BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Czerwinek popatrz na to co zaznaczył Caciavita. Szczególnie drugi prostokąt. To jest nasze drugie FBO. Pomyśl co czują teraz osoby grające tam L bez SL, osoby uśredniające pozycję i gridujący. MC goni MC. :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gutek luknij na screena. Zachęcam do zadania sobie pytania: co jeśli oni mają rację? :)
W BOX 1 spora częśc traderów która grała longi dalej trzyma otwarte pozycje. Jak poszli 250 pips do góry to myślą że pójdzie dalej. Poprzestawiali SL na BE lub mały plus i czekają. Nie zamkną przecież na +100 jak miel już +200.
W BOX 2 odwrotna sytuacja. Ci którzy sprzedali cieszą się z zysku i zabezpieczają pozycje.
Obserwuj co się stanie. Na 90% cena wyrucha zarówno tych w BOX1 jak i w 2. Czyli cena zaliczy oba obszary A i B. Nie wiem dokładnie jak to zrobią i ile to będzie trwało ale cena zawsze to robi.
Moja pozycja by wytrzymała ale ja nie wytrzymałem. :doh:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Nigdy nie negowałem waszej racji, powiedzmy że jestem na etapie poszukiwania swoich fundamentów systemu, wprawdzie trwa to już trochę czasu ale łatwo się nie poddam. No i dziękuje wszystkim za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. Możesz miec swoje zdanie i nic w tym złego. Ja tylko zachęcam do spojrzenia na wykres w inny sposób. Skoro i tak szukasz czegoś nowego. Pozdro
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

A spójrzcie sobie na D1 i na H4 co się dzieje w ostatnim czasie na usd/cad jak to pięknie wygląda :) Coż chcieć więcej chodza jak w zegarku
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

EURJPY sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Dzisiaj większość rynków ma już święta, stąd taka zamuła. Jedyne co dziś może mocno szarpnąć to payrollsy o 14.30, ale nie wiem czy warto ryzykować. :wink:

Pozdrawiam i wesołych świąt.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

no i zrobili to co mieli na usd/cad, miałem nosa :) a może nie ....
Wesołych
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

wiem, ze teraz to już po ptokach, ale ja widziałem to w ten sposób... Na Ej też jeszcze zdążyli sięgnąć poniżej ostatnim low przed ruchem up. Wesołych Świąt Wszystkim!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No tak patrzę jak fajnie ten USD/CAD poszedł. Zobaczcie na D1 zrobili FBO nie dawno a również objęcie świecą dzienną, to jest ważny sygnał że może być odwrócenie trendu na dłużej. Następnie cofnęli po tych co weszli już w shorta co widać ładnie na H4 i potem już ładnie z godnie z trendem ruszyli w dół. Kreski na H4 to są miejsca gdzie można było wchodzić na korekcie. Ale tutaj go Gutka i znowu zobacz każdy mocniejszy ruch jest po małym FBO zrobiony :) Czy ktoś to robi specjalnie? Nie wiem nie ważne ważne że tak robią. Jako cel ostateczny widzę te dużo BO zaznaczone czerwoną krechą ale czy tam dojdą i kiedy to nie wiem ale ogólnie będę się upierał że aktualnie przez dłuższy okres mogą tam próbować dojść. I jeszcze jedno nie trzeba się zażynać i grać z M15 czy niżej tutaj jest przykład że spokojnie można i próbować grać z H4 i można odnieść sukces :) mnie już tam dzisiaj nie ma ale może posępię się jeszcze w nastepnym tygodniu jak będzie rynek chciał :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ