Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM » 17 cze 2019, 13:48

Kodak pisze:
17 cze 2019, 08:34
Dodaj strategie na tradingdot.com
Platformie socialtradingowej, tam jest wieksze zainteresowanie tradingiem strategiami i zagraniami, niz na "wyciszonych" ostatnio forach.
Nie myślałem o sprzedaży strategii w sensie "dawania sygnałów". Chyba raczej jestem na "nie".
SEROL666 pisze:
17 cze 2019, 08:42
Hej.
Dziwi Cię brak zainteresowania ? to forum powoli traci zainteresowanie, niewiele się dzieje. Ludzie albo zakończyli "przygodę" z FX albo porozpraszali się po innych forach... a niektórzy stwierdzili że nie ma sensu tu pisać pewnie już do tego doszedłeś ;-). Jedynie coś się dzieje na DT.
Może masz rację. Choć w sumie zawsze pojawiają się nowi, więc starych i zmęczonych musi ktoś zastąpić. Może po prostu to forum traci na popularności. W dziale DT nie chce mi się udzielać, bo za dużo tam słownych przepychanek.
SEROL666 pisze:
17 cze 2019, 09:55
Jak chcesz dawać płatne sygnały to takich serwisów jest sporo tylko przejdź na real bo to demo...
Nie jestem pewien czy chcę . :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw » 17 cze 2019, 16:15

MarioDM pisze:
16 cze 2019, 20:33

Dziwi mnie brak zainteresowania tematem. Podałem Wam na tacy system, który w sprawnych rękach może zarabiać i potwierdzam to wynikami "na żywo".
Nie wiem jakiego zainteresowania się spodziewałeś? To co "podałeś na tacy", to bardzo ogólne informacje, że system jest oparty o średnie kroczące i oscylatory(nawet nie wiadomo czy to Stoch, czy RSI). Czy z tego, że też używam średnich kroczących i Stochastica wynika, że używam Twojego systemu?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 17 cze 2019, 17:20

MarioDM pisze:
Dziwi mnie brak zainteresowania tematem. Podałem Wam na tacy system, który w sprawnych rękach może zarabiać i potwierdzam to wynikami "na żywo".
Widać "są rzeczy, które się fizjologom nie śniły".
Nie dziw się :!: , na starym laptopie znalazłem, a w ubiegłym roku pokazywałem w godzinach porannych system pozycjonowania dla DT, mając więcej czasu (dupogodzin) można było sporo "wycisnąć" z rynku .
przed wyczyszczeniem dysku zrobiłem sobie ostatnią "fotkę kresek" z dnia dzisiejszego :cry: :zly:
GER30M30.png
BB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: MarioDM » 18 cze 2019, 17:43

grzegrzyw pisze:
17 cze 2019, 16:15
[q
Nie wiem jakiego zainteresowania się spodziewałeś? To co "podałeś na tacy", to bardzo ogólne informacje, że system jest oparty o średnie kroczące i oscylatory(nawet nie wiadomo czy to Stoch, czy RSI). Czy z tego, że też używam średnich kroczących i Stochastica wynika, że używam Twojego systemu?
To w zasadzie nie mój system, bo nie ja przecież wynalazłem średnie i Stochastica, bo on jest drugą częścią strategii. Choć można zamiennie używać RSI, co kto woli.
Napisałem jak podchodzić do otwierania i zamykania transakcji, podałem jak wyliczać wielkość pozycji, przybliżony TP dla poszczególnych interwałów. To wg. Ciebie są ogólne informacje ?
Zresztą nieważne.
Tolmon_Nika pisze:
17 cze 2019, 17:20
na starym laptopie znalazłem system pozycjonowania dla DT,
Skoro nie masz czasu na siedzenie przed kompem i notowaniami, to zapisz jak działa ten system i zamów EA (lub stwórz ją sam). Niech EA sama siedzi przed kompem :P
Trust no bit**es.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 18 cze 2019, 18:21

MarioDM pisze:
18 cze 2019, 17:43
Skoro nie masz czasu na siedzenie przed kompem i notowaniami, to zapisz jak działa ten system i zamów EA (lub stwórz ją sam). Niech EA sama siedzi przed kompem :P
dzięki za bezcenną uwagę :!: , propozycję :?: nie omieszkam :P :mrgreen:
πάντα ρέει - Panta rhei
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: quapi » 21 cze 2019, 22:23

Tolmon_Nika pisze:
17 cze 2019, 17:20
MarioDM pisze:
Widać "są rzeczy, które się fizjologom nie śniły".
Nie dziw się :!: , na starym laptopie znalazłem, a w ubiegłym roku pokazywałem w godzinach porannych system pozycjonowania dla DT, mając więcej czasu (dupogodzin) można było sporo "wycisnąć" z rynku .
przed wyczyszczeniem dysku zrobiłem sobie ostatnią "fotkę kresek" z dnia dzisiejszego :cry: :zly:
GER30M30.png
BB
.

Wybicie z zakresu sesji azjatyckiej? działa i będzie działać, choć miewa serie gorsze, jak każdy sys.
Tradycyjne podejście z SL po drugiej stronie boxa należy moim zdaniem zmodyfikować, bo zwykle taki SL jest za szeroki
Pytanie tylko dlaczego to w ogóle działa? :) Przecież kasowy i futy w nocy nie chodzą, wolumen wówczas jest żaden - dlaczego więc rynek ma respektować jakieś mało istotne HL z zakresu czasowego? Mam na to swoją teorię, choć właściwie nie ja - MightyOne albo TheRumpledOne z forum kreslika napisał kiedyś "draw a horizontal line and trade it". Esencja udanego tradingu. Mógłbyś tego boxa ustawić jakkolwiek i też by działało.
pozdrawiam autora wątku - nie dziw się, że ludzie marudzą - najlepiej jakbyś podał wszystkie parametry średnich, stochów i co tam jeszcze masz a i tak na koniec ktoś by poprosił o templatkę pod mt4 :D

Pisz dalej, proszę - na pewno będą ludzie do których dotrze Twa myśl i zapłodni im mózgi
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: MarioDM » 22 cze 2019, 09:33

quapi pisze:
21 cze 2019, 22:23
[
pozdrawiam autora wątku - nie dziw się, że ludzie marudzą - najlepiej jakbyś podał wszystkie parametry średnich, stochów i co tam jeszcze masz a i tak na koniec ktoś by poprosił o templatkę pod mt4 :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Masz rację. Najlepiej jakbym wrzucił zarabiające EA wraz z presetami, a i tak część by miała pretensje, że EA za mało zarabia. :p
quapi pisze:
Pisz dalej, proszę - na pewno będą ludzie do których dotrze Twa myśl i zapłodni im mózgi
Zakończyłem temat i nic tego nie zmieni. Forum faktycznie traci popularność i mało jest aktywnych osób na nim. Poza tym napisałem wszystko co mogłem napisać i więcej już nic nie mogę dodać. Chodziło mi o zainspirowanie ludzi, aby nie grali "na pałkę" tylko podeszli do tematu metodycznie i opracowali strategie do najdrobniejszego szczegółu, bo tylko tak ma się jakieś szanse na sukces.
Trust no bit**es.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 23 cze 2019, 11:31

MarioDM pisze:
22 cze 2019, 09:33
quapi pisze:
[
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Masz rację. Najlepiej jakbym wrzucił zarabiające EA wraz z presetami, a i tak część by miała pretensje, że EA za mało zarabia. :p
quapi pisze:
Zakończyłem temat i nic tego nie zmieni. Forum faktycznie traci popularność i mało jest aktywnych osób na nim. Poza tym napisałem wszystko co mogłem napisać i więcej już nic nie mogę dodać. Chodziło mi o zainspirowanie ludzi, aby nie grali "na pałkę" tylko podeszli do tematu metodycznie i opracowali strategie do najdrobniejszego szczegółu, bo tylko tak ma się jakieś szanse na sukces.
Bez przesady. Wielu traderów nie używa żadnych EA i używać nie będzie. Co do samego dziennika. Chwała ci za podzielenie się strategią i wynikami. Ale jesli spodziewałes się samych "ACHÓW" I OCHÓW" to chyba oczekiwania troche na wyrost ;)
Nikt nie neguje, że mozna stworzyć system oparty o średnie ale wielu ma wyrobine już zdanie na ich temat. I nie mam watpliwości, że system oparty o inne narzędzia AT nie musi byc wcale gorszy. Bo i tak o wszystkim decyduje trader który tych narzędzi uzywa. I pisząc o szczegółach masz racje ale nie jest to dla większości żadną tajemnicą a tym bardziej genialnym pomysłem :)
To powinno byc normą przy tworzeniu strategii.
Co do konta demo to mam mieszane uczucia. Owszem przyznaje, że sztuka zarabiania sztuką jest bez wzlędu na rodzaj konta ale jest to w koncu demo. Inne podejście jest do konta real a tym bardziej z imponującą (przynajmnniej dla mnie) wielkością depozytu. Przykładem chociazby Maccyw.
z-kapitanem-jack-iem-na-zmanipulowanych ... -1910.html

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 23 cze 2019, 15:31

Cblondyn pisze:
23 cze 2019, 11:31
Bez przesady. Wielu traderów nie używa żadnych EA i używać nie będzie. Co do samego dziennika. Chwała ci za podzielenie się strategią i wynikami. Ale jesli spodziewałes się samych "ACHÓW" I OCHÓW" to chyba oczekiwania troche na wyrost ;)
Nikt nie neguje, że mozna stworzyć system oparty o średnie ale wielu ma wyrobine już zdanie na ich temat. I nie mam watpliwości, że system oparty o inne narzędzia AT nie musi byc wcale gorszy. Bo i tak o wszystkim decyduje trader który tych narzędzi uzywa. I pisząc o szczegółach masz racje ale nie jest to dla większości żadną tajemnicą a tym bardziej genialnym pomysłem :)
To powinno byc normą przy tworzeniu strategii.
Co do konta demo to mam mieszane uczucia. Owszem przyznaje, że sztuka zarabiania sztuką jest bez wzlędu na rodzaj konta ale jest to w koncu demo. Inne podejście jest do konta real a tym bardziej z imponującą (przynajmnniej dla mnie) wielkością depozytu. Przykładem chociazby Maccyw.
z-kapitanem-jack-iem-na-zmanipulowanych ... -1910.html
Moim zdaniem system oraz strategia oparta o narzędzia AT lub AF , jest wtedy dobra, kiedy trader uważa że jest odpowiednia dla niego.
i z zasady zawsze powinno się ją przeterstować na demo ( traktując demo tak jak by to było w realu), następnie znaleść niedoskonałości strategii (metody) zoptymalizować , wielkość pozycji , Tf, itd. itp.
Wyniki w czasie 1 do 3 miesięcy powinny dać odpowiedz czy można przesiadać się do realu z tą metodą (strategią) :idea: :!: .
Nie powinno się zaczynać (na demo czy w realu), depozytem 100k lecz z kwotą z którą chcesz zacząc rendez-vous z rynkiem, max .10k optymalna kwota.
w wypadku gdy strategia ,metoda daje wynik pozytywny , zaczynamy inwestować , moczymy (nie sprawdza się) wracamy do początku,
nie wolno zapominać że podstawowym narzędziem AT,AF,innych analiz w tym rynku jest CZAS :idea: :!:
Dlatego w swoim dzienniku post946892.html#p946892
pokazuję że względnie małymi pozycjami można osiągnąć niezłe wyniki.
Na tym demo testuję strategię , dzienno-tygodniową :p :mrgreen: taką sobie wymyśliłem nazwę :idea: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei

Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 24 cze 2019, 07:21

MarioDM pisze:
22 cze 2019, 09:33
Dziwisz się ? ja nie :!:
chyba że przez aktywność rozumiesz ,ilościową dzienną produkcję postów :mrgreen:
a znana prawda mówi że, ilość nie zawsze idzie w parze z jakością :!: :!:

ODPOWIEDZ