Zrezygnowałem z Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Tylko do starych wyjadaczy: gdybym wiedział że tak to wygląda.. zrezygnowałbym

tak
61
22%
nie
214
78%
 
Liczba głosów: 275

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Dzięki za dobre słowo, ale tak szczerze nie martwię się tym, tylko drażni mnie coś takiego strasznie. Trzeba po prostu przetrwać i tyle, bo narzekać można dużo ;)

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Watek sie poszerzyl i wzbogacil (poza kilkoma rozprawami o du..ie Maryny).
Zanim powroce do watku glownego chcialbym uregulowac kilka spraw:
@reptile, osobiscie nie mam nic do Ciebie :D

Rezygnacja z FOREXu.

Jesli tak, to:
1. Dla delektowania sie dobrami jakich dostarczyl FOREX.
2. Jest sie "pechowcem" - traderem, nieukiem. Kazdy sie uczy (powinien), cale zycie, tzw. "pechowiec" nie kuma i nie bedzie kumac!
3. Brak dojzalosci emocjonalnej - FOREX jest dzikim rynkiem i nawet doswiadczeni traderzy, ktorzy handluja kontraktami: S&P, DJ, DAX, omijaja go wielkim lukiem . Ci Panowie poznali owa dzikosc i wiedza na ile moga sobie pozwolic. Jeden z nich oferuje nawet 1 pipsa na EU .... nietkorzy top-traderzy przeistoczyli sie w brokow .... cieple skarpetki a moze pampersy ;) ... dziwny ten Swiat.
Osobiscie tego nie pojmuje, bowiem taki DAX potrafi na kontraktach zniszczyc cala egzystencje tradera. Nigdy sie nie odwazylem handlowac "fjutami" na tym indeksie, tylko innymi derywatami - dla mnie DAX to najwiekszy dzikus i ....
Pewien pan z tzw. wyzszej polki, ksztalci traderow w swoim prywatnym instytucie w Dubaju, po zadaniu przeze mnie pytania na targach inwestorow - dlaczego nie stosuje Pan swoich systemow handlowch na Forexie? - usmiechnal sie przyjaznie i powiedzial: fx to jest przekret .... hmmm.

A teraz dlaczego FOREX?

1. Zalety mozna znalezc na "Nawigatorze" - dlatego tu sie spotykamy, i daj Panie Boze duzo zdrowia modom!

2. Wiele platform forexowych oferuje cfd 's !

3. Nie wiem czy wielu tu goszczacych tu kolegow i kolezanek, zdaje sobie sprawe z tego ile kosztuje abonanent kursow RT? FX daje to za darmo.
Dla przykladu ponad 10 lat temu moj miesieczny abonament (ograniczony) kursow RT kosztowal ok120 DM! Koledzy placili po 800! Acha, do tego 19 pfenigow za minute polaczenia z platforma handlowa na EUREX!

Wiec nie biadolic, tylko kosic! -slowa Nasredina ;)

Pozdrawiam i milej uciechy z "pipsowaniem" ;)
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

jestem chyba jednym z mlodszych tutaj (17 lat), i powoli zaczynam poznawac i oswajac sie z tym rynkiem. po pewnym czasie zauwazylem ze forex uczy wielu czegos co moze stac sie w pewnych momentach zycia wazniejsze niz pieniadze i kariera, odpowiedzialnosci, cierpliwosci oraz takiej samodzielnosci :) mysle ze przygoda z forexem dopiero sie dla mnei zaczyna i na pewno nie zamierzam rezygnowac. wydaje mi sie ze rezygnuaj ludzie ktorych ot nie pociąga albo chca to robic dla zyskow i tracą cierpliwość.

rayzeel pisze:Dzięki za dobre słowo, ale tak szczerze nie martwię się tym, tylko drażni mnie coś takiego strasznie. Trzeba po prostu przetrwać i tyle, bo narzekać można dużo Wink
draznienia i denerwowania tez trzeba uniakc, bo przeszkadza w nauce. trzymaj sie :)

Pozdrawiam
Yes, I can

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Spragniony pisze:jestem chyba jednym z mlodszych tutaj (17 lat), i powoli zaczynam poznawac i oswajac sie z tym rynkiem. po pewnym czasie zauwazylem ze forex uczy wielu czegos co moze stac sie w pewnych momentach zycia wazniejsze niz pieniadze i kariera,
hmmm ............... przygoda - wlasciwie to masz racje!
..... cale zycie to jest wielka przygoda.

Fajnie, ze tutaj zagosciles, lepsze to niz CS! Jegomosc w Twoim wieku absolwowal dyplom analitykow technicznych!

Pozdrawiam
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Foregin :564:
@reptile, osobiscie nie mam nic do Ciebie
Czasem tego forum nie rozumiem :lol: bo to takie odłożone myśli, a opcja zmien czy edytuj ma czas ważnosci.
Ale ciekawe są te experymenty myślowe :wink:
Myślę, żę przyzwyczaje się :wink: i zajmę niebawem pozycję czytającego.
fx to jest przekret .... hmmm.
Zastanawiam się kto dał dźwignię dla FX. :lol:
Ale wynalazek jest boski 8)

gurugl
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2009, 01:27

Nieprzeczytany post autor: gurugl »

Myślę że można to traktować tylko jako zabawę :lol: ,grać małymi pozycjami,wypłacać zyski (jak są :lol: ) i na pewno nie traktować jako sposób na życie :mrgreen: , bo z czasem rozczarowanie i niemoc wobec rynku jest za bardzo destrukcyjna , bawię się tym 7 lat :roll: , jakbym mógł cofnąć ten czas to nie tykał bym tego bagna i trzymałbym się tylko działań bardziej przewidywalnych , po 7 latach uczestnictwa w tym szambie znam klika osób , które są ładnie zarobione ( bo wiedziały kiedy się całkowicie wycofać :!: :!: :!: ) , ci co pozostali wydaje im się że w końcu opanują odpowiednie wskaźniki , które dadzą im pewne i stałe zyski :lol: , ale to iluzja :P , ręczę każdemu że straci wszystko (kwestia czasu i wielkości pozycji ) , chyba że potraktuje to rozrywkowo i będzie miał stałe pewne źródło utrzymania nie mające nic wspólnego z hazardem ... pozdrawiam wszystkich i życzę Dużo Zdrowia :564: bo majątku to żaden z Was na pewno tu nie zrobi ;)

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Ok, wtrącę swoje 2 grosze........
Nie zrezygnowałbym nigdy gdybym wiedział ilu wratościowych i mądrych ludzi poznam na tym forum, tego nie mozna ocenić...

Zrezygnowałbym gdybym wiedział nieco więcej o tym czym tak naprawde zajmują sie brokerzy...... (hmm, nie wiem czy napisałem jasno o co mi biega...)

PS. Jason czy już pisałem o Twoich avatarach? :mrgreen:
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Witam

Czemu mi się wydaje, że ciągle czegoś nie rozumiem, nie wiem :lol:
Zrezygnowałbym gdybym wiedział nieco więcej o tym czym tak naprawde zajmują sie brokerzy...... (hmm, nie wiem czy napisałem jasno o co mi biega...)
Więc czym się zajmują, bo własnie nie jasno napisane :? Hikari szepnął że FX to przekręt. Skoro nie oficjalnie to może PW mi ktoś napisze :wink:

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

FX to nie jest prawdziwy rynek walutowy dla detalu. Brokerzy mogą kantować klientów na prawo i lewo, bo oni są drugą stroną transakcji. Oto chodziło fxlamerowi
Trade what you see, NOT what you hear or think

daniel1988
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2009, 12:09

Nieprzeczytany post autor: daniel1988 »

Polecam ten artukuł:
http://www.haaretz.com/hasen/spages/810853.html
Daje trochę do myślenia, jednak autor określając forex mianem kasyna kierował się zapewne oceną szansy na wygraną, ilością osób na nim wygrywających. To jest te słynne 1:20.
Możliwe, że taki stan rzeczy (duża ilość przegrywających) spowodowany jest tym, że zasiadają do bardzo trudnej gry osoby nieprzygotowane i ich brak wiedzy oraz doświadczenia jest przyczyną tej statystyki. W takim wypadku nazywanie forexu kasynem jest wielkim błędem. To tak jakby dać zwykłym kierowcom przejechać tor F1 w czasie Kubicy i gdy nikt tego nie dokona stwierdzić, że żaden człowiek tego nie uczyni.
Jeżeli jednak te 5% to osoby przypadkowe, to istotnie forex jest kasynem.
Pozdro

ODPOWIEDZ