OzFX Squeeze-More Strategy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Witam! To jeden z moich pierwszych postów na tym forum, także pewnie mnie nie kojarzycie ;) Zainteresował mnie ten system. Jest w nim duży potencjał, warto grać itd... Próbowałem napisać EA działające tak jak ten system i nawet mi się udało :D No niestety nie jest tak kolorowo... Trzeba by było dopracować parę rzeczy. Po pierwsze jakiś logiczny system na SL i TP (EA używa szczytu i dołka z 4 dni), kolejna rzecz to następstwo wspomnianych szczytów i dołków, bo kiedy dojdzie do sytuacji, że aktualna świeca tworzy najniższy punkt, to ea ma problem. Robi mało transakcji, ale z tego co obserwowałem to tak ma być. Podaję system do testów i ewentualnych poprawek. Mam nadzieję, że wspólnie może uda się dojść do czegoś bardziej konstruktywnego. Jotpeg przedstawia backtest od stycznia tego roku na usd/jpy.


PS: Może ktoś ma wskaźnik, który by dzwonił, kiedy pojawią się warunki do transakcji. Próbowałem napisać, ale jeszcze tego nie kumam :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
davit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 19:42

Nieprzeczytany post autor: davit »

Na jakich parach stosujecie system? I jaki SL sprawdza sie Wam najlepiej?

anbarkh
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2007, 19:07

Nieprzeczytany post autor: anbarkh »

ja stosuje na GBP/JPY, SL 80 pips








________________
www.21forex.com

Awatar użytkownika
azeghiel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2007, 02:15

Nieprzeczytany post autor: azeghiel »

idealne dwa krótkie na eurusd :D

wykres h1 i h4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

figofago
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2008, 14:31

Nieprzeczytany post autor: figofago »

Witam

Mam prośbę, pewnie nie zauważylem i dlatego proszę o pomoc w odnalezieniu AC OC do tego systemu do wstawienia do MT4. Czy ktoś już je podawał na tym forum czy może znajdują się w innym miejscu?
Z góry pięknie dziękuję. :mrgreen:

Pozdrawiam

Artur :lol:

Awatar użytkownika
elwood
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:48

Nieprzeczytany post autor: elwood »

Wskaźniki są standardowo dołączone do platformy (na screenie 1, 6 i 3 od końca)


BTW radzę trochę zapoznać się z paltformą przed przystąpieniem do działania...

Pozdrawiam
elwood
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pipsów wystarczy dla wszystkich ...........

jarektrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2009, 17:59

Nieprzeczytany post autor: jarektrade »

Witam wszystkich forumowiczów bo to mój pierwszy post i odrazu dziękuję za wszelkie informacje które pomogły mi efektywniej "trejdować" :)

Mam pytanie odnośnie tego systemu a dokładniej proponowanej platformy ODL. Nie rozumiem dlaczego wcześniej w tym temacie ktoś napisał że słupki 4H pojawiają się godzinę wcześniej, dlatego możemy dostać sygnał wcześniej.
Zainstalowałem sobie tę platformę i zauważyłem że na ODL np. nowy słupek pojawia się o godz. 21.00 (na platformie jest 20.00) natomiast na MT4 słupek pojawia się o 20.00 -zgodnie z naszym czasem, czyli wcześniej.

Więc mam coś źle ustawione czy czegoś nie rozumiem ?

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

A oto moje wejscia na poczatku zaznaczonych biala strzalka swieczkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jarektrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2009, 17:59

Nieprzeczytany post autor: jarektrade »

Mam pytanie odnośnie tego systemu a dokładniej proponowanej platformy ODL. Nie rozumiem dlaczego wcześniej w tym temacie ktoś napisał że słupki 4H pojawiają się godzinę wcześniej, dlatego możemy dostać sygnał wcześniej.
Zainstalowałem sobie tę platformę i zauważyłem że na ODL np. nowy słupek pojawia się o godz. 21.00 (na platformie jest 20.00) natomiast na MT4 słupek pojawia się o 20.00 -zgodnie z naszym czasem, czyli wcześniej.

Więc mam coś źle ustawione czy czegoś nie rozumiem ?
Wie ktoś ?

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Na platformie ODL swieczki H4 zamykaja sie wczesniej dajac juz sygnal. W tym samym czasie na np FXPro pozostaja jeszcze 2 godziny do zamkniecia swieczki i pojawienia sie sygnalu. U brokera dzialajacego w naszej strefie czasowej jest jeszcze cala godzina do zamkniecia swieczki.
Rozpisz sobie o ktorej godzinie naszego czasu zamykaja sie swieczki H4 U brokerow w strefach czasowych GMT-1 (ODL), GMT, GMT-2.

ODPOWIEDZ