Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przede wszystkim zacznij od przeczytania wątku o IronFX na forum:
http://forex-nawigator.biz/forum/ironfx ... -1180.html

Kilka-kilakanaście stron w tył nakreśli Ci sytuację.

Co do samej wypłaty - transakcje kartą przetwarzane są przez tzw. CC Processing Companies, czyli firmy pośredniczące i to one pobierają opłaty, które czasem brokerzy przerzucają na swoich klientów. I jak najbardziej, powinni o tym jawnie informować. Czy coś możesz wskórać? W przypadku tej firmy szczerze wątpię ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Witam. Mam pytanie. Ktoś wie jak można doładować depozyt na Admiral markets. Przy ostatnim doładowaniu nie było problemu a teraz jakieś dziwne numery kont ibany itp przelewy zagraniczne. Gość z AM powiedział ze muszę zrobić przelew walutowy. Tylko ze ja w moim banku mogę zrobić ten przelew we wszystkim tylko nie w zł. Dlaczego? Poza tym ile to będzie kosztować? Jak mam się tak męczyć aby doładować depozyt to się zastanawiam nad AM. Coś ktoś może mi te problematykę przybliżyć i wytłumaczyć łopatologicznie? Z góry dziękuje :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z tego co wiem to są dwa AM - estoński i UK. Pytanie do którego chcesz przelewać i gdzie mają konto bankowe. Jeśli bank jest za granicą to tak - trzeba dokonać przelewu zagranicznego lub skorzystać z alternatywnych wpłat jak np. Skrill czy karta (ale zyski i tak będzie trzeba wycofać przelewem więc problem znika połowicznie). Co do przelewu SWIFT (zagranicznego) to nie wszystkie banki oferują je w walucie PLN. Skoro tak jest w Twoim przypadku to sprawa się komplikuje, bo nastąpi przewalutowanie z PLN na walutę obcą i potem następnie na PLN, jeśli w tej walucie właśnie posiadasz konto w AM - zje Ci > 5% przelewanej kwoty jak nic. Do tego koszty przelewu ale te wynikają już z cennika Twojego banku, który dostępny jest na jego stronie www.

Opcją jest też założenie konta w AM w EUR i wykonanie przelewu SEPA (jest on często darmowy lub kosztuje grosze, np. 5 PLN niezależnie od kwoty) -> tyle, że musisz przewalutować PLN na EUR, a następnie prowadzić rachunek w EUR. Rozliczyć podatek później także musisz przeliczając każdą transakcję z EUR na złotówki po kursie NBP z danego dnia.

Jak widzisz, opcji wiele, jedna gorsza od drugiej :D.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Ok rozumiem. Ale jak to będzie wyglądało jak cześć depozytu mam obecnie w pln a teraz muszę go doladowac w euro w sepa (bonajtaniej). Wiec co teraz z tymi złotówkami co są już na koncie? Przelicza je na euro czy konto będę miał w dwóch walutach pln i euro? A może muszę zmienić walutę w AM na Euro??

Awatar użytkownika
mafazer
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2014, 12:05

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mafazer »

Mógł by ktoś sprawdzić u siebie wersje platformy MT4 (próbuję postawić platformę MT4 od XTB)?

Wersję platformy sprawdza się: PPM na terminal.exe - właściwości - szczegóły

Swój problem opisuję w poście wyżej.

Proszę o pomoc bo nie mogę handlować na komputerze mam tylko MT4 na telefonie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jackal pisze:Ok rozumiem. Ale jak to będzie wyglądało jak cześć depozytu mam obecnie w pln a teraz muszę go doladowac w euro w sepa (bonajtaniej). Wiec co teraz z tymi złotówkami co są już na koncie? Przelicza je na euro czy konto będę miał w dwóch walutach pln i euro? A może muszę zmienić walutę w AM na Euro??
Jak dopłacisz w EUR to bank Admirala (lub sam AM) przewalutuje Ci EUR na PLN po "jakimś tam" kursie. Ze złotówkami na koncie nic się nie stanie.
Jak założysz drugie konto w AM w EUR i tam dokonasz przelewu to przewalutowania nie będzie ale znów ta sama sytuacja - z konta PLN przy transferze wewnętrznym na konto w EUR nastąpi przewalutowanie. Po jakim kursie to już pytanie do brokera.

-- Dodano: pt 11-11-2016, 12:56 --
mafazer pisze:Mógł by ktoś sprawdzić u siebie wersje platformy MT4 (próbuję postawić platformę MT4 od XTB)?

Wersję platformy sprawdza się: PPM na terminal.exe - właściwości - szczegóły

Swój problem opisuję w poście wyżej.

Proszę o pomoc bo nie mogę handlować na komputerze mam tylko MT4 na telefonie.
Moje wersje MT4, wszystkich, w tym XTB, to 4.0.0.1010. Wszystko działa na Windows 10. Obstawiam, że masz problem z rejestrem systemowym. Wywaliłbym w całości MT4, razem z wszystkimi pozostałościami w folderach i rejestrach, przeczyścił rejestr i zainstalował ponownie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Dziękuje za pomoc :))))

Awatar użytkownika
mafazer
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2014, 12:05

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mafazer »

raposo pisze:Moje wersje MT4, wszystkich, w tym XTB, to 4.0.0.1010. Wszystko działa na Windows 10. Obstawiam, że masz problem z rejestrem systemowym. Wywaliłbym w całości MT4, razem z wszystkimi pozostałościami w folderach i rejestrach, przeczyścił rejestr i zainstalował ponownie.
Problem na chwilę obecną rozwiązany a wygląda to tak, że prawdopodobnie jest problem z rejestrem systemowym lub z plikami platformy MT4 (wcześniej antywirus ESET po przeskanowaniu komputera usunął jakieś pliki dotyczące platformy). Aby ominąć wyskakujący komunikat: initialization error 4 należy wyłączyć ochronę antywirusową lub też jak w moim przypadku należało odinstalować programy antywirusowe(ESET i MSE), platformy MT4 działają. Aby funkcjonowało wszystko jak w zegarku przy włączonej ochronie antywirusowej dokonam formatu całego komputera (już dawno miałem to zrobić :) ).

pozdrawiam

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Witam.

Zadałem to pytanie w innym wątku forum ale jakoś niestety zero odzewu, więc próbuję tutaj:

Zastanawia mnie czy ewentualna decyzja o podniesieniu stóp procentowych w USA (grudzień 2016) spowoduje spadek akcji spółek dywidendowych (USA). Z tego co udało mi się przeczytać wynika, że tak właśnie będzie, ale jestem ciekaw Waszych opinii. Sam jestem osobą początkującą w tych kwestiach, więc staram się czerpać informacje z wielu źródeł. Wiem też, że ta kwestia nie jest do końca związana z rynkiem Forex, ale myślę, że wiele osób tutaj może orientować się w temacie. Będę wdzięczny za rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Raz, że nie jest to związane z rynkiem Forex, a dwa, że czytanie prognoz analityków ws. do tego, "co będzie jeśli...", to jak oglądanie prognozy pogody na lipiec :). Niby powinno być bezchmurnie i ciepło, ale różnie bywa.

I tak też jest z reakcją rynku na dane. Można przewidywać jedno ale zawsze pojawia się magiczna fraza "rynek dyskontuje wszystko", którą można wytłumaczyć każde odchylenie od logicznych oczekiwań. I w teorii powinno być tak, jak przeczytałeś ale w praktyce może się okazać, że rynek już sobie wkalkulował tę podwyżkę stóp i spadku akcji nie będzie. Dlatego trader zajmuje się reagowaniem, a nie przewidywaniem - to zostawiamy analitykom :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ