2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
immortal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: immortal »

jackub pisze:Immortal,
jakoś nie mogę odnaleźć tego wpisu na który się powołujesz a który ja nie dość że wygłosiłem ale jeszcze napisałem....
mógłbyś mi pomóc go odnaleźć?
ops, sorry, cos zostało po skrócie cytatów, już usuwam :(

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

immortal pisze:
Cblondyn pisze:
jackub pisze:I nie bez powodu jednym z głównych założeń AT jest gra z trendem.
Pardone moi, ale to jest bełkot.
AT zakłada jedynie, że kontynuacja trendu jest bardziej prawdopodobna niż odwrót. A to nie to samo co "gra z trendem"
Co więcej - jednocześnie AT sama sabotuje te założenia, rozwijając cały arsenał narzędzi odwrotu trendu, dużo większy niż do jego kontynuacji.
Klasycznych i świecowych formacji odwrócenia trendu jest więcej niż formacji kontynuacji.
Większość wskaźników i oscylatorów poszukuje odwrotu trendu.
Fibo czy pivots to zabiegi szukające poziomów odwrotu.

Gdyby głównym założeniem AT była gra z trendem to zgodnie z tym powstawałyby narzędzia i modele. A tymczasem AT skłania raczej do gry przeciw trendom.
Nieeźle. Teraz rozumiem skąd taka rzesza co mają problem z utrzymaniem depo i zrozumieniem AT :d
"Trend is your frend" to nie wymysliłem ja ale całkowicie sie z nim zgadzam.
Juz nie wspomne, że sama logika podpowiada słuszność założenia.
To, że istnieja formacje zapowaidające zmiane trendu to nie powód by kopac się z koniem. No chyba, że ktos lubi. W przypadku wystąpienia formacji zapowiadającą zmiane trendu należy z rynku wyjść a nie w niego wchodzić.
Oczywiście pod warunkiem, że zapowiadana zmiana trendu nie jest własnie końcem korekty wyższego rzędu. Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Wchodzić w rynek w korekcie trwającego trendu.
Ale to jak kto spekuluje to sprawa indywidualna.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To jest już drogo czy jeszcze tanio na BUY? Nie, inaczej... Jakie pytanie mam sobie zadać teraz żeby grać ceną ?!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

immortal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: immortal »

Cblondyn pisze: "Trend is your frend" to nie wymysliłem ja ale całkowicie sie z nim zgadzam.
To nie jest żadna z zasad AT, to zwykłe powiedzenie giełdowe.
Wskaż w zasadach AT to, co napisałeś wcześniej czyli "że jednym z głównych założeń AT jest gra z trendem", najlepiej jakieś źródło żeby być wiarygodnym.

Na marginesie - choćby na wskaźnikach i oscylatorach najskuteczniej gra się właśnie gdy trendu nie ma. Zakładam że chciałeś się popisać wiedzą o trendach wyższego rzędu a nie lokalnych swing waves.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

-rookie- pisze:To jest już drogo czy jeszcze tanio na BUY? Nie, inaczej... Jakie pytanie mam sobie zadać teraz żeby grać ceną ?!
Rookie jak dostaniesz napadu Rafalicy drgawkowo-runowej to zrób se runa od 1$. 20 razy podwoisz depo i masz milion.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

immortal pisze:
Cblondyn pisze: "Trend is your frend" to nie wymysliłem ja ale całkowicie sie z nim zgadzam.
To nie jest żadna z zasad AT, to zwykłe powiedzenie giełdowe.
Wskaż w zasadach AT to, co napisałeś wcześniej czyli "że jednym z głównych założeń AT jest gra z trendem", najlepiej jakieś źródło żeby być wiarygodnym.

Na marginesie - choćby na wskaźnikach i oscylatorach najskuteczniej gra się właśnie gdy trendu nie ma. Zakładam że chciałeś się popisać wiedzą o trendach wyższego rzędu a nie lokalnych swing waves.
Ręce opadają. Nawet nie chce mi sie tego komentować. Proponuje na początek "Zawód Inwestor Giełdowy" Eldera. Oraz jego trzyekranowy system inwestycyjny. Strona 273
W google pierwsza lepsza znaleziona stronka po wpisaniu "Trend is your freend"
http://podstawy-inwestowania.pl/trend-is-your-friend/
Na koniec bo szkoda mi czasu na jałowe dyskusje. Juz chociazby Elder jest jednym z autorytetów do których mam i będe miał szacunek. W przeciwieństwie do Ciebie który jesteś dla mnie jedynie jakimś tam kolesiem z forum. :d
co prawdopodobnie albo do końca pewnych rzeczy nie rozumie albo pewnych rzeczy nie wie. Może zabrzmiało niegrzecznie ale proponuje sobie poczytać. Chociażby Eldera. O Murphym nie wpomne.
Może jeszczze jedna
https://comparic.pl/trend-is-your-frien ... a-analizy/

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

immortal pisze: Pardone moi, ale to jest bełkot.
AT zakłada jedynie, że kontynuacja trendu jest bardziej prawdopodobna niż odwrót. A to nie to samo co "gra z trendem"
Co więcej - jednocześnie AT sama sabotuje te założenia, rozwijając cały arsenał narzędzi odwrotu trendu, dużo większy niż do jego kontynuacji.
Klasycznych i świecowych formacji odwrócenia trendu jest więcej niż formacji kontynuacji.
Większość wskaźników i oscylatorów poszukuje odwrotu trendu.
Fibo czy pivots to zabiegi szukające poziomów odwrotu.

Gdyby głównym założeniem AT była gra z trendem to zgodnie z tym powstawałyby narzędzia i modele. A tymczasem AT skłania raczej do gry przeciw trendom.
Formacje odwrócenia trendu, są po to, żebyś grał z trendem.
"Arsenał odwrotu trendu" jak to określiłeś jest po to, żebyś wiedział kiedy trend się odwrócił, żebyś nie pakował się jak baran pod prąd, tylko mógł tradować uwaga!!........zgodnie z kierunkiem nowego trendu! AT skłania tylko i wyłącznie do gry z trendem, a, żeby grać z trendem, musisz też wiedzieć kiedy ten trend się odwrócił z wzrostowego na spadkowy, żeby załadować S i zamknąć L, a nie tradować nadal L. Inna sprawa to skuteczność samych formacji.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

2-5-bani-bez-analizy-technicznej-t29812 ... ml#p908672 Chyba sam znalazłem odpowiedź na swoje pytanie jak nałożyłem świece tygodniową na H1 a potem dzienną na M5 + open high low close.

-- Dodano: 16 kwie 2018, 11:36 --

Ten wskaźnik sporo daje, to jest customcandle wbudowane w jforex. Byłem ślepy teraz troche widzę. Rafał ma już sporo wyznawców jak tak czytam komentarze pod jego ostatnim filmem który tutaj wrzucił wczoraj niedźwiadek ;/ Troche to juz jest fantatyczne wiec sardo nunspa juz bede sobie dawal powoli spokoj z fascynaja Rafałem. Co wyciaganalem z jego metod to moje. Tak w ogole, to dzięki Rafał (cromwell) za udostępnianie Twoich wideo, sporo mi pomogły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

niedźwiadek100
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2018, 19:36

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: niedźwiadek100 »

Próba zrecjonalizowania sobie gry ceną jaką stosuje Rafał to już jest błąd sam w sobie.
Drogo, tanio.. a co to ma do tego. Dla Rafała może być już tanio, a dla kogoś innego jeszcze drogo..
Nie można podglądać zagrań, jeden do jeden. Trzeba to rozumieć.
A ciągłe pytania, lub próba wytłumaczenia tego co robi Rafał, nie jest drogą do zrozumienia takiego podejścia.
Wytłumacz można AT,bo jest prosta sama w sobie, jest racjonalna pod kątem naszego umysłu.
Wymazanie sobie jakichkolwiek przekonań na temat tynku jest cholernie trudne. Dla mnie to co zrobił Rafał jest wielkie.
Dzięki mu ten kto będzie chciał pójść tą ścieżką, znacznie skraca czas dochodzenia do tego.
Ludzie on jest na rynku od 20 lat.. ja na FX jestem od 2,5.
Podkreślam liczą się zera na koncie. 'Coming out' który zrobił Rafał jest jak najbardziej pozytywną stroną FX w Polsce.
Niech w końcu ktoś z AT podejmie z nim walkę i odda te 5% zarobku na cele charytatywne. Uważam, że to uczciwe.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

-rookie- pisze:I przypadkiem pozycje mamy zająć rano po 8, a zamknąć na koniec dnia o 22? W takim razie te zmienne nie są już losowe tylko generują pewną przewage dla tej metody tzn godziny otwarcia/zamkniecia pozycji nie są losowe, tylko sam kierunek będzie "losowy" - zależny od rzutu monetą.
Nie wyraziłem się precyzyjnie, ale rzeczywiście w grze losowej nie chodzi o to aby grać całkowicie losowo, bo to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi. Mówiąc gra losowa miałem na myśli losowe wejście w pozycję czyli na przykład rzucamy monetą, jak orzeł to long jak reszka to short. Jest udowodnione wielokrotnie, że wchodząc w ten sposób w pozycję, ale mając jednocześnie bardzo dobrze pomyślane WYJŚCIE z pozycji, można w długim terminie zarobić. Oczywiście ideą doświadczenia nie jest namawianie ludzi aby grali w ten sposób, ale zrozumienie że wejście w pozycję nie decyduje o zysku lub o stracie. Czyli aby zarabiać trzeba mieć bardzo dobrze pomyślane TP i SL (czy wyjście z pozycji), a nie grać bezmyślnie na zasadzie SL pod dołkiem, a TP=3*SL, bo to jest słabe bardzo.

Zasadniczo to że ktoś traci w długim terminie może wynikać z wielu powodów, ale przeważnie przyczyną jest nadmierne koncentrowanie się na szukaniu super skutecznych magicznych wejść (których po prostu nie ma) oraz zaniedbywanie TP i SL które w bardzo dużym stopniu decydują o wielkości zysku lub jego braku w długim terminie czasu.
-rookie- pisze: Ciekawe czy ktoś postawił pieniądze, ale nie pieniądze dla fanu na przewalenie tylko na serio stwierdził pierdole AT i inne, bede rzucał monetą o 7:30 rano a potem tylko otworze pozycje i zamkne na koniec dnia. Wątpie że jest ktoś taki...
A jakoś ludzie stawiają, i to nawet po 10 lat jak się chwalą, na jakąś swoją wydumaną AT i ciągle tracą. Czym się różni tracenie w oparciu o AT a w oparciu o rzut monetą????

Zresztą akurat tutaj Rafał Zaorski ma rację. Analiza techniczna często nie generuje ŻADNEJ przewagi, ale daje ludziom iluzoryczne poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Mało kto odważy się zaryzykować większe pieniądze w oparciu o rzut monetą, ale chętnie zainwestuje w oparciu o jakieś głupkowate, niesprawdzone formacje, które często nie są lepsze niż rzut monetą.

ODPOWIEDZ