Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
rewers
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 25 wrz 2009, 21:26

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: rewers »

Do mnie od zawsze przemawiały proste przykłady i rachunek prawdopodobieństwa. Czy wydaje sie prawdopodobne aby mechanik z miesięcznym doświadczeniem potrafił zdiagnozować usterkę w samochodzie ? Czy mozliwe jest aby dokonał naprawy? Nie ma takiej opcji!!
Z tradingiem na rynku forex jest bardzo podobnie. Nie ma najmniejszych szans na sukces w żadnej dziedzienie jesli nie poświęcisz sie testom, zbudowaniu prototypów, doświadczeniom laboratoryjnym itp. Aby usiąc za sterem F1 trzeba przebyć długa drogę....a "większość wsiada prosto z ulicy"- rezultat oczywisty co potwierdzają statystyki.
Lecz wszelkiej maści szkoleniowcy biją pianę i zarabiają na biciu piany oferując kursy.....Owszem uważam iż kazdy może byc traderem....ale musi poświęcić na to kilka lat.
Ja osobiście malarza do odświeżenia domu zatrudniam ze stażem kilkunastoletnim- podobnie inwestowanie na rynku to sztuka zdobywana latami
Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: lolek »

rewers pisze:Ja osobiście malarza do odświeżenia domu zatrudniam ze stażem kilkunastoletnim...
A sprzątaczkę po studiach ze znajomością 16 języków i licencją latania na miotle. :P

Dlaczego 80 % traci ?
A dlaczego ludzie palą papierosy na których pisze "palenie zabija" ?

luxtorpeda

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

rewers pisze:Ja osobiście malarza do odświeżenia domu zatrudniam ze stażem kilkunastoletnim- podobnie inwestowanie na rynku to sztuka zdobywana latami
Nie zawsze to jest dobry pomysł, malarze z stażem z PRL obficie wspomagają pracę alkoholem.

Awatar użytkownika
rewers
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 25 wrz 2009, 21:26

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: rewers »

z moją logiką czasami jest na bakier...aż cycki opadają ale..uwierzcie mi na słowo wiem co mówię bo kilka tysięcy godzin przed monitorem spędziłem :)
Obrazek

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: balwi »

U mnie początki były trudne. Straciłem więcej niż zarobiłem, potrzeba duuuuuuuużego doświadczenia, albo szczęścia. A na to drugie często nie ma co liczyć. Ja w pewnym momencie zdecydowałem się na korzystanie ze zwrotów prowizji. Loty nie są dla mnie już tak stresujące jak były,bo szło osiwieć! dajcie spokój. Cashback dobra sprawa ale trzeba wyszukać zaufany serwis, żeby nikt nie przerobił.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Dlaczego ponad 80% inwestorów traci?
Ponieważ nie potrafią inwestować ;)
No pain, no gain

aartur
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2013, 12:10

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: aartur »

Skuteczni traderzy mają zwykle dość prosty plan inwestycyjny w oparciu o kilka kluczowych zasad i zaledwie jedną lub dwie strategie zawierania transakcji.

Traderzy, którzy nie odnoszą sukcesów na rynku czyli zwyczajnie mówiąc tracą pieniądze, mają zwykle zbyt skomplikowany plan transakcyjny (jeśli w ogóle go wypracowali). Skuteczne podejście do tradingu można osiągnąć poprzez prosty i zrozumiały plan inwestycyjny, gdzie momenty zawarcia transakcji i zamknięcia powinny być zrozumiane i logicznie poukładane w system. Trading oparty o zbyt skomplikowane zasady jest jedną z przyczyn nieosiągnięcia sukcesu w grze rynkowej

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: balwi »

Tu się zgodzę. Gra wymaga bardzo dobrego przygotowania merytorycznego, znajomości zagadnień makroekonomicznych, znajomości analizy technicznej, rygorystycznego zarządzania ryzykiem. Tu Lucek świetnie to przestawił , krótko i zwięźle: "ponieważ nie potrafią inwestować" :D !!!! A co do sprzątaczki, czy dyrektora finansowego - myślę, że każdy umysł z biegiem czasu i napiętej nauki by to ogarnął. Nie dyskryminujmy ludzi z "niższego" pułapu ;)

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: czango »

Dodam jeszcze , że większość ludzi którzy zaczynają na forexie jest nastawionych na szybki zysk , ci ludzie przeczytali gdzieś , albo dowiedzieli się o tym jak niesamowite wyniki można osiągnąć z reklam brokerów . Oczywiście po miesiącu gry na demo decydują się na "inwestycję" , i tu po krótkim czasie zerują konto . Oczywiście nawet świetne przygotowanie merytoryczne niewiele da , kiedy nie potrafi się kontrolować własnej psychiki , a to odgrywa w inwestowaniu kluczową rolę , większość ludzi myśli w ten sposób , że jeśli uda mu się kilka zagrań pod rząd , to już jestem dobry . Nic tylko wpłacać kasę i ją kosić z rynku , taką postawę rynek zweryfikuje błyskawicznie .
Jeśli ktoś grał w pokera to wie że w tej grze bardzo ważny jest blef , wielcy gracze potrafią doskonale blefować i wycinać z gry tych malutkich , jeśli ktoś grał w szachy , to wie że czasami poświęcenie pionka zaprocentuje w rozgrywce , a w końcówce przewaga pionka to wygrana . Początkującym graczom na giełdzie polecam grę w GO , jest to znakomita gra strategiczna , w której trzeba mysleć , a na grze w forex trzeba myśleć dużo więcej .
A tak jak każda gra wymaga praktyki , żadne teorie nic nie dadzą , jeśli nie będziesz miał zakodowane w głowie , że stratę trzeba uciąć , a zysk trzeba mnożyć , nie da się tego zrobić w miesiąc , na to trzeba kilku lat praktyki , bo psychika podpowiada że już już trafił się dobry trejd i powtórzymy to , jak uwierzysz w to , że jesteś już dobry to zginiesz . A jak zarabiać ? załóż sobie demo i przez 3 miesiące pomnóż swoją wpłatę razy 2 , potem przez nastepne 3 miesiące zrób to samo , jesli przez rok to ci się uda to założ realne konto , ale z prawdziwą kasą . Jesli wydaje ci się to łatwe to zagraj z kimkolwiek w GO na serwerze powiedzmy kgs albo na tygem , powodzenia .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: Dlaczego ponad 80% inwestorów traci

Nieprzeczytany post autor: balwi »

W miarę jak doświadczenie będzie rosło można pomyśleć o technologii STP, która pozwoli zmaksymalizować zarobki. Oznacza to tyle, że po pierwsze transakcje przez całkowitą automatyzację systemu będą zawierane błyskawicznie, a po drugie przeprowadzane po najlepszej, dostępnej na rynku cenie. Aby jednak móc korzystać z zaawansowanych instrumentów takich jak chociażby STP, o którym napisałem, trzeba nauczyć się podstawowych zasad i opracować sobie strategię działania, o co niełatwo. Należy jak najszybciej zacząć swoją edukację. Wystarczy dodatkowo proste codzienne czynności jak czytanie gazety zamienić na analizowanie zdarzeń na rynkach, a powieści kryminalne zastąpić pozycjami dotyczącymi finansów, by szybko zyskać odpowiedni poziom wiedzy, która pozwoli na spokojniejsze i bardziej przemyślane decyzje. Forex wciąga bez reszty i często staje się pasją, której inwestorzy poświęcają każdą wolną chwilę. Pasja, która nie przerodzi się w często tzw. nieprzemyślany hazard myślę, że nie pogrąży.

ODPOWIEDZ