Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: freakout »

odkąd pamiętam gra pod fundamenty jakoś nigdy mnie nie przekonywała, potem zaczęła śmieszyć, a 2 lata temu zrozumiałem dlaczego :) kiedy na poważnie zainteresowałem się tematem świec japońskich i zacząłem analizować różne sytuacje na rynku zauważyłem jedną ciekawą rzecz - rynek ma totalnie w dupie to czy dane są gorsze lub lepsze ;) cena ZAWSZE robi określoną formację świecową aby polecieć we wcześniej postanowionym kierunku :) czasami jest to godzina przed ogłoszeniem danych, czasami kilka, ale cena tak czy siak realizuje wcześniej wyrysowany scenariusz :) obserwuję to systematycznie od 2 lat i zawsze dzieje się to tak samo - nawet przed słynnym krachem na franku na niektórych crossach były bardzo wyraźne sygnały do sprzedaży, a że warunki jakie panowały na rynku w momencie zwały nie pozwoliły wielu osobom na tym zarobić (mowa o gigantycznym spreadzie) to już inna para kaloszy ;) tak czy siak ukształtowane wcześniej przez rynek formacje kontynuacji lub odwrócenia trendu to jest zawsze idealna podpórka dla danych - cena po prostu leci tam gdzie ma lecieć :) nie ma więc moim zdaniem sensu absolutnie żadna analiza fundamentów i zastanawianie się jak to wpłynie na kurs danej pary, bo to wszystko jest bardzo ładnie pokazane na wykresie i jedyne co nam jest wtedy potrzebne to wprawne oko żeby pewne detale zauważyć ;)

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

freakout pisze:odkąd pamiętam gra pod fundamenty jakoś nigdy mnie nie przekonywała, potem zaczęła śmieszyć, a 2 lata temu zrozumiałem dlaczego :) kiedy na poważnie zainteresowałem się tematem świec japońskich i zacząłem analizować różne sytuacje na rynku zauważyłem jedną ciekawą rzecz - rynek ma totalnie w dupie to czy dane są gorsze lub lepsze ;) cena ZAWSZE robi określoną formację świecową aby polecieć we wcześniej postanowionym kierunku :) czasami jest to godzina przed ogłoszeniem danych, czasami kilka, ale cena tak czy siak realizuje wcześniej wyrysowany scenariusz :) obserwuję to systematycznie od 2 lat i zawsze dzieje się to tak samo - nawet przed słynnym krachem na franku na niektórych crossach były bardzo wyraźne sygnały do sprzedaży, a że warunki jakie panowały na rynku w momencie zwały nie pozwoliły wielu osobom na tym zarobić (mowa o gigantycznym spreadzie) to już inna para kaloszy ;) tak czy siak ukształtowane wcześniej przez rynek formacje kontynuacji lub odwrócenia trendu to jest zawsze idealna podpórka dla danych - cena po prostu leci tam gdzie ma lecieć :) nie ma więc moim zdaniem sensu absolutnie żadna analiza fundamentów i zastanawianie się jak to wpłynie na kurs danej pary, bo to wszystko jest bardzo ładnie pokazane na wykresie i jedyne co nam jest wtedy potrzebne to wprawne oko żeby pewne detale zauważyć ;)

Staram sie unikac okreslenia "analiza fundamentalna" bo dla mnie takie pojmowanie rynku nie ma zadnego sensu.
Rynek jest dla mnie otwarta ksiazka a nie czyms co da sie zamknac w jakies schematyczne ramy.
Tez uwazam ze przez wiekszosc czasu nie warto zawracac sobie glowy danymi i skupiac sie na poszczegolnych wskaznikach ekonomicznych i dlatego tak wazny jest tutaj ten "big picture" czyli wydarzenia geopolityczne i kierunek polisy monetarnej bo to sa czynniki ktore w najwiekszym stopniu kreuja popyt/podaz na rynku.
Ciagle korzystam z wykresow ale wiem tez dobrze ze potrafie wbic sie w srednio-terminowy trend czytajac tylko gazete.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

No właśnie - każdy działa po swojemu. Na przykład skoro wiemy, że USA zakończył QE - dolec się umacniał i to się sprawdziło. Teraz licząc na podniesienie stóp - liczymy znowu na wzrost dolara.

Można więc domniemywać, ze do czerwcowego posiedzenia FED - dolar się _może_ umacniać (choć nie musi ;)), natomiast w momencie gdy odsuną to w czasie - będzie kontynuacja tego co widać na wykresie (czyli być może początek wielkiego spadku wartości USD).

Problem w tym, że wtedy eur/usd wyfrunie do góry, co nijak się ma do fundamentów (dodruk EU).
:)

Ja gram swoje tj. szukam dołków i szczytów, ale nie po to by wchodzić w nie "na pałę" tylko by wyznaczyć zasięgi i jeśli zacznie się pewna schematyczność powtarzać (obmalowana fibami po mojemu) - co będzie oznaczało potwierdzenie, że był lokalny szczyt/dołek - to wtedy wchodzę. I to mi działa i w zupełności wystarcza.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

freakout pisze:odkąd pamiętam gra pod fundamenty jakoś nigdy mnie nie przekonywała, potem zaczęła śmieszyć, a 2 lata temu zrozumiałem dlaczego :) kiedy na poważnie zainteresowałem się tematem świec japońskich i zacząłem analizować różne sytuacje na rynku zauważyłem jedną ciekawą rzecz - rynek ma totalnie w dupie to czy dane są gorsze lub lepsze ;) cena ZAWSZE robi określoną formację świecową aby polecieć we wcześniej postanowionym kierunku :) czasami jest to godzina przed ogłoszeniem danych, czasami kilka, ale cena tak czy siak realizuje wcześniej wyrysowany scenariusz :) obserwuję to systematycznie od 2 lat i zawsze dzieje się to tak samo - nawet przed słynnym krachem na franku na niektórych crossach były bardzo wyraźne sygnały do sprzedaży, a że warunki jakie panowały na rynku w momencie zwały nie pozwoliły wielu osobom na tym zarobić (mowa o gigantycznym spreadzie) to już inna para kaloszy ;) tak czy siak ukształtowane wcześniej przez rynek formacje kontynuacji lub odwrócenia trendu to jest zawsze idealna podpórka dla danych - cena po prostu leci tam gdzie ma lecieć :) nie ma więc moim zdaniem sensu absolutnie żadna analiza fundamentów i zastanawianie się jak to wpłynie na kurs danej pary, bo to wszystko jest bardzo ładnie pokazane na wykresie i jedyne co nam jest wtedy potrzebne to wprawne oko żeby pewne detale zauważyć ;)

dodam jeszcze ze polaczenie analizy swiec japonskich z punktami pivot daje nam naprawde spora przewage nad rynkiem.
Tyle w tym temacie ;) pzdr

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Ciekawa ta Wasza dyskusja o fundamentach, tyle, że chyba nie przystaje do forex tradingu. Ludzie, którzy w inwestowaniu kierują się fundamentami nie biorą się za spekulację walutową, zwłaszcza, że ostatnimi laty największe banki centralne świata weszły na ścieżkę wojenną w walce o życie. Oni inwestują w instrumenty, które są odzwierciedleniem ważnych wskaźników makro połączonych z dość wnikliwą analizą ekonomiczną kraju/unii/regionu itp. USA toną, Chiny toną. Ci, którzy kierują się takimi fundamentami są zapewne na pozycjach krótkich zarówno w instrumentach dolarowych jak i na obligacjach i indeksach giełdowych. I cierpliwie poczekają parę lat aż im się biznes ziści. A ziści im się na pewno.
A propos dolara i chwilowych korekt po 800 pipsów to prawdę mówiąc taki ruch to nie fundament. Jakby przenieść się na 3 lata w region 1,5-1,8 na edku to raczej to nazwałbym fundamentem, który znacząco zmienia układ hadlowy strefy Euro ze światem.
My maluczcy nie mamy nic w zanadrzu poza analizą techniczną. Czy będziesz czytał czysty wykres, czy analizował pivot points lub Fibo, czy może popatrzysz na układ średnich, to zawsze mowa o analizie technicznej. A jak ktoś mówi, że gra pod fundamenty to chyba nie rozumie różnicy między grą w perspektywie 3 lat a spekulacją w perspektywie 3 godzin.

To ja już pójdę ;) Dziękuję za uwagę :)
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

A jak ktos kupuje Dax-a ponizej bariery 10000 zaraz przed uruchomieniem QE ?

To nie jest stricte fundamentalne zagranie i z pewnoscia nie na 3 lata.
To nawet nie ma wiele wspolnego z fundamentami ktore wiekszosc na tym forum ogarnia tylko do publikacji NFP i moze CPI. Zwykly rozsadek wskazujacy na to co nalezy robic kiedy ECB drukuje euro.

Nic tylko generalizujecie piszac ze fundamenty be a AT cacy.
Istnieje tez cos takiego jak global macro, orderflow itp. ale to tez tylko ladne etykiety.
Ktos stwierdzil ze tutaj przechodzi linia i poza nia nic sie nie liczy... albo czarne albo biale ... naprawde gratuluje elastycznosci.

Czy tak ciezko zrozumiec ze na zmiany kursu wplywa multum czynnikow:
-Oczekiwania co do zmiany stop procentowych
-Geopolityka
-Akumulacja / dystrybucja
-Katastrofy
-Poziomy i formacje techniczne
-Odczyty danych
-bankructwa
-plotki o wiekszych zleceniach
...itd itd itd

Rynek to cale mnostwo okazji i po raz kolejny napisze ze takie zamykanie roznych zjawisk rynkowych w schematy niczemu nie sluzy ale ktos z jakiego powodu stwierdzil ze rynek to dwa obozy - fundamentalisci i technicy... przeciez to ku#€a nie religia tylko przedmiot do ktorego trzeba podejsc logicznie i z otwarta glowa. Ostatecznie nie rozni sie on zasadniczo od pobliskiego targu jesli nie brac pod uwage skali. :wink:

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Zielona Mgiełka - wytłumacz dlaczego DAX wraca teraz na 10.000 :) :D
QE jest w trakcie ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

highend pisze:Zielona Mgiełka - wytłumacz dlaczego DAX wraca teraz na 10.000 :) :D
QE jest w trakcie ;)
Nazwij to jak chcesz - realizacja zyskow, risk off.
Nic nie moze ciagle rosnac badz spadac.
Po tylu miesiacach inwestowania w indeksy i USD, rynek lapie oddech i prawdopodobnie zamykane sa pozycje dlugie.
Jesli Dax spadlby w okolice 10000 to wierz mi na slowo ze spotka sie to z ogomnym popytem.
Trend nadal w grze i predzej czy pozniej pojawia sie sprzedajacy na EURUSD i kupujacy na DAX.

Aktualnie robimy kolejne podejscie po istotny opor na EURUSD. Kurs swietnie respektuje wsparcia i opory na EU :)
https://www.tradingview.com/x/Chhtyv3S/

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zastepczy19 pisze:
freakout pisze:odkąd pamiętam gra pod fundamenty jakoś nigdy mnie nie przekonywała, potem zaczęła śmieszyć, a 2 lata temu zrozumiałem dlaczego :) kiedy na poważnie zainteresowałem się tematem świec japońskich i zacząłem analizować różne sytuacje na rynku zauważyłem jedną ciekawą rzecz - rynek ma totalnie w dupie to czy dane są gorsze lub lepsze ;) cena ZAWSZE robi określoną formację świecową aby polecieć we wcześniej postanowionym kierunku :) czasami jest to godzina przed ogłoszeniem danych, czasami kilka, ale cena tak czy siak realizuje wcześniej wyrysowany scenariusz :) obserwuję to systematycznie od 2 lat i zawsze dzieje się to tak samo - nawet przed słynnym krachem na franku na niektórych crossach były bardzo wyraźne sygnały do sprzedaży, a że warunki jakie panowały na rynku w momencie zwały nie pozwoliły wielu osobom na tym zarobić (mowa o gigantycznym spreadzie) to już inna para kaloszy ;) tak czy siak ukształtowane wcześniej przez rynek formacje kontynuacji lub odwrócenia trendu to jest zawsze idealna podpórka dla danych - cena po prostu leci tam gdzie ma lecieć :) nie ma więc moim zdaniem sensu absolutnie żadna analiza fundamentów i zastanawianie się jak to wpłynie na kurs danej pary, bo to wszystko jest bardzo ładnie pokazane na wykresie i jedyne co nam jest wtedy potrzebne to wprawne oko żeby pewne detale zauważyć ;)

dodam jeszcze ze polaczenie analizy swiec japonskich z punktami pivot daje nam naprawde spora przewage nad rynkiem.
Tyle w tym temacie ;) pzdr
właśnie jakiś czas temu wrzuciłem ten indyk z pivotami na wykres i rezultaty są zdumiewające :d

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

freakout o ktorym indyku konkretnie mowisz ? moglbys zapodac ?
Co do AT i fundamentow to proponuje przeniesc sie na m1 i grac sys i czyste PA analizujac wykres i gitarra :D
Na fx jestesmy chyba dla $ a nie fajnego stylu inwestycji ;)

ODPOWIEDZ