2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Już samo twierdzenie, że AT działa/nie działa jest bez sensu i świadczy o nieznajomości tematu dlatego pojawia się głównie wśród osób, które nie potrafią jej wykorzystywać. Głównie to takie osoby podejmują ten temat bo wśród osób, które widzą sens jej stosowania ten problem w zasadzie nie istnieje. Albo się ją umie wykorzystywać albo nie. Dochodzi chęć posiadania racji wynikająca z myślenia: "nic nie zarobiłem ale przynajmniej mam rację" więc się wypowiem na temat AT choć nic dzięki niej nie zarobiłem.
Jej cechą jest właśnie to, że niewielka garstka dzięki niej zarabia na rynku a nie większość jak chcieliby co niektórzy i tym większą wartość posiada dla osób, które potrafią ją wykorzystywać. Czy to źle? A czy istnieje jakaś magiczna metoda, która większości pozwala zarabiać na rynku?
Za to łatwiej się obrażać na AT czy inną metodę i dawać upust frustracji niż być wśród zarabiających.

Moje ostatnie odkrycie:
TRADING I SPEKULACJA NIE DZIAŁA. NIE MA METODY, DZIĘKI KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ ZARABIAŁABY NA RYNKU. :D
No to teraz po takim odkryciu myślę, że ma zagwarantowany występ na fxcuffs. Będę głównym kołczem w przyszłym roku. A jak zarabiać? Trzeba boksować... A już ktoś wymyślił. Dobra, wymyślę coś nowego. W każdym razie moje odkrycie... tak... już pora pisać książkę. :D

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: raposo »

alinoe pisze:Już samo twierdzenie, że AT działa/nie działa jest bez sensu i świadczy o nieznajomości tematu dlatego pojawia się głównie wśród osób, które nie potrafią jej wykorzystywać. Głównie to takie osoby podejmują ten temat bo wśród osób, które widzą sens jej stosowania ten problem w zasadzie nie istnieje. Albo się ją umie wykorzystywać albo nie. Dochodzi chęć posiadania racji wynikająca z myślenia: "nic nie zarobiłem ale przynajmniej mam rację" więc się wypowiem na temat AT choć nic dzięki niej nie zarobiłem.
Jej cechą jest właśnie to, że niewielka garstka dzięki niej zarabia na rynku a nie większość jak chcieliby co niektórzy i tym większą wartość posiada dla osób, które potrafią ją wykorzystywać. Czy to źle? A czy istnieje jakaś magiczna metoda, która większości pozwala zarabiać na rynku?
Za to łatwiej się obrażać na AT czy inną metodę i dawać upust frustracji niż być wśród zarabiających.
Mam bardzo zbliżone spostrzeżenia :). Grając na wsparcia/opory, RGR-y, prajs ekszyn, "ceną", czy cokolwiek innego co już ktoś wcześniej wymyślił i sobie jakoś tam nazwał, nigdy nie słyszałem, aby jednocześnie wspominał o 100% sprawdzalności, i to w dodatku na każdym rynku i na 1000 lat wstecz i w przód. To wszystko to tylko próba przekształcenia na pewne schematy o określnym nazewnictwie rozkładu sił między popytem i podażą. A czytając coś o AT ludzie często o tym zapominają, próbując doszukać się czegoś magicznego w tych formacjach, technikach itd., które w swoim założeniu miały tylko i wyłącznie przechylić szalę prawdopodobieństwa posiadania racji na naszą stronę (swoją drogą, część z nich jest wg mnie faktycznie pozbawiona jakiegokolwiek sensu już na samym początku, jak np. formacje harmoniczne, ale to inny temat :) ). I nagle zdziwienie - miało działać, a nie działa. Czemu?

Magiczna metoda? Nie bądźmy naiwni. Jedyną metodą, która może zadziałać jest ta, którą my sami rozumiemy i nauczymy się nią posługiwać. O ile jednocześnie wiemy co to popyt i podaż.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

A jak komuś umknęło, polecam te dwa nagrania, zwłaszcza ostatnie które zamieścił na facebooku.

https://comparic.pl/ogolna-teoria-speku ... uffs-2018/

I szczerze mówiąc trudno się do czegoś przyczepić, może z wyjątkiem drobiazgów, ale przecież nie chodzi o to aby tylko krytykować.

Ogólne przesłanie jest moim zdaniem bardzo dobre:
- znaczenie ma charakter, osobowość, trening a nie magiczna metoda
- większość (moim zdaniem 95%) technik analizy technicznej nie wykazuje wyższej skuteczności niż rzut kostką czyli granie całkowicie losowo

Zasadniczo nie jest to nic odkrywczego, ale rzeczywiście dla ludzi którzy jak opisuje Rafał, szukają magicznych wejść a po otwarciu pozycji są zagubieni i nie wiedzą co robić, mogą to być dobre rady.

Juras
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2012, 01:45

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Juras »

raposo pisze:Magiczna metoda? Nie bądźmy naiwni. Jedyną metodą, która może zadziałać jest ta, którą my sami rozumiemy i nauczymy się nią posługiwać. O ile jednocześnie wiemy co to popyt i podaż.
Kwintesencja tradingu

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

Strasznie się czyta ten wątek. Ostatnie 4 strony są dla mnie bardzo niezrozumiałe.

Zastanawiam się nad czym ludzie dywagują, nie rozumiem istoty problemu. Przekonujecie siebie czy AT działa/nie działa... jak kupowałem w 2017 LTC po 13$, BTC po 900$, a BCH 400$ to zastanawiałem się kiedy będzie górka, kiedy wyjść z sałatą. nie zastanawiałem się nad AT, po prostu kreski mi ułatwiały perspektywę, coś jak trzymanie się własnych założeń.

A i tak najczęściej wychodziłem za wcześnie i później sobie plułem w brodę. I jak przewidzieć górkę górek przy takich wahaniach i zmienności... Wy serio tak rozkminiacie zero-jedynkowo?

Tak samo w tym roku. Od początku roku łapie dno, złapałem kilka noży poczekałem jeszcze i kupiłem LTC po 112$ później mnie kurs zrobił w konia więc szybko out i później zawrotka buy na 120$ i ostatecznie SELL dzisiaj na 141$ i teraz... zna ktoś jakiś super wskaźnik, układ świec albo figurę, która mi da pewność, że LTC za tydzień będzie po 160$, albo że BTC będzie w 4 kwartale 2018 albo 1 kwartale 2019roku bił nowe ATH?

100.00usd za BTC jest typowane w dacie 16.07.2021.

Co mnie w ogóle obchodzi czy AT działa, czy nie działa. Scenariusz jest dobry albo zły. A ten spełnia się dokładnie od 2012, dlatego trzymamy tę prognozę i ją poprawiamy z biegiem czasu. Idzie po scenariuszu, tj. działa dopóki działa, a fundamenty i tak są nad najwyższymi interwałami. Jest hierarchia, zawsze była, jest demokracja, ale nie działa, monarchii nie ma, a może działa.... Najbardziej męczący są goście od prognoz, to wprowadza taki mętlik w głowie, że nie można się niczego rozsądnego nauczyć, więc radziłbym dobierać sobie ogarniętych nauczycieli. To samo z elaboratami na pół strony, kto to w ogóle czyta.

chciałbym ugrać w tym roku 0,5bani na czymkolwiek i z tego oddać 5-10% naprawdę potrzebującym. Nawet można by to traktować w formie marzenia i dobrego uczynku zarazem, więc pomyślcie lepiej nad tym o co toczy się ten mało ciekawy spór. Jak dla mnie to jest nieźle przytrolowany wątek.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

amneziahaze pisze:Strasznie się czyta ten wątek. Ostatnie 4 strony są dla mnie bardzo niezrozumiałe.

Zastanawiam się nad czym ludzie dywagują, nie rozumiem istoty problemu. Przekonujecie siebie czy AT działa/nie działa... jak kupowałem w 2017 LTC po 13$, BTC po 900$, a BCH 400$ to zastanawiałem się kiedy będzie górka, kiedy wyjść z sałatą. nie zastanawiałem się nad AT, po prostu kreski mi ułatwiały perspektywę, coś jak trzymanie się własnych założeń.

A i tak najczęściej wychodziłem za wcześnie i później sobie plułem w brodę. I jak przewidzieć górkę górek przy takich wahaniach i zmienności... Wy serio tak rozkminiacie zero-jedynkowo?

Tak samo w tym roku. Od początku roku łapie dno, złapałem kilka noży poczekałem jeszcze i kupiłem LTC po 112$ później mnie kurs zrobił w konia więc szybko out i później zawrotka buy na 120$ i ostatecznie SELL dzisiaj na 141$ i teraz... zna ktoś jakiś super wskaźnik, układ świec albo figurę, która mi da pewność, że LTC za tydzień będzie po 160$, albo że BTC będzie w 4 kwartale 2018 albo 1 kwartale 2019roku bił nowe ATH?

100.00usd za BTC jest typowane w dacie 16.07.2021.

Co mnie w ogóle obchodzi czy AT działa, czy nie działa. Scenariusz jest dobry albo zły. A ten spełnia się dokładnie od 2012, dlatego trzymamy tę prognozę i ją poprawiamy z biegiem czasu. Idzie po scenariuszu, tj. działa dopóki działa, a fundamenty i tak są nad najwyższymi interwałami. Jest hierarchia, zawsze była, jest demokracja, ale nie działa, monarchii nie ma, a może działa.... Najbardziej męczący są goście od prognoz, to wprowadza taki mętlik w głowie, że nie można się niczego rozsądnego nauczyć, więc radziłbym dobierać sobie ogarniętych nauczycieli. To samo z elaboratami na pół strony, kto to w ogóle czyta.

chciałbym ugrać w tym roku 0,5bani na czymkolwiek i z tego oddać 5-10% naprawdę potrzebującym. Nawet można by to traktować w formie marzenia i dobrego uczynku zarazem, więc pomyślcie lepiej nad tym o co toczy się ten mało ciekawy spór. Jak dla mnie to jest nieźle przytrolowany wątek.
Ci co piszą "AT nie działa" mają absolutna racje :)
Tyle, że nie do końca poprawnie formułuja zdanie. Powinno brzmieć. "AT w MOIM wykonaniu nie działa". Pełna zgoda i jakos specjalnie mnie to nie dziwi. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ktos kto juz o samej AT za wiele powwiedzieć nie może nagle dzięki niej zacznie zarabiac pieniądze :)
Tym bardziej, że wiadomym jest dla każdego iż w dużym stopniu jest to ocena subiektywna tego co widzi i co przy tym rysuje.

Awatar użytkownika
mamucideal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: mamucideal »

taki komentarz napisal ktos do rafala:

Witaj inspirujesz Popieram Nie zgadzam się z tobą jednak [ nie o giełdę i naciągaczy ] ale szkolenia w ogóle Lewandowski gram sam bez książki ale to trener ustawia treningi interwałowe strategie Gry Wiedza profesjonalna jest częścią Naucz się samemu obsługiwać samolot pasażerski gdzie szkolenie trwa 2 lata , Kubica bez ojca gdy by od 4 roku nie był stymulowany i jeździł na treningi do Włoch sam by tego nie rozwinął albo naucz się sam Salta na ścieżce z podwójną śrubą Prace jasne trzeba wykonać i tak samemu ale bez sali ścieżki i trenera na podwórku się tego nie nauczysz bo się rozbijesz , Tiger woods wiek 7 miesięcy ojciec machał kijem przed nim a kiedy miał 2 lata już trenował dzięki ojcu bez niego .... ? Mozart zaczoł w wieku 4-5 lat ale sam komponował dopiero w wieku 13 lat tu także Ojciec nauczyciel napisał książkę wszystko miał na tacy , Wiedza jest potrzebna + nasze doświadczenie bo sami latami możemy pewnych rzeczy nie odkryć nigdy co z profesjonalnym trenerem , co do rynku to na pewno masz rację nikt nie przewidzi nikt wie i jest dużo szarlatanów , Do wszystkich powyższych Tiger Mozart Kubica akrobaci Gra konkurencyjna pokaże swoje ale to wieloletni trening przed z najlepiej odkrytego podejścia z wiedzy i dobrze zoptymalizowanych interwałów treningowych daje efekt w grze , dlatego wielu profesjonalistów osiąga dużo więcej dzięki lepszemu podejściu niż X amatorów na własną rękę w ogóle bez wiedzy , tak samo uczyć się technik MMA w stanach od najlepszych a samemu w domu no ich doświadczenie da dużą przewagę , 20 milionów w tym roku no nieźle życzę 40 Pzdr.


Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Kilka miesiecy temu powiedzialem znajomym, ze moj wacek nie dziala. Przez wiele tygodni mowilo sie tylko o tym. Jedni nie mogli uwierzyc, ze nie dziala bo u nich jest wszystko OK, inni twierdzili ze moze nie dzialac bo u nich tez nie dziala. Po pewnym czasie przestali na ten temat dyskutowac i tylko od czasu do czas okazywali mi wspolczucie. Mysle ze my tez mozemy zakonczyc ten temat i wspolczuc tym u ktorych AT czy wacek nie dziala.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Caldeborn, spoko. Mam inne teorie skąd się wzięła ta cała dyskusja że AT nie działa... przecież te sentymenty, każda sesja to nowy kapitał wchodzący na rynek, Rafał nawet potwierdził to tutaj (od-1000zl-real-t22917-3970.html#p902597) . Jeśli patrzysz na wykres w ten sposób to nic dziwnego że negujesz AT i inne. I ciężko się nie zgodzić z tymi sentymentami bo na przykład u siebie też zauważyłem (nie teraz, ale już jakiś czas temu, zanim jeszcze dowiedziałem się o tych wejściach nowego kapitału) że moje analizy są bardziej trafne, jestem bardziej skuteczny na sesjach porannych, niż na sesji amerykańskiej. Mówiąc inaczej grając na sesji amerykańskiej często tracę to co zarobiłem rano. Więc jeśli patrzysz na wykres w taki sposób można dojść do wniosków że AT jest słabe. I tak dalej... Taką mam teorie o tym wszystkim.

ODPOWIEDZ