Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
hs2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 13:09

Nieprzeczytany post autor: hs2 »

moje etapy prostsze :)

1. Ale kasy można zarobić i jak łatwo - 4 tygodnie

2. Jednak jak to wszędzie nakłamali człowiekowi, trudna gra, trzeba studiować AT wieczorami,i - 6 miesięcy

3. Nie widzę wykresu, tyle wskaźników, ten wskazuje spadki, ten wyprzedanie inny wykupienie, analiza fouriera wskazuje co innego niż regresji dalej jestem pod kreską... - 2 dni wakacji

4. Książka o psychologi gracza giełdowego - eureka, patrząc wstecz stosowałem ok. 12 systemów na chyba 20 różnych walorach po trochu - 6 dni i 4 nieprzespane noce

5. usunięcie niepotrzebnych wskaźników, gra na 2 instrumentach, stworzenie mechanicznego systemu który nie traci, jest na 0 :) - 2 tygodnie i w sumie sukces - byłem wtedy na krawędzi między 95% tracące a 5% zarabiające

6. Zrozumienie zależności ryzyka od prawdopodobieństwa oraz dzięki artykułowi z tego forum zasady 1% ryzyka - w zasadzie to był przebłysk - choć na to złożyło się wszystko.

7. Mechaniczny system o 50% skuteczności i profit/risk 2.5/1 około - w mordę pierwsze 34 $ zarobione - 3 tygodnie pracy i ręcznego liczenia( automat sprawdzający dziwnie obliczał... )

8. Próba gry uznaniowej zakończona sukcesem - 2 tydzień gry + 230 dol(kontrakty na s&p i dax)

9. rezygnacja z mechanicznego systemu, gra uznaniowa w opaciu o fibony + pivot points, praca nad nie ścinaniem zysków i odwracaniem pozycji - od ok. 2 tygodni do teraz i prawdopodobnie przez dłuższy okres zwłaszcza odwracanie pozycji jeżeli stop wywali, to nie takie proste na realnym pieniądzu ale mam wrażenie że tylko dzięki temu można tu osiągnąć sukces. Bilans ostaniach 30 dni nad kreską więc kierunek obrany słuszny.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Trochę się zebrałem i opisałem błędy popełniane przez początkujących traderów. Wydaje mi się, że pasuje to najlepiej do tematu o ewolucji tradera. A więc: Najcęstsze błędy początkujących traderów Nieco rozszerzona wersja jest też na moim blogu.

Ogólnie polecam też artykuł o wyborze brokera, bo raczej rzadko jest czytana jego podobna wersja w FAQ na forum.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Nievinny pisze:Trochę się zebrałem i opisałem błędy popełniane przez początkujących traderów.
Swietny artykul, polecam. Nie tylko poczatkujacym ale wszystkim proponuje robienie zrzutów ekranu z opisem w momencie otwierania i zamykania pozycji, swietny material do analizy ew bledow i obserwowania swojej dyscypliny gry.
Bedzie dobrze, luz......
=================

anbarkh
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2007, 19:07

Nieprzeczytany post autor: anbarkh »

tak, to sie zawsze przyda do analizy












__________________
www.21forex.com

Awatar użytkownika
r4ph
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2008, 00:24

Nieprzeczytany post autor: r4ph »

witam

czemu tu ktos nie posprzata i nie wywali zbednego belkotu zeby ktos kto chce cos wartosciowego znalezc (a jest co) nei musial czytac sporow filozoficznych paru zakompleksionych spekulantow..... , przez takie cos te forum z zwlaszcza wartosciowe posty staja sie nie do ogarniecia


moderatorzy zrobcie porzadek ...... z wszystkimi przyklejonymi, ciekawymi postami


pozdrawiam

//Jak będę miał czas to to zrobię, ewentualnie możecie mi wskazać, które posty wywalić i to zrobię. Przepraszam za małą dyspozycyjność - Mod.
"Ludzie widzą tylko to, co są przygotowani zobaczyć."

"Osiągnęlibyśmy znacznie więcej, gdybyśmy nie uważali niektórych rzeczy za niemożliwe." - Vince Lombardi

Awatar użytkownika
soll86
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2007, 10:15

Nieprzeczytany post autor: soll86 »

Jak każdy i ja znalazłem swoje miejsce w hierarchi. Coś w rodzaju wizyty u jasnowidza. Mówi Ci ile masz za sobą i ile jeszcze przed.
,,Czy podejmujesz decyzję dobrą czy złą, pamiętaj że decyzja ta jest słuszna.''

robocop
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:15

Nieprzeczytany post autor: robocop »

r4ph pisze:witam

czemu tu ktos nie posprzata i nie wywali zbednego belkotu zeby ktos kto chce cos wartosciowego znalezc (a jest co) nei musial czytac sporow filozoficznych paru zakompleksionych spekulantow..... , przez takie cos te forum z zwlaszcza wartosciowe posty staja sie nie do ogarniecia
w 100% sie zgadzam, mozna zwariowac od klikania po stronach i szukania czegos sensownego. mozna zaczac porzadek np od mojego posta :P

Awatar użytkownika
BogdAnov
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:52

Nieprzeczytany post autor: BogdAnov »

Dla jednego sensowne , dla innego nie :oops:
" Wolę 1% z wysiłku stu ludzi , niż 100% własnej pracy ."
J. Paul Getty
Obrazek

Awatar użytkownika
jimmy_cdn
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 10 lis 2007, 07:44

Nieprzeczytany post autor: jimmy_cdn »

Witam,
wskazywanie bledow jest bardzo latwe, ale pomoc w ich uniknieciu lub tez zniewelowaniu zlych emocji tradingu jest duzo trudniejsze.

Zapraszam na moj blog: forex.bloog.pl
To warto przeczytac
pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
guzik116
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:40

Nieprzeczytany post autor: guzik116 »

Bardzo mi się podoba ten artykuł. Ja znajduje swoje miejsce w fazie drugiej, jednak mam pewne odchylenie od tej normy. Nigdy nie pomyślałem wcale że wiem coś lepiej niż doświadczeni traderzy, i każdą radę staram się wdrożyć do swojej mózgownicy :wink:

ODPOWIEDZ