next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

fx-emery92 pisze: a co dla Cb jest potwierdzeniem?
Np układ fal, długość zniesienia poprzednich impulsów , specyficzna dynamika ich zniesienia , fałszywe wybijanie oporów/wsparć bez nowych szczytów/dołków itp

W chwili obecnej najważniejszym miejscem jest dla mnie dzisiejszy szczyt, a pisałem o tym poziomie kilka dni temu. Pasuje on do formacji z dziennego TF , wiec podstawa to obserwacja zachowania w kluczowym miejscu.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:EURUSD odpuściłem. Obecnie mam 3 pozycje. GBPAUD long, GBPJPY long, USDJPY long i planuje w okół tego budować kolejne wejścia do góry.
Ty dalej nic nie uczysz się, dlaczego masz takie pozycje? Narysuj coś. A o planowaniu kolejnych wejść póki co zapomnij, już to tysiąc ludzi tutaj pisało ci. Naucz się handlować póki co jedną pozycją, zresztą nawet nie musisz handlować, po prostu rysuj po tym wykresie i pokazuj to. Ale nie, lepiej ładować jak danbo i liczyć na powodzenie w loterii bo może "pójdą tak jak myślałem".

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:Ty dalej nic nie uczysz się, dlaczego masz takie pozycje? Narysuj coś. A o planowaniu kolejnych wejść póki co zapomnij, już to tysiąc ludzi tutaj pisało ci. Naucz się handlować póki co jedną pozycją, zresztą nawet nie musisz handlować, po prostu rysuj po tym wykresie i pokazuj to. Ale nie, lepiej ładować jak danbo i liczyć na powodzenie w loterii bo może "pójdą tak jak myślałem".
Miałem zysk na GBPAUD, więc z tego próbowałem. Zamknąłem większość pozycji na plusie. Pozamykałem wszystko.
Spróbuje na razie odpuścić i zająć się analizowanie wykresów, jakoś to wszystko poukładać. Już tyle razy do tego się zabierałem, ale... spróbuje jeszcze raz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zrobili mnie w bambuko z tymi potrojnymi dołkami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ten harmonik ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/141417 ) to chyba był troche życzeniowy tutaj. Była reakcja w dół, ale nic poza tym.
Obraz wykresu z teraz dla porównania z zamkniętymi pozycjami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

-rookie- pisze:Ten harmonik ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/141417 ) to chyba był troche życzeniowy tutaj. Była reakcja w dół, ale nic poza tym.
Obraz wykresu z teraz dla porównania z zamkniętymi pozycjami.
Wszystko co przeciwne do trendu to nie działa. dlatego trudno jest złapać koniec ruchu gdy cena jest w trendzie.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Dywerygencja na CCI gdzie muszą myć spełnione pewne warunki by była realizowana.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Porównanie dwóch skrajnie różnych TF wszędzie można dostrzec dywerygencję.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tak tylko coś wyjaśnie, bo widze ichimoku, pivoty, macd
Ichimoku nie stosowałem i nie poznawałem bo mi przeszkadza na wykresie
MACD nie sprawdzałem działania tego wskaźnika
Pivot Points odrzuciłem na samym początku i też nie zajmowałem się tymi poziomami.

To znaczy że nie rozumiem działania tego wszystkiego.

...
fx-emery92 pisze:Wszystko co przeciwne do trendu to nie działa. dlatego trudno jest złapać koniec ruchu gdy cena jest w trendzie.
Racja, tego co dzieje się na USDJPY żadne wskaźniki nie złapią. Nie chce mi się tego teraz badać ale kiedyś pewnie trzeba będzie sprawdzić jak zachowywały się dziś w tym silnym ruchu w dół.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Masz rację nie rozumiesz działania poszczególnych wskaźników które mogą być pomocne do stworzenia danej strategii inwestycyjnej. Nawet nie musisz je mieć na wykresie, bardziej mentalnie musisz wiedzieć czego chcesz i jak to działa. Dopiero wtedy przystępujesz do budowy strategii opartej o elementy które rozumiesz i wiesz że są one potrzebne. To wszystko musisz poznać, o ile chcesz dalej handlować.
Dlaczego RSI 10 lub CCI 14 nie nadają się do handlu bo są za szybkie. Oczywiście możesz mieć takie ustawienia ale zgarniasz max 3 pipsy o ile wiesz kiedy wejść. A tego widzę że nie będziesz wiedział bardzo długo. Moja podpowiedz która daje tylko 50% szans na udaną transakcję w przypadku CCI 14 to następny knot świecy wyższy od pozostałych przy tworzącej się dywerygencji.

Zablokowany