Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:U mnie jak zwykle Edek i H1.
A to mi z oczekującego się właśnie otworzyło. Ciekawe czy wywali SL czy wejdzie.

O tym moim podejściu do FE może wieczorem coś więcej napiszę, bo w pracy przed urlopem trochę zapierdziel.
Real :)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomasz196407 pisze: Real :)
Używaj Tomasz znaków interpunktcyjnych bo nie wiem czy piszesz, że zapierdziel w pracy to real - czyli z angielskiego rzeczywistość, czy pytasz czy gram już na real czy na demo jeszcze.

:D

Jeżeli to pierwsze, to powiem Ci, że jest masakra dzisiaj. Nie mam jeszcze klimatyzacji w pokoju, więc ufff, żar. Mają podobno zakładać. W październiku :-)

Jeżeli natomiast pytasz czy na demo siedzę czy już na realnym koncie, to tak, już realne, ale kwoty jakimi obracam póki co mogłyby wywołać śmiech, więc nie będę może nawet mówił :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Dwie świece czerwone z kolei więc zamknąłem trochę ponad otwarciem. A było już tak blisko TP 2 :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

No i okazało się, że była to trafna decyzja, bo cena wprawdzie w końcu poleciała do mojego do TP2, ale najpierw poszła szpilka wycinająca SLe
:-)

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

PaulGilbert pisze:No i okazało się, że była to trafna decyzja, bo cena wprawdzie w końcu poleciała do mojego do TP2, ale najpierw poszła szpilka wycinająca SLe
:-)
np ECB ...

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Chyba będę pisał swoja pierwszą reklamację, bo w Bossie cena Bid zeszła na dzisiejszej szpice w dół na danych co do pispsa po mój SL, a sprawdziłem kilku innych brokerów, i mieli kilka pipsów wyżej. W zasadzie to tylko kilka złotych, ale co mi tam - chodzi o zasady. Jak na tych kilku złotych broker robi takie rzeczy, to co dopiero na większych pieniądzach. Muszę się wreszcie zmobilizować do założenia nowego konta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Przeanalizowałem świeczki w Bossie i oni mają w ogóle wszystko przesunięte w dół - chyba po prostu tak spready doliczają. Więc myślę, że nie ma sensu się z nimi spierać.

Odnośnie moich postępów: czekam na aktywację konta w IC Markets i jak będzie dostępne przechodzę do rozgrywania moich RUNów. Uważam, że przez dotychczasowy czas trwania dziennika osiągnąłem większość tego czego szukałem tj. wybrałem parę na której chcę inwestować, wybrałem interwał czasowy który mi odpowiada, stworzyłem swoją strategię, znalazłem odpowiedniego brokera dopasowanego do tej strategii, no i wreszcie mam wrażenie, że nawet moja skuteczność wejść się zwiększyła. Widzę sam po sobie, że coraz częściej zaczynam mieć rację w moich pozycjach. Na pewno sporo jeszcze nauki przede mną, ale już teraz dziękuję wszystkim którzy udzielali się w tym dzienniku i służyli pomocną dłonią. Sporo mi pomogliście i jeżeli kiedyś dojdę do jakichś fajnych pieniędzy, to obiecuję zrobić dobrą imprezę. Chociaż przy moim zachowawczym podejściu i zaczynaniu od małych kwot może to dłuuuuuugooooo potrwać :-)

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze strategii, to wszystko jest w journalu.

Żeby dziennik nie zginął myślę, że raz na jakiś czas coś wrzucę. Chyba, że pojawią się przede mną jakieś kolejne zagadnienia, co do których będę potrzebował porad, to wtedy będę pewnie bardziej aktywny. A tymczasem zaczynam tą "nudniejszą" część, czyli rozgrywanie swojej strategii.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

PaulGilbert pisze:Przeanalizowałem świeczki w Bossie i oni mają w ogóle wszystko przesunięte w dół - chyba po prostu tak spready doliczają. Więc myślę, że nie ma sensu się z nimi spierać.

Odnośnie moich postępów: czekam na aktywację konta w IC Markets i jak będzie dostępne przechodzę do rozgrywania moich RUNów. Uważam, że przez dotychczasowy czas trwania dziennika osiągnąłem większość tego czego szukałem tj. wybrałem parę na której chcę inwestować, wybrałem interwał czasowy który mi odpowiada, stworzyłem swoją strategię, znalazłem odpowiedniego brokera dopasowanego do tej strategii, no i wreszcie mam wrażenie, że nawet moja skuteczność wejść się zwiększyła. Widzę sam po sobie, że coraz częściej zaczynam mieć rację w moich pozycjach. Na pewno sporo jeszcze nauki przede mną, ale już teraz dziękuję wszystkim którzy udzielali się w tym dzienniku i służyli pomocną dłonią. Sporo mi pomogliście i jeżeli kiedyś dojdę do jakichś fajnych pieniędzy, to obiecuję zrobić dobrą imprezę. Chociaż przy moim zachowawczym podejściu i zaczynaniu od małych kwot może to dłuuuuuugooooo potrwać :-)

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze strategii, to wszystko jest w journalu.

Żeby dziennik nie zginął myślę, że raz na jakiś czas coś wrzucę. Chyba, że pojawią się przede mną jakieś kolejne zagadnienia, co do których będę potrzebował porad, to wtedy będę pewnie bardziej aktywny. A tymczasem zaczynam tą "nudniejszą" część, czyli rozgrywanie swojej strategii.
ok.gif
powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tolmon_Nika pisze:[/attachment]
powodzenia
Dzięki :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Minął ponad miesiąc testów w realu więc może napiszę jak postępy. Mój system stosunkowo nieźle się spisuje. Udało mi się w ciągu sierpnia dojść do trzydziestokrotności kwoty ryzyka. Niby nieźle jak na początek testów w realu, ale przyznam, że po cichu liczyłem na lepszy wynik.

Natomiast jedną rzecz od wczoraj zmieniłem. Dotychczas w założeniu systemu było po osiągnięciu TP1 przestawienie SL na BE. Niestety często mi to BE wywalało. Miewałem serię nawet i gdzieś po 10 wejść i zaliczeń BE, po czym często zdarzało się, że cena znowu odwracała i leciała ładnie w założonym kierunku. Poza tym, często miewałem też tak, że brałem swoje TP2 a cena leciała do Tp4, 5, albo i wyżej. Postanowiłem więc nieco zmienić zarządzanie pozycją - mianowicie skorzystałem z porady któregoś z kolegów w dzienniku i otwieram dwie pozycje: jedna ma TP na TP1, a drugą mam zamiar zamykać nie niżej niż TP2 najlepiej po pierwszej przeciwnej świecy. Wielu traderów ma taki system zarządzania i sobie to chwali. Ja spróbowałem wczoraj i mi się to spodobało. Dzisiaj też już mam zabezpieczoną w ten sposób Skę na Edku którą wziąłem na obecnym szczycie.

Staram się też poprawić skuteczność, więc zapoznałem się z Fibonaccim. Polecam, bardzo pomaga.

Żeby nie było natomiast tak słodko, to zachęcony tym, że jakoś do przodu idzie, postanowiłem włączyć inne pary do gry. I niestety jakoś mi na innych instrumentach tak średnio chcą wchodzić pozycje. Mam wrażenie, że więcej tam pułapek - zwłaszcza na złocie, które zanim poleci w wybranym kierunku to musi zwykle wywalić SLa. Przez to straciłem połowę tego zysku który do tej pory wypracowałem. Tak więc wracam na razie do Edka.

ODPOWIEDZ