Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Taka mała refleksja mi się nasunęła przed północą - jak dobrze, że postanowiłem założyć rachunek u zagranicznego brokera. Szczególnie w obliczu tego, co teraz PiSiory wyprawiają, a jak widać wszystko mają gdzieś nawet konstytucję, byle tylko wprowadzić swoje wydumane pomysły w życie.
I jeszcze jedno - czy to nie zabawne, że Ci którzy właśnie wprowadzają komunę w Polsce usprawiedliwiają to dekomunizacją. Toż to dopiero chichot historii...

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Sam mam u zagranicznego ale jest się czego bać bo planują cenzurę i blokady internetu. Swoją drogą ciekawe co będzie następne do ocenzurowania po hazardzie i fx.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Borsuk pisze:Sam mam u zagranicznego ale jest się czego bać bo planują cenzurę i blokady internetu. Swoją drogą ciekawe co będzie następne do ocenzurowania po hazardzie i fx.
następny na celowniku do blokady mają forex-nawigator.biz :shock: a potem całą sieć i będziemy mieli Koreę Północną w której nie zobaczysz już nic :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

Jak nie chcecie ograniczania dźwigni to może przestańcie przewalać co rusz nowe konta za ostatnie 4 lata 750 milionów zł starty

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

playazzz pisze:Jak nie chcecie ograniczania dźwigni to może przestańcie przewalać co rusz nowe konta za ostatnie 4 lata 750 milionów zł starty
No i co z tego wynika?
Chyba każdy, kto te straty zrobił nie był idiotą?
I był świadomy, co robił?
No, bo jeżeli nie, to trzeba takiego do psychiatryka na odwyk dać, a nie dźwignię zmniejszać.
Co komu do tego ile ja chcę stracić pieniędzy i na co?
Skoro je zarobiłem, to podatek od nich już zapłaciłem.
Co z nimi zrobię, to moja rzecz, a nie rządu!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Trzeba zlikwidować banki ,które zarabiają miliardy rocznie.A na czym zarabiają?Oczywiście na stratach klientów.Ale tutaj klient może tracić pieniądze.W bankach zyskać możesz niewiele,ale stracić dużo.Mi bank dał w ciągu 10 lat ze 100 złotych a wziął kilkadziesiąt tysięcy.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

ADASKO2012 pisze:Trzeba zlikwidować banki ,które zarabiają miliardy rocznie.A na czym zarabiają?Oczywiście na stratach klientów.Ale tutaj klient może tracić pieniądze.W bankach zyskać możesz niewiele,ale stracić dużo.Mi bank dał w ciągu 10 lat ze 100 złotych a wziął kilkadziesiąt tysięcy.
A te twoje pieniądze pożyczył komuś innemu na lichwę.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

No panowie ja bym jednak uważał na życzenia - to właśnie banki i instytucje finansowe wyrabiają pewnie 95% obrotów na FX. Mówiąc wprost - FX jest właśnie dzięki nim i dla nich.
I nie w bankach jest problem ale w głupocie polityków i naiwności ich wyborców.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

arkoni pisze:No panowie ja bym jednak uważał na życzenia - to właśnie banki i instytucje finansowe wyrabiają pewnie 95% obrotów na FX. Mówiąc wprost - FX jest właśnie dzięki nim i dla nich.
I nie w bankach jest problem ale w głupocie polityków i naiwności ich wyborców.
No, to jest prawda, na tym oparta jest cała współczesna ekonomia, na obrocie, cash flow.
Niemniej, jednak instytucja oszczędzania w banku jest dziś upadła.
Ja nie rozumiem logiki trzymania kasy w banku, za co my płacimy bankowi,
który pożycza naszą kasę innym, zarabia na tym, a my nadal płacimy bankowi za to,
że bank obraca naszymi pieniędzmi i nic w zamian nie daje, tak naprawdę.
Tzn. daje nam kolejny kredyt, na którym jeszcze więcej zarabia.
Tu jest, znowu, coś bardzo fundamentalnie niewporządku.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

fx-technik napisał:
Ja nie rozumiem logiki trzymania kasy w banku, za co my płacimy bankowi,
który pożycza naszą kasę innym, zarabia na tym, a my nadal płacimy bankowi za to,
że bank obraca naszymi pieniędzmi i nic w zamian nie daje, tak naprawdę.
Tzn. daje nam kolejny kredyt, na którym jeszcze więcej zarabia.
Tu jest, znowu, coś bardzo fundamentalnie niewporządku.
Banki nie są instytucjami charytatywnymi, ale podmiotami finansowymi, spółkami (wiele to spółki akcyjne) nastawionymi na zysk. Zysk ten zaś osiągają sprzedając usługi finansowe (także kredyty i lokaty). Więc bardzo proszę nie nakręcaj następnej spirali fałszywych przeświadczeń, tak jak to było w przypadku sądów (także na tym forum), bo są politycy, którzy chętnie skorzystają z tak wykreowanej atmosfery by osiągnąć swoje zazwyczaj niecne cele.
Sposób działania banków w ogólnym zarysie się nie zmienił, bo i zmienić się nie mógł.
Nawiązując zaś do wątku - podobne działania obserwuję (oczywiście w znacznie mniejszej skali) w stosunku do sektora usług brokerskich. Lepiej więc przy tej władzy ważyć słowa i wpisy na forach, by nie użyli ich w sposób instrumentalny i wybiórczy. No i także - trolle nie śpią, także i na tym forum i jak tylko poczują krew...

ODPOWIEDZ