Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
07 paź 2019, 08:33
Było o filmach, więc dorzucę coś o kilku serialach, w moim odczuciu wartych obejrzenia.

Polska:
"Rojst" - dobry kryminał osadzony w latach 80
https://www.filmweb.pl/serial/Rojst-2018-808109

"Ślepnąc od świateł" - całokształt + niesamowita rola Frycza
https://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Alep ... 018-786525

"PitBull" - sezon I (stare, ale jare), majstersztyk polskiego kina kryminalnego. Co się potem z tym Vegą stało... :roll:
https://www.filmweb.pl/serial/PitBull-2005-282083

Zagraniczne:
"Billions" - świat hedge foundów i cała otoczka, naprawdę świetny.
https://www.filmweb.pl/serial/Billions-2016-717910

Skoro przywołałaś "Czarną Perłę", nie może zabraknąć w tym mini zestawieniu "Black Sails", przy którym "Piraci z Karaibów" są bajką dla przedszkolaków.
Jest mocny, czasami trochę za mocny.
No i te żaglowce :wink:
https://www.filmweb.pl/serial/Piraci-2014-654281

Na jesienno-zimowe wieczory jak zalazł 8)
Skoro Billions również uważam za super serial, to zakładam że pozostałe też będą mi się podobały i je obejrzę, dziękuję. Tylko przed Vegą czuję opór :roll:
Dla mnie naj-serialem jest Breaking Bad: ewolucja głównego bohatera i inteligencja niektórych scen po prostu mnie powala :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tamten Vega, a obecny to przepaść. Na jego aktualne filmy nie chodzę do kina, bo szkoda mi tych kilku złociszy i czasu, oglądam na necie, bo jak jest straszne dno to wyłączam i cześć.
Porównuję je do śmieciowego jedzenia - większość się nim zajada na co dzień, niektórzy (w tym ja) lubią od czasu do czasu zjeść trochę "shitu", na zdrowiu się nie odbija, choć czasem niesmak pozostaje :wink:

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Proponuję KODI , masz wszystko :!:
najnowsze filmy oraz seriale :P
oglądania :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Kontynuując wątek grzybowy... :twisted:
Obrazek

...czas na złotówkowe podsumowanie. (Na tych zdjęciach z fotosika trzeba kliknąć raz, a potem jeszcze raz - wtedy coś widać.)

Mam jak gość na zdjęciu, pipsów sporo ale niesmak w duszy jest :roll:
Złotówka towarzyszyła mi od czerwca: u.pln
Obrazek
do 27 września:
Obrazek
wzbudzając różne uczucia, oględnie mówiąc: mieszane. Oraz zaskoczenie. Dała mi też ogromną ilość wiedzy - i da dalej, bowiem maluszka dalej na tej parze mam i nie oddam łatwo (żółte profesjonalne kółko to wejście w tą pozycję, a wejście i wyjście z głównych pozycji moich to zielone, full-profeska (jak zwykle :twisted: ) kółka). Aktualna pozycja jest świadomym kosztem mojej nauki i dążeniem do założonego celu. Jej zadaniem jest przeżyć wybory i dać mi odczuć, co się zadzieje na koncie, i jak. Jestem MEGA ciekawa kiedy i w jakim stylu przejdzie na minus. Muszę to odczuć na realnej kasie. Wiem, dziwne, ale tak musi być.

Podsumowanie 3 miesięcznej pozycji złotówkowej nie będzie takie wprost, bo tu jest procent składany - ale poczyńmy założenie że to była jedna pozycja od czerwca do września.
Przy powyższym założeniu: zysk 160% (w stosunku do depa, które wziął broker za otwarcie pozycji), swap na minus ale groszowy.
Ta pozycja jeszcze się pojawi, skonfrontowana z inaczej prowadzonymi - NOKiem, HUFem i SEKiem.

Dobrego dnia :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wy macie czas na oglądanie filmów? Przecież to zmarnowany czas, jest!
Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

ninjaproject pisze:
07 paź 2019, 14:23
Wy macie czas na oglądanie filmów? Przecież to zmarnowany czas, jest!
Co tam filmy; pomyśl, że ja się jeszcze malować muszę :509:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Hmm, to która płeć jest ta "brzydka"?
Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

ninjaproject pisze:
07 paź 2019, 20:42
Hmm, to która płeć jest ta "brzydka"?
Wrócę do tematu różnic między-płciowych przy okazji swapu 8)

A teraz mam wielką prośbę do współpasażerów, bo albo nie rozumiem co widzę albo nie pojmuję słowa pisanego :roll:

Kiedy odpalam platformę to przychodzą czasem powiadomienia - o szkoleniach, analizach itp.
Wczoraj wyskoczyło takie coś jak w załączniku i znów w głowie mi siedzi.
Nie gram na tej parze, mam longa na u.sek - w sumie podobnie patrzę na to co z sekiem się zadzieje i równiez liczę na kolejny szczyt: ale chciałabym zrozumieć logikę DB w kwestii ustawienia parametrów tego zlecenia bo nie rozumiem :roll:
Czy ktoś zechciałby poświęcić moment i wytłumaczyć mi co leży u podstaw takiej pozycji, o takich parametrach? Bardzo będę wdzięczna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Skąd u licha mamy wiedzieć, co kieruje poczynaniami traderów z DB :roll: Napisz do nich, do działu tradingowego, że pali cię ciekawość I stopnia i czy mogą ją ugasić w trybie pilnym :lol:

Z technicznego punktu widzenia IMO zagrali w mało ciekawym miejscu - lekko powyżej wsparcia na H1 i bezpośrednio pod oporami z W1, ale jak widać mieli "papiery" na takie zagranie i teraz mogą już tylko zyskać. Poziom SL dla mnie jest niezrozumiały, TP bardziej, bo jest to okrągły poziom cenowy.
To jest moje spojrzenie, każdy kto tu napisze da swoje , a ty chcesz widzieć ich, więc... patrz pierwszy akapit :568: :wink:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

cajto pisze:
08 paź 2019, 08:40
Skąd u licha mamy wiedzieć, co kieruje poczynaniami traderów z DB :roll: Napisz do nich, do działu tradingowego, że pali cię ciekawość I stopnia i czy mogą ją ugasić w trybie pilnym :lol:

Z technicznego punktu widzenia IMO zagrali w mało ciekawym miejscu - lekko powyżej wsparcia na H1 i bezpośrednio pod oporami z W1, ale jak widać mieli "papiery" na takie zagranie i teraz mogą już tylko zyskać. Poziom SL dla mnie jest niezrozumiały, TP bardziej, bo jest to okrągły poziom cenowy.
To jest moje spojrzenie, każdy kto tu napisze da swoje , a ty chcesz widzieć ich, więc... patrz pierwszy akapit :568: :wink:
DB się chyli ku upadkowi, a tu wszyscy zawsze zarabiają więc wolę zapytać tu :lol: :564:

A na serio, czuję że jest tu coś więcej, co jest dla mnie ziemią nieznaną i interesującą potencjalnie. Chodzi mi o takie ustawienie tp i obronnego, w takich odległościach i wzajemnym stosunku; nie rozumiem tego. To może zadziałać? Kiedy działa? Ile poziomów analizy ryzyka trzeba zrobić, żeby to miało sens?! Gdyby to ustawił ktoś z forum, nie zastanowiłoby mnie to ani moment. Ale jednak bank to robi. Co prawda ten sam bank, co wtopił na l na ropie aż świszczało (2014?), no ale bank!
Nie może mi zaskoczyć w głowie: jakie warunki muszą być spełnione, żeby oczekiwać od strategii zysku w sytuacji, kiedy przykładowa pozycja ma zysk oczekiwany 15 a stratę 30. Jak bardzo trzeba być pewnym, że się nie zaliczy sl? O co kaman? Czegoś tu bardzo mocno nie rozumiem, zasady! :oops:
Może to jest kompletna podstawa - ale ja tego nie wiem :idea:

ODPOWIEDZ