Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rafkapsa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:23

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: rafkapsa »

Mpapież, nie ma co się poddawać. Ryzyko na trade przy day tradingu na poziomie 3% to stanowczo za dużo. Tak jak wspomniałem najlepiej jakbyś zaczął od ryzyka na poziomie 0.1%. Zyski przyjdą z czasem, jeżeli system jest skuteczny!

Pozdrawiam i głowa do góry!:)

Awatar użytkownika
m4ki
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:06

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: m4ki »

rafkapsa pisze:Mpapież, nie ma co się poddawać. Ryzyko na trade przy day tradingu na poziomie 3% to stanowczo za dużo. Tak jak wspomniałem najlepiej jakbyś zaczął od ryzyka na poziomie 0.1%. Zyski przyjdą z czasem, jeżeli system jest skuteczny!

Pozdrawiam i głowa do góry!:)
Kolego, zastanow się co napisałeś.
W przypadku Mpapieza, który gra depozytem około 1000pln (na ta chwile), ryzyko 0.1% na trade jest totalnie bez sensu.

1000pln * 0.1% = 1pln
przy grze 0.01Lot / 1pips = 0.37pln
zakładając spread 1pips, zostaje mu mniej niż 2 pips do SL. Jesli nie zlapiesz idealnie górki lub dołka, to zaliczysz pewnie juz po kilku sekundach SL.
Let the pips flow 8)

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć :),

Sorry za "zniknięcie" ale musiałem kilka dni odpocząć od tego forum i dzienniczka.
Przez moment poczułem że przewaliłem efekty ostatnich 8 miesięcy doświadczeń w szlifowaniu własnych umiejętności.

Uświadomiłem sobie, że pomimo najszczerszych chęci pilnowania MM, raz puszczony MM po prostu zabija mój trading.
Najpierw niekontrolowana strata, a potem próba odbicia się.
Co z tego że wiem że wiem że dłuższym czasie mam przewage, skoro raz nie potrafiłem tego wykorzystać.

Zrobiłem sobie rachunek sumienia swojego tradingu i wrzuciłem mnóstwo zmian:


1) Postanowiłem podjąć drastyczne środki i poszukałem sobie brokera z małym lewarem i znalazłem...
Do teraz troche mnie trzyma szok jakości obsługi. W porównaniu do admirałów, tutaj nie miałem jeszcze żadnych zawieszeń, żadnych rozłączeń, ani żadnych dziwnych skoków spread'a. Również zlecenia wchodzą natychmiast.

Moje nowe konto jest w FxPRO, lewar 1:5 - większy naprawde nie jest potrzebny i daje mi gwarancję MM.
Przynajmniej wiem że ja nie potrafie z większego korzystać.

2)Dodatkowo przeanalizowałem swoje dotyczasowe metody gry i zasady stosowania SL/TP oraz wielkość lota.
Zrozumiałem że optymalny SL dla mojego stylu gry to ~25 pipsów.

3) Zostawiłem tylko 2 czerwone średnie, które najlepiej mi się spisywały. Wodzącą średnią (tą z małym okresem) wyrzuciłem żeby mi nie zamazywała obrazu.

4) Wyrzuciłem "100" i "50" z okrągłych poziomów. Zrozumiałem że często na tych poziomach odbywa się polowanie na SL i szukanie płynności.

Generalnie zmian mnóstwo. Mały lewar pomaga w MM. Nawet miałem na tym nowym koncie dość poważną serie strat, ale DD nie przekroczył 10%... więc jest OK. Aktualnie prawie udało się to wszystko odrobić.

5) Przestaje się skupiać na zarabianiu, a wracam do główncego celu. Nigdy nie przekroczyć DD 10% !
Jeżeli się tak stanie, zrobię kolejną pauze na przeanalzowanie swojej gry.

6) Dodatkowo, co miesiąc będę zwiększać powoli depozyt, jeżeli dany miesiąc zakończy się zyskiem.
Najpierw + 1000 zł co miesiąc i tak do 10k PLN. Jeżeli będzie OK, to pomyślę o mocniejszym zwiększeniu depo.
Docelowo lewar ściągne do 1:3.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualne wejście na edku na screenie poniżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Tamto wejście nie wypaliło :)...

Później szukałem jeszcze raz elki na powrót do średniej na M15 pod okrągły poziom.
To wejście ładnie weszło.

Aktualnie łapąłem eskę pod "25" ale niestety mnie wybiło... Chciałem oszczędzić i dostałem po SL...
Później kolejna próba weszła i już jest na BE...

Generalnie dzień zamkne na zysku. Może to wejście da też jakiś fajny profit...

Do poniedziałku :wink: ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Część wejść z dzisiaj...

Tak przy okazji, wie ktoś może jak zmienić domyślny kształt strzałek lub linii podczas nanoszenia historycznego wejścia ? Te standardowe strzałki są strasznie słabo widoczne.

Ewentualnie ma ktoś jakiś skrypt do tego ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Mała podpowiedź.
Masz przed oczyma to co chcesz zobaczyć. Czyli TY jako inwestujący. Natomiast twoja psychika nie chce tego oglądać. Zmień system zgodny z twoją psychiką. Nie szukaj dziury w całym. Nie każdemu odpowiadają średnie w tym układzie. Poświęć trochę czasu i poszukaj innego systemu zgodnie z tym co chcesz osiągnąć, a nie męcz się na wykresie. Kupiłeś w sklepie obuwie za małe, chodzisz w nim do bólu czy wymieniasz na większe? Tak samo jest z FX.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Co do strzałek, przełącz wykres na słupkowy i wszystko będzie fajnie widać :)

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dzięki leonardo, faktycznie fajnie widać.
Wejścia z dziś, w sumie wszystkie OK, ale problem pojawił się z realizacją zysku...
"75" i "25" jako okrągłe poziomy dość fajnie działają.

Ostatnią elke miałem realizować na +40 pips i brać eSkę, co by weszło, ale stwierdziłem że nie będę sie wystawiać na ryzyko...

Moim zdaniem szykuje sie re-test okolic 1.1200-1.1215
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Wejścia z dziś...
Generalnie w bambuko mnie dziś porobili tym szarpaniem, ale udało się coś złapać w końcu...

Może mi wejdzie ten max target :wink: ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć,

Dawno nic nie wrzucałem :) - w czerwcu myślę że zwiększe aktywność.
Rekowalenscencja chwile potrwała :)...

W czerwcu depozyt zostanie powiększony o kolejny 1000 zł, ponieważ udało się wykonać plan.
Utrzymać DD i stratę poniżej 10%

Po dłuższej zabawie na FxPro system został jeszcze badziej uproszczony :)....
Tak czy owak, dzisiejsze dość ciekawe wejścia.

Wejście to "S" na podstawie przecięcia Red MA z okrągłym poziomem - SL wypadł powyżej dużej świecy spadkowej - aktualnie BE.
Target wyznaczony metodą fibo - znajduje się w zakresie, i oparłem go o następny okrągły poziom.

.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany