CMC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
48%
Poza paroma minusami są ok
6
29%
Przeciętny
2
10%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kolega chyba przespał news dnia ;)
https://forexclub.pl/dzwignia-1-30-esma-forex/

Dotyczy wszystkich brokerów w UE. Nie wiadomo co z pozostałymi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Kolega chyba przespał news dnia ;)
https://forexclub.pl/dzwignia-1-30-esma-forex/

Dotyczy wszystkich brokerów w UE. Nie wiadomo co z pozostałymi.
No żesz kuuuurła !!! Faktycznie dziś zaspałem i dopiero przed 11 zwlokłem się z wyra. :(

Czyli wejdzie to najwcześniej od początku czerwca. Czyli jednak trzeba będzie kłamać w oświadczeniach. Choć ja raczej nie w CMC. Gram u nich maksymalnie do końca maja, bo mam dosyć klepania zleceń z telefonu. Jest to strasznie niewygodne i często długotrwałe (wystarczy aby ktoś w trakcie zadzwonił i zlecenie składasz od nowa po odblokowaniu platformy).
1:30 uderzy najmocniej w daytraderów. Można coś pokombinować, typu 2 rachunki, a ten do DT u brokera australiskiego, ale mam obawy co do ewentualnego bezpieczeństwa tych środków. Na ile wg Ciebie jest wiarygodny ten IC Markets ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

W mailu który dostałem nigdzie nie pisze że mam dostarczyć jakieś oświadczenie, że mam to 500k zł zresztą może dobije do końca roku jak się nie wykopyrtę. Każdy brok dopóki wypłaca kasę jest wiarygodny, a jak przestaje, to już nie jest i nazywa się to bankructwo. Po za tym jesteś rezydentem PL, a więc UE, no i dostaniesz lewar na jaki zasłużyłeś :p
A skąd wiesz czy w Australii nie obniżą jeszcze bardziej, np w Japonii obniżyli więcej niż w UE.
Obrazek

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

sardo nunspa pisze:W mailu który dostałem nigdzie nie pisze że mam dostarczyć jakieś oświadczenie, że mam to 500k zł zresztą może dobije do końca roku jak się nie wykopyrtę..
Sardo

"Wartość Twojego portfela inwestycyjnego przekracza równowartość 500 000 EUR w PLN "

Wiec okolo 2 baniek PLN. ;)

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

mayburn pisze:
sardo nunspa pisze:W mailu który dostałem nigdzie nie pisze że mam dostarczyć jakieś oświadczenie, że mam to 500k zł zresztą może dobije do końca roku jak się nie wykopyrtę..
Sardo

"Wartość Twojego portfela inwestycyjnego przekracza równowartość 500 000 EUR w PLN "

Wiec okolo 2 baniek PLN. ;)
:shock: oż kurna chata -rzeczywiście :(

Trzeba myśleć pozytywnie - będę złom zbierał, akurat mam w domu bardzo modny wózek złomiarski - secesja + hipsterskie kółka :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Cześć, mam pytanie o spread na DAX,.
Na 1-sekundowym wykresie spread od 9:00 do końca sesji jest stały (1 pips)
Czy wykres ten odzwierciedla stan faktyczny?

Bo np. w takim XTB spread jest niby 0.9 ale przy każdym szybszym ruchu ceny leci
do 1.1-1.3.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Pjoter pisze:Cześć, mam pytanie o spread na DAX,.
Na 1-sekundowym wykresie spread od 9:00 do końca sesji jest stały (1 pips)
Czy wykres ten odzwierciedla stan faktyczny?

Bo np. w takim XTB spread jest niby 0.9 ale przy każdym szybszym ruchu ceny leci
do 1.1-1.3.
tak
kasowy 1 w sesji daxa potem 1,5 w nocy 5
terminowy 2, potem 2, w nocy 8
Podczas tych lutowych zwał może był większy, nie jestem pewny, bo mam więcej niż jednego broka
Obrazek

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

dzięki!

(Xtb jednak za grubo, w godzinach sesji 1.8 to normalka w porywach do 2.2 i więcej)

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Mam pytanka do Was koledzy
1 dlaczego ten stop puszcza? kupuje bez stopa dax 12850,8. Idzie do góry daję stopa na 12852,1. Trejd trwa pół godziny, nie dochodzi do tp i wybija SL na 12851, czyli 1,1 pipsa poniżej SL, jest jeszcze zysk 0,39 ale strata już blisko. To nie jest pierwszy raz - kiedyś pushowałem ostro stopa, lampka SL mrugała, SL wskoczył i zaraz go wybiła na minusie -0,39 ok nie mam pretensji już to widziałem u innych broków. Jednak ten trejd z daxa miał miejsce i czas żeby trzymać, a go wywaliło. :?

2 Dlaczego na hedgeach ubywa kasy? tak na dodatnich jak i na ujemnych, Trejdując miałem takie wrażenie że ubywa kasy na hedge. W końcu zrobiłem eksperyment 0,1sell i 0,1buy na us30, Hedge ujemny -42 pipsy i -14,76 pln. Trzymałem to tydzień, max wychylenie to ok 300pips i wtedy dziura w PLN wynosiła 15,53, a przecież dziura w pipsach się nie zmieniła. I gdy cena wróciła do punktu początkowego dziura w pln była 14,89. O co tu kaman? :?

Gram tylko na terminowym :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1) Nie pamiętam czy w CMC można wybrać w oparciu o którą cenę ustawia się SL, ale strzelam, że gdzieś tutaj tkwi przyczyna. Najlepiej zapytać u źródła.
2) Zmiana kursu EUR/PLN? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ