OzFX Squeeze-More Strategy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

OzFX Squeeze-More Strategy

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

Chciałbym przedstawić kolejny system oparty na systemie OzFx zaciagnięty z Forex Factory...
Tym razem system Ozfx oparty na mniejszym Time Frame - 4Hour
System ma duzy potencjał i daje zarobić dużo pipsów :D , osobiście uważam że wiekszy potencjał niż OzFx Daily...

USTAWIENIA

- otwieramy wykres świecowy (słupkowy) na TF - 4H
- ustawiamy wskaźnik Bill'a Williams'a Awesome Oscillator (AO)
- ustawiamy wskaźnik Bill'a Williams'a Accelerator Oscillator (AC)
- ustawiamy wskaźnik Stochastyczny w jednym oknie z Accelerator Oscillator (AC) z ustawieniem parametrów stochastyka (5,3,4)

ZASADY TRADE'u

Wejścia agresywne

- kiedy oscylator stochastyczny %K i %D przetnie od góry 80 dla shorta i od dołu 20 dla longa oraz Awesome Oscillator (AO) i Accelerator Oscillator (AC) otworzą sie w tym samym czasie i tym samym kolorze czerwonym/zielonym przy nastepnej świeczce
- kiedy oscylator stochastyczny %K i %D przetnie od góry 80 dla shorta i od dołu 20 dla longa czekamy na otworzenie się AC i AO w tym samym kolorze i czasie przy otwarciu nastepnej świeczki

Wejścia konserwatywne

- kiedy oscylator stochastyczny %K i %D przetnie od góry 80 dla shorta i od dołu 20 dla longa czekamy jak oscylator stochastyczny %K i %D przetnie linię 0 histogramu Accelerator Oscillator (AC) natomiast AC i AO są w tym samym kolorze i czasie przy otwarciu nastepnej świeczki


nie wchodzimy!

- kiedy oscylator stochastyczny %K i %D przetnie od góry 80 dla shorta i od dołu 20 dla longa ale AC i AO różnią się kolorami przy otwarciu nastepnej swieczki (słupka)

Wyjścia z zajmowanej pozycji (long,short)

- nie wychodzimy z pozycji kiedy oscylator stochastyczny przetnie 80 ani 20,robimy to dopiero wtedy kiedy oscylator stochastyczny przetnie 0 histogramu AC to umożliwi nam złapanie większych ruchów,czasami jednak wcześniejsze wyjście bardziej popłaca
- wychodzimy przy zasadach Money Management'u (opisane niżej)

Money Management (zarządzanie kapitałem)

- ustalamy tzw. pozycjonowanie trade'u tzn ustawiamy 3 loty ze stop lossem = 50 pipsów
- 1 pozycja - 1 lot SL=50 pipsów TP=50 pipsów (SL przesuwamy do BE break even)
- 2 pozycja - 2 lot SL=50 pipsów TP=100 pipsów
- 3 pozycja - 3 lot SL=50 pipsów TP=kiedy pojawi się sygnał wyjścia z zajmowanej pozycji

KILKA SŁÓW O USTAWIENIACH

- wykres 4h jest przeznaczony dla tych graczy którzy preferują tryb intraday przy takim ustawieniu time frame można łapać naprawdę duże ruchy ( autorzy tego systemu piszą o 100 - 800 pipsów , osobiście doświadczyłem połowy tego, choć dopiero system ten jest u mnie w fazie głebszej analizy)

- wskaźniki Bill'a Williams'a pokazują nam tymczasowe trendy na danym Time Frame w naszym przypadku 4H z tym że AO (Awesome Oscillator) reaguje wolniej i dłużej ukazuje nam trend , stosowany samodzielnie nie ma racji bytu gdyż daje bardzo opóźnione sygnały , natomiast AC (Accelerator Oscillator) jest znacznie szybszy i krótkotrwale ukazuje nam trendy , stosowany samodzielnie daje szybkie sygnały ale nierzadko mylne...jednak stosowanie obu wskaźników daje bardzo duże możliwości...

-oscylator stochastyczny wiadomo pokazuje nam obszary wykupienia (100 - 80 ) i obszary wyprzedaży (0 -20) w naszym systemie niezwykle ważny bowiem determinuje nam punkty wejścia i wyjścia..

PODSUMOWANIE

OzFX Squeeze-More Strategy jest bliźniaczym systemem OzFx Daily ukazujacy nam trade'y na 4h horyzoncie czasowym przynoszący całkiem niezłe profity.W odróżnieniu od DAILY , 4h wykres umożliwia nam zawieranie wiekszej ilości trade'ów podczas trwajacej doby...
Zasady trade'ów na 4H i Daily są podobne,zmiany sa jedynie "kosmetyczne" i jest też inna zasada (MM-money management),..

Mimo iz te systemy sa bliźniaczo podobne nie chciałem kontynuowac OzFX Squeeze-More Strategy w wątku o OzFx na naszym forum autorstwa Stiflera ze względu na specyfikę tego sysytemu oraz trade'ów na 4h ponadto system ten można też zastosować do innych interwałów ale nie mniejszych niż 30 min ...

MT4 Template znajdziecie na oryginalnej stronie i gotowy szablon będziecie mieli od ręki
dla zainteresowanych podaje oryginalne linki do OzFX Squeeze-More Strategy

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=70751
http://www.ozfx.com.au/forum/index.php

Mam nadzieje że system się spodoba i będzie przynosił odpowiednie profity :D :)

a teraz kilka istostnych wejść i wyjść w praktyce na jednej parze AUD/USD,
swoją drogą proszę zauważyć jakie możliwości może mieć ten system,co prawda to historia i nie ma gwarancji że będzie tak zawsze ale potencjał jest ogromny :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

Tak, system nie jest zły, szczególnie jeśli chodzi o MM - na jednej parze nie ryzykujesz 500 pipsów, tylko 150.
Wejścia wydają mi się lekko "naciągnięte". Weźmy np. pierwszy long - AO daje zielony słupek, ale po fakcie. Gdyby cena poszła w dół, ten słupek byłby czerwony. Podobnie wygląda następny short oraz ten ostatni. Według mnie wejścia powinny być na następnej świeczce, ale wtedy i wynik byłby inny.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Ciekawe, ciekawe 8)

Potestuję tą strategie na M30, H1 i H4 na 3 różnych kontach ( demo oczywiście )
Zobaczę które się najlepiej spisze i dam znać
System wygląda że tak powiem obiecująco, zobaczmy co będzie w praktyce :)


Thx za ten system :mikolaj:

Ps. jaguarII wyjdzie, nie wyjdzie, masz u mnie :564:

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Moze i obiecujaco, ale awesome nie nadaza w wiekszosci przypadkow i to jest kula u nogi tego sysa. Mozna go sobie zamienic np na alr, tyle ze ten wskaznik mocno zalezy od tworzacej sie swiecy i nie ma tak dobrze ze zajrzymy raz na 4h :wink:

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Yankee pisze:Moze i obiecujaco, ale awesome nie nadaza w wiekszosci przypadkow i to jest kula u nogi tego sysa. Mozna go sobie zamienic np na alr, tyle ze ten wskaznik mocno zalezy od tworzacej sie swiecy i nie ma tak dobrze ze zajrzymy raz na 4h :wink:
Zobaczymy co będzie w praktyce 8)
Na razie sprawdzę na demo jak wyniki Dla Mnie będą satysfakcjonujące to wejdę na real.

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

Aroon pisze:Tak, system nie jest zły, szczególnie jeśli chodzi o MM - na jednej parze nie ryzykujesz 500 pipsów, tylko 150.
Wejścia wydają mi się lekko "naciągnięte". Weźmy np. pierwszy long - AO daje zielony słupek, ale po fakcie. Gdyby cena poszła w dół, ten słupek byłby czerwony. Podobnie wygląda następny short oraz ten ostatni. Według mnie wejścia powinny być na następnej świeczce, ale wtedy i wynik byłby inny.
naciągniete ponieważ są to wejścia agresywne a więc i z wieksza dozą ryzyka

jesli wchodzisz na nastepnej masz wejście konserwatywne ale wtedy trzeba uwazać na odreagowania i te nasze 50 pipsów stop lossa moze nie wystarczyc i wyrzucić nas z rynku,po czym cena obiera znów ten sam kierunek jaki zamierzalismy,osobiście ustawiam przy wejściach konserwatywnych inne MM ze sl=75=80 pipsów,poniewaz zauwazyłem ze odreagowania sa na poziomie powyzej 50 ale mniej niż 100 zreszta w chwili obecnej kompletuje pełną historię na wybranyvh parach i niebawem będę miał pełna dokumentacje

co do mtradów wrzuce też oczywiście nieudane trade'y bo przecież naturalną rzecza jest że nie ma systemów 100%

jesli chodzi o awesome AO o którym YANKEE wspomniał to napisałem w moim przedstawieniu systemy w punkcie KILKA SŁÓW O SYSTEMIE że AO jest zbyt wolny i nie należy sie nim kierować samodzielnie

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
galileo
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2008, 19:56

Nieprzeczytany post autor: galileo »

:P to prawda system bardzo obiecujacy,ale rzeczywiście trzeba by pomyśleć o MM dla wejść agresywnyvh i MM dla wejść konserwatywnych , bo rzeczywiście wygląda tak że przy wejściach konserwatywnych czesto nas wywala,może jakis ATR...

Sporo tego systemu śledziłem na FF (naprawde bardzo obiecujacy) i dziwiłem się dlaczego go jeszcze nie ma na naszym forum i dobrze że wreszcie się znaleźli osoby które przytoczyły nam ten system w wersji polskiej

ode mnie szacun i duże piwo :564:

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

Aroon pisze:Wejścia wydają mi się lekko "naciągnięte".
wracając jeszcze do wejść...nie możemy stwierdzić tego...
Aroon pisze:AO daje zielony słupek, ale po fakcie. Gdyby cena poszła w dół, ten słupek byłby czerwony
...,ponieważ wchodzimy zawsze na otwarciu więc nie mamy pewności że nie zmieni się on kiedy cena nagle obierze przeciwny kierunek

Jeśli ktoś jest na powaznie zainteresowany tym systemem niech sobie sam w swoim zakresie zrobi własną dokumentację na wybranych parach i sam oceni jego mozliwości,dzięki takim zabiegom będziemy mieli szersze pole manewru przy ewentualnym modyfikowaniu i eliminowaniu jego słabej strony... :)

poniżej przedstawiam parę nieudanych trade'ów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

baczniew
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 14 paź 2007, 17:56

Nieprzeczytany post autor: baczniew »

systemik jest bardzo dobry... "testuje" go od dawna nawet juz chcialem go przetlumaczyc i wrzucic tutaj...ale ubiegles mnie Jaguaii... kawał dobrej roboty :D

Awatar użytkownika
shakindudi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2007, 09:10

Nieprzeczytany post autor: shakindudi »

Dlatego myślę że warto podpierać sie czystą analizą techniczną do określenia trendu i grania tylko z nim, a system oziego wykorzystywać tylko jako generator potencjalnych sygnałów wejścia (w końcu to nie system typu breakout) .
Ewentualnie do wyznaczenia trendu można użyć jakiejś MA np.100.

Ja testuje od jakiegoś czasu ten sposób na świecach 4H i wyniki są obiecujące :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2008, 13:04 przez shakindudi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ