Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

ja to dalem jako parametr odchylenie ale na pytania te nie ma odpowiedzi dlatego symulatory nie maja sensu

-- Dodano: 16 sie 2017, 13:32 --
jasonbournes1 pisze:Lepszy może być tylko symulator który pokaże zyski przy R=1 i skuteczność =40%.
Zamiast śmieszkować pora brać się do nauki bo $$$ uciekają. Załączam dowód z którego kpiłeś. Zostaje tylko kilka razy powtórzyć serię i już jacht można zamawiać. Ja bym takiemu jachtowi nadał nazwę TitanicFX. Dlaczego? Solidna konstrukcja kojarząca się z luksusem.

Polecam
Borsuk
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Często po wpisach widać kto jakie książki czytał np. jasonbournes1 dużo materiałów na temat uwodzenia :mrgreen:
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Mustafa pisze:Często po wpisach widać kto jakie książki czytał np. jasonbournes1 dużo materiałów na temat uwodzenia :mrgreen:
Uwodzenie uwodzeniem ale naprawdę, nawet platynowa blondi z różowymi tipsami po zawodówce szybko oceni że symulator, który generuje zyski dla systemu R=1 i skuteczność 50% jest po prostu do dupy.;)

Ale jak ktoś uważa takie programiki za wiarygodne to później tworzy takie wątki jak ten. To jest takie proste.:)

Czasami potrzeba jednak więcej czasu na zrozumienie...:)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

jackub pisze:Czy w ten sposób nie myśłeli słynni Nobliści z funduszu LTCM?
NIe brali pod uwagę zdarzeń rzadkich...Analizator służy do sprawdzania najgorszych możliwych zdarzeń bo z pozytywnymi na ogół dajemy sobie radę, to ze złymi nie wiemy co robić.
Witek Jackub kilka razy wyłożył to jak chłop krowie na miedzy a ty dalej palisz głupa. W tym cytacie parafrazował Nassim'a chodzi o te rzadkie przypadki, których nikt nie bierze pod uwagę. Możesz mieć dowolną skuteczność wykres pokazuje możliwy rozkład z N transakcji i nic więcej, możesz określić ile miałeś szczęścia (lub nie) a ile system BYŁ warty. O wiele trudniejszym zagadnieniem od wartości oczekiwanej (dawniej nadzieja matematyczna) jest rozkład prawdopodobieństwa. Wartość oczekiwana nazywana jest również średnią arytmetyczną jakiejś cechy, a odchylenia od średniej bywają różne i to w rzeczy samej przedstawiają owe obrazki.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jasonbournes1 pisze:
Mustafa pisze:Często po wpisach widać kto jakie książki czytał np. jasonbournes1 dużo materiałów na temat uwodzenia :mrgreen:
Uwodzenie uwodzeniem ale naprawdę, nawet platynowa blondi z różowymi tipsami po zawodówce szybko oceni że symulator, który generuje zyski dla systemu R=1 i skuteczność 50% jest po prostu do dupy.;)

Ale jak ktoś uważa takie programiki za wiarygodne to później tworzy takie wątki jak ten. To jest takie proste.:)

Czasami potrzeba jednak więcej czasu na zrozumienie...:)
przecież dla tego wariantu z R:R = 1:1 i 50% skutecznością na jednym obrazku jest obliczonych 100 różnych scenariuszy, ale nie - Ty jesteś mądrzejszy i wiesz na pewno jak będzie :) litości...

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mustafa pisze:. O wiele trudniejszym zagadnieniem od wartości oczekiwanej (dawniej nadzieja matematyczna) jest rozkład prawdopodobieństwa.
Kurcze, nie potrafiłem tego tak ładnie i jednoznacznie wyrazić ...
Dzięki Mustafa... :564:

Piwko777

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Zrozumieć to trzeba przede wszystkim że forex to gra znaczonymi kartami , pewne grupy interesu z wyprzedzeniem znają decyzje np w sprawie zmiany stóp % banków centralnych stawiają zlecenia i realizują zyski od "dawców" Te "marzenia" o systemach dających 70-90% skuteczności :D jak by takie były to cały kapitał z rynku już dawno by został wyssany ,globalne instytucje mają prawie że nieograniczony kapitał stać ich żeby zatrudniać genialnych matematyków statystyków i pisać tak skomplikowane algorytmy których przeciętny człowiek nigdy nie zrozumie , jak mają się wklejane w tym wątku "obrazki" do Front Run np takich ja "czarny czwartek" podobne ataki na zloto srebro czy inne aktywa nagle tworzy się potężny ruch ceny wzięty z du.. tylko patrzeć jak na BitCoin coś podobnego będzie , te domowe obliczenia można sobie robic i pózniej wykłócać się o nie na forum bo tyle są warte co te kłótnie.

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: czango »

Każdy szczęściu dopomoże , kazdy tutaj wygrać może , zależy ile chce wygrać , jak ktoś ma nadzieję , że wpłaci 5000 i po miesiącu będzie miał 10 000 to polecam jakieś inne źródła dochodu , są programy w necie , które dają 5 % na miesiąc , trzeba tylko zainwestować i wykonać trochę pracy , Jak się nie nauczyłeś przez 5 lat grać na forexie to jesteś dupa , i nie zarobisz na tym , zarabia tylko 20 % kumatych , a jeśli się do nich nie zaliczasz , to spoko , jesteś dawcą kasy do tego biznesu , a nie trejderem , good bye , do widzenia .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Niestety. Czango ma racje.

Nie wyciągasz wniosków z popełnianych błędów, żle je analizujesz. Praktyka niczego ciebie nie uczy niestety...

Oczywiście jednym zajmuje to 2,3,4,5,6,7,8,9,x lat... mnie zajeło wlasnie okolo 4.5-5 lat. (osobiscie nie wchodze w polemike z ludzmi ponizej 5 lat doswiadczenai na fx bo to nie ma zbyt sensu...)

Jestem żywym dowodem, że na fx zarabia sie pieniadze. Na kazdym rynku gdzie sa kupujacy i sprzedajacy mozna zarabiac pieniadze. Trzeba miec tylko swoj system, MM, R:R, plan, psyche... itd.

Tego typu "felietony" ludzi załamanych widziałem już dosyć sporo (jest to zrozumiałe i naturalne. takie ludzkie bym powiedzial). Pragniesz wylać swoje żale na forum i przestrzec innych przed tym ZłEM/hazardem na ktorym nie da sie zarabiac. Że to manipulaca, ruletka, brokerzy oszukuja, wysoki R:R to tylko na demo i w ksiazkach, "robia wycinke stopów", itd, itp...

A czemu przestrzegasz ? Bo ty nie potrafisz, bo tobie nie wyszlo....


pozdrawiam :564:
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

dobryfxplayer pisze:Niestety. Czango ma racje.

Nie wyciągasz wniosków z popełnianych błędów, żle je analizujesz. Praktyka niczego ciebie nie uczy niestety...

Oczywiście jednym zajmuje to 2,3,4,5,6,7,8,9,x lat... mnie zajeło wlasnie okolo 4.5-5 lat. (osobiscie nie wchodze w polemike z ludzmi ponizej 5 lat doswiadczenai na fx bo to nie ma zbyt sensu...)

Jestem żywym dowodem, że na fx zarabia sie pieniadze. Na kazdym rynku gdzie sa kupujacy i sprzedajacy mozna zarabiac pieniadze. Trzeba miec tylko swoj system, MM, R:R, plan, psyche... itd.

Tego typu "felietony" ludzi załamanych widziałem już dosyć sporo (jest to zrozumiałe i naturalne. takie ludzkie bym powiedzial). Pragniesz wylać swoje żale na forum i przestrzec innych przed tym ZłEM/hazardem na ktorym nie da sie zarabiac. Że to manipulaca, ruletka, brokerzy oszukuja, wysoki R:R to tylko na demo i w ksiazkach, "robia wycinke stopów", itd, itp...

A czemu przestrzegasz ? Bo ty nie potrafisz, bo tobie nie wyszlo....


pozdrawiam :564:
ani czango, ani Ty nie masz racji :) po pierwsze - nie jestem załamany bo kasę mam z innych źródeł a FX to tylko hobby... po drugie - nie wylewam żali bo ich nie mam, stwierdziłem tylko z własnej perspektywy to co widać w tytule wątku :) po trzecie - 6 lat temu zacząłem przygodę z FX, ale dopiero od jesieni 2013 zajmuję się tym bardziej serio... wcześniej były zabawy systemami, wskaźnikami, a od tego momentu uczepiłem się price action i bawię się tym do tej pory :) uznaję więc że 4 lata trwa moja poważna zabawa z tym rynkiem, toteż nie jest to nie wiadomo ile czasu i nie neguje to osiągnięcia dobrych rezultatów w przyszłości :) aha, po czwarte - nie wiem skąd Twój domysł że nie wyciągam wniosków z popełnionych błędów... siedzisz w mojej głowie czy jak? analizuję każdy swój trejd, przy wykresach spędzam sporo czasu, mam jakąś tam strategię, ale że jestem perfekcjonistą w tym co robię to wszystko muszę mieć zrobione na tip-top :) nie dopuszczam do najmniejszych potknięć, a co dopiero mówić o jakiejś wtopie... może to więc moje zbyt idealistyczne podejście trochę mi do tej pory mieszało, ale pracuję nad tym i staram się tego wyzbyć, choć nie jest to proste ;) aktualnie zabieram się do testowania strategii na demo, a później na koncie real, bo tracenie kasy mnie nie jara, bez względu na to jakie "mądrości" tu się pojawiły lub się pojawią :) jeśli mi się uda to będzie ok, jeśli nie - to i tak się uda, ale musiałem z siebie co nieco w tym wątku wyrzucić, żeby oczyścić swoje podejście do FX i nie są to żadne żale jak się większości wydaje ;)

ODPOWIEDZ