DayTrading: Piątek 01.05.2015

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 02 maja 2015, 00:00

Wzrost
9
36%
Bez zmian
4
16%
Spadek
12
48%
 
Liczba głosów: 25

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: karnak »

W USA ciągle hossa - nadal w klinie wzrostowym, a najsilniejszy jest NASDAQ - o końcu wzrostów będzie można powiedzieć, gdy padną wsparcia (bo opory, gdy trend trwa, są od tego by je łamać), a tak to trzeba się trzymać trendu wyższego rzędu, a ten jak widać nie pozostawia w tym momencie złudzeń, jaki jest (oczywiście wg mnie, bo inni mogą mieć odmienne zdanie):

-- Dodano: 03 maja 2015, 11:05 --

.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fiesta_capone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2013, 13:16

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: fiesta_capone »

Co sadzicie o DAX ?. Jutro rajd do gory czy jeszcze jeden dolek ?

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Rzut okiem na nasze podwórko, gdzie widać miejsce do korekty ostatnich wzrostów, a właściwie na powrót spadków w ramach trendu horyzontalnego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: Jones »

karnak pisze:Wg mnie na eurusd jest duża szansa na wygenerowanie średnioterminowego sygnału L - po wyjściu nad narysowane opory widziałbym zaprzyjaźnienie się z longami, małymi kroczkami sytuacja się klaruje tylko cierpliwości (można dostrzec mały oRGR odwracający trend, a miesięczny wykres daje duże nadzieje na większą korektę) :
nie wiem jaką formę przybierze wzrost ale dalsza jazda bardzo realna
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

santo pisze:. Naturalne dla mnie jest podbicie do 1230 i dopiero spadek
Fajnie to pokazałeś :564:
Czyli zakładasz, ze złoto będzie robiło nadal takie pagórki tylko coraz niżej.... aż w końcu się spłaszczy i runie w dół?

Wszystko pasuje, jest tylko jeden problem - chyba większość anali zakłada spadki złota dalsze.... A to już analogicznie do Oandy i 65% S na edku zapakowanych :d

-- Dodano: 03 maja 2015, 15:00 --
karnak pisze:Rzut okiem na nasze podwórko, gdzie widać miejsce do korekty ostatnich wzrostów, a właściwie na powrót spadków w ramach trendu horyzontalnego:
czyli widzisz opory na WIGach. Opory w trendzie wzrostowym są po to by je pokonywać? Sam napisałes przy okazji analizy Sp500.....

-- Dodano: 03 maja 2015, 15:10 --
fiesta_capone pisze:Co sadzicie o DAX ?. Jutro rajd do gory czy jeszcze jeden dolek ?
tym razem wydaje się, że do góry. Powód? Piątkowa wzrostowa sesja USA.
Myślę, że dax będzie rósł od rana - przynajmniej do sesji USA i tam się okaże co dalej. No ale zobaczymy :)

-- Dodano: 03 maja 2015, 15:20 --

Moje spojrzenie na Kukurydze i Soję. Na eLki mi nie pasuje nijak.
Pszenica niestety analogicznie (spadek na 430)
Pocieszeniem pewnym może być fakt, że to powinno być szybko już (szybko zlecieć :d ) - możliwe, że na fali wzrostu dolara USA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Wracając do eurusd to L od wygenerowania sygnału na dziennym nie wydaje się posunięciem zbyt ryzykownym, gdyby nawet poszło nie po myśli to kroczący stop dla tych pozycji L branych po ok. 1.065 jest aż nadto atrakcyjny: :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

Karnak, a mógłbyś obadać platynę? Tak apropo złota i srebra. Mnie osobiście podoba się ostatnia świeca weekly na platynie (odwrócony biały młot).

Co do edka - pełne poparcie :)

Co do indeksów - mam nadal mieszane uczucia - i choć aktualnie widzę jakieś tam wzrosty to jednak jestem za głębszą korektą. No ale może nie mam racji :) No ale jeśli np. złoto miałoby rosnąć (wbrew większości anali) to oprócz osłabienia dolara musiałoby coś jeszcze nastąpić (np. jakiś minikrach na giełdach :d ) - na przykład pokazany przez Ciebie wykres SP500 miesięczny i dwa wsparcia - to może zechcieliby zejść do tego niżej :564: bo broń Boże daleki jestem od twierdzenia, że na indeksach trend zmienia się w spadkowy (tylko korekcyjnie - ale może dużo korekcyjnie :p ).
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
grzelulukas
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 22 paź 2014, 21:11

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: grzelulukas »

DAXa widzę tak:

http://icmarkets.ctrader.com/c/CSVyn

Zaczynamy od up potem, mamy pierwszy opór i albo lecimy do góry albo na dół - to oczywiście w dużym skrócie, w każdym bądź razie warto rozważyć na dzień dobry L.
"Jedyna rzecz, nad którą masz kontrolę, to część kapitału, jaką jesteś gotów zaryzykować w jednej transakcji"


Awatar użytkownika
grzelulukas
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 22 paź 2014, 21:11

Re: DayTrading: Piątek 01.05.2015

Nieprzeczytany post autor: grzelulukas »

Skoro już przywołałeś temat Grecji to ciekawy artykuł:

http://www.washingtonpost.com/blogs/mon ... -security/

A co do bloga to to wszystko w sumie wiemy, nie chce być w skórze Tsipras'a jak się dogada bo ten kraj będzie płonął. Chociaż bardzo mało informacji przechodzi do opinii publicznej, ktoś trafił na jakieś KONKRETY, liczby, daty?
"Jedyna rzecz, nad którą masz kontrolę, to część kapitału, jaką jesteś gotów zaryzykować w jednej transakcji"

Zablokowany