next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Masz rację nie rozumiesz działania poszczególnych wskaźników które mogą być pomocne do stworzenia danej strategii inwestycyjnej. Nawet nie musisz je mieć na wykresie, bardziej mentalnie musisz wiedzieć czego chcesz i jak to działa. Dopiero wtedy przystępujesz do budowy strategii opartej o elementy które rozumiesz i wiesz że są one potrzebne. To wszystko musisz poznać, o ile chcesz dalej handlować.
Dlaczego RSI 10 lub CCI 14 nie nadają się do handlu bo są za szybkie. Oczywiście możesz mieć takie ustawienia ale zgarniasz max 3 pipsy o ile wiesz kiedy wejść. A tego widzę że nie będziesz wiedział bardzo długo. Moja podpowiedz która daje tylko 50% szans na udaną transakcję w przypadku CCI 14 to następny knot świecy wyższy od pozostałych przy tworzącej się dywerygencji.
Nie mam systemu, ani też żadnego nie badałem jeszcze na rzeczywistym rynku, ale wiem że sekwencja wygranych i przegranych będzie losowa. To znaczy że za każdym razem jest 50 / 50. Nie wiesz czy akurat teraz to zadziała czy nie...

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

-rookie- pisze:
krystian74 pisze:Masz rację nie rozumiesz działania poszczególnych wskaźników które mogą być pomocne do stworzenia danej strategii inwestycyjnej. Nawet nie musisz je mieć na wykresie, bardziej mentalnie musisz wiedzieć czego chcesz i jak to działa. Dopiero wtedy przystępujesz do budowy strategii opartej o elementy które rozumiesz i wiesz że są one potrzebne. To wszystko musisz poznać, o ile chcesz dalej handlować.
Dlaczego RSI 10 lub CCI 14 nie nadają się do handlu bo są za szybkie. Oczywiście możesz mieć takie ustawienia ale zgarniasz max 3 pipsy o ile wiesz kiedy wejść. A tego widzę że nie będziesz wiedział bardzo długo. Moja podpowiedz która daje tylko 50% szans na udaną transakcję w przypadku CCI 14 to następny knot świecy wyższy od pozostałych przy tworzącej się dywerygencji.
Nie mam systemu, ani też żadnego nie badałem jeszcze na rzeczywistym rynku, ale wiem że sekwencja wygranych i przegranych będzie losowa. To znaczy że za każdym razem jest 50 / 50. Nie wiesz czy akurat teraz to zadziała czy nie...
W pojedynczym zagraniu tak, ale w zbiorze zagrań już nie.
Zrób trading plan, potem go tu opublikuj (inni dadzą swój komentarz) i dopiero traduj. Na chwile obecną zabierasz sie od dupy strony, bez planu itp skupiasz sie na czymś co nie ma wartości, marnujesz czas a czas każdy w swoim zyciu ma ograniczony,. Zanim zaczniesz wychodzić na plus minie ze 3-4lata, więc zastanów się czy może nie lepiej pójść do normalnej pracy, a jeśli planujesz zostać na dłużej to weź sie ostro do roboty bo rynek za byle co nie płaci.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

To dlaczego 15% handlujących na FX zarabia, a 85% traci. I jedni i drudzy mają do dyspozycji to samo. Może owe 15% chce zarobić i robi wszystko by tego dokonać.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

.... chciałem skomentować, ale zrezygnowałem. "W pojedynczym zagraniu tak, ale w zbiorze zagrań już nie." ten wpis załatwia wszystko

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Ten harmonik ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/141417 ) to chyba był troche życzeniowy tutaj. Była reakcja w dół, ale nic poza tym.
Obraz wykresu z teraz dla porównania z zamkniętymi pozycjami.
wiesz, formacje dziela sie na te zyczeniowe i na te zrealizowane.
pakowanie sie ze shortami na pierwszy widok tego zwierzaka byloby szalenstwem, to jest tylko pewna ewentualnosc, cena i tak zrobi swoje.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Nigdy nie napisałeś OK wtopiłem X % zapodajcie jakieś rozwiązania. Każdy tutaj stara się podpowiedzieć lub zasugerować jakieś rozwiązanie, ale to powinno wyjść od autora dziennika. Narzucanie się z dobrymi radami kończy się że nic się nie zmienia. A i też nie wiadomo czy Ty sobie tego życzysz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Nigdy nie napisałeś OK wtopiłem X % zapodajcie jakieś rozwiązania. Każdy tutaj stara się podpowiedzieć lub zasugerować jakieś rozwiązanie, ale to powinno wyjść od autora dziennika. Narzucanie się z dobrymi radami kończy się że nic się nie zmienia. A i też nie wiadomo czy Ty sobie tego życzysz.
Nie wiem po co założyłem tutaj dziennik, ale nie spodziewałem się tego wszystkiego. Początkowo, jeśli zajrzysz w pierwsze posty miałem jakąś wizje, jakiś plan, ale to było troche oderwane od rzeczywistości. Grałem na pałe. Właściwie teraz to wiem, ale wtedy miałem jakiś zarys tego co chce robić, jednak od momentu kiedy założyłem dziennik wszystko obróciło się o 540 stopni albo nawet więcej. Dowiedziałem się nowych rzeczy, poznałem podejście innych. Sam nie dałbym rady pewnie do tego dojść, więc widze w tym pozytywne strony...
Nie pytam o to ponieważ nie spodziewałem się rad innych, jestem taki że sam próbuje rozwiązać swoje sprawy. Jednak rady które dostałem sporo mi pomogły i na przykład nie umoczyłem depozytu którym starowałem tutaj, miałem 20k na początku i nie straciłem tego w grze, nie mam żadnych skaz na psychice że coś straciłem i musze odrabiać, a to tylko dzięki temu że założyłem ten dziennik i ktoś mnie od tego odciągnął. Ciężko mi odpowiedzieć na ten wpis. Bez tego wszystkiego nie doszedłbym tutaj gdzie jestem teraz, moja droga wyglądałaby inaczej.

Jestem otwarty teraz na wszelkie rady, ale po tylu miesiącach widzę pewien schemat - to już jest etap gdzie musze sam zdecydować, podjąć decyzje i coś zrobić. Żadne rady niczego już nie zmienią u mnie. Sam musze to zrobić. Mam na myśli długotrwałe efekty / zmiany. Po prostu jeśli sam niczego nie zmienie można wałkować pewne tematy non stop. Można pisać, i pisać, ale...

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Z twojej wypowiedzi wynika jasno, że prowadzenie journala nie przyniosło ci korzyści, tylko większy zamęt niż był przed ...
JAk na cztery miesiące nie nauczyłeś się za wiele a to z powodu chaosu i braku systematyczności i NIE DOKAŃCZANIA rozpoczetych spraw.
W szkole masz program, ktoś za ciebie go ułozył a ty musisz zgodnie z nim wsysać więdzę z której potem jesteś egzaminowany, zanim przystąpisz do kolejnego etapu. Po wielu latach dostajesz certyfikat np że masz prawo budować mosty... ty swoją naukę zaczynasz od budowania mostów, które ci się zawalają (no bo jak inaczej) i gwałtownie szukasz superkelju aby coś tam podkleic żeby nie zwaliło się do reszty, a to i tak się zawali. Po prostu nie może być inaczej.
W szkole za nic nie odpowiadasz, najwyżej jak się bedziesz lenił to cię wywalą, tutaj kładziesz na szali swoje zasoby wypracowane gdzie indziej, swoje zdrowie i nie masz żadnej gwarancji że ci się powiedzie. W dodatku nie potrafisz postępować racjonalnie jak to ma miejsce w szkole.....
To nie jest wpis atakujący cię personalnie, tak to mniej więcej wygląda u większości. JAk wiesz teraz jak to wygląda sprobuj to zmienić ....
Powiem szczerze nie wygląda abyś potrafił zmienić cokolwiek ..... początek to zmiana "goal & expectations", ale to najtrudniejsze bo za tym stoi twoj nakręcony umysł.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: next

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

takim programem moze byc mocny system wskaznikowy na TF odpowiednim dla twoich predyspozycji ktory sam musisz znalezc koncentrujac sie wylacznie na wykresach :wink:
I bwazna jest dyscyplina

price action jest dla traderow z mocna , stabilna psychika I duzym doswiadczeniem

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tak jak napisałem wczoraj. Spróbuje poukładać to wszystko jeszcze raz...

Zablokowany