Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

fx_108
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:14

SWAPY DUKASCOPY

Nieprzeczytany post autor: fx_108 »

Niestety , ostatnio Dukascopy ma coraz gorsze SWAPY. Coraz większa różnica między dodatnim a ujemnym. Może to ma coś wspólnego z wprowadzeniem MT4 ? Zawsze byli pod tym względem w czołówce , ale chyba zmienili politykę i chcą przycinać na swapach. Moglibyście polecić jakichś brokerów z najkorzystniejszymi swapami ?

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Ciesz się ,że mają dodatni swap.U innych brokerów tracisz na swapach i nie zarabiasz prawie nic.

fx_108
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:14

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: fx_108 »

ADASKO2012 pisze:Ciesz się ,że mają dodatni swap.U innych brokerów tracisz na swapach i nie zarabiasz prawie nic.
Powodów do radości coraz mniej , dlatego powoli rozglądam się za alternatywą.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Faktycznie, swapy trochę wzrosły w ostatnim czasie. Na GBP/USD na którym trzymam longa od dłuższego czasu to ok. 17% w górę. Ale z tego co się orientuję Dukascopy nie jest w tym osamotnione (przynajmniej 3 znanych mi brokerów zrobiło to samo od początku roku), więc obawiam się, że nawet jak znajdziesz gdzieś niższe swapy, to tylko kwestią czasu jest, żeby i tam poszły w górę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

fx_108
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:14

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: fx_108 »

raposo pisze:Cześć,

Faktycznie, swapy trochę wzrosły w ostatnim czasie. Na GBP/USD na którym trzymam longa od dłuższego czasu to ok. 17% w górę. Ale z tego co się orientuję Dukascopy nie jest w tym osamotnione (przynajmniej 3 znanych mi brokerów zrobiło to samo od początku roku), więc obawiam się, że nawet jak znajdziesz gdzieś niższe swapy, to tylko kwestią czasu jest, żeby i tam poszły w górę.
Cześć
Wysokie swapy to nie problem , jeśli różnica między dodatnim a ujemnym jest wąska.
Broker Dukascopy ostatnio zwiększa różnicę na naszą niekorzyść (niektóre pary radykalnie np. NZD/CHF).
Dla osób trzymających dłużej pozycje ma to zasadnicze znaczenie.
Szkoda , że idą w tym kierunku.
Być może bycie poza ograniczeniami ESMA i wprowadzenie MT4 napędziło im klientów i nie muszą już być tak atrakcyjni pod względem swapów ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fx_108 pisze: Cześć
Wysokie swapy to nie problem , jeśli różnica między dodatnim a ujemnym jest wąska.
Broker Dukascopy ostatnio zwiększa różnicę na naszą niekorzyść (niektóre pary radykalnie np. NZD/CHF).
Dla osób trzymających dłużej pozycje ma to zasadnicze znaczenie.
Szkoda , że idą w tym kierunku.
Być może bycie poza ograniczeniami ESMA i wprowadzenie MT4 napędziło im klientów i nie muszą już być tak atrakcyjni pod względem swapów ?
Danych odnośnie zmiany w proporcjach klientów nie znam, ale wzrost swapów zaobserwowałem. Nie handluję na egzotykach więc tutaj nie mam odniesienia, ale ma to miejsce nawet na głównych parach.

Wspomniani przeze mnie wcześniej brokerzy, mimo, że są tylko w UE, to też zwiększyli swapy, więc jestem skłonny przypuszczać, że to "tendencja rynkowa", a nie zamach na kasę traderów. Zresztą swapy stanowią margines zysków, bo cały swap nie wędruje do brokera tylko jego część (marża). Postaram się jeszcze czegoś dowiedzieć w tym temacie...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze: Danych odnośnie zmiany w proporcjach klientów nie znam, ale wzrost swapów zaobserwowałem. Nie handluję na egzotykach więc tutaj nie mam odniesienia, ale ma to miejsce nawet na głównych parach.

Wspomniani przeze mnie wcześniej brokerzy, mimo, że są tylko w UE, to też zwiększyli swapy, więc jestem skłonny przypuszczać, że to "tendencja rynkowa", a nie zamach na kasę traderów. Zresztą swapy stanowią margines zysków, bo cały swap nie wędruje do brokera tylko jego część (marża). Postaram się jeszcze czegoś dowiedzieć w tym temacie...
jak będziesz miał jakieś info to daj znać bo dla mnie swap to dość ważna sprawa a na Eur/TRY obecnie to przegięcie już się zrobiło ;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze: na Eur/TRY obecnie to przegięcie już się zrobiło ;/
Możesz podać w złotówkach jak wygląda to przegięcie ?
W Vipro na pozycji 0,01 swap dodatni to 2,52 (szort), a na longu minus 3,77 w złotych oczywiście.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

MarioDM pisze:
PipsKong pisze: na Eur/TRY obecnie to przegięcie już się zrobiło ;/
Możesz podać w złotówkach jak wygląda to przegięcie ?
W Vipro na pozycji 0,01 swap dodatni to 2,52 (szort), a na longu minus 3,77 w złotych oczywiście.
S 2.0 a L jakoś 2.75 ???
no ale bardziej mi chodzi o to że było 2.6 do 2.85 ;/;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze:
MarioDM pisze:
PipsKong pisze: na Eur/TRY obecnie to przegięcie już się zrobiło ;/
Możesz podać w złotówkach jak wygląda to przegięcie ?
W Vipro na pozycji 0,01 swap dodatni to 2,52 (szort), a na longu minus 3,77 w złotych oczywiście.
S 2.0 a L jakoś 2.75 ???
no ale bardziej mi chodzi o to że było 2.6 do 2.85 ;/;/
Rozumiem. Swap ujemny pozostał na tym samym poziomie, a dodatni zmniejszyli. Jak widzisz w Vipro dodatni nadal jest sympatyczny, ale ujemny ... . Zresztą po co grać na osłabienie liry ? :p
Inna sprawa, ze na wykresie tygodniowym lira już się sporo umocniła i zaczyna się odbicie w drugą stronę. Fajnie jest otworzyć longa na lirze na kilka tygodni, ale trzeba to zrobić we właściwym momencie, bo lira potrafi dynamicznie słabnąć.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ