next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Krystian,
Czarny kanał pracuje na zamknięciach świec i pokazuje właściwie dla swoich ustawień
ten MINMAX czyli High low wyświetla swoją wartość w miejscu open kolejnej świecy a nie w miejscu close świecy której High zostało pokazane jako nowy poziom ...
w sumie nie ma to wielkiego znaczenia, kiedy się wie czego się szuka....

Dadas ...
Trochę trenowałem Donchiana więc mnie razi wygląd poziomu jaki przebija cień świecy i pokazane jest to dopiero na świecy kolejnej... ale ja tak mam ... jak Krystian daje sobie z tym rade to git nic mi do tego, zaciekawiło mnie po prostu dlaczego tak dziwnie kanał wygląda...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jackub pisze:Krystian,
Czarny kanał pracuje na zamknięciach świec i pokazuje właściwie dla swoich ustawień
ten MINMAX czyli High low wyświetla swoją wartość w miejscu open kolejnej świecy a nie w miejscu close świecy której High zostało pokazane jako nowy poziom ...
w sumie nie ma to wielkiego znaczenia, kiedy się wie czego się szuka....
Ma tylko jedno znaczenie: rynki operują względem cen Close.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

fx-technik pisze: Przecież to jest wszystko względne, zależne od tego jakie parametry wyjściowe przyjmiesz.
otoz to, okres wkaznika jak i sam wskaznik i jego algorytm mozna dobrac do tego, co chcemy zobaczyc.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dadas nie chcę wciągać się w dyskusję,
Donchian Channel wymyślony został na podstawie cen High i Low.... prawda czy fałsz?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jackub pisze:Dadas nie chcę wciągać się w dyskusję,
Donchian Channel wymyślony został na podstawie cen High i Low.... prawda czy fałsz?
Nie pamiętam.
Ten temat przerabiałem z 2-3 lata temu.
Piszę tylko, że rynki rozgrywają względem cen Close.
Niezależnie od tego, co ludzie wymyślają sobie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

I właśnie tego nie chcę dyskutować (close)

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@jackub
Nie wnikam co było pierwsze kura czy jajko. Oba kanały można wykorzystać jako wsparcia i opory z historii. Coś podobnego do Zig Zag z tą różnicą że oba wskaźniki idą po cenie a nie wybiórczo.
Można na to samo patrzeć i dostrzec coś innego :idea:

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze:@jackub
Nie wnikam co było pierwsze kura czy jajko. Oba kanały można wykorzystać jako wsparcia i opory z historii. Coś podobnego do Zig Zag z tą różnicą że oba wskaźniki idą po cenie a nie wybiórczo.
Można na to samo patrzeć i dostrzec coś innego :idea:
Powtórzę jeszcze raz, zdziwiło mnie to w jaki sposób jest rysowany tylko tyle, zaintrygowało, wyjaśniło się i jest git. Nie atakuję nikogo za nic. To tylko narzędzie, są tacy co mają złote młotki a nie potrafią wbić gwoździa

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze: To tylko narzędzie, są tacy co mają złote młotki a nie potrafią wbić gwoździa
albo jeszcze inny za pomocą dłuta wyrzeźbi piękną rzeźbe drugi pokaleczy sobie paluchy. Co to ma do forex? Ano jeden trader korzystając z prostej/logicznej strategii (też narzędzie) będzie zarabiał inny wciąż czyścił konta. Czy winne narzędzie?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

To ja Tobie jackub muszę podziękować :564: za przybliżenie tematu kanału Donchiana.
OK już nie zaśmiecam tego dziennika.

Zablokowany