Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

CO2 biorę z działu DT jak swoje, wystarczy że tu robię bałagan tam; go nie trzeba :oops:

CO2 1
CO2 2
Anomalia pisze:
10 paź 2019, 16:20
PipsKong pisze:
10 paź 2019, 15:44
Cblondyn pisze:
10 paź 2019, 15:40


To sa te słynne pozwolenia na emisje CO2. A kiedyś je kupiłem po 5,xxx i sprzedałem po 8,00. Ech ;)
o dzięki, a coś więcej ??
ale pozwolenia fabryk na emisję itd ???
Pps, to nie jest tak prosto.
To rynek, który powstał w 2005 roku. Celem pozwoleń jest kontrola nad emisją CO2: ma maleć bo klimat, wiadomo. Jako rok bazowy przyjęto 2005, i tak: do 2020 ma emisja CO2 ma zmniejszyć się o 21%, do 2030 o 43%. Obowiązuje na terenie UE Plus Norwegia, chyba Lichtenstein i Islandia.
Co to oznacza w praktyce, te pozwolenia na emisję CO2? Posiadanie prawa do emisji daje przedsiębiorstwu możliwość (prawo) do wyemitowania jednej tony CO2. Jak przedsiębiorstwo wyprodukuje mniej, to może sobie to prawo przechować lub sprzedać. Jeśli z kolei firmie brakuje praw do emisji, bo wyprodukowała zbyt wiele CO2 to może kupić sobie na rynku, albo inwestować w technologie niskoemisyjne. Przedsiębiorstwa rozliczają się chyba na koniec roku.
Rynek jest ... rynkowy 8) Uczestniczą w nim przedsiębiorstwa (co oczywiste), spekulanci (równie oczywiste) a także, co również nie będzie zaskoczeniem - np. banki (JP Morgan przykładowo, Goldman Sachs).
Popyt na prawo do emisji jest zatem wypadkową postępu technologicznego (--> technologie niskoemisyjne), koniunktury gospodarczej a na to nałożona jest czapka prawna, w tym ustalony plan zmniejszania ilości uprawnień na emisję CO2 (w tej dziesięciolatce chyba o ok. 2% rocznie, ale tu głowy nie dam obciąć).
Oczywiście, wszystko to naczynia połączone, nie ma lekko: przemysł i produkcja przemysłowa połączone są z sytuacją polityczną, z kryzysami, wojnami, cłami itepe.

Spójrz jeszcze, co jest w cenie samego instrumentu.
U mnie: wartość kontraktu to iloczyn mnożnika, aktualnej ceny, wolumenu i kursu USDPLN. U mnie obecnie to około 45k jest, dźwignia maks 1:5. Rolowanie też jest, w grudniu.
To tak w ogromnym skrócie.
Mm nadzieję że pamieć mnie nie zawodzi i zbyt wielu głupot nie nawypisywałam, ale pierwszy raz napisałam tak długi post z telefonu w tak niesprzyjających okolicznościach, więc nie wymagajmy cudów :twisted:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Rzucam okiem na jena, jest taki... klarowny. To jego największa (jedyna?) zaleta.

jen

Chowam sobie tutaj, bo na dysku zginie :oops:
Jeden wykres sprzed kilku dni, drugi dzisiejszy. Kreski (żółte) sprzed kilku miesięcy.
I jeszcze jeden, w krechą stojącą wyżej dużo - ona ma 14 miesięcy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

I mądrość na dziś a propos wątku, jena i a propos a propos 8)

"Pewien gość łapał sobie ryby, aż tu nagle złowił złotą rybkę. Ale nie była to zwykła złota rybka.
– Wypuść mnie – mówi – a spełnię jedno twoje życzenie. Namyśl się dobrze.
Rybak myślał przez chwilę, po czym rzekł:
– Wiesz rybko, mam jedno marzenie: bardzo chciałbym wybrać się do Stanów Zjednoczonych, ale boję się lecieć samolotem, a na statek też nie wsiądę. Wybuduj mi proszę autostradę przez ocean tak, żebym mógł wsiąść w swój samochód i pojechać prosto do Nowego Jorku.
– Co?! Autostradę przez ocean? Puknij ty się w głowę, co to za pomysł! Zastanów się lepiej i wymyśl coś innego!
– No dobrze. Jak nie może być autostrada, to mam jeszcze jedno marzenie. Chciałbym zrozumieć kobiety.
Rybka myśli, myśli, w końcu mówi:
– A ta autostrada, to ma być dwu– czy trzypasmowa?
"

Dobrego dnia :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
13 paź 2019, 15:52
ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
Czy te informacje były oparte o wiedzę naukową popartą dowodami eksperymentalnymi, czy jak to zwykle bywa, na prywatnej opinii?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 16:13
Anomalia pisze:
13 paź 2019, 15:52
ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
Czy te informacje były oparte o wiedzę naukową popartą dowodami eksperymentalnymi, czy jak to zwykle bywa, na prywatnej opinii?
Wskaż mi, proszę, które masz na myśli, żebym mogła odnieść się do konkretów 8)

Choć w sumie raz na zawsze możemy założyć, że wszystko w tym wątku jest moją prywatną opinią :564: Jesteśmy - ja jestem - tutaj po pracy, mogę więc błądzić, mylić się, ulegać złudzeniom - ile dusza zapragnie. Opierając się na źródłach wszelakich. A jak zbyt daleko udam się w krainę mylnych osądów, to proszę mnie zawrócić :564:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 18:38 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trzeba by rozpocząć gdzieś tu:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /ece3.4993
A stąd, dalej się zagłębiać. Ponieważ, w większości, to ludzie po prostu bzdury wypisują i się nawet nie zastanowią skąd biorą te swoje bzdury.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Warto też rozpocząć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=LIlBsfTx3Kc
Ponieważ internet jest pełen bzdur, to też trzeba wiedzieć gdzie filtrować te bzdury.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nawet nie mam krzepy w sobie, żeby wykresy wstawiać :roll:
u.pln
Zdegustowana jestem jak nieszczęście, niewiele dostałam wiedzy od tej pozycji złotówkowej :roll: Poczułam kontrolowaną stratę, ten cel osiągnięty (choć i tak nie bardzo), ale pozostałe - dużo poniżej oczekiwań. Wszystko zadziałało logicznie i tyle, żadnej anomalii.

A w taki dzień jak dzisiaj... pooglądajmy widoki w milczeniu :roll:
Dobrego dnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ