Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Był temat PCC... tak śledzę co tam się dzieje w sejmie i przy okazji widzę ten temat https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premie ... 04921.html
Wrzucę 2 najlepsze wypowiedzi jakie przeczytałem w komentarzach na ten temat.
Szkoda że siebie ta banda nie opodatkuje
Najlepsze jest to zdanie - czyli kolejna kara dla osób przedsiębiorczych za to że są przedsiębiorczy :569:
Witamy w Polsce...

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Jak powiedział kiedyś bodaj JKM: "W Polsce uczciwa praca jest przestępstwem - zagrożonym karą utraty 50% dochodu". Luknijcie na to:
https://www.forbes.pl/przywodztwo/podat ... es/39hw4rz
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracow ... 04045.html

Ciekawy komentarz... W sumie racja, bo większość prac i stanowisk które da się zautomatyzować to zastąpią ludzi maszynami, a ciekawe dlaczego urzędników nie da się zastąpić systemem online.

Powinienem inaczej to ująć. Jeśli likwidowanie zakładów pracy jak kopalnie gdzie pracy nie traci tylko garstka ludzi jest moralne... Jeśli podnoszenie podatków, sterowanie inflacją albo zaniżanie faktycznych wskaźników jest moralne... Jeśli dymanie całego społeczeństwa na podatkach i różnych przekrętach za które potem płaci zwykły obywatel jest moralne... To nagle tutaj zabranie stanowiska pracy urzędnikowi jest niemoralne ?! Ogólnie nie jestem nastawiony negatywnie i nie mówię że tego chce, ale jednak daje to do myślenia.

Dlatego zrobiłem ten temat żeby wrzucać takie różne kwiatki tutaj...

Obrazek

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

-rookie- pisze:czyli kolejna kara dla osób przedsiębiorczych za to że są przedsiębiorczy :569: Witamy w Polsce
Od zawsze zaradni muszą pomagać tym niezaradnym niezależnie od kraju w którym se znajdujesz, ale w rzeczywistości sprawa wygląda gorzej niż ci się wydaje i to nie jest wina Polski tylko ogólnie wygodnictwa ludzi na starym kontynencie. Otóż stoimy na skraju katastrofy demograficznej. Oznacza to, że jeżeli wskaźnik urodzeń dalej pozostanie na tak niskim poziomie jak obecnie to niebawem będzie więcej emerytów niż pracujących. Co to oznacza? Ano to, że podatki wzrosną do absurdalnych poziomów, skoro już teraz budżet się nie dopina a pracujących będzie ubywać to pewnym jest, że rząd będzie podnosił podatki, bo rząd nie zarabia on "zarządza" tym co jest. To jest ostatni dzwonek i są dwa rozwiązania mega boom gospodarczy (co nam raczej nie grozi) albo duże rodziny, które będą miały po min czwórkę dzieci. W innym przypadku zaczniemy staczać się po równi pochyłej. Coraz wyższe podatki wypchną z kraju najbardziej zaradnych i przedsiębiorczych oraz inwestycje zagraniczne a zostawać będą tylko emeryci i roszczeniowcy. Dlatego śmieszą mnie krytykanci programu 500+ przy wskaźniku urodzeń 1.4 - a gdzie zastępowalność pokoleń..? Współczynnik dzietności w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej. Oczywiście program 500+ na 99% problemu demografii nie rozwiąże (co widać na przykładzie innych krajów) ale w jakimś stopniu pomaga. Swoją drogą ja bym wprowadził znaczne ulgi podatkowe dla rodzin 4+ a dla bezdzietnych singli gejów i lesbijek podwyższone stawki. Może to radykalne podejście ale nadrzędną rolą człowieka z pewnością nie jest egoistyczna fascynacja wielofunkcyjnością otworu w d..pie tylko przekazywanie genów i odpowiedzialność społeczna. Zatem zamiast narzekać trza brać się do roboty :mrgreen:

Szwajcarski przykład;
Mimo, że szwajcarski fiskus jest najmniej pazerny ze wszystkich państw europejskich, system podatkowy należy do jednego z najbardziej skomplikowanych. Stawki podatków zależą od wielu czynników (między innymi stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, posiadanych nieruchomości, zwierząt domowych, wyznania).
-- Dodano: poniedziałek 2018-07-23, 9:21 --

Jeszcze jedno ludzie zapominają, że my to państwo to my tworzymy dobrobyt nie państwo. Libertariańska perspektywa jak przeżyć i prosperować mimo państwa, socjalizmu i kryzysu to nauka finansowej samoobrony i niezależności.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Hefalump
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2018, 11:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Hefalump »

Ja ososbiście uważam, że 500+ było potrzebne. Znam wiele rodzin, które teraz mogą sobie pozwolić np. na wakacyjny wyjazd z dzieciakami ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6610
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Hefalump pisze:Ja ososbiście uważam, że 500+ było potrzebne. Znam wiele rodzin, które teraz mogą sobie pozwolić np. na wakacyjny wyjazd z dzieciakami ;)
A ja znam takie, gdzie dzieci jak głodne były tak nadal są tyle że tatuś(nierób) częściej chodzi piany. Juz pomijam fakt, że gwarancji nikt nie może dać, że owe dzieci tez nie wyrosną na nieroby co tylko w kółko "daj" potrafią mówić.

Nendo

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Hefalump pisze:Ja ososbiście uważam, że 500+ było potrzebne. Znam wiele rodzin, które teraz mogą sobie pozwolić np. na wakacyjny wyjazd z dzieciakami ;)
A ja uważam że rozdawnictwo przynosi więcej szkody niż pożytku... powinno się ludziom zabierać po prostu mniej pieniędzy. Skutek ten sam, ale bez skrzywienia mentalności i budowania przeświadczenia że Państwo cokolwiek może dać.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6610
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:
Hefalump pisze:Ja ososbiście uważam, że 500+ było potrzebne. Znam wiele rodzin, które teraz mogą sobie pozwolić np. na wakacyjny wyjazd z dzieciakami ;)
A ja uważam że rozdawnictwo przynosi więcej szkody niż pożytku... powinno się ludziom zabierać po prostu mniej pieniędzy. Skutek ten sam, ale bez skrzywienia mentalności i budowania przeświadczenia że Państwo cokolwiek może dać.
Bingo
:564:

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie przesadzajmy kto pił wcześniej ten będzie pić dalej, nikt nie zaczął się staczać z powodu programu 500+ poza tym to są marginalne przypadki a nie norma. Wszyscy dostali równe szanse a jak z nich korzystają to ich sprawa. Zgadzam się socjal demotywuje zwłaszcza leni, ale w obecnej sytuacji kiedy kobieta ma do wyboru iść do pracy za jakieś niskie wynagrodzenie i nie mieć dzieci, lub zostać w domu i założyć rodzinę to jest dla niej lepsza perspektywa, bo jak wychowa dzieci na ludzi to i na starość dzieci pomogą. Nie zapominacie, że z fiskalnego punktu widzenia, więcej dzieci to również większy rynek i większe wpływy do budżetu. Trzeba ubrać, nakarmić i wykształcić te dzieci. ile więcej pracy baby boom nakręca..? Ja też wolałbym wprowadzić ulgi podatkowe dla rodzin co w przypadku patologii nie niesie wspomnianych przez was problemów, no ale ja nie mam takiej mocy sprawczej ;)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Nendo

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Mustafa pisze:Nie przesadzajmy kto pił wcześniej ten będzie pić dalej, nikt nie zaczął się staczać z powodu programu 500+ poza tym to są marginalne przypadki a nie norma. Wszyscy dostali równe szanse a jak z nich korzystają to ich sprawa. Zgadzam się socjal demotywuje zwłaszcza leni, ale w obecnej sytuacji kiedy kobieta ma do wyboru iść do pracy za jakieś niskie wynagrodzenie i nie mieć dzieci, lub zostać w domu i założyć rodzinę to jest dla niej lepsza perspektywa, bo jak wychowa dzieci na ludzi to i na starość dzieci pomogą. Nie zapominacie, że z fiskalnego punktu widzenia, więcej dzieci to również większy rynek i większe wpływy do budżetu. Trzeba ubrać, nakarmić i wykształcić te dzieci. ile więcej pracy baby boom nakręca..? Ja też wolałbym wprowadzić ulgi podatkowe dla rodzin co w przypadku patologii nie niesie wspomnianych przez was problemów, no ale ja nie mam takiej mocy sprawczej ;)
Mustafa ... podstawowym zadaniem programu 500+ jak zapewniał rząd jest zachęcanie do posiadania dzieci.
Program 500+ finansowany jest z pożyczanych pieniędzy, więc to te narodzone dzieci będą zapewne go spłacały. Nikt ich nie zapytał czy będą tego dealu chciały. :?
Nie mam nic przeciwko wspomaganiu ubogich rodzin ale finansowe wspomagania TYCH którzy tego potrzebują a nie wszystkich jak leci.
Zasadniczy efekt jakim miał być efekt demograficzny jest źle adresowany i efekty tego mamy, marginalny wzrost urodzin w ubiegłym roku i spadek urodzin w ostatnich trzech miesiącach .... nie przeliczę ile kosztował nas każdy nowy obywatel który i tak by się urodził.
Krótko ... rozdawnictwo 500+ kosztuje wszystkich podatników fortunę, jest dramatycznie źle rozdysponowane (czyli marnotrawione). Za roczny koszt 500+ można zbudować np. CZTERY GAZOPORTY, albo 24 fabryki mercedesa (fabryka mercedesa w PL to wielki sukces PIS). Jedyny efekt jaki jest NIEZAPRZECZALNIE OSIĄGNIĘTY TO POPARCIE SPOŁECZNE. Efekt tak wielki że niesie ze sobą podejrzenie zmierzające w kierunku pewności że był to jedyny prawdziwy powód owej akcji.

ODPOWIEDZ