2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: freakout »

patrzysz na czysty wykres i grasz cenę = grasz AT :) no jak po 20 latach handlu można tego nie rozumieć...

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

sardo nunspa pisze: Goście z filmu Big Short to zwykli debile, a dlatego, że zapakowali się w instrumenty skrajnie niepłynne. Bank im je sprzedał, bank decydował ile mają płacić za utrzymanie pozycji, bank manipulował kursami żeby się pozbyć trefnych papierów. Powinni się cieszyć że w ogóle dostali z tego jakąś kasę.
Dokładnie. Oglądając ten film zastanawiałem się gdzie oni zgubili rozum. Kupili od banku instrumenty wyceniane i kontrolowane przez bank, które w razie wzrostu pogrążyłyby bank. Genialny plan.

Z przewidywaniem tak jest, że raz się trafi, a pięć razy nie. Też się bawiłem w przewidywanie zwały na indeksach w zeszłym roku i kupe kasy mnie to kosztowało. Nie będąc jasnowidzem ma się małe szanse na zarobek z giełdy, próbując coś przewidywać. Działać można tylko po czasie obserwując co się dzieje. Chyba, że jest się bankiem Goldman i może się inicjować trendy.

Nie wiem w sumie po co ciągnąć ten wątek. RZ może zarabia dużą kasę, może nie. Co nas to w sumie obchodzi ? Mnie wcale, bo to nie moja kasa i nie zamierzam się tym jarać. Jeśli leszcze się tym jarają to ich sprawa. Kiedyś będą przeklinać obiekt swoich wierzeń. I to raczej wcześniej niż później.
A karma ponoć to bura suka.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: freakout »

osobiście szanuję Rafała i jego wyniki, ale nigdy nie wzorowałbym się na kimś kogo idolem jest gość, który kilkukrotnie zbankrutował i na koniec palnął sobie w łeb ;) sorry ale takie są realia i albo ludzie zaczną podchodzić do tematu FX normalnie, albo za jakiś czas FX stanie się tylko wspomnieniem, bo przez hazardzistów może stać się tak że dowalą tyle restrykcji, iż FX stanie się zupełnie nieopłacalny :)

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Cytat ze wspomnień graca giełdowego:
wprawiałem się w analizie, zwanej dziś techniczną, choć wtedy nie byłem tego świadom.
podobno ktoś przeczytał tą książkę ze 1000 razy :wink:

cromwell78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2013, 01:06

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: cromwell78 »

freakout pisze:osobiście szanuję Rafała i jego wyniki, ale nigdy nie wzorowałbym się na kimś kogo idolem jest gość, który kilkukrotnie zbankrutował i na koniec palnął sobie w łeb ;) sorry ale takie są realia i albo ludzie zaczną podchodzić do tematu FX normalnie, albo za jakiś czas FX stanie się tylko wspomnieniem, bo przez hazardzistów może stać się tak że dowalą tyle restrykcji, iż FX stanie się zupełnie nieopłacalny :)
Livermoore to przykład Spekulanta totalnego. W jednym życiu człowieka masz i jego wzloty i upadki.
Masz piekne chwile i chwile upadku. To jest cos pieknego w jego biografii.
Co do idoli za którymi warto podążać jest Bernard Baruch doradca prezedentów ten który zrobił shorta jak Livermore w 29.

Więc nie manipuluj moimi słowami. Livermoore jest natchnieniem dla wielu spekulantów bo jest postacią tragiczną jego zycie może byc i inspiracja i ostrzeżeniem


Wogóle ten argument który przytoczyłeś jest totalnie z dupy.. w erystyce określany jako nie związany z tematem
typu słuchasz muzyki grubego gościa więc co tym możesz wiedziec o odżywianiu :)
Serio ? Widzisz bezsens swojej argumentacji ?

Odnośmy sie do faktów.. AT jest metodologią przegranych ... Wiarą w gusła
i z tą prawdą musicie sie zmierzyć
Mnie interesuje tylko cena i jak mogę nią dealować w czasie ... na podstawie teg oc owidze w przyszłości a nie co było
To co było to już było :) co mnie to interesuje

-- Dodano: 11 kwie 2018, 08:22 --
forexsowicz91 pisze:Cytat ze wspomnień graca giełdowego:
wprawiałem się w analizie, zwanej dziś techniczną, choć wtedy nie byłem tego świadom.
podobno ktoś przeczytał tą książkę ze 1000 razy :wink:
i dlatego przegrał na koniec szukał tam gdzie było bez sensu szukać :)
Gdyby myślał bardziej ceną lepiej by sobie to w głowie poukładał

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Rafał, ale AT działa.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

Oto SS z filmu z 01.III.2018 pt. Szczególna teoria spekulacji wg Rafała Zaorskiego, #100 Trading Jam Session

Obrazek

Rafał

Ty to nazywasz czystym wykresem.
Ja tam widze oprócz świeczkowego wykresu jakis wskaźnik (pewnie SO), jedna MA i oznaczone 2 poziomy za pomocą linii.

Nikt nie twierdzi i byłby szalony sądząc że podejmujesz swoje decyzje spekulacyjne i budujesz scenariusze wyłącznie o wykres i elementy AT, bo tak nie jest.
Nikt rozsądny też tak nie robi.

Ale jak sam widzisz z elementów AT korzystasz, bo są po prostu czasami przydatne.

Z mojej strony to EOT.

pozdro.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dobryfxplayer pisze:Rafał, ale AT działa.
Jak widze co poniektórzy rysują to jestem przekonany, że nie u każdego AT działa :)
Juz nie wspomne o tym, że AT nie zadziała gdy w gre wchodzi czynnik fundamentalny. Szczególnie zdarzenia nieprzewidywalne typu "czarny łabędź" itp.
Temat na książke :d

cromwell78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2013, 01:06

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: cromwell78 »

mayburn pisze:Oto SS z filmu z 01.III.2018 pt. Szczególna teoria spekulacji wg Rafała Zaorskiego, #100 Trading Jam Session
Obrazek
Rafał
Ty to nazywasz czystym wykresem.
Ja tam widze oprócz świeczkowego wykresu jakis wskaźnik (pewnie SO), jedna MA i oznaczone 2 poziomy za pomocą linii.

Bardzo prosta odpowiedź dla Ciebie :) patrze sobie w co ulica wierzy
a ulica i przegrani wierzą w AT .. wiec sobie sprawdzam gdzie jest myślenie magiczne
gdzie kolejny kretyn narysował kreske .. po jakiej średniej prowadzi pozycje
to wszystko .. czytam sobie fora czytam sobie ludzi którzy podejmuja decyzje to sobie wkleje jak myśli ulica
ale nie podejmuje na tej podstawie decyzji tylko na końcu sobie siadam i mowie :)

ja pierdole .. kretyni ..

XD to wszystko .. powiem Ci wiecej moja kostka do gry ogra Cie z każda analiza techniczna która mi wystawisz
:)

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

cromwell78 pisze:
mayburn pisze:Oto SS z filmu z 01.III.2018 pt. Szczególna teoria spekulacji wg Rafała Zaorskiego, #100 Trading Jam Session
Obrazek
Rafał
Ty to nazywasz czystym wykresem.
Ja tam widze oprócz świeczkowego wykresu jakis wskaźnik (pewnie SO), jedna MA i oznaczone 2 poziomy za pomocą linii.

Bardzo prosta odpowiedź dla Ciebie :) patrze sobie w co ulica wierzy
a ulica i przegrani wierzą w AT .. wiec sobie sprawdzam gdzie jest myślenie magiczne
gdzie kolejny kretyn narysował kreske .. po jakiej średniej prowadzi pozycje
to wszystko .. czytam sobie fora czytam sobie ludzi którzy podejmuja decyzje to sobie wkleje jak myśli ulica
ale nie podejmuje na tej podstawie decyzji tylko na końcu sobie siadam i mowie :)

----------->ja pierdole .. kretyni .. <-----------

XD to wszystko .. powiem Ci wiecej moja kostka do gry ogra Cie z każda analiza techniczna która mi wystawisz
:)
czyli już wiadomo dlaczego jest TJS. aby z nich beke miał Rafał. :564:
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

ODPOWIEDZ