Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
07 paź 2019, 08:33
Było o filmach, więc dorzucę coś o kilku serialach, w moim odczuciu wartych obejrzenia.

Polska:
"Rojst" - dobry kryminał osadzony w latach 80
https://www.filmweb.pl/serial/Rojst-2018-808109

"Ślepnąc od świateł" - całokształt + niesamowita rola Frycza
https://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Alep ... 018-786525

"PitBull" - sezon I (stare, ale jare), majstersztyk polskiego kina kryminalnego. Co się potem z tym Vegą stało... :roll:
https://www.filmweb.pl/serial/PitBull-2005-282083

Zagraniczne:
"Billions" - świat hedge foundów i cała otoczka, naprawdę świetny.
https://www.filmweb.pl/serial/Billions-2016-717910

Skoro przywołałaś "Czarną Perłę", nie może zabraknąć w tym mini zestawieniu "Black Sails", przy którym "Piraci z Karaibów" są bajką dla przedszkolaków.
Jest mocny, czasami trochę za mocny.
No i te żaglowce :wink:
https://www.filmweb.pl/serial/Piraci-2014-654281

Na jesienno-zimowe wieczory jak zalazł 8)
Skoro Billions również uważam za super serial, to zakładam że pozostałe też będą mi się podobały i je obejrzę, dziękuję. Tylko przed Vegą czuję opór :roll:
Dla mnie naj-serialem jest Breaking Bad: ewolucja głównego bohatera i inteligencja niektórych scen po prostu mnie powala :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tamten Vega, a obecny to przepaść. Na jego aktualne filmy nie chodzę do kina, bo szkoda mi tych kilku złociszy i czasu, oglądam na necie, bo jak jest straszne dno to wyłączam i cześć.
Porównuję je do śmieciowego jedzenia - większość się nim zajada na co dzień, niektórzy (w tym ja) lubią od czasu do czasu zjeść trochę "shitu", na zdrowiu się nie odbija, choć czasem niesmak pozostaje :wink:

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Proponuję KODI , masz wszystko :!:
najnowsze filmy oraz seriale :P
oglądania :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Kontynuując wątek grzybowy... :twisted:
Obrazek

...czas na złotówkowe podsumowanie. (Na tych zdjęciach z fotosika trzeba kliknąć raz, a potem jeszcze raz - wtedy coś widać.)

Mam jak gość na zdjęciu, pipsów sporo ale niesmak w duszy jest :roll:
Złotówka towarzyszyła mi od czerwca: u.pln
Obrazek
do 27 września:
Obrazek
wzbudzając różne uczucia, oględnie mówiąc: mieszane. Oraz zaskoczenie. Dała mi też ogromną ilość wiedzy - i da dalej, bowiem maluszka dalej na tej parze mam i nie oddam łatwo (żółte profesjonalne kółko to wejście w tą pozycję, a wejście i wyjście z głównych pozycji moich to zielone, full-profeska (jak zwykle :twisted: ) kółka). Aktualna pozycja jest świadomym kosztem mojej nauki i dążeniem do założonego celu. Jej zadaniem jest przeżyć wybory i dać mi odczuć, co się zadzieje na koncie, i jak. Jestem MEGA ciekawa kiedy i w jakim stylu przejdzie na minus. Muszę to odczuć na realnej kasie. Wiem, dziwne, ale tak musi być.

Podsumowanie 3 miesięcznej pozycji złotówkowej nie będzie takie wprost, bo tu jest procent składany - ale poczyńmy założenie że to była jedna pozycja od czerwca do września.
Przy powyższym założeniu: zysk 160% (w stosunku do depa, które wziął broker za otwarcie pozycji), swap na minus ale groszowy.
Ta pozycja jeszcze się pojawi, skonfrontowana z inaczej prowadzonymi - NOKiem, HUFem i SEKiem.

Dobrego dnia :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wy macie czas na oglądanie filmów? Przecież to zmarnowany czas, jest!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
07 paź 2019, 14:23
Wy macie czas na oglądanie filmów? Przecież to zmarnowany czas, jest!
Co tam filmy; pomyśl, że ja się jeszcze malować muszę :509:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Hmm, to która płeć jest ta "brzydka"?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
07 paź 2019, 20:42
Hmm, to która płeć jest ta "brzydka"?
Wrócę do tematu różnic między-płciowych przy okazji swapu 8)

A teraz mam wielką prośbę do współpasażerów, bo albo nie rozumiem co widzę albo nie pojmuję słowa pisanego :roll:

Kiedy odpalam platformę to przychodzą czasem powiadomienia - o szkoleniach, analizach itp.
Wczoraj wyskoczyło takie coś jak w załączniku i znów w głowie mi siedzi.
Nie gram na tej parze, mam longa na u.sek - w sumie podobnie patrzę na to co z sekiem się zadzieje i równiez liczę na kolejny szczyt: ale chciałabym zrozumieć logikę DB w kwestii ustawienia parametrów tego zlecenia bo nie rozumiem :roll:
Czy ktoś zechciałby poświęcić moment i wytłumaczyć mi co leży u podstaw takiej pozycji, o takich parametrach? Bardzo będę wdzięczna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Skąd u licha mamy wiedzieć, co kieruje poczynaniami traderów z DB :roll: Napisz do nich, do działu tradingowego, że pali cię ciekawość I stopnia i czy mogą ją ugasić w trybie pilnym :lol:

Z technicznego punktu widzenia IMO zagrali w mało ciekawym miejscu - lekko powyżej wsparcia na H1 i bezpośrednio pod oporami z W1, ale jak widać mieli "papiery" na takie zagranie i teraz mogą już tylko zyskać. Poziom SL dla mnie jest niezrozumiały, TP bardziej, bo jest to okrągły poziom cenowy.
To jest moje spojrzenie, każdy kto tu napisze da swoje , a ty chcesz widzieć ich, więc... patrz pierwszy akapit :568: :wink:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
08 paź 2019, 08:40
Skąd u licha mamy wiedzieć, co kieruje poczynaniami traderów z DB :roll: Napisz do nich, do działu tradingowego, że pali cię ciekawość I stopnia i czy mogą ją ugasić w trybie pilnym :lol:

Z technicznego punktu widzenia IMO zagrali w mało ciekawym miejscu - lekko powyżej wsparcia na H1 i bezpośrednio pod oporami z W1, ale jak widać mieli "papiery" na takie zagranie i teraz mogą już tylko zyskać. Poziom SL dla mnie jest niezrozumiały, TP bardziej, bo jest to okrągły poziom cenowy.
To jest moje spojrzenie, każdy kto tu napisze da swoje , a ty chcesz widzieć ich, więc... patrz pierwszy akapit :568: :wink:
DB się chyli ku upadkowi, a tu wszyscy zawsze zarabiają więc wolę zapytać tu :lol: :564:

A na serio, czuję że jest tu coś więcej, co jest dla mnie ziemią nieznaną i interesującą potencjalnie. Chodzi mi o takie ustawienie tp i obronnego, w takich odległościach i wzajemnym stosunku; nie rozumiem tego. To może zadziałać? Kiedy działa? Ile poziomów analizy ryzyka trzeba zrobić, żeby to miało sens?! Gdyby to ustawił ktoś z forum, nie zastanowiłoby mnie to ani moment. Ale jednak bank to robi. Co prawda ten sam bank, co wtopił na l na ropie aż świszczało (2014?), no ale bank!
Nie może mi zaskoczyć w głowie: jakie warunki muszą być spełnione, żeby oczekiwać od strategii zysku w sytuacji, kiedy przykładowa pozycja ma zysk oczekiwany 15 a stratę 30. Jak bardzo trzeba być pewnym, że się nie zaliczy sl? O co kaman? Czegoś tu bardzo mocno nie rozumiem, zasady! :oops:
Może to jest kompletna podstawa - ale ja tego nie wiem :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ