Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

niemiaszek pisze:
30 maja 2019, 21:21
topic30636-40.html#p944320

cisza i bez odzewu... :roll:
próbował ktoś? :568:
Starałem się zawsze by podstawową zaletą wskaźników które używam(-em) był brak fałszywych sygnałów lub ich nieznaczna ilość.
u Ciebie IMO jest trochę za dużo jak dla mnie lub nie przyłożyłem się (brak czasu) by dokładnie przetestować.
pozdrawiam
powodzenia :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
29 maja 2019, 12:56


Ok, już rozumiemy. Ne jesteś fanem średnich. Na samym początku napisałem, że system musi być dopasowany do użytkownika. Jeśli użytkownik nie rozumie systemu, lub nie ma do niego zaufania, to nie powinien z niego korzystać.
Dlatego odpuść sobie średnie i korzystaj z PA czy z czego tam korzystasz, ale ... DO LICHA ... nie zaśmiecaj tego wątku. To jest wątek o średnich plus oscylator. Załóż sobie osobny watek i wtedy my, zwolennicy średnich wjedziemy tam i będziemy krytykować PA. :p
To ja chętnie zobacze kilka transakcji. Oczywiście szczególnie moment wejścia w pozycje i jej zamknięcie. Nie "PO" jak to większośc ma w zwyczaju przedstawiać. Chyba każdy dobrze wie dlaczego tak chętnie pokazują "PO" :)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
31 maja 2019, 07:32
MarioDM pisze:
29 maja 2019, 12:56


Ok, już rozumiemy. Ne jesteś fanem średnich. Na samym początku napisałem, że system musi być dopasowany do użytkownika. Jeśli użytkownik nie rozumie systemu, lub nie ma do niego zaufania, to nie powinien z niego korzystać.
To ja chętnie zobacze kilka transakcji. Oczywiście szczególnie moment wejścia w pozycje i jej zamknięcie. Nie "PO" jak to większośc ma w zwyczaju przedstawiać. Chyba każdy dobrze wie dlaczego tak chętnie pokazują "PO" :)
I tu nie bardzo zgadzam się z Tobą, zaraz podną oskarżenia o podawanie sygnałów itp.itd.
nie wystarczy , tgodnniowy, miesięczny "DetailedStatement " :?: :?:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
31 maja 2019, 08:10
Cblondyn pisze:
31 maja 2019, 07:32
MarioDM pisze:
29 maja 2019, 12:56


Ok, już rozumiemy. Ne jesteś fanem średnich. Na samym początku napisałem, że system musi być dopasowany do użytkownika. Jeśli użytkownik nie rozumie systemu, lub nie ma do niego zaufania, to nie powinien z niego korzystać.
To ja chętnie zobacze kilka transakcji. Oczywiście szczególnie moment wejścia w pozycje i jej zamknięcie. Nie "PO" jak to większośc ma w zwyczaju przedstawiać. Chyba każdy dobrze wie dlaczego tak chętnie pokazują "PO" :)
I tu nie bardzo zgadzam się z Tobą, zaraz podną oskarżenia o podawanie sygnałów itp.itd.
a nie wystarczy , tgodnniowy, miesięczny "DetailedStatement " :?: :?:
Co mi po statach? Chce zobaczyc wejście i wyjście :)
Nie słyszłem, żeby ktos w dzienniku o to oskarżał kogokolwiek ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
31 maja 2019, 08:39
Cblondyn pisze:
31 maja 2019, 07:32

Co mi po statach? Chce zobaczyc wejście i wyjście :)
Nie słyszłem, żeby ktos w dzienniku o to oskarżał kogokolwiek ;)
jeżeli coś takiego ci nie wystarcza:
minus.png
plus.png
uważam że "przeciągasz" :shock: pewniakiem chciałbyś moment wejścia i wyjścia :p
to powodzenia :564:
Nie interesuja mnie cyferki tylko wykres i pozycja. Nie bardzo rozumiem co w tym dziwnego?

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 737
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Wystarczy cyferki przenieść na własny wykres i masz to co chcesz :D
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
31 maja 2019, 08:49
Wystarczy cyferki przenieść na własny wykres i masz to co chcesz :D
Przeciez prośba była nie do Was. Po co cała ta dyskusja? I jesli dziennik ma sie składac tylko z zamieszczonych statów to do doopy taki dziennik ;)
Pokazywanie wejśc w dzienniku nikogo nie dziwią ani nie bulwersują. Proponuje poczytac dziesiątki jakie do tej pory były :)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 737
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

MarioDM pisze:
24 maja 2019, 12:25
I to wszystko po tylu latach grania na Fx . Tyle lat obserwacji, analiz, kombinowania i myślenia jak stworzyć zarabiający system i ostatecznie dochodzi się do 4% tygodniowo. Warto dodać, że gram na Fx dłużej niż jestem na forum.
Wynik nie zadowala również z innego powodu. Rynek ciągle się zmienia i mogę nie nadążyć za tymi zmianami, więc przy tak małym zysku może się okazać, że za jakiś czas wynik z plus 5% zjedzie na minus 5%.
Może rację mają Ci, o których wspominałem na początku. Granie na Fx nie ma sensu.
Za tydzień postaram się również wrzucić statement z tygodnia, nawet jeśli wyjdzie strata.
to pisze @MarioDM w prologu dziennika :!: :!:
EOT
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
31 maja 2019, 09:04
MarioDM pisze:
24 maja 2019, 12:25
I to wszystko po tylu latach grania na Fx . Tyle lat obserwacji, analiz, kombinowania i myślenia jak stworzyć zarabiający system i ostatecznie dochodzi się do 4% tygodniowo. Warto dodać, że gram na Fx dłużej niż jestem na forum.
Wynik nie zadowala również z innego powodu. Rynek ciągle się zmienia i mogę nie nadążyć za tymi zmianami, więc przy tak małym zysku może się okazać, że za jakiś czas wynik z plus 5% zjedzie na minus 5%.
Może rację mają Ci, o których wspominałem na początku. Granie na Fx nie ma sensu.
Za tydzień postaram się również wrzucić statement z tygodnia, nawet jeśli wyjdzie strata.
to pisze @MarioDM w prologu dziennika :!: :!:
EOT
Dlatego poprosiłem o przykład wejscia. I konkretnie Mario. Nikogo innego. ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

niemiaszek pisze:
30 maja 2019, 22:45
freakout pisze:
30 maja 2019, 22:33
fx-technik pisze:
30 maja 2019, 21:33

A próbowałeś wskaźniki według Ehlersa?
http://mqlsoft.com/download/indicators
pobrałem z ciekawości i nie wiem do czego można by to użyć? siekanina jak Stoch na najniższych ustawieniach ;)
powiadasz, że dwie kreski(jeden indyk) na wykresie to "siekanina" to powiem szczerze nie mam więcej pytań... :p :564:

jak MarioDM pozwoli w tym jurnalu to postaram się wrzucić kilka screenów jak to wychodzi w realu, oczywiście nie po trejdzie tylko przed, w trakcie i po :idea: :D
Adaptive CG jest najlepszym oscylatorem jaki kiedykolwiek stosowałem, i nie trzeba niczego dopasowywać. Owszem, nie jest w 100% dokładny, ale wystarczy się trzymać zasady, że jak jest na dole, to trzeba uważać z sprzedawaniem, lub nie sprzedawać i szukać na wykresie PA dla Kup, no i oczywiście na górze nie kupować.
Co do filtra prowadzącego (trendowego), to polecam jeden z Butterworth Filter, albo ew. Laguerre Filter, w szczególności linię FIR.
Jedno jest w nim pewne:
Jeżeli trend pokazuje np. spadkowy, to cena nie rośnie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ