt podekscytowany, tą częścią gry.
Jesteś teraz „mistrzem” swoich emocji i zajmujesz swoje pozycje z całkowitym spokojem, z zasady „na zimno”,
a twoje konto rośnie z dnia na dzień.
Jednocześnie w rozmowach z innymi handlowcami nie chcesz być w centrum zainteresowania, udzielając bezpłatnych wskazówek młodszym ludziom, ale nie widząc (i nie znając) ich dobrze, pamiętaj, że kiedyś byłeś na ich miejscu i wiedząc, że wielu z nich może nigdy nie dostanie się na scenę gdzie teraz jesteś.
Niektórzy odniosą sukces, stosunkowo szybko, podczas gdy innym może zająć to lata, ale teraz już wiesz, że jest to ścieżka,
którą każdy udany kupiec musi obrać.
Podobnie jak lata spędzone na pustyni przez proroków, by nauczyć się komunikować się ze swoim Bogiem.

Z drugiej strony handel nie jest już dla ciebie źródłem podniecenia, rzadko czujesz adrenalinę w twoich żyłach i może stać się już trochę nudny, nudny jak każda praca, którą dobrze się nauczyłeś ale nie jest już dla ciebie wyzwaniem.
Przestajesz brać udział w dyskusjach i rozmowach na temat handlu, znajdujesz się z boku takich rozmów, trzymając kontakt kilku wybranymi osobami, aby dzielić się swoimi przemyśleniami na temat rynków i cieszyć się nimi jak dobrą rozmową ze starym przyjacielem.
Przez cały czas to, co osiągnąłeś, to udoskonalenie taktyki, aby móc złapać rynek „za bary ("włosy)” bez nadmiernego otwarcia
by twoje taktyki się nie zmieniły.
Właśnie nabyłeś coś, co nazywa się „intuicją”. Teraz zyskałeś prawo do nazywania siebie traderem, ale teraz nie ma sensu pokazywać tego na prawo i na lewo.
Mając to coś w sobie i doświadczać go codziennie, a to więcej niż pełen podziw nieznajomego.

Mam nadzieję, że spodobała ci się ta podróż w umyśle przedsiębiorcy i zobaczyć siebie na jednym z tych etapów.
Pamiętaj, że tylko 5%-10% udaje się ukończyć ten wyścig, a ich cechą nie są nierealne umiejętności,
ale ich wytrwałość i umiejętność dostosowania się do otaczających i warunków i nie trzymania się stereotypów.

Przegrani to ci, którzy weszli do gry, aby szybko i łatwo się wzbogacić, i bardzo szybko „otoczyli się” teorią lub taktyką,
która działała przez jakiś czas, a potem przestała.
Tam nie byli otwarci i elastyczni, nie dostosowywali się do nowych warunków i rozwijali handel.
Prawda jest taka, że ​​wszyscy wkraczamy w ten kosmos w nadziei, że szybko się wzbogacimy, a ci, którzy przeżyją, zdają sobie sprawę,
że dzięki handlowi możesz zarobić wystarczająco dużo pieniędzy - stać się niezależnym finansowo - ale powoli i systematycznie.
Wreszcie, jeżeli to czytasz i myślisz o poddaniu się że:
„Nie należę do tych 5%-10%” lub „ile jeszcze lat muszę jeszcze praktykować”,
mam tak myślę dobrą jedną radę, zadaj sobie to bardzo proste pytanie:
ile lat byłbyś skłonny studiować w szkole lub na uniwersytecie,
i gdybyś miał pomysł, że po ukończeniu studiów będziesz miał pracę za „milion rocznie
”?
powodzenia :564: :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
12 sty 2020, 21:55
cajto pisze:
12 sty 2020, 21:27
@Tolmon - nie wkleiłeś linka do artykułu, myślę że chodzi o ten:
post17325.html#p17325
Świetnie, że podałes ten link. Nawet po tylu latach chętnie się czyta teksty niektórych z tego forum. Choćby Jasonbourne, fxlamer (od niego uczyłem sie PA), Tig3r czy inni. Jak czytam dział DT i niektórych "miszczów" (co to udają kogoś kim nie są) to sobie zadaje pytanie. Gdzie sie podziali tacy traderzy?
Dokładnie! :564:
Tolmon-Nika, super że to wynalazłeś i wkleiłeś, że zainicjowałeś ten kierunek, dziękuję, super-super! :564:


Swoją drogą, przez pierwsze lata bytności tu praktycznie się nie odzywałam, ale czytałam forum wzdłuż i wszerz. Doskonale się czyta niektóre wątki (mogę popodrzucać różne linki) i dużo wiedzy o poziomie niedostępnym obecnie można tam znaleźć. Szczerze powiedziawszy, było to moją bolączką - że teraz na forum nie ma miejsca na fajną rozmowę, i choć Rejs w założeniu służył do czegoś innego, ewoluuje w dobrym kierunku (choć z dużą dozą absurdu, co nie każdy może lubić ale ja - uwielbiam. Wolę najbardziej absurdalną wymianę myśli aniżeli "wejszłem, wyjszłem, zarobiony jestem po pachy a ty jesteś oszustem lub idiotą (do wyboru))". Tym bardziej, że niemal wszystkim aktywnym forumowiczom powiedziałam choć raz "sprawdzam" przez te 4 lata jak tu jestem (tak jak i mnie powiedziano "sprawdzam") i ciężko mi się czyta potem różne opowieści szumiącego lasu :roll:

Bardzo sobie cenię szczerość krab29 w powiedzeniu wprost jak bardzo Go forex pokiereszował i super, że zdobył się na to by to opisać. Dlatego krab29, jeśli czytasz te słowa to miej świadomość, że nikt tu złośliwie czy ze złą intencją nic nie pisze! Jasne, że ciężko jest czytać krytykę, taka nasza natura, że źle ją znosimy - ale to dobra krytyka jest! Tak na wszelki zaś to piszę, ale jakbyś mimo wszystko chciał strzelić focha to wskażę Ci mentora, który w tej kwestii sporo może Cię nauczyć 8) :564:
A mówiąc serio, napiszesz przy okazji jak sobie poradziłeś ze swoją głową po tej porażce? Bo prosty xls mówi, że strata była kilkusettysięczna (mówię o zysku, nie o depo), a to może zniechęcić do fx na zawsze przecież :roll:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dzikson pisze:
12 sty 2020, 23:06
Tak od siebie, polecam przypatrzeć się konkursom na demo tu:
https://www.contestfx.com/contest-item/ ... 1573327424
Ten akurat organizowany na metalach i walutach co miesiąc, wygrane 10 miejsc zdobywa realną gotówkę. Najlepsze są zasady w których nie można stosować procenta składanego ponieważ przez cały konkurs można grać max 10-oma pozycjami max 0.1 lota, ale stopy zwrotu i tak są fenomenalne... Więc można, a stosując % składany każdy wie co można osiągnąć. są jeszcze konkursy CFD (5 dniowe) i jeden z najlepszych wyników jaki widziałem to pomnożenie 3k usd do ponad 300k usd, i zrobił to Polak.
O :idea: Super :!: Jestem dzikus fx-świata, nie miałam pojęcia że takie coś istnieje i chętnie się przyglądnę, tym bardziej że idea jest mi bardzo bliska :idea:
dzikson pisze:
12 sty 2020, 23:06
hehe gdyby ktoś pytał, tak :D gramy "razem". Tzn. osobno ale oboje od pewnego czasu się tym zajmujemy :twisted:
To wymaga, imho, ogromnej dojrzałości, stabilności emocjonalnej i wiedzy - żeby się nawzajem niechcący nie ciągnąć w dół.
dzikson pisze:
12 sty 2020, 23:06
Anomalia pisze:
12 sty 2020, 15:52
Wydaje mi się, że mało kto to robi a proste wyliczenia łatwo weryfikują nasze wyobrażenia i otwierają oczy. Dlatego takich xlsów będzie jeszcze sporo, jak tylko mi przyjdzie do głowy jakiś prosty eksperyment - bo czyta (o dziwo) ten nasz Rejs masa osób które być może wciąż są w kręgu "wydaje mi się". A tu nic nie ma się wydawać, tu wszystko się liczy :idea: I jeśli choć jednej osobie taka myśl zaświta w głowie to...to warto wstawiać tabelki :568:
Co jaki czas podsumowanie? Posumowania się łączą? czy są osobne comiesięczne i potem np. zbiorczy roczny?
To była kilkurazowa akcja, jeszcze wtedy dt grałam. Potem podsumowania (przy lt) nie miały już znaczenia, bo w ogóle nie myślę o kierunku tylko o specyfice danego instrumentu.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ