HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Sanczez pisze:U mnie (tablet) wszystko działa, kolory średnich się zapisują, może zainstaluj jeszcze raz
Na tablecie faktycznie da się ustawić dwie średnie. Chodzi mi jednak o telefon. Tam pojawia się tylko jedna średnia, a koloru drugiej nie da się zapisać.
Czy osoby korzystające z aplikacji na telefon z androidem mogą sprawdzić czy da się na wykresie usatwić dwie średnie ?

-- piątek 21 sie 2015, 20:03 --

Aplikacja jakoś się naprawiła. Najwyraźniej się zacieła albo coś :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

annafx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:04

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: annafx »

Chcialabym wplacic do tego broka wieksza sume pieniedzy, czy w kontekscie poprzednich postow o niejasnych powiazaniach HFT moge byc spokojna o moje srodki?

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

Ktoś może mi podrzucić wysokość depozytu przy 1 lot na instrumencie DAX i US30( na koncie Active E..... ndd) oraz wartość 1 pkt.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

magiclong pisze:Ktoś może mi podrzucić wysokość depozytu przy 1 lot na instrumencie DAX i US30( na koncie Active E..... ndd) oraz wartość 1 pkt.

Pozdrawiam
Stronę wcześniej wrzucałem kalkulator do wyliczania tego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Philips

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Philips »

Raposo?


Dlaczego usunąłeś post Szmera? Jest ciekawy i bardzo merytoryczny.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Otrzymałem informację od HFT, że zawarte informacje są nieprawdziwe i krzywdzące, a sam "poszkodowany" nie może się do nich publicznie odnieść ze względu na tajemnicę zawodową. Jeśli główny administrator forum stwierdzi inaczej i stwierdzi, że mimo wszystko warto, aby post pozostał to zostanie przywrócony. Proszę o kontakt tutaj - http://forex-nawigator.biz/forum/admini ... u6853.html.

Ja tu tylko sprzątam ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Informuję, iż 4 ostatnie posty użytkownika "szmer" (i kilka nawiązujących do nich użytkownika "MarcinPOL") zostały usunięte na podstawie oficjalnego zawiadomienia od HFT Brokers o nieprawdziwych postach naruszających dobra osobiste firmy i godzące w jej w dobre imię.

szmer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2014, 22:21

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: szmer »

Administrator pisze:Informuję, iż 4 ostatnie posty użytkownika "szmer" (i kilka nawiązujących do nich użytkownika "MarcinPOL") zostały usunięte na podstawie oficjalnego zawiadomienia od HFT Brokers o nieprawdziwych postach naruszających dobra osobiste firmy i godzące w jej w dobre imię.
Na dobre imie to sie pracuje latami ... (WYMODEROWANO).

Jeszcze raz pytania do brokera, ... (WYMODEROWANO) ... nie wymagaja lamania tajemnicy zawodowej :

Czy zmiana dzwigni i depozytu oraz poziomu zabezpieczen w momecnie jej dokonywania byla widoczna dla Klientow?

Czy byla ona zmieniana dwa razy dziennie?

Czy regulamin informuje o tym, ze Klient nie bedzie tego widzial i ze zmiana odbywa sie dwa razy dziennie?

Czy Klient moze rozporzadzac swoimi srodkami swiadomie majac bledne informacje?

Awatar użytkownika
HFT Brokers
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:00

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: HFT Brokers »

Drodzy Forowicze,

w dniu wczorajszym Użytkownik o nicku „szmer” przedstawił szereg nieprawdziwych, niezgodnych ze stanem faktycznym i tym samym godzących w dobre imię HFT Brokers opinii.
Ze względu konieczność dochowania tajemnicy zawodowej w relacjach Klient – HFT Brokers, nie możemy w żaden sposób odnieść się publicznie do formułowanych opinii, poza stwierdzeniem, że mają one charakter jedynie subiektywnych odczuć nieznajdujących pokrycia w stanie faktycznym.

Ze względu na fakt, że wszystkie opublikowane w dniu wczorajszym posty użytkownika „szmer” mogły zbudować fałszywy i negatywny obraz wśród innych uczestników Forum, obecnych Klientów i potencjalnych Klientów HFT Brokers Domu Maklerskiego SA., narażając tym samym HFT Brokers na wystąpienie szkody dla wizerunku, wystosowaliśmy do Administratora Forum pismo z prośbą o usunięcie tych wpisów w całości.

Niezależnie od tego, zależy nam na pełnym opisaniu sytuacji związanej ze zmianą dźwigni w HFT Brokers, dlatego poniżej wyjaśniamy jako to się odbywa w HFT Brokers.

Zmiana poziomu dźwigni odbywa się na podstawie pkt. 6.11 Regulaminu świadczenia usług wykonywania zleceń nabycia lub zbycia Kontraktów Różnic Kursowych (CFD) oraz prowadzenia Rachunków CFD i Rachunków Pieniężnych

„HFT Brokers zastrzega sobie prawo stosowania progresywnych stawek Depozytu Zabezpieczającego, których zastosowanie jest uzależnione od wartości Bieżącego Salda Rejestru Operacyjnego (Equity)
z zastrzeżeniem, że zastosowanie nowej stawki Depozytu Zabezpieczającego może spowodować spadek Poziomu Zabezpieczenia (Margin Level) poniżej wartości 30%. Progi stawek Depozytu Zabezpieczającego uzależnionych od wartości Bieżącego Salda Rejestru Operacyjnego (Equity) określa Tabela Depozytów Zabezpieczających.” (http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... rokers.pdf )
Stawki depozytów Zabezpieczających określone są w Tabeli Depozytów http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... ow-PLN.pdf
Każda zmiana stawki depozytu zabezpieczającego odbywa się zgodnie ze standardem panującym na rynku brokerów oferujących system Meta Trader. Ponieważ system ten nie daje możliwości „automatycznej” zmiany depozytu, to wymaga ona każdorazowej i osobistej zmiany przez Pracownika HFT Brokers. Zgodnie z naszymi standardami, na bieżąco monitorujemy stany rachunków naszych Klientów i każda zmiana depozytu przeprowadzana jest indywidualnie. W związku z tym w HFT Brokers nie ma stałych i z góry określonych pór zmiany depozytów – są one uzależnione od aktualnej sytuacji na rachunkach Klientów i mogą się odbywać nawet kilka razy dziennie. Jakakolwiek automatyzacja tego procesu działałaby na niekorzyść Klientów HFT Brokers, bo pozbawiłaby Klienta możliwości zareagowania na zmianę depozytu (więcej o tym jak ważne jest umożliwienie Klientowi podjęcie najlepszych dla niego działań piszemy w dalszej części postu).

Dodatkowo, zastosowanie przez HFT Brokers tak zwanej stawki progresywnej depozytów jest również ogólnie stosowanym rozwiązaniem. Stawka progresywna oznacza, że za każdym razem, gdy bieżąca wartość salda rachunku operacyjnego (Equity) Klienta przekroczy próg określony w Tabeli Depozytów, podwyższeniu ulega również stawka depozytu, co powoduje w efekcie obniżenie poziomu dźwigni finansowej.

System stawek progresywnych ma na celu ograniczenie ryzyk: dla klienta ryzyka nadmiernego lewarowania się przy dużych wartościach salda rachunku (zbyt duży lewar przy wysokich saldach może spowodować znaczne straty klienta w przypadku niekorzystnej zmiany ceny – zwłaszcza w przypadku luk cenowych), dla brokera z kolei większe bezpieczeństwo środków Klienta ogranicza ryzyko płynności finansowej. Zatem progresywne stawki działają na korzyść tak Klienta, jak również HFT Brokers.

Oczywiście podwyższenie depozytu powoduje, że nowy wyższy depozyt dla już otwartych pozycji wpływa na obniżenie wskaźnika Margin Level. Dlatego każde podwyższenie stawki depozytu w HFT Brokers poprzedzone jest analizą stanu rachunku Klienta i za każdym razem, gdy zmiana depozytu mogłaby spowodować obniżenie Margin Level do poziomu około 100% i poniżej nasi Pracownicy zawsze kontaktują się z Klientem z informacją o planowanej zmianie. Każda taka rozmowa z Klientem ma na celu poinformowanie go o tym, że saldo rachunku przekroczyło kolejny próg określony w Tabeli Depozytów i planujemy zmianę stawki depozytu, co może spowodować spadek Margin Level poniżej 100%. Podczas takiej rozmowy za każdym razem prosimy Klienta o podjęcie decyzji: czy Klient dopłaci dodatkowe środki po zastosowaniu zmiany (w celu podwyższenia wskaźnika Margin Level), czy Klient zdecyduje się na zredukowanie swojej ekspozycji, lub upewnienie się, że Klient ma świadomość, że brak dodatkowej wpłaty lub brak zamknięcia wybranej pozycji spowoduje obniżenie Margin Level poniżej 100%.

Często zdarza się tak, że nasi Klienci proszą o dodatkowy czas na reakcję i na możliwość zasilenia rachunku – w takich sytuacjach zawsze postępujemy w najlepszym interesie Klienta, dając czas na reakcję. Dlatego właśnie sam proces zmiany depozytu nie odbywa się „z automatu” i zakłada stały kontakt z Klientem. Automatyczna zmiana depozytu, bez dodatkowej analizy sytuacji na rachunku Klienta, powodowałaby niekontrolowane spadki wartości Margin Level, a w skrajnych sytuacjach nawet zamknięcie pozycji mechanizmem Stop Out.

Podsumowując, bardzo nam zależy na bezpieczeństwie środków i inwestycji naszych Klientów, dlatego każda operacja na rachunku Klienta – w szczególności związana ze zmianą depozytu powodująca spadek Margin Level poniżej 100% - odbywa się po indywidualnej ocenie każdego z rachunków i w kontakcie z Klientem.

Oczywiście w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami na adres: dok@hftbrokers.pl i pod numerem telefonu (22) 398 97 90.
Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 8.00 do 22.00 od poniedziałku do piątku.
HFT Brokers - stworzony przez Traderów dla Traderów

szmer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2014, 22:21

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: szmer »

HFT Brokers pisze:Drodzy Forowicze,

w dniu wczorajszym Użytkownik o nicku „szmer” przedstawił szereg nieprawdziwych, niezgodnych ze stanem faktycznym i tym samym godzących w dobre imię HFT Brokers opinii.
Ze względu konieczność dochowania tajemnicy zawodowej w relacjach Klient – HFT Brokers, nie możemy w żaden sposób odnieść się publicznie do formułowanych opinii, poza stwierdzeniem, że mają one charakter jedynie subiektywnych odczuć nieznajdujących pokrycia w stanie faktycznym.
Oswiadczam, ze przedstawione przeze mnie informacje w usunietym poscie sa zgodne ze stanem faktycznym i nie sa subiektywna ocena, niestety dowodow nie moge zamiescic, bo sa nimi np. rozmowy nagrane zarowno przeze mnie jak i HFT brokers, gdzie pracownik wprowadza mnie w blad odnosnie zmiany dziwgni na moim rachunku co narazilo mnie na wymierne szkody finansowe.
HFT Brokers pisze:„HFT Brokers zastrzega sobie prawo stosowania progresywnych stawek Depozytu Zabezpieczającego, których zastosowanie jest uzależnione od wartości Bieżącego Salda Rejestru Operacyjnego (Equity)
z zastrzeżeniem, że zastosowanie nowej stawki Depozytu Zabezpieczającego może spowodować spadek Poziomu Zabezpieczenia (Margin Level) poniżej wartości 30%. Progi stawek Depozytu Zabezpieczającego uzależnionych od wartości Bieżącego Salda Rejestru Operacyjnego (Equity) określa Tabela Depozytów Zabezpieczających.” (http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... rokers.pdf )
Stawki depozytów Zabezpieczających określone są w Tabeli Depozytów http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... ow-PLN.pdf
Każda zmiana stawki depozytu zabezpieczającego odbywa się zgodnie ze standardem panującym na rynku brokerów oferujących system Meta Trader. Ponieważ system ten nie daje możliwości „automatycznej” zmiany depozytu, to wymaga ona każdorazowej i osobistej zmiany przez Pracownika HFT Brokers. Zgodnie z naszymi standardami, na bieżąco monitorujemy stany rachunków naszych Klientów i każda zmiana depozytu przeprowadzana jest indywidualnie. W związku z tym w HFT Brokers nie ma stałych i z góry określonych pór zmiany depozytów – są one uzależnione od aktualnej sytuacji na rachunkach Klientów i mogą się odbywać nawet kilka razy dziennie. Jakakolwiek automatyzacja tego procesu działałaby na niekorzyść Klientów HFT Brokers, bo pozbawiłaby Klienta możliwości zareagowania na zmianę depozytu (więcej o tym jak ważne jest umożliwienie Klientowi podjęcie najlepszych dla niego działań piszemy w dalszej części postu).

Czy HFT brokers w swoim regulaminie ma informacje o tym,ze dzwignia nie bedzie zmieniana automatycznie i , zeby jej zmiane zobaczyc nalezy restartowac platforme? i jak Klient mialby sie domyslac, ze to juz ten moment?
W rozmowie teleofnicznej pracownicy po odrkyciu przeze mnie ,ze zmiana ta jest niewidoczna powiedzili mi,ze zmieniaja ja tylko dwa razy dziennie w godzinach popoludniowych i pod wieczor, czyli jesli ktos np. liczyl na to,ze w nocy np. dzwignia po spadku np. salda ponizej 5000 pln zmieni, sie na 1:500 z 1:200 nie doczekal sie i mial zamkniete pozycje. w dzien zreszta to samo.

Pracownik HFT brokers obiecal mi,ze tak jak wyzej jest napisane kazdoroazowo przed zmiana dzwigni bedzie dzwonil do mnie ''specjlanie'', oczywiscie bylo odwrotnie, kiedy przypadkiem udalo mi sie zauwazyc ,ze taka zmina nastpaila, a na moje pytanie czemu nikt nie zadzwonil padala odpowiedz , ze oni nie maja takiego obowiazku !!
A po moim telefonie tego pechowego dnia na pytanie czy beda zmieniac dzwignie czy nie dwa razy pracownik odpowiedzial,ze nie po czym i tak zmienil.

HFT Brokers pisze:Oczywiście podwyższenie depozytu powoduje, że nowy wyższy depozyt dla już otwartych pozycji wpływa na obniżenie wskaźnika Margin Level. Dlatego każde podwyższenie stawki depozytu w HFT Brokers poprzedzone jest analizą stanu rachunku Klienta i za każdym razem, gdy zmiana depozytu mogłaby spowodować obniżenie Margin Level do poziomu około 100% i poniżej nasi Pracownicy zawsze kontaktują się z Klientem z informacją o planowanej zmianie. Każda taka rozmowa z Klientem ma na celu poinformowanie go o tym, że saldo rachunku przekroczyło kolejny próg określony w Tabeli Depozytów i planujemy zmianę stawki depozytu, co może spowodować spadek Margin Level poniżej 100%. Podczas takiej rozmowy za każdym razem prosimy Klienta o podjęcie decyzji: czy Klient dopłaci dodatkowe środki po zastosowaniu zmiany (w celu podwyższenia wskaźnika Margin Level), czy Klient zdecyduje się na zredukowanie swojej ekspozycji, lub upewnienie się, że Klient ma świadomość, że brak dodatkowej wpłaty lub brak zamknięcia wybranej pozycji spowoduje obniżenie Margin Level poniżej 100%.
To sa tylko pobozne zyczenia, poniewaz po wprowadzeniu mnie w blad przez pracownika po moim telefonie i zapewnieniu,ze dzwignia i depozyt nie zostana zmienione na moim rachunku , a zostaly jednak zmienione i zostalo to zauwazone przeze mnie przez przydadek, po telefonie kolejnym skoro jak juz pracownik stwierdzil '' musial sie pomylic'', z prosba o przyworcenie poprzedniej dzwigni 1:200 tak by moc podjac decyzje zgodne z moimi wczesniejszymi zalozeniami, niestety obiecal , ze dowie sie czy moze tak zrobic,ale juz nigdy nie oddzwonil. Takze historie o kazdorazowym proszeniu Klienta o pedjecie decyzji mijaja sie z prawda. Dowody w tym wypadku to tez rozmowy teleofniczne i prt. screeny sprzed zmiany dzwigni i po przypadkowym zobaczeniu po zmianie.
HFT Brokers pisze:Często zdarza się tak, że nasi Klienci proszą o dodatkowy czas na reakcję i na możliwość zasilenia rachunku – w takich sytuacjach zawsze postępujemy w najlepszym interesie Klienta, dając czas na reakcję. Dlatego właśnie sam proces zmiany depozytu nie odbywa się „z automatu” i zakłada stały kontakt z Klientem. Automatyczna zmiana depozytu, bez dodatkowej analizy sytuacji na rachunku Klienta, powodowałaby niekontrolowane spadki wartości Margin Level, a w skrajnych sytuacjach nawet zamknięcie pozycji mechanizmem Stop Out.
Tu jak wyzej mi sie zdarzylo o to poprosic mimo ewidentnego wprowadzenia mnie w blad przez pracownika HFT i czasu na reakcje nie dano mi jakos.
Zmiana z automatu lub zgodna z tabela depozytow wyeliminowalaby domysly i raczej sprawilaby, ze zasady zmiany dzwigni bylyby jasne i przejrzyste , bez pola do manipulacji ,a takze Klient moglby byc spokojny np. w nocy lub pod nieobecnosc przy platformie, jesli mial taki styl gry, ze korzystal ze zmiennej dzwigni i jej dobrodziejstw, moglby byc pewny, ze jesli sadlo spadnie ponizej wymaganego rejestru do zwiekszenia lewara, ze jego poziom zabezpieczen zwiekszy sie dwukrotnie, a nie ze zaliczy stop out.
HFT Brokers pisze: Podsumowując, bardzo nam zależy na bezpieczeństwie środków i inwestycji naszych Klientów, dlatego każda operacja na rachunku Klienta – w szczególności związana ze zmianą depozytu powodująca spadek Margin Level poniżej 100% - odbywa się po indywidualnej ocenie każdego z rachunków i w kontakcie z Klientem.
Podsumowujac ja mam nieco inne doswiadczenie i raczej nikomu z HFT nie zalezalo na bezpieczenstwie moich srodkow, jesli na moje wyrazne pytanie czy zmiana dzwigni bedzie przeprowadzona dwukrotnie zapewnil mnie , ze nie a i tak to zrobil narazajac mnie na szkode.

Dodatkowo ust. 8.34 Regulaminu:

8.34. HFT Brokers na bieżąco w Systemie Transakcyjnym
udostępnia swoim Klientom możliwość podglądu wszelkich
danych i operacji wykonywanych na Rachunku CFD
i Rachunku Pieniężnym Klienta, w tym dostępnych środków
pieniężnych, związanych z dokonywaniem przez Klienta
Transakcji na Kontraktach Różnic Kursowych (CFD).

Co nie jest zgodne ze stanem faktycznym, bo jak sami przedstawiciele , a nie zaraz zaraz nikt chyba nie odpowiedzial na pytanie czy zmiana jest widoczna dla Klienta, a odpowiedz brzmi, niestety nie jest.

Mam nadzieje,ze nic w moich wypowiedziach nie naruszylo po raz kolejny dobrego imienia HFT brokers,a forumowicze sami wyciogna wnioski.

ODPOWIEDZ