DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 19 kwie 2019, 00:00

Wzrost
2
40%
Bez zmian
1
20%
Spadek
2
40%
 
Liczba głosów: 5

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

A mi do tych waszych kłótni brakuje statementów, pokazowych wejść z TP i SL przed czasem .. Żeby każda teza była poparta czymś.. :roll:

PS. 2895 na SP500- uwaga na to wsparcie. Jak przewalą będzie spora korekta. resources/image/161244
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

XAB pisze:wiesz co Tomku dla mnie to co tu sie dzieje to teraz fajna zabawa jak czytam
bo kiedys to przewaznie ja ?
bylem tematem wszystkich sporow na forum ----na zasadzie a to robie zle a czemu tego nie pokazuje itp itd
a to powiedzialem albo tak napisalem a tu klamie a tu nie
fajnie w sumie byc z boku i teraz tylko czytac
coolcov
moje gratki i tak trzymajjjjj
a to mi sie podoba
A wchodzę na to forum ponieważ wkurza mnie samotność na rynku. Niestety wiem że jest to błąd, tym bardziej że zostajesz i tak i tak zmasakrowany i skrytykowany za każdą opinię.
i tu akurat blad
bo sa tacy ktorzy zauwazaja ze ktos pisze i nawet nie potwierdzajac staraja sie robic podobnie
a krytykuja najwiecej ci co nic na fx juz nie robia bo ich czas juz minal rynek ich skarcil za swe madrosci
Wiesz, a ja powiem tak:
Teraz, wiedząc już cokolwiek o koledze coolcov, widzę że ma wiedzę i jest wartościowym traderem.
Gdyby on też zechciał np. poznać mój system, to wiem, że z tego by wyszło coś jeszcze lepszego.
W mojej karierze był i wolumen z CME, i nawet ta geometria czasu, tyle że ja nie widzę w tym
zbytniej logiki, widzę tylko, że gdy ktoś twierdzi, że to działa, to jest to bardzo silnie naciągana
teoria pod rzeczywistość, bo w rzeczywistości to jest tak, jakby powiedzieć, że jadę do Gdańska, a
w rzeczywistości przyjechałem do Gdyni, i to w bardzo korzystnych warunkach, bo zwykle, to raczej
tylko do Bydgoszczy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

coolcov pisze:
Tomasz196407 pisze:
XAB pisze:dobrze ze swieta ida to choc na dwa trzy dni was to moze wyciszy he he hwe
najciekawsze w tym wszystkim jest to ze zawsze jest wariacja tu jak ruch na edku jest na choc glupie 70-100 pipsow
pozjadacie sie zywcem jak bedzie na jakies 200-300 kiedys :) :) :)
zgasilem setke na ropie bo nuda i zysku innego nie widac a dzis troche poczyszcze pozycje na swieta :(
No tak do konca nieprawda
pamietam jak z moimi kolegami elliotowcami dochodzilismy prawdy zachodzenia f 4 na 1
jeden sie upierał ze co do 1 pipsa nawet nie może
drugi twierdził ze na liniowym nie może
trzeci ze to wszystko bujda
i tak wyrosłem na kłotliwym nawigatorze na swoich racjach
całkiem odmiennych
które koledzy przedstawiali
Tak ze to pryszcz ze sie toczy dysputa
wazne ze to jest pozytywna rzecz
a wszystko inne trzeba odrzucac
No tak tylko czy kiedyś ktoś z tych tzw. Eliotowców próbował określać fale z wolumenem. Nawet Prechter w swojej książce napisał, że Eliot żeby prognozować czy jest w impulsie czy w korekcie używał do tego wolumenu. Jeżeli znasz jak powinien zachowywać się wolumen w impulsie i w korekcie to możesz z dużo większym prawdopodobieństwem stwierdzić gdzie jesteś. Ostatnia Fal w dół na edku, to książkowa budowa wolumenu w impulsie. Największy w fali trzeciej fali trzeciej. W fali trzeciej dużej masz duże WFO a na dole w fali 5tej masz również największy wolumen w fali trzeciej i małe WFO. Wiadomo trudno jest to określić przy zmianie trendu ale na szczęście nie zmienia się on tak szybko
Colcow czy ktos próbował to?? nie wiem nie znam takich osób ale mogą byc i Ty tez to pokazujesz na swoich wykresach
i zgoda.
Problem bedzie taki czy potrafisz ten wolumen a potem strukture Fali i dalej rozliczenie małych , wiekszych i najwiekszych Fal uporządkowac wzgledem tego wolumenu, czyli czy przeprowadzałes statystyke tej strategii?
Owszem jednorazowe wyniki co pokazujemy moga byc efektem zgoła innych uwarunkowań
Odniose sie co do wolumenu tez
Uczestniczyłem w czyms podobnym czyli wskaznik wolumenu i próbowałem go zastosowac do swoich rozliczeń,
nie dało mi to efektu w postaci sprawdzalnosci tego własnie wolumenu
Czesto tu pisałem do technika o statystyke wejsc na podstawie tych wolumenów
Nikt do tej pory nie przedstawił mi takich rzeczy
I teraz do Ciebie jezeli potrafisz na parze EU udowodnic mi skutecznosc swoich wejsc na podstawie wolumenu
to bede sie bardzo cieszył
bo to wiedza jest spraktykowana a nie sama teoria.
Nie krytykuje ludzi uczonych, bo to są mądrzy ludzie i sam jestem wśród nich
Tylko nasza wiedza o foreksie jest wiedza bardzo młoda i nie zbadaną w sensie opracowań naukowych
wiec kazda strategia opracowana przez zwykłych traderów jest ważna
i nie moze powodowac takiej frustracji np na naszym forum
Nie ma nauki i nie ma dziedziny naukowej o nazwie Forex
dlatego uczestniczym w czyms co jest do konca niezbadane

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Świeżak44 pisze:A mi do tych waszych kłótni brakuje statementów, pokazowych wejść z TP i SL przed czasem .. Żeby każda teza była poparta czymś.. :roll:

PS. 2895 na SP500- uwaga na to wsparcie. Jak przewalą będzie spora korekta. resources/image/161244
A dałeś S na DAXie?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

No tak tylko czy kiedyś ktoś z tych tzw. Eliotowców próbował określać fale z wolumenem. Nawet Prechter w swojej książce napisał, że Eliot żeby prognozować czy jest w impulsie czy w korekcie używał do tego wolumenu. Jeżeli znasz jak powinien zachowywać się wolumen w impulsie i w korekcie to możesz z dużo większym prawdopodobieństwem stwierdzić gdzie jesteś. Ostatnia Fal w dół na edku, to książkowa budowa wolumenu w impulsie. Największy w fali trzeciej fali trzeciej. W fali trzeciej dużej masz duże WFO a na dole w fali 5tej masz również największy wolumen w fali trzeciej i małe WFO. Wiadomo trudno jest to określić przy zmianie trendu ale na szczęście nie zmienia się on tak szybko[/quote]

Colcow czy ktos próbował to?? nie wiem nie znam takich osób ale mogą byc i Ty tez to pokazujesz na swoich wykresach
i zgoda.
Problem bedzie taki czy potrafisz ten wolumen a potem strukture Fali i dalej rozliczenie małych , wiekszych i najwiekszych Fal uporządkowac wzgledem tego wolumenu, czyli czy przeprowadzałes statystyke tej strategii?
Owszem jednorazowe wyniki co pokazujemy moga byc efektem zgoła innych uwarunkowań
Odniose sie co do wolumenu tez
Uczestniczyłem w czyms podobnym czyli wskaznik wolumenu i próbowałem go zastosowac do swoich rozliczeń,
nie dało mi to efektu w postaci sprawdzalnosci tego własnie wolumenu
Czesto tu pisałem do technika o statystyke wejsc na podstawie tych wolumenów
Nikt do tej pory nie przedstawił mi takich rzeczy
I teraz do Ciebie jezeli potrafisz na parze EU udowodnic mi skutecznosc swoich wejsc na podstawie wolumenu
to bede sie bardzo cieszył
bo to wiedza jest spraktykowana a nie sama teoria.
Nie krytykuje ludzi uczonych, bo to są mądrzy ludzie i sam jestem wśród nich
Tylko nasza wiedza o foreksie jest wiedza bardzo młoda i nie zbadaną w sensie opracowań naukowych
wiec kazda strategia opracowana przez zwykłych traderów jest ważna
i nie moze powodowac takiej frustracji np na naszym forum
Nie ma nauki i nie ma dziedziny naukowej o nazwie Forex
dlatego uczestniczym w czyms co jest do konca niezbadane[/quote]

Na Eu jak najbardziej dziś wszedłem na podstawie wytlko i wyłącznie wielointerwałowej analizy wolumenu. Co udowodnię w wolnej chwili. Jutro, bo naprawdę nie ma dziś czasu już więcej pisać a najgorsze opisywać swój tok myślenia na obrazkach, ale nie lubię być gołosłowny i zrobię to i pokaże czego się nauczyłem w tradingu
VSA

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Jaka powinna być idealna strategia handlowa? oto jest pytanie [/size] :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

fx-technik pisze: i jeszcze namawiasz ludzi, żeby wykorzystywali twoje analizy
do daytradingu, też na zasadzie wróżenia!
TY chyba sie w nocy uderzyłeś za mocno w głowę.... pokaz mi konkretnie post lub posty, w ktorych kogokolwiek do czegokolwiek namawiałem. Chyba mnie z samym soba pomyliłes. W przeciwienstwie do Ciebie nie interesuje mnie trading innych i to jaka maja metodologie. Nie pisze im ze tylko moja jest jedyna sluszna bo odkrylem jako jedyny tajemnice rynku... I nie pisze im zeby uwierzyli ze 2+2 nie jest 4. Jak zarabiaja chocby na fazach księżyca to nawet moge pogratulowac. Nie mam z tym problemu. Interesuje mnie tylko moj trading i tylko moj depozyt a jesli ktos czasem na priv zapyta to zawsze chetnie odpowiem.
Tyle ode mnie i wielu pipsów tylko nie kalecz prawdy
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

coolcov pisze:...
Jeden trader, którego wyszkoliłem od "zera do tradera" też obecnie stosuje wolumen z CME, i
sobie stworzył fajny system m.in. wykorzystując moje narzędzia i jeszcze mu napisałem
taki wskaźnik odczytujący minimalny interesujący go wolumen Ask i Bid z TAS.
Bardzo ładnie mu to wychodzi.

-- Dodano: 18 kwie 2019, 14:05 --
Kermit pisze:
fx-technik pisze: i jeszcze namawiasz ludzi, żeby wykorzystywali twoje analizy
do daytradingu, też na zasadzie wróżenia!
TY chyba sie w nocy uderzyłeś za mocno w głowę.... pokaz mi konkretnie post lub posty, w ktorych kogokolwiek do czegokolwiek namawiałem. Chyba mnie z samym soba pomyliłes. W przeciwienstwie do Ciebie nie interesuje mnie trading innych i to jaka maja metodologie. Nie pisze im ze tylko moja jest jedyna sluszna bo odkrylem jako jedyny tajemnice rynku... I nie pisze im zeby uwierzyli ze 2+2 nie jest 4. Jak zarabiaja chocby na fazach księżyca to nawet moge pogratulowac. Nie mam z tym problemu. Interesuje mnie tylko moj trading i tylko moj depozyt a jesli ktos czasem na priv zapyta to zawsze chetnie odpowiem.
Tyle ode mnie i wielu pipsów tylko nie kalecz prawdy
Proszę, twoje słowa;
Kermit pisze:
fx-technik pisze: No tak, od tygodnia...
Czyli, jaką ma to wartość dla daytradera?
taka ze daytrader mogl conajmniej 3 razy na kazdym podbiciu zlapac po kilkadziesiat pipsow na malym ryzyku w tym tygodniu... Byl klin na h1 i jego gorny przedział mozna bylo do tego wykorzystywac wiedzac ze na wyzszym TF jest silny opor. Taki Ty blyskotliwy, a takiej prostoty nie ogarniasz. Zostan przy swoich wykresach tickowych. Nie odnajdziesz sie na wyższych TF
Twoje słowa wyraźnie sugerują, co inni traderzy mogli wykorzystać...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

i Wy myślicie serio że ja to teraz będę wszystko czytał ?:O
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

@"coolcov"
Forex Journal i.... tam kiedy chcesz i co chcesz "gryzmolisz" i nikt nie przeszkadza :D pomyśl :?:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Zablokowany