next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jackub pisze:
krystian74 pisze:@jackub
Nie wnikam co było pierwsze kura czy jajko. Oba kanały można wykorzystać jako wsparcia i opory z historii. Coś podobnego do Zig Zag z tą różnicą że oba wskaźniki idą po cenie a nie wybiórczo.
Można na to samo patrzeć i dostrzec coś innego :idea:
Powtórzę jeszcze raz, zdziwiło mnie to w jaki sposób jest rysowany tylko tyle, zaintrygowało, wyjaśniło się i jest git. Nie atakuję nikogo za nic. To tylko narzędzie, są tacy co mają złote młotki a nie potrafią wbić gwoździa
Złotym młotkiem zwykłego gwoździa nie wbijesz! :mrgreen:
Młotek szybciej rozwalisz. :564:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

szkoda złotego młotka na stalowego gwoździa;/

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:
Cblondyn pisze:Napisze pare słów które pewnie paru osobom sie nie spodobają niestety. Jeśli ktos nie rozumie prostej zależności: żeby zarabiac trzeba miec przewage nad rynkiem, choćby minimalną. I nie polega na wydumanym systemie który w realu okazuje się zwykłą kupą g... ale popartym dziesiątkami/setkami wejść i udokumentowanymi statami które to potwierdzają. Jeśli juz taki sys. ktoś sobie zbuduje to pozostaje real i trzymać się ściśle wszystkich założeń strategii. Bo i zaufanie do systemu to podstawa łącznie ze swiadomością tego co sie robi. A że dziesiątki graczy tego nie rozumie....przykłady journali bez liku choćby na tym forum.

Cblondyn , to jest post który zawiera sedno sprawy, a który zostanie jak zwykle pominięty i zostawiony bez zrozumienia. Duzo podobnych rzeczy pisałem przez wiele miesięcy rookiemu , ale on tego nie łapie. Jak pisał "on tu jest po to żeby zarabiac" .

Jak ktoś nie potrafi wyznaczyć zwykłych stref gdzie może być reakcja ceny , albo narysować zwykłą kreskę i poobserwować reakcje w ważnym miejscu a następnie to rozegrać, to żadne zawiłe systemy tym bardziej nie dadzą zarobić takiemu traderowi.

Rookie dalej nie potrafi rozróżnić impulsu od korekty, i dalej nie potrafi wykorzystać tego co rynek rysuje na wykresach. Nie rozumie też podstawowych rzeczy że nie zawsze musi się technika zrealizować i dlatego gra się ułamkiem swojego kapitału, a nie 50-70 %. On tego nie rozumie że wzrost kapitału trzeba budować całymi miesiącami i latami. Jak czytam 100 % tygodniowo czy miesięcznie , to jestem rozbawiony do łez. Przychodzi nie doświadczony trader i chce wyciskać po 100 %. Przez jak długi czas ? Miesiąc , rok , 5 lat ? A jakie ma podstawy żeby wyciskać 100% , jak przypadkiem po duzej obsuwie wychodzi z małym zyskiem ledwo ratując kawał depozytu. Czy dziwne, głupie , nielogiczne wejścia są częścią tej strategii gry ?

Jeżeli ktoś nie umie czytać wykresu i rozgrywać prostych rzeczy - NIGDY NIE BĘDZIE STABILNIE ZARABIAŁ.

Zawsze na początki trzeba opanować zwykłe podstawy. Pisałem rookiemu wiele razy - najpierw nauka techniki , cwiczenia oka na wykresach historycznych, gra testowa na demo lub małym koncie realnym żeby wyłapać zawiłości i niuanse techniki a siebie sprawdzić jak reagujemy na daną sytuacje, a po tym wszystkim jakieś ciut większe konto realne, a w zasadzie np 3 konta i na każdym na zmianę grać. NIE JEDNOCZEŚNIE NA WSZYSTKICH !


Jeszcze odnośnie zarabiania 100 %. Rookie podam Ci proste wyliczenie.

Kiedyś pisałeś że masz 12 czy 13 tys. Powiedzmy że masz 10 000 zł

Grasz za 5% kapitału czyli 500 zł max na wszystkie pozycje obojętnie ile by ich nie było.

Twoim celem jest 10 pips dziennie.

Grasz 12 dni w miesiącu.

12 dni x 10 pips =120 pips miesięcznie

Grasz 10 miesiecy w roku , bo pozostałe 2 miesiące to ferie , wakacje , świeta , sylwester , sraczka kota, ból zęba itp.

Czyli rocznie zarabiasz 1200 pips.

Grasz na edku , grasz pozycją 0,10 lota , zarabiasz 3,5 zł na pipsa

3,5 zł x 1200 pips = 4200 zł czyli 42% zysku z kapitału

Wiem że powiesz " to za mało , chce wiecej " . Owszem mało , ale to nie jest wina że nie umiesz grać, tylko że masz za mały kapitał. Gdybyś grał w ten sposób na 10 pips na dzień z kapitałem 300 tys i zarabiał 120 tys w rok to było by lepiej ? Zapewne tak. Lepiej i bezpiecznie, bo złapać 10 pips na dzień jest o wiele łatwiej niż kombinować żeby wyczesać 100 % miesięcznie. Jak masz mały kapitał , to musisz go powoli i żmudnie budować żeby za kilka miesięcy czy lat mieć coś porządnego. Pisałeś że może pójdziesz do pracy. Idz na 4 dni np od piątku do poniedziałku. Od wtorku do czwartku graj na fx. 3 dni w tygodniu x 4 tygodnie to akurat 12 dni na fx.

Oczywiście powyższe wyliczenia zysków można łatwo zwiększyć . Dołożysz np 2-3 pipsy na dzień więcej , dołożysz 2-3 dni gry więcej , dołożysz pozycje na 7 % kapitału i zysk idzie w górę. Policz , pomyśl , pokombinuj. 10-13 pips na dzien to nie jest żaden wyczyn tylko zwykły lajcik do wyciągnięcia. Jeżeli nawet tego nie będziesz umiał spokojnie zrealizować, to na 100 % czeka Cie do końca życia etat a nie 100 % konta. Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki.

Jakiś wykresik z prostymi kreskami a nie zawiłą analizą i techniką gry. Zwykłe kreski i strefy wsparć. Nic wyszukanego ale na ważnym TFie bo na dziennym. Jak byś rozegrał wejścia ? Gdzie były by SLe , gdzie TP ? Na jakim niższym TF szukał byś wejścia i po jakiej sytuacji na wykresie. Odpowiedz sobie na te proste pytania , przeanalizuj kluczowe miejsca z wyższego TF schodząc na niższy. Formacje świecowe , retesty ważnych wsparć, itp. Własna praca nad sobą , nad wykresem , zrozumienie i zapamiętanie sytuacji technicznych , które wykorzystać można na różnych TF i rożnych rynkach. Skup się na max 2 walorach, bo za dużo skaczesz. Jak będziesz grał skutecznie to możesz skakać a teraz potrzebujesz monotonii , skupienia , zapamiętania ważnych poziomów na wykresie nawet jeżeli są one daleko. Nie raz sam złapałem sie na wejściu w pozycje tylko dlatego że siedziałem na 1 h a na dziennym był poziom zaznaczony ale nie widoczny na 1 h. Grając na wielu parach musisz nawet o tych odległych poziomach pamiętać bo wtedy bierzesz pod uwagę że rynek może do takiego poziomu ciągnąc. Skup sie dokładnie na 2 parach i zapamiętuj a dodatkowo wypisuj sobie na kartce ważne strefy. Ja mam tablice do wypisywania ważnych odległych miejsc
Szlifuj technikę gry tym co masz na wykresie a nie pod wykresem. Żadne stochy i inne bździochy. To czego trzeba traderowi jest na wykresie i na to trzeba stale reagować. Powodzenia

https://www.youtube.com/watch?v=hOIIzzEItYw
Z tym mozolnym budowaniem kapitału na początku żeby za jakiś czas mieć go więcej i lepiej wykorzystać masz racje. Trzeba teraz budować dobre nawyki, a przy stratach ciężko jest o to, bo musisz odrobić itp. Poza tym mam problem z cięciem strat, ale chyba znalazłem rozwiązanie dla stop loss. Testuje pomysł karusa123 dla danbo86, to znaczy EA które utnie straty na x% DD. Przy takim podejściu mogę lewarować konto na kilku instrumentach na dobrych poziomach, tylko używając SL trzeba mieć skuteczność, a patrząc na to co robiłem przez te 2 dni to z tym będzie ciężko. Nie potrafie realizować prostego planu jak otwieranie short kiedy cena jest pod średnią lub long kiedy jest nad, tylko większość z tego co otworzyłem oceniając na tej podstawie była źle otwarta, niezgodnie z "założeniami systemu". Więc najpierw nad tym muszę troche posiedzieć. Jeśli już to ogarnę wtedy mogę otwierać pozycje do 500 PLN margin na koncie tickmill bo to jest to samo jakbym otwierał za 5% przy 10k. Tak samo mam 500 PLN w obrocie. Na razie gram na wariata, otwieram na pałe te pozycje, co przy stosowaniu SL skończy się serią strat na wybitych SL. Do tej pory czekałem aż wróci kiedy mnie złapało, teraz trzeba będzie znaleźć balans żeby w przypadku wybicia SL nie próbować się odkuć, tylko na spokojnie do tego podejść, znaleźć dobry poziom gdzie będzie dobre RR... Jeśli w tym tygodniu zapanuje nad tym wtedy od następnego spróbuje grać za 500 PLN margin.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie , cały czas wypisujesz co będziesz robił, dużo o MM, wyrywkowo i nie spójnie o wejściach itd itp... od roku nawet nie zająknąłeś się na temat podstawowej zasady tradingu, pomimo wiele razy zwracanej twojej uwagi na nią ciągle ją pomijasz, nie zauważasz. W kółko liczysz pieniądze, pieniądze i tylko pieniądze. Przysłaniają ci zasadniczą rzecz jaką jest nauka zasad, zasad podstawowych. Nie wiem z czego to wynika, z młodości, pośpiechu czy z chciwości, być może ze wszystkich tych cech razem. Piszesz o złych nawykach, Pisałem o nich rok temu ale nie posłuchałeś, WYROBIŁEŚ SOBIE ZŁE NAWYKI.... nie będzie łatwo je ZASTĄPIĆ dobrymi, będzie trudniej niż było na początku ...
Wiem że moje uwagi mało cię interesują, trudno przypomnę jednak ci mój wpis, tłumaczenie CP którego wyśmiewasz a który gra kontem 8 mln USD...

Trejduj tylko z trendem

To jest mój numer 1 i złota zasada. Najważniejszą zasadą mojej strategii i kręgosłupa mojego sukcesu w tradingu: handluj tylko z trendem. Niedopuszczalne jest, aby złamać tę regułę. Jeśli nie mogę trzymać się tej jednej ważnej zasady, to nie różnię się od amatorów/przeciętnych traderów. To jest fundamentalna zasada wszystkich; Handlować tylko z trendem. Kim jesteś jeśli nie możesz dotrzymać tej jednej prostej reguły?. To jest takie proste; Tylko handel z trendem, nic więcej. Ludzie tracą pieniądze, ponieważ nie przestrzegają tej zasady, kropka.
========================
Wyjaśnienie:
Nie zapomnij o najważniejszej lekcji w tradingu. I tu jest lekcja pogrubiona:
"Jak możesz stać się profesjonalnym traderem, jeśli nie możesz konsekwentnie wyegzekwować jednej prostej, podstawowej zasady ?"

Proszę, zrób sobie przysługę ... najpierw nauczyć się chodzić, zanim zaczniesz biegać. Sukces jest zbudowany na małych krokach. Naucz się jak osiągnąć pierwszy poziom, potem drugi, potem jeszcze jeden, potem ... i tak szybciej będzie można odnieść sukces. Nie można utworzyć zdań lub wyrazów, jeśli nie znasz alfabetu. To będzie bardzo trudne i najprawdopodobniej się nie uda nie znając alfabetu. Alfabet to podstawa ... Trading z trendem to są podstawy ... różnica pomiędzy profesjonalistą i amatorem to profesjonalne opanowanie podstaw. Jak daleko dojdziesz bez opanowania podstaw?

Pozdrawiam

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub, prosze, pokaż jak to się robi, jak sie traduje z trendem? ale nie rysuj mi po historii tylko pokaz te transakcje jak wyznaczyles trend i rozegrales go.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

OStatni trejd ma M1 z przed chwili.... z trendem ... jasne jak na dłoni...
Screenshot_1.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:OStatni trejd ma M1 z przed chwili.... z trendem ... jasne jak na dłoni...
Screenshot_1.png
To patrz na to... I ponoć nie gram z trendem...
A jak nie utne straty to będzie "tnij straty...." eheh
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tu akurat zagrałeś poprawnie, tylko reszta zależy od twoich oczekiwań i możliwości rynku, i zarządzania tymi pozycjami. Z tego może być albo zysk, albo zero, albo strata, jak prawie z każdego tradu. Prawie, bo czasem musi być strata.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wow co za odmiana!...
jeśli jednak dokupowałeś jak cena szła przeciw tobie to już się nie zachwycałbym tak bardzo... tym bardziej że nie widzę stopów... co przypomina Danbo style...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

GBPUSDM1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany