next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Wow co za odmiana!...
jeśli jednak dokupowałeś jak cena szła przeciw tobie to już się nie zachwycałbym tak bardzo... tym bardziej że nie widzę stopów... co przypomina Danbo style...
Bo to nie live tylko demo, testuje EA do SL na x% depo, ten pomysł karusa. I SL będę miał jak ten pomysł będzie działał. Tylko sprawdzam też czy będę miał dodatnie RR, bo co jeśli mnie wytnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dupa jasiu karuzela....
"handluj tylko z trendem" - łatwo powiedziec czy napisac ale odpowiedziec, z którym trendem już trudniej.
Przykład, na podstawie wykresów widocznych na koniec dnia w ostatni piątek założyłem, że funt jest w trendzie wzrostowym (w zeszłym tygodniu zarobiłem na tym), zatem w tym tygodniu też nalezy handlować z trendem. Zatem od poniedziałku szukam wszelkich wzrostowych pullbackow, odbic od ZLek itp. I co? I w tym tygodniu regularnie zaliczam stoplossy. Cena przez chwilę reaguje na wsparcia, przez chwilę mam mały zysk i następnie kolejna zwała w dół. Wygląda to tak, że wchodzę na początkach korekty niższego rzędu ale zgodnie z trendem, który ja widzę.
Panie prezesie jak żyć?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

irmentruda pisze:dupa jasiu karuzela....
"handluj tylko z trendem" - łatwo powiedziec czy napisac ale odpowiedziec, z którym trendem już trudniej.
Przykład, na podstawie wykresów widocznych na koniec dnia w ostatni piątek założyłem, że funt jest w trendzie wzrostowym (w zeszłym tygodniu zarobiłem na tym), zatem w tym tygodniu też nalezy handlować z trendem. Zatem od poniedziałku szukam wszelkich wzrostowych pullbackow, odbic od ZLek itp. I co? I w tym tygodniu regularnie zaliczam stoplossy. Cena przez chwilę reaguje na wsparcia, przez chwilę mam mały zysk i następnie kolejna zwała w dół. Wygląda to tak, że wchodzę na początkach korekty niższego rzędu ale zgodnie z trendem, który ja widzę.
Panie prezesie jak żyć?
To ty potrzebujesz sam ustalić z którym trendem grasz!!!
Ja gram zgodnie z układem rynku względem ceny Close poprzedniego dnia.
I to jest dla mnie trend.
Oczywiście, biorę pod uwagę zakresy statystyczne i SRy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: next

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

irmentruda pisze:dupa jasiu karuzela....
"handluj tylko z trendem" - łatwo powiedziec czy napisac ale odpowiedziec, z którym trendem już trudniej.
Przykład, na podstawie wykresów widocznych na koniec dnia w ostatni piątek założyłem, że funt jest w trendzie wzrostowym (w zeszłym tygodniu zarobiłem na tym), zatem w tym tygodniu też nalezy handlować z trendem. Zatem od poniedziałku szukam wszelkich wzrostowych pullbackow, odbic od ZLek itp. I co? I w tym tygodniu regularnie zaliczam stoplossy. Cena przez chwilę reaguje na wsparcia, przez chwilę mam mały zysk i następnie kolejna zwała w dół. Wygląda to tak, że wchodzę na początkach korekty niższego rzędu ale zgodnie z trendem, który ja widzę.
Panie prezesie jak żyć?
Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś.
Wg mnie założenie o graniu z trendem jest u podstawy błędne.
Grać się powinno zgodnie z aktualnym przepływem zleceń, co zazwyczaj oznacza granie z trendem, ale nie zawsze.
Znowu powtórzę to co napisałem wcześniej: bez informacji o nagromadzeniu zleceń na poziomach i informacji o realnie zrealizowanym wolumenie tzw. "granie z trendem" przypomina wychodzenie na dwór w marcu na podstawie tego co było wczoraj.
Założę palto, czapkę i rękawiczki, bo wczoraj był lekki śnieg. Ale co to? Dzisiaj mamy 15 stopni i słoneczny dzień? Jak to?

Tak wg mnie powinien wyglądać idealny zestaw informacji na wykresie:

https://www.forexfactory.com/attachment ... 1512451121

Tłumaczyć chyba nie trzeba.
Niestety obawiam się, że uzyskanie prawdziwych informacji tego typu na forexie jest niemożliwe.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Dla majorsów można się podpierać danymi z kontraktów futures i powinno dawać to jako-taki obraz sytuacji.
Inna sprawa jest taka ile duzi gracze wkładają starań w to, żeby ukryć prawdziwy wolumen swoich zleceń oczekujących.

Nawet prosta platforma TWS od Interactive Brokers, dostępna dla każdego zjadacza chleba, daje możliwość składania zleceń "iceberg" - jak sama nazwa wskazuje tylko część pending orders jest widoczna dla innych;

Zastanawiam się więc na ile można ufać takim niby realnym wolumenom?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Wystarczająco, żeby stworzyć bardzo skuteczną metodę.
Oczywiście biorąc pod uwagę szereg innych czynników.
Nie bazuje się na jednym czynniku, tylko na zbieżności wielu elementów.

PS.
Wolumeny bardzo ładnie pokazują walkę Byków z Niedźwiedziami.
A rzecz jest w rozpoznaniu słabości kontrataku strony przeciwnej.
To, co w VSA określane jest jako Upthrust/Shakeout.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

grając z trendem też można tracić jeśli ktoś gra np. z wąskim stopem i wejdzie akurat na początku korekty w trendzie ;) dla mnie najważniejsze jest umiejętne wyznaczanie stref i zwracanie uwagi na to czy cena ma wystarczająco dużo miejsca aby wykonać dany ruch :)
gbpusd-m5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Wystarczająco, żeby stworzyć bardzo skuteczną metodę.
Oczywiście biorąc pod uwagę szereg innych czynników.
Nie bazuje się na jednym czynniku, tylko na zbieżności wielu elementów.
I wszystko jasne

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze odnośnie tego EA do cięcia strat na x% kwoty ( next-t28482-2770.html#p894352 ). Z tym EA mogę robić coś takiego. Mogę mocno wylewarować depo na długości 1 świecy i ryzykuje np 1% ale takie coś pozwala potem zrobić w ruchu na 2 świece nawet RR 1:10, przy stracie tylko tego 1% załóżmy :P I chyba będę tak grał od następnego tygodnia. Te kółka to obszar zakupów gdzie wchodziłem i lewarowałem sie. Takie EA pilnuje też żebym nie przelwarował od początku bo jeśli depo to 1k 1% to 10 PLN i jeśli dołoże za dużo pozycji od razu wtedy zaraz wybije mnie na sl. Więc to może być ciekawy pomysł na SL. Ciągle ryzykuje tylko ten ustalony limit...

Wiec siłą rzeczy musze zacząć szukać dobrych poziomów, dobrych świec potwierdzających, rysowanie stref, szukanie najlepszego miejsca do wejścia, itd. inaczej mnie wyautuje :569:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:grając z trendem też można tracić jeśli ktoś gra np. z wąskim stopem i wejdzie akurat na początku korekty w trendzie ;)
Dokładnie tak. Jak ktoś nie ma doświadczenia to iw trendzie będzie tracił. I piękne kreski sobie a depo sobie

Zablokowany